Žemai augančios sodo gėlės žydi visą vasarą

Mažai augantys daugiamečiai augalai yra universalus „įrankis“ patyrusiam sodininkui. Šios gėlės papildo kraštovaizdžio kompozicijas, jos sėkmingai derinamos su sodo ir daržo sodo pasėliais, jos naudojamos kaip kraštai, keteros ir kiti skiriamieji statiniai.

Beveik visi per maži žydi daugiamečiai augalai visą vasarą. Gėlynai su jais atrodo gerai prižiūrimi ir išlieka įspūdingi net ir be reguliarios priežiūros, kasmetinės transplantacijos.

Žemai augančios gėlės yra labai nepretenzingos, tačiau net ir jos turi sugebėti pasirinkti tinkamą. Apie daugiamečių augalų veisles ir jų ypatybes galite sužinoti šiame straipsnyje.

Žemo augimo daugiamečių gėlių veislės

Daugiametės gėlės, skirtos sodui, gali būti skirtingo dydžio. Maži augalai išskiriami į atskirą grupę, kuri savo ruožtu yra suskirstyta į:

 • žemės dangos;
 • per mažos daugiametės gėlės;
 • nykštukiniai žydinčių daugiamečių augalų porūšiai.

Jei žemės danga pažodžiui šliaužia palei žemę, uždengdama ją nuo saulės, vėjo ir šalčio, tai per mažų ir nykštukinių gėlių stiebai ilgesni, dažnai jų aukštis neviršija 70 cm.

Be šio padalijimo, žemi daugiamečiai augalai, skirti sodui, žydi ir nežydi. Pirmuoju atveju žiedynai taps sodo puošmena, kuri daugiametės gėlėspaprastai puošiami du tris mėnesius, tai yra beveik visą sezoną. Nežydinti grupė - augalai su gražiais dekoratyviniais ūgliais, įdomios formos ar unikalios spalvos lapais. Tiek tas, tiek kitas gėles gana dažnai naudoja kraštovaizdžio dizaineriai ir paprasti sodininkai.

Daugiamečių žemų augalų paskirtis

Nepakankamas daugiamečiai augalai padeda sodininkams išspręsti daugelį problemų... Galų gale, šios gėlės:

 • nereikia nuolatinės ir kompleksinės priežiūros;
 • nereikia reguliariai ir gausiai laistyti;
 • per sezoną jiems reikia tik vieno ar dviejų tvarsčių;
 • lengva atsisėsti, persikelti į kitą vietą ir pasidalinti;
 • greitai auga ir pradeda žydėti jau pirmaisiais ar antraisiais metais po pasodinimo;
 • gali žydėti visą sezoną;
 • puikiai dera su kitų rūšių ir veislių augalais, taip pat su medžiais ir net sodo pasėliais;
 • įsitvirtinti skirtinguose dirvožemiuose, yra daugiamečių gėlių, skirtų smėlingam ar uolingam dirvožemiui, veislių.

Svarbu! Pagrindinis per mažų daugiamečių augalų privalumas yra tas, kad jų nereikia sodinti kiekvieną pavasarį. Pakanka tai padaryti vieną kartą, o tada keletą metų mėgautis sukurtos kompozicijos grožiu.

Žemai augančių daugiamečių gėlių veislės pasirinkimas sodui

Pasiimdamas daugiametės gėlės vasarnamiui ar priemiesčio teritorijai būtina atsižvelgti į augalų, skirtų vienai gėlių lovai ar kraštovaizdžio kompozicijai, suderinamumą.

Daugiamečiams augalams turi būti keliami tokie patys reikalavimai kaip:

 1. Laistymo dažnis ir metodas.
 2. Augimo tempas.
 3. Krūmų aukštis.
 4. Tinkama dirvožemio sudėtis.
 5. Trąšos ir jų naudojimo dažnis.
 6. Prieglobsčio žiemai poreikis ir būdas.
 7. Meilė saulei ar šešėliui.
Dėmesio! Ne mažiau svarbu sodo grožiui yra darnus pasirinktų spalvų atspalvių derinys.

Astrantija yra didelė

Ši per maža gėlė užauga ne aukštesnė kaip 70 cm. Pasiskleidę krūmai jau vasaros pradžioje padengiami žiedais Žydėti iki rugpjūčio pabaigos.Norint, kad ant krūmų nuolat atsirastų naujų žiedynų, reikia laiku pašalinti nuvytusias gėles.

Šio daugiamečio gėlių atspalvis gali būti visiškai bet koks - šiandien yra daugybė Astrantia veislių, yra net krūmų su įvairiaspalviais pumpurais. Tačiau dažniau galite rasti per mažą daugiametis su baltais žiedais, šviesiai rausvos arba bordo spalvos.

Daugiametį augalą sodinti geriau saulėje, tačiau tinka ir šiek tiek užtamsinta sritis, pavyzdžiui, grotelių atspalvis nuo pavėsinės ar gyvatvorės. Žemai augantis augalas nėra pretenzingas dirvožemiui ir priežiūrai - Astrantija gali augti bet kur.

Astrantija yra didelė

Ąžuolo šalavijas

Šalavijas (arba salvija) taip pat nurodo per mažus daugiamečius augalus, žydinčius visą vasarą. Krūmai užauga apie 60–80 cm, šalavijas nėra išplitęs, gana kompaktiškas daugiametis augalas.

Šio daugiamečio augalo žiedynai yra labai įspūdingi - ilgos gražios violetinės spalvos žvakės. Jums reikia pasodinti šalavijas šešėlyjerenkantis derlingo ir šiek tiek drėgno dirvožemio plotus.

Daugiamečiai augalai yra išrankūs priežiūrai. Labai svarbu palaikyti pastovią dirvožemio drėgmę aplink krūmą, laiku purenti dirvą, dėti kompleksines trąšas, apsaugoti nuo kenkėjų ir piktžolių... Tačiau dėl kruopštaus darbo šalavijas apdovanos ne tik grožiu, bet ir sveikata, nes tai gerai žinomas vaistinis augalas, gelbstintis nuo daugelio ligų.

Ąžuolo šalavijas

Armeria pajūris

Šis daugiametis augalas turi apie dešimt veislių, jie visi skiriasi išvaizda ir savybėmis. Bet iš esmės šis augalas yra gana nepretenzingas. Armerijos nereikia dažnai laistyti, augalui tinka bet koks dirvožemis, net molinis ir smėlėtas. „Armeria“ taip pat sėkmingai papuoš uolėtas alpinariumus ar alpinariumus.

Šio per mažo daugiamečio augalo žydėjimas tęsiasi visą vasarą, o žemiau galima pamatyti krūmų nuotrauką.

Armeria pajūris

„Alyssum Marine“

Labai atkaklus ir atkaklus daugiametis augalas. Krūmų aukštis neviršija 20 cm, stiprūs stiebai tiesiogine to žodžio prasme šliaužia žemę, dekoruodami ją sodriu žydėjimu.

Alyssum žydi labai ilgai: pirmieji žiedynai pasirodo gegužę, o paskutinė gėlė gali atlaikyti net nedidelius šalčius. Regionuose, kur žiema švelni, daugiamečiai augalai nemiršta, tačiau su pirmaisiais pavasario saulės spinduliais jis toliau auga ir vystosi.

Bet net šaltu klimatu daugiamečiam augalui nereikia prieglobsčio, augalas tvirtai ištvers net ir didelius šalčius. Žiedų atspalvis gali būti bet koks: baltas, geltonas, rausvas, violetinis.

„Alyssum Marine“

Arenaria raudona

Idealus daugiamečiai augalai alpinariumams ir kalnų kalneliams. Ši gėlė yra tokia nepretenzinga, kad gali augti ant smėlio ar akmenų. Stiebų aukštis neviršija 15 cm, o daugiamečiai ūgliai yra spalvoti raudonos spalvos.

Žiedynai gali būti šviesiai rausvi arba balti. Jie pagaminti mažų žvaigždžių pavidalu. Arenaria žydi birželio pradžioje ir toliau žydi iki vėlyvo rudens.

Daugiametė priežiūra nereikalinga, jos net nereikia laistyti - arenaria puikiai toleruoja sausrą.

Arenaria raudona

Daugiametė chrizantema

Gerai žinomas ir labai paplitęs augalas. Šį daugiametį augalą ypač mėgsta rusų sodininkai, daugiausia todėl, kad jis gerai toleruoja žiemą.

Chrizantemos pradeda žydėti šiek tiek vėliau nei kiti daugiamečiai augalai - dažnai tai yra antroji vasaros pusė. Tačiau šios gėlės yra vienos iš nedaugelio, kurios toliau žydi iki pirmųjų stiprių šalčių.

Žiedynų atspalvių ir formų gali būti daug - daugiamečių chrizantemų atmainų.

Daugiametė chrizantema

Patarimas! Galite paspartinti chrizantemų žydėjimą pasodinę šį daugiamečių augalų saulėtoje vietoje.

Balkanų pelargonija

Toks daugiametis augalas, kuris nemeta lapų net žiemai, todėl jis gali papuošti sodą ištisus metus. Daugiamečių krūmų aukštis siekia 25 cm, krūmus puošia raižyti sodraus žalio atspalvio lapai. Rudenį lapija tampa geltona, ji gali tapti raudona - atrodo labai įspūdinga.

Geranijos žydėjimas prasideda birželį ir tęsiasi iki vasaros sezono pabaigos.Visą šį laiką per sodą pasklinda labai subtilus gėlių kvapas. Žiedų atspalvis yra raudonas arba violetinis.

Balkanų pelargonija

Aukštaitijos giminė

Tai dar vienas trumpas daugiametis augalas, kuris bus vertas bet kokio sodo puošmena. Krūmų lapai yra lancetiški, žiedynai smaigalio formos. Gėlės nudažytos švelniai rausvu arba alyviniu atspalviu.

Išskirtinis daugiamečio augalo bruožas yra tai, kad jis nemeta lapų žiemai, be to, jų spalva nesikeičia - lapai išlieka žali. Daugiamečiai augalai baigiasi žydėti iki rugsėjo pabaigos.

Aukštaitijos giminė

Dėmesio! Ypač sodrios aukštikalnių žiedynų spalvos gaunamos gerai apšviestose saulėtose sodo vietose (jas galite pamatyti nuotraukoje).

Kaip tinkamai auginti per mažus daugiamečius augalus

Kaip ir visiems daugiamečiams augalams, nykštukinėms gėlėms nereikia jokios ypatingos priežiūros. Tačiau norėdamas aprūpinti savo sodą įspūdingomis sveikomis gėlėmis, savininkas turės šiek tiek prakaituoti atlikdamas šiuos veiksmus:

 1. Laiku pašalinkite džiovintas gėles, kad jos neatimtų jėgų iš viso augalo.
 2. Apsaugokite dirvą akmenimis arba plastikinėmis (metalinėmis) plokštelėmis, kad išvengtumėte šaknų peraugimo.
 3. Gėlės sodinamos ne ištisai iki gėlių lovos krašto ar krašto, bet tam tikru atstumu. Būtina atsižvelgti į didelį daugiamečių augalų augimo greitį.
 4. Naudojant lašinamojo drėkinimo sistemą patogiau kontroliuoti vandens ir trąšų tiekimą.
 5. Daugiamečius augalus žiemai uždenkite eglės šakomis arba sintetinėmis „kvėpuojančiomis“ medžiagomis.
 6. Pasirinkite daugiamečius augalus, kad gėlių lova džiugintų žydėjimu nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens.

Kiekviena mažai augančio daugiamečio augalo nuotrauka vis labiau patvirtina šių augalų unikalumą ir efektingumą. Norint, kad daugiamečių augalų grožis pasirodytų ypač ryškiai, šių gėlių nereikia sodinti po vieną - jos puikiai atrodo tankiuose grupiniuose sodinimuose.

Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba