Ar kombucha galima laikyti šaldytuve: laikymo sąlygos ir taisyklės

Tinkamai laikykite „kombucha“, jei jums reikia pertraukos. Juk gyvena keistai atrodanti želatina, tai yra dviejų mikroorganizmų - acto rūgšties bakterijų ir mielių - simbiozė. Pridedamas prie maistinio tirpalo iš silpnos arbatos ir cukraus, skystis paverčiamas gaiviuoju gėrimu, vadinamu kombucha.

Šis skanus antpilas, turintis daug gydomųjų savybių, ypač malonus vasarą. Žiemą dauguma žmonių mėgsta karštus gėrimus. Be to, jūs negalite nuolat naudoti kombucha - jie daro pertrauką kas 2-3 mėnesius. Ir žmonės linkę atostogauti ir svečiuose. Kombučos gamybos sustabdymui gali būti daugybė priežasčių, o ilgą laiką saugoti kombinuchą reikia skubiai.

Ilgai savininkams nedalyvaujant, kombuchos saugumo klausimas tampa aktualus.

Kaip laikyti kombucha namuose

Paprastai infuzija ruošiama trijų litrų indelyje, užpilant 2 l maistinių medžiagų tirpalu. Tiek pat gėrimo gaunama ir išėjimo vietoje. Kadangi procesas yra tęstinis, kas 5–10 dienų namuose atsiranda 2 litrai kombuchos.

Kai kurioms šeimoms šios sumos nepakanka, ir jos reikalauja kelių konteinerių kombuchos vienu metu.

Kai kurie žmonės specialiai negeria medūzų antpilo iš karto. Jie išpilsto gėrimą į butelius, užsandarina ir palieka „nokti“ tamsioje, vėsioje vietoje, kaip vynas. Mielių bakterijos ir toliau veikia, o kombuchoje alkoholio lygis pakyla.

Čia svarbu užtikrinti, kad kombucha nesurūgtų, kitaip jis virs actu. Gerai pagalvoti, kaip užsandarinti indus, nes susidaręs anglies dioksidas gali nuplėšti prastai uždėtą dangtį. Paprastai papildoma infuzija kambario temperatūroje yra ribojama iki 5 dienų.

Jie nepalieka kombuchos stiklainyje su kombucha, nes susidariusi rūgštis gali pakenkti medusomycete (mokslinis simbionto pavadinimas) kūnui. Sunku nustatyti momentą, kai tirpalas iš maistinės medžiagos virsta pavojinga mikroorganizmų kolonijai. Todėl infuzija filtruojama ir supilama į butelius.

Patarimas! Fermentaciją galima sustabdyti užvirus gėrimą. Tuo pačiu metu neprarandamos naudingos savybės.

Kaip laikyti paruoštą kombuchą

Paruošta kombucha ilgai neišsilaiko kambario temperatūroje. Net jei jūs jį užvirsite. Bet kombuchą galite įdėti į šaldytuvą. Tuo pačiu metu visi gėrimo procesai labai sulėtėja, tačiau visiškai nesiliauja. Naudingos savybės išlieka tos pačios, tačiau rūgščių ir alkoholio kiekis šiek tiek padidėja.

Komentuok! Daugelis žmonių mano, kad laikant šaldytuve užpilas skanesnis.

Ar galima laikyti paruoštą kombucha šaldiklyje

Jei namuose yra medūzos, nėra prasmės gatavą gėrimą laikyti šaldiklyje. Bet jei jums to tikrai reikia, galite.

Kadangi mielių ir acto bakterijos daro aplinką agresyvią daugeliui medžiagų, geriausia kombuchą laikyti šaldiklyje, stiklinėje.Norėdami tai padaryti, gėrimas supilamas į indą, pavyzdžiui, litro indelį, neužpildant jo iki krašto (skystis plečiasi užšaldamas), atidarykite į dėklą. Įprasta priežiūra padės neišpilti infuzijos.

Svarbu! Kombucha turėtų būti dedamas tiesiai į žemiausios temperatūros kamerą. Palaipsnis šaldymas sugadins gėrimą, procesas turėtų vykti kuo greičiau.

Kombučiuką lengviau užsandarinti gamyklos sąlygomis nei namuose.

Kiek saugoma kombucha gėrimo

Kombucha infuziją galima laikyti namuose kambario temperatūroje 5 dienas. Vėsioje patalpoje, 18 ° C ir žemesnėje temperatūroje, laikotarpis šiek tiek padidėja. Tačiau yra pavojus, kad gėrimas virs actu. Taigi geriau nelaikyti kambaryje ar virtuvėje ilgiau nei savaitę.

Jei butelis „kombucha“ yra hermetiškai uždarytas, šaldytuve jis tarnaus 3-5 mėnesius. Mes kalbame apie nepralaidų indą - nailoninis dangtelis, net jei jis yra labai tvirtai pritvirtintas prie kaklo, nėra tinkamas. Jis sprogs, o šaldytuvą teks greitai ir kruopščiai nuplauti - infuzija pavojinga guminėms tarpinėms ir plastikinėms dalims.

Kombucha kombucha gali būti laikoma iki mėnesio be sandarumo. Prieš dedant į šaldytuvą, kaklas surišamas keliais švarios marlės sluoksniais.

Kaip laikyti kombucha, kai jo nenaudojate

Medūzų kūnas gali būti laikomas įvairiais būdais. Viskas priklauso nuo to, kiek jis turėtų būti neaktyvus.

Kaip laikyti kombucha šaldytuve

Atostogaudami galite laikyti kombuchą tiesiai į maistinį tirpalą, įdėdami stiklainį į šaldytuvą. Mikroorganizmų veikimas sulėtės, o medusomicetas saugiai stovės nuo 20 iki 30 dienų.

Grįžęs jį reikia išimti iš šaldytuvo, leisti natūraliai sušilti iki kambario temperatūros. Tada medusomiceta nuplaunama, užpilama nauju maistiniu tirpalu ir dedama į įprastą vietą.

Svarbu! Skystis, kuriame simbiontas siunčiamas saugoti, turi būti šviežias, su nedideliu kiekiu cukraus.

Kaip išsaugoti kombuchą ilgo nebuvimo metu

Jei savininkai palieka ilgą laiką, aukščiau nurodytas metodas neveiks. Kombucha gali būti laikomas šaldytuve, panardintame į tirpalą, ne ilgiau kaip mėnesį, tada jis ir stiklainis nuplaunami, o jei reikia, vėl dedami.

Bet kokiu atveju žmogaus įsikišimas yra būtinas. Palikti konteinerį su medūza kambario temperatūroje be priežiūros ilgą laiką negalima. Grįžtantys savininkai greičiausiai pamatys, kad skardinės dugne kažkas išdžiūvo, padengtas puriomis sporomis, kuris, jei elgiamasi nerūpestingai, išsibarsto į visas puses.

Kombucha gali būti laikomas ilgai be įsikišimo:

  • šaldiklyje;
  • džiovinant medūzos kūną.

Šioje formoje kombucha gali gulėti šaldiklyje iki šešių mėnesių.

Kaip išlaikyti kombuchą iki kitos vasaros

Jauna ir subrendusi medūza, susidedanti iš kelių plokščių, veikia skirtingai. Ši savybė turėtų būti naudojama, jei reikia ilgalaikio saugojimo. Rekomenduojama išimti vieną ar dvi viršutines plokštes, įmaišyti nedidelį kiekį įprasto maistinio tirpalo, kol jos išplauks į paviršių. Ir tik tada pasiruoškite saugojimui.

Svarbu! Per šį laiką suskaldytas paviršius sugis. Bet papūgėlės, esančios medusomiceto kūno apačioje, neturės laiko augti, būtent jos dirba paskutiniame kombuchos paruošimo etape.

Kaip tinkamai laikyti kombucha tirpale

Esant silpnam alaus tirpalui, galite sutaupyti Kombucha žiemą, pastatydami stiklainį vėsioje ir tamsioje vietoje. Tada infuziją reikia nusausinti kartą per 2 savaites, nuplauti medūzomis ir indu.

Kombucha galima laikyti šaldytuve be higienos procedūrų ir pakeičiant tirpalą dvigubai ilgiau - iki mėnesio.

Kaip džiovinti kombuchą

Yra būdas, kuriuo simbiontu visiškai nereikia rūpintis. Galima džiovinti.Norėdami tai padaryti, medūza nuplaunama, panardinama į švarią medvilninę servetėlę (įprasta prilimpa prie drėgno paviršiaus, o lininė yra per šiurkšti). Tada padėkite jį ant švarios lėkštės.

Savo ruožtu jis dedamas į gilų puodą ar dubenį, padengtą marle. Tai daroma siekiant apsaugoti simbionto paviršių nuo nuolaužų ir vidurių, neužstojant deguonies patekimo. Indai su aukštais kraštais leis nedėti marlės tiesiai ant medūzos kūno.

Būtina užtikrinti, kad grybas tolygiai išdžiūtų ir nepelėtų. Norėdami tai padaryti, laikas nuo laiko apverskite jį į kitą pusę ir nuvalykite nuo plokštės likusią drėgmę.

Medusomicetas virs plona sausa plokštele. Jis tvarkingai įsidėjęs į maišą ir laikomas šaldytuvo ar virtuvės spintelės daržovių stalčiuje. Laikykite metus ar ilgiau.

Jei reikia, medūzos dedamos į nedidelį kiekį maistinių tirpalų, dedamos į įprastą vietą. Pirmoji paruošta kombucha nusausinama, net jei ji kam nors skani. Antroji dalis gali būti naudojama pagal paskirtį.

Ar galima užšaldyti kombuchą

Užšalusį medūzos kūną galima laikyti 3–5 mėnesius. Kombucha pašalinamas iš maistinio tirpalo, nuplaunamas, o drėgmės perteklius pašalinamas minkšta švaria šluoste. Įdėkite į maišelį ir padėkite į žemiausios temperatūros šaldiklio skyrių.

Tada jį galima perkelti į kitą dėklą. Būtina greitai užšaldyti kombuchą, nes viduje ir ant paviršiaus susidaro nedideli ledo kristalai, kurie nepažeidžia jo struktūros. Lėtas skatina didelių gabalų, galinčių pakenkti medusomicetos kūnui, susidarymą.

Atėjus laikui, užšaldytas pyragas dedamas į nedidelį kiekį kambario temperatūros maistinių medžiagų tirpalo. Ten kombucha ištirps ir pradės veikti. Išpilama pirmoji kombuchos partija. Antrasis yra paruoštas naudoti.

Pirmoji kombuchos dalis, gauta ilgai laikant medusomicetą, turi būti užpilama

Kaip nelaikyti kombucha

Tam, kad medusomiceta išliktų laikymo metu ir vėliau greitai pradėtų dirbti, specialių pastangų nereikės. Tačiau savininkams pavyksta padaryti tas pačias klaidas. Dažniausiai laikomi tirpale yra:

  1. Palikite kombuchą įprastoje vietoje, paprasčiausiai pamiršdami.
  2. Padarykite per koncentruotą tirpalą, skirtą laikyti stiklainyje.
  3. Negalima periodiškai skalauti.
  4. Užblokuokite oro prieigą.
  5. Pagaminta kombucha nėra lengvai užkimšta. Fermentacijos procesai tęsis net šaldytuve, tik lėtai. Anksčiau ar vėliau dangtis nuplėš ir gėrimas išsilieja.

Džiovindami ir šaldydami neturite:

  1. Nusiųskite „kombucha“ saugyklai, pirmiausia neplaukite.
  2. Medūzas atvėsinkite palaipsniui. Taip susidaro dideli ledo gabalai, kurie gali pakenkti simbionto kūnui.
  3. Pamiršus džiovinti grybą.

Išvada

Laikykite „kombucha“, jei jums reikia pertraukos, galbūt įvairiais būdais. Jie yra lengvi ir efektyvūs, jūs tiesiog turite pasirinkti tinkamą ir tai padaryti tinkamai. Tada medusomicetas nenukentės, o kai savininkai to norės, greitai atsigaus ir pradės veikti.

Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba