Kombucha neplaukia (nepakyla): priežastys, ką daryti

Amerikoje kombucha arba medūza yra nepaprastai populiari, o gėrimas, vadinamas kombuchei, yra panašus į girą ir yra parduodamas kiekviename prekybos centre. Rusai ir artimiausio užsienio gyventojai nenori mokėti pinigų už tai, ką lengva pasigaminti patiems. Tačiau keista želatinos masė, suteikianti skanų sveiką gėrimą, reikalauja priežiūros ir kartais elgiasi nesuprantamai. Kodėl kombucha nuskendo, ar reikia ką nors daryti, ir apskritai, ar tai normalu, ar ne, lengva suprasti.

Kodėl po išsiskyrimo Kombucha neatsiranda

Normalu, kad padalijęs kombucha nugrimzta į skardinės dugną. Tai gyvas organizmas, nuplėšus vieną ar kelias plokštes, jis susižeidžia ir turi pasveikti.

Per kiek laiko kombucha pakyla į viršų, priklauso nuo kelių veiksnių. Pagrindinis medusomicetės kūnas, sėkmingai pasidalijęs, patekęs į įprastą maistinę terpę iš vandens, arbatos lapų ir cukraus, gali visiškai neskęsti. Laikoma normalu, jei ji skardinės dugne guli iki trijų valandų.

Po atskyrimo Kombucha ilgai neplaukia, jei buvo paimtos dvi ar daugiau plokštelių arba operacija atlikta netiksliai. Tai yra didelė trauma ir gali likti dugne iki trijų dienų. Medusomicetai serga, nieko gero nėra, bet per anksti skambinti žadintuvu.

Jauna plona plokštė ir neturėtų iš karto plaukti. Jis pradės veikti sustiprėjus, apatinėje dalyje bus ūgliai, kurie maistinį tirpalą perdirba į kombuchą. Prieš tai kombucha guli stiklainio dugne. Norint sėkmingai prisitaikyti, skysčio kiekis turėtų būti kuo mažesnis.

Laikas, kai turėtumėte atkreipti dėmesį į mielių grybelio ir acto rūgšties bakterijų simbiontą, nenorintį plaukti iš stiklainio dugno, tiesiogiai priklauso nuo suskaidymo metodo ir medusomiceto kūno storio:

 1. Senas kombucha su 5-6 plokštelėmis turėtų iškart pakilti po kruopščiai atliktos operacijos. Jei jis neatsiranda, žadintuvas turėtų būti įjungtas po 2-3 valandų.
 2. Kai savininkai žino, kad dalijant plokštes buvo aplaidus, pavyzdžiui, drebėjo ranka, jėga buvo suplėšytos dalys, panaudotas peilis, prisitaikyti reikės daugiau laiko. Gali tekti laukti 3 dienas.
 3. Jaunas kombucha gali gulėti stiklainio dugne nuo 3 dienų iki 2 savaičių. Maistinis tirpalas vos turėtų padengti medūzos kūną.
Svarbu! Jei iš karto supilsite 2 litrus maistinio tirpalo į stiklainį su atskira viršutine plokšte, vargu ar apskritai plūdės. Jei padėtis nebus ištaisyta, jis susirgs ir mirs.

Sąrašas priežasčių, kodėl Kombucha nepakyla

Kombucha ruošiantis skandinti ir nugrimzti į skardinės dugną, pats savaime neturėtų kelti nerimo. Kitas klausimas, jei jis ilgai neatsiranda. Subrendusi medusomiceta, susidedanti iš kelių plokščių, turėtų pakilti per 2–3 valandas. Laikantis visų taisyklių, naudojant aukštos kokybės arbatos lapus ir vandenį, jis gali visai neskęsti.

Patarimas! Jei suaugęs kombucha kepimo pradžioje kaskart nuskęsta 1-2 dienas, tada išplaukia ir pradeda dirbti, savininkai turėtų iš naujo apsvarstyti savo veiksmus.

Jie daro kažką ne taip, todėl medūzos patiria šoką, yra priverstos skirti laiko prisitaikymui.

Bet kokius kombuchos „darbo“ pažeidimus reikia atidžiai ištirti, galbūt medusomiceta serga

Patalpų klimato pažeidimas

Kombucha neturėtų stovėti saulėje. Tačiau taip pat neįmanoma paneigti galimybės naudotis šviesa. Jei įdėsite medūzos indelį į tamsią vietą, jis pirmiausia nuskęs į dugną, nes mielių bakterijos nustos veikti, tada ji susirgs ir mirs. Tai įvyks ne iš karto, užteks laiko situacijai ištaisyti.

Optimali temperatūra palaikant medusomicetą yra 23-25 ​​° C, jau esant 17 ° C želatinos medžiaga gali mirti. Jei atvės, jis tikrai nuguls į skardinės dugną.

Svarbu! Pirmiausia reikia patikrinti temperatūros režimą.

Globos taisyklių pažeidimas

Kombucha neplaukia stiklainio, nes jis serga. Kartais viskas praeina savaime po kelių dienų adaptacijos, tačiau tai vilkina kombuchos paruošimo laiką. Simbionto kūną pakelia anglies dioksido burbuliukai, kuriuos fermentacijos metu išskiria mielės. Medusomycete neveikia gulint ant dugno.

Jis gali patirti stresą dėl šių priežasčių:

 1. Jei jis buvo plaunamas ne virintu, o iš čiaupo vandeniu, ką daryti iš principo yra įmanoma, bet nerekomenduojama dėl didelio chloro, kalkių ir kitų priemaišų kiekio. Medusomicetai atsigauti po sąlyčio su šiomis medžiagomis šoko reikia laiko.
 2. Vykdant higienos procedūras, buvo naudojamas šaltas ar per šiltas skystis. Trumpalaikis netinkamos temperatūros poveikis neturės laiko sukelti rimtų problemų, tačiau medūzas „neveiks“ kelias dienas. Turite naudoti kambario temperatūros vandenį.
 3. Infuzija per ilgai nesusiliejo. Visas cukrus buvo perdirbtas, kombucha virto actu. Pirma, medusomicetas nuskęs, tada viršutinė plokštė bus padengta tamsiomis dėmėmis, atsiras skylių, procesas pereis į apatinius sluoksnius. Grybas mirs.
 4. Jei gėrimą ruošite nešvariuose induose, nieko gero nebus. Indelį reikia reguliariai plauti, užplikyti verdančiu vandeniu. Ar kombucha mirs, tiesiog nuskęs ir neveikia, ar gėrimas pasirodys nekokybiškas, priklauso nuo užterštumo laipsnio ir ant medūzų kūno nukritusių medžiagų cheminės sudėties.

Virimo taisyklių pažeidimas

Kombucha nepakyla, jei ruošiant gėrimą padaromi pažeidimai. Dažniausiai:

 • per mažai arba per daug cukraus, jo turėtų būti nuo 80 iki 150 g litre skysčio;
 • žemos kokybės suvirinimo naudojimas;
 • vanduo turi būti švarus, virtas, filtruotas arba šaltinio vanduo, vandentiekio vanduo yra netinkamas, nes jame yra nepageidaujamų priemaišų, dėl kurių kombucha skęsta kelioms valandoms ar dienoms;
 • neįmanoma užpilti cukrumi ant medūzos kūno ar neištirpusio stiklainio dugno;
 • skysčio temperatūra turėtų būti kambario temperatūra, nuo šalto kombucha tikrai nuskęs, o karštas jį nužudys.

Priežastys, kodėl kombucha stovi vertikaliai stiklainyje

Kartais medusomiceta stovi ant krašto. Gali būti kelios priežastys:

 1. Talpykla per maža. Jei medžiaga būtų auginama trijų litrų stiklainyje ir po to įdėta į litrą, ji paprasčiausiai negalėtų ten atsitiesti ir užimtų vertikalią padėtį.
 2. Tas pats nutiks, jei jie bandys laikyti jauną lėkštę siauresniame inde nei tas, kuriame plūdo senasis grybas. Medusomicetės skersmuo išliks toks pats; dėl sandarumo jis pasisuks į šoną.
 3. Jauna viena plokštelė užims nenatūralią padėtį, jei stiklainyje bus per daug skysčių.
 4. Suaugusi medūza turi išplaukti į paviršių. Jei stiklainį užpildysite daugiau nei 2/3, grybas pakils iki kaklo, negalės ištiesėti ir apsivers ant šono.
Komentuok! Vertikali padėtis, kurią medusomycete užima trumpam kėlimo iš apačios metu, neturėtų kelti pavojaus.

Jei kombucha stovi ant krašto, tai ne visada reiškia jo ligą.

Ką daryti, jei kombucha ilgai neplaukia

Ką daryti, jei kombucha sumažėjo ir neketina pasirodyti ištaisius klaidas, priklauso nuo to, kiek laiko jis buvo šioje būsenoje. Paprastai jam reikia pagalbos.

Jaunoje medusomicetoje pirmiausia sumažėja skysčio tūris. Jei cukraus buvo pridėta mažiau nei 150 g litre, įpilkite sirupo.

Patikrinkite suaugusio kombuchos laikymo sąlygas. Kai temperatūra ir apšvietimas atitinka kūno reikalavimus:

 1. Išimkite ir nuplaukite kombuchą virintu vandeniu kambario temperatūroje.
 2. Atidžiai apžiūrėkite. Jei išorinė dalis patamsėjo, nuimkite ją. Jei medūza yra per stora, pašalinamos 1-2 viršutinės plokštės.
 3. Jie plauna konteinerį, grybą ten grąžina. Supilkite litrą maistinio tirpalo, pasaldinto maksimaliu cukraus kiekiu (150 g).
 4. Jie dedami mažai apšviestoje vietoje, kurios temperatūra yra apie 25 ° C.

Jei medusomicetas vis tiek neplaukia, dalis skysčio nutekama. Net po ligos grybas turėtų pakilti daugiausiai per 1-2 savaites. Tada jis dedamas į įprastą maistinių medžiagų tirpalo tūrį.

Kaip rūpintis kombucha, kad ji nenuskęstų

Norint neieškoti priežasčių, kodėl kombucha nuskendo, reikia tinkamai ja rūpintis. Pirma:

 • prieš įdėdami į stiklainį, visiškai ištirpinkite cukrų;
 • Palikimui ir alaus ruošimui naudokite švarų virintą vandenį kambario temperatūroje;
 • laiku ištuštinkite gatavą gėrimą;
 • palaikyti 23-25 ​​° С temperatūrą;
 • indelį užpildykite maistiniu tirpalu ne daugiau kaip 2/3;
 • suteikti ryškią, bet apsaugotą nuo tiesioginių spindulių padėtį;
 • laiku išskalaukite medūzą ir indą gėrimui paruošti;
 • naudoti aukštos kokybės arbatos lapus;
 • nepilkite didelio skysčio kiekio ant jaunų, neseniai atskirtų lėkščių.

Išvada

Jei nuskendo kombucha, prieš skambindami žadintuvu, turite suprasti priežastis. Kartais jis iš karto neatsiranda dėl to, kad medūza yra per plona arba vandenyje yra nepageidaujamų priemaišų. Net susirgus grybeliu, jį galima išgydyti, jei sąlygos yra optimalios.

Komentarai (1)
 1. Labai ačiū už patikslinimą, turėjau per šaltą įdarą, įdėjau šiltą - jis nebeskęsta

  20.01.15 10.01
  Aleksejus
 2. Labai ačiū. Tiesiog didžiulis. Gavau grybą, bet nežinau, kaip juo pasirūpinti. Jūsų informacija yra labai naudinga. Priešingu atveju aš beveik panikavau. Aš beveik nužudžiau kūdikį. Bet dabar viskas pateko dar kartą ačiū. .Nesirgk.

  2020-02-04, 06.04 val
  Irina
Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba