Iš kur atsiranda kombucha: kaip jis atsirado, kur auga gamtoje

Kombucha (zooglea) atsiranda dėl mielių ir bakterijų sąveikos. Medusomycete, kaip jis vadinamas, naudojamas alternatyvioje medicinoje. Su jo pagalba gaunamas rūgštus ir saldus gėrimas, panašus į girą. Kombucha galite gauti iš draugų, Europoje jis parduodamas vaistinėse. Apie kilmę, naudingas savybes ir veisles galite sužinoti perskaitę toliau pateiktą medžiagą.

Kas yra „Kombucha“

„Zooglea“ yra unikali acto bakterijų ir mielių grybų simbiozė. Ši didelė kolonija sudaro daugiasluoksnę struktūrą, galinčią įgyti indo, kuriame ji gyvena, formą: apvalią, kvadratinę ar bet kurią kitą.

Nuo apatinės dalies pakibę siūlai, panašūs į medūzų. Tai yra dygstanti zona, kuri auga palankiomis sąlygomis.

Dėmesio! Viršutinė dalis yra blizgi, tanki, daugiasluoksnė, savo struktūra panaši į grybų kepurėlę.

Geriausia medūzas auginti trijų litrų stiklainyje.

Iš kur atsirado kombucha?

Norėdami suprasti, iš kur atsirado kombucha, turite susipažinti su istorija. Pirmieji „zoogley“ paminėjimai siekia maždaug 220 m. Kinijos Jin dinastijos šaltiniai mini gėrimą, kuris suteikia energijos ir valo organizmą.

Kombuchos istorija byloja, kad gėrimas į Europos šalis atkeliavo 20-ojo amžiaus pradžioje iš Tolimųjų Rytų. Iš Rusijos jis pateko į Vokietiją, o po to atsidūrė Europoje. Antrasis pasaulinis karas sukėlė grybų gėrimo populiarumą. Sunki finansinė padėtis, maisto trūkumas turėjo įtakos medusomiceto plitimui. Daugelis žmonių tiesiog išmetė.

Kur kombucha auga gamtoje?

„Zooglea“ yra gamtos paslaptis, kurią mokslininkai vis dar bando išspręsti. Kombuchos kilmė nėra žinoma.

Vienoje iš versijų sakoma, kad jei kombucha negali gyventi įprastame vandenyje, tai reiškia, kad ji atsirado rezervuare, užpildytame specialiais dumbliais, kurie vandeniui suteikė tam tikrų savybių.

Pagal kitą versiją medusomiceta susidarė vandenyje, kuriame plūdo vaisiai, nes jo augimui reikalinga ne tik arbata, bet ir cukrus. Ši versija labiau tikėtina, tai galima patvirtinti Meksikos ūkininkų pavyzdžiu. Jie auga zoogley dirbtiniuose rezervuaruose, užpildytuose kapotomis figomis.

Kombuchos kilmė ne visada siejama su arbata, manoma, kad ji gali atsirasti fermentuotose uogų sultyse ar vyne.

Veislės

Yra 3 tipai:

  • Kinų arbata;
  • Tibeto pienas;
  • Indiški jūros ryžiai.

Visi jie yra mielių ir acto bakterijų sambūvio rezultatas. Buvo versijų, kad tai yra tas pats grybas, augęs skirtinguose skysčiuose, tačiau vėliau buvo įrodyta, kad jų kilmė ir sudėtis skiriasi.

Svarbu! Fermentacijos procese skystis yra prisotintas acto ir kitų rūgščių, turinčių gydomųjų savybių.

Kaip susidaro kombucha

Norint gauti jauną egzempliorių, viršutinis suaugusio žmogaus sluoksnis yra kruopščiai atskirtas. Plėvelė dedama į stiklinį indą su švariu vandeniu ir šiuo metu paruošiamas arbatos gėrimas, kuriame išaugs medusomicetas.

Kai saldi, bet ne per stipri arbata atvės iki kambario temperatūros, ji supilama į trijų litrų stiklainį ir dedama jauna „zooglea“ plėvelė.

Kas 2 dienas į indą įpilama silpna arbatos infuzija, kurios cukraus kiekis turėtų būti apie 10%. Po 21 dienos jauno priedėlio storis bus 10–12 mm, atidžiau panagrinėjus, matosi, kad konstrukcija tapo sluoksniuota, o iš apačios atsirado kabantys siūlai. Po kitos savaitės infuzija yra paruošta naudoti.

Žmonės pastebėjo, kad kombucha atsiranda vaisių sultyse. Jei negalėtumėte nusipirkti ar pasiimti iš draugų, galite patys užsiauginti iš laužo medžiagų. Jums reikės bet kokio dydžio termoso ir erškėtuogių. Indas ir vaisiai kruopščiai nuplaunami, užpilami verdančiu vandeniu. Erškėtuogė užpilama virintu vandeniu ir paliekama hermetiškai uždarytame termose 60 dienų. Už 0,5 litro vandens reikia 20 vaisių. Po 2 mėnesių termosas atidaromas, jame turėtų augti kombucha, kurios skersmuo atitiktų indą.

Jauna zooglea dar nėra pasirengusi gaminti arbatos gėrimo. Atrodo skaidrus ir ne per tankus. Jis nuplaunamas šaltu virintu vandeniu, tada dedamas į trijų litrų stiklainį ir užpilamas iš anksto paruoštu ir atvėsintu arbatos gėrimu. Arbata turi būti stipri, saldi, bet be arbatos lapų. Pirma, jums reikės ne daugiau kaip 0,5 litro arbatos lapų, nes medusomycete auga, skysčio kiekis padidėja.

Kur galiu gauti Kombucha

Jie paima kombuchą iš draugų, kurie ją veisia. Medusomicetes galima auginti savarankiškai arba įsigyti internetu. Kad zooglea nemirtų, svarbu tinkamai ją prižiūrėti.

Priežiūros patarimai

Norint, kad gėrimas nebūtų per daug rūgštinamas, duotų naudos organizmui ir nepakenktų, būtina laikytis kai kurių taisyklių:

  1. Grybas visada turi būti skystyje, nes be jo jis išdžiūsta ir gali išnykti.
  2. Oras turi patekti į indą su arbatos gėrimu, kitaip grybas uždus. Nerekomenduojama sandariai uždaryti dangtelio. Kad vabzdžiai nepatektų į konteinerį, jo kaklas yra padengtas marle, sulankstyta keliais sluoksniais ir surišta elastine juostele.
  3. Indelio su vaistine kompozicija laikymo vieta turėtų būti šilta ir patamsėjusi. Tiesioginiai saulės spinduliai yra nepriimtini.
  4. Aukšta temperatūra lemia arbatos organizmo mirtį. Todėl neįmanoma užpilti grybų karštu skysčiu. Paruoštas tirpalas turi atvėsti kambario temperatūroje, tik po to jis supilamas į stiklainį.
  5. Norint nepažeisti grybų vientisumo, būtina stebėti paruošto arbatos gėrimo kokybę: jame neturėtų būti cukraus grūdelių ir arbatos lapų.
  6. Grybą reikia periodiškai plauti. Po 3-4 dienų išimkite iš indo ir nuplaukite vėsiu virintu vandeniu.

Tinkama priežiūra ir laiku atskirtas jaunas filmas leidžia mėgautis skaniu ir sveiku gėrimu ištisus metus.

Išvada

Kombucha yra acto bakterijų ir mielių bendrija. Ši sąjunga gimsta esant dviem komponentams: arbatos lapams ir cukrui. Galite nusipirkti iš draugų arba per internetines parduotuves. Naudingos savybės ir malonus skonis daro gėrimą iš „Google“ populiarų.

Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba