Kada rudenį reikia persodinti vilkdalgius

Dienos, kai rainelės atsitiktinai buvo pasodintos visame sode mažose krūvelėse ar gėlynuose, jau praeityje. Dabar kai kurie augintojai ne tik stengiasi užauginti kuo daugiau šių gėlių veislių, bet ir kruopščiai planuoja savo vietą atsižvelgdami į žydėjimo laiką, augalų aukštį ir priežiūros taisykles. Į visus šiuos veiksnius atsižvelgiama rengiant įvairias gėlių kompozicijas, Alpių kalvas ir kraštovaizdžio dekoracijas. Vilkdalgis geriausiai tinka šiam tikslui. Galbūt todėl jis dažnai pasirenkamas kaip pavasario-vasaros gėlynų ir gėlynų dekoravimo komponentas. Ir dėl rimtų priežasčių. Nepaisant to, kad žydi trumpą laiką, tačiau, skirtingai nei daugelis nepaprastos formos žiedų, lapai iki rudens puikiai išlaiko žalią, prisotintą spalvą. Laiku rainelių persodinimas rudenį yra raktas į gražiai dekoruotas gėlių lovas.

Kitas šių sodo gėlių privalumas yra platus spalvų spektras, nuo sniego baltumo iki tamsiai rudos. Jų aromatas taip pat įvairus: nuo subtilios karamelės su vanile iki šokolado. Nepaisant šios priežiūros gėlės nepretenzingumo, vis tiek būtina persodinti vilkdalgius. Be to, rainelių persodinimas rudenį yra pats klestinčiausias laikotarpis.

Kodėl reikia vilkėti raineles rudenį?

Gėlių augintojų nuomonė dėl vilkdalgių persodinimo laiko skiriasi. Kažkas pataria sodinti augalus pavasarį, kažkas mieliau tai daro vasarą. Labiau patyrę gėlių mylėtojai pasisako už vilkdalgių persodinimą rudenį. Ir jie savo įsitikinimus patvirtina gerai argumentuotais argumentais.

 • Sodindami ankstyvą rudenį, jūs suteikiate jiems laiko, kurio reikia įsišaknijimui. Persodinant pavasarį, jūs atimate iš jų šį laiką, kuris iškart paveikia žydėjimą.
 • Atėjus pavasariui vabzdžiai tampa aktyvūs ir aktyviai dauginasi. Daugelis jų gali padaryti nepataisomą žalą naujai pasodintoms gėlėms. Iš tiesų, iškart po transplantacijos, rainelės yra labiausiai pažeidžiamos. O rudenį kenkėjų skaičius žymiai sumažėja. Todėl augalams taip pat kyla mažesnė rizika.
 • Prasidėjus pavasariui asmeniniame sklype yra daug vargo. Vilkdalgių persodinimas rudenį atlaisvins jūsų brangų laiką. Svarbu pasirinkti tinkamą vilkdalgių sodinimo laiką neskubant. O prasidėjus šiltoms pavasario dienoms grožėsitės tik mėgstamomis gėlėmis.

Vilkdalgių auginimo sezono ypatumai

Metinis rainelių persodinimas rudenį nėra būtinas, tačiau kartą per 3-4 metus būtina pasodinti augalą, kad atsikratytumėte senų šaknų. Naujos šaknys greitai išaugs. Be transplantacijos, jie nustoja smarkiai žydėti jau 5 metus. Tai ypač svarbu veislinėms gėlėms.

Vilkdalgiai žydi nuo gegužės antros pusės iki birželio pabaigos, priklausomai nuo veislės ir regioninės priklausomybės. Tačiau pasibaigus žydėjimui jų vegetacijos sezonas nesibaigia.

Vilkdalgių auginimo sezonas ištisus metus yra padalintas į kelis etapus:

 • Prasidėjus pavasariui, vos ištirpus sniegui, jie greitai sukuria anteninę augalo dalį. Spręskite patys, vos per pusantro mėnesio nuo pirmųjų ūglių jie virsta vešliai žaliais krūmais ir ant jų atsiranda pirmieji pumpurai. Būtent dėl ​​šios priežasties daugelis augintojų nepataria vilkdalgių persodinti pavasarį. Iš tiesų, norint greitai augti šiuo laikotarpiu, jiems reikia gerai įsišaknijusios požeminės augalo dalies. Vilkdalgius sodinti geriau rudenį.
 • Žydėjimo fazės pabaigoje liepos pradžioje prasideda aktyvus šaknų sistemos vystymasis. Šiuo laikotarpiu susidaro naujos jungtys, ant kurių jaunieji pumpurai pasirodys iki rudens. Jie žydės kitą pavasarį. Todėl, jei nuspręsite persodinti vilkdalgius, svarbu sulaukti to momento, kai išaugo naujos grandys, tačiau dar nėra pumpurų. Vasaros rainelės persodinimas yra pavojingas tuo, kad naujai susiformavusius subtilius pumpurus galima lengvai pažeisti. Nepaisant daugybės patarimų, iki rugpjūčio vidurio vis dar neverta persodinti.
 • Iki rugpjūčio antros pusės vilkdalgių šaknų sistema baigia aktyvaus vystymosi fazę. Ant grandinių susiformavę jauni pumpurai sustiprėjo ir puikiai matomi plika akimi. Šis veiksnys neturi nemenkos reikšmės dalijant didelį krūmą į kelis mažus. Nuo šiol iki spalio vidurio yra idealus laikas rudenį vilkėti irisus.

Ne paslaptis, kad rainelės puikiai žydi, jei joms sukuriamos idealios sąlygos ir šaknų sistema yra gerai išvystyta. Kadangi žydėjimo laikotarpis prasideda pavasario pabaigoje, yra visiškai natūralu, kad jiems reikia sukurti tokias sąlygas rudenį, kad iki to laiko šaknys būtų stiprios ir gerai įsišaknijusios.

Komentuok! Delenka, vėduoklė, sluoksniavimas, mentė - taip vadinamas rainelės sodinimo agregatas. Tai yra viena šakniastiebio grandis, kurios ilgis yra 3 - 5 cm, o skersmuo yra 1 - 2 cm.

Jei nuspręsite vilkdalgius persodinti pavasarį, didžioji laiko dalis ir pastangos bus skiriamos šaknų sistemos stiprinimui ir įsišaknijimui. Šiemet gėlių laukti nenaudinga.

Laikantis vilkdalgių persodinimo rudenį sąlygų ir taisyklių, per vieną sezoną iš mažo daigelio išaugs krūmas, kuris kitais metais suteiks gerus ryšius, kuriuos vėliau bus galima pasodinti.

Kai kurie vilkdalgių ypatumai

Žinodami kai kuriuos šių augalų pageidavimus, pastebėsite, kad juos auginti nėra sunku.

 • Vilkdalgiai labai reikalauja tokių rodiklių kaip dirvožemio drėgmė. Todėl per dažnas laistymas ar gruntinis vanduo, esantis arti paviršiaus, gali sukelti šaknų puvimą. Kad taip neatsitiktų, gėlių augintojams patariama sodo lysvę pakelti 10-15 cm virš žemės lygio.
 • Vilkdalgiai nemėgsta per dažnai laistyti: sausu oru pakanka juos palaistyti 2–3 kartus per savaitę. Likusį laiką reikia sutelkti dėmesį į dirvožemio būklę antžeminės augalo dalies pagrinde. Jei žemė sausa, tada gėlėms reikia drėgmės. Ir jei dirvožemis yra drėgnas ir minkštas, tada laistyti nereikia.
 • Šaknys visada yra arčiau žemės paviršiaus. Į šią savybę reikia atsižvelgti sodinant ir prižiūrint vilkdalgius. Piktžolės turi būti laiku pašalintas rankiniu būdu. Galite sugadinti šaknis smulkintuvu arba plokščiu pjaustytuvu.

Kada ir kaip teisingai persodinti raineles, galite sužinoti iš šio vaizdo įrašo:

Dirvožemio paruošimas persodinimui

Prieš rudenį pradėdami persodinti vilkdalgius, turite pasirinkti tinkamą būsimo gėlyno vietą. Dirvožemio, požeminio vandens, apšvietimo sudėtis stipriai veikia net ir tokias išrankias gėles.

Vilkdalgiai labai mėgsta saulės šviesą. Ypač pirmoje dienos pusėje maksimalus saulės kiekis turėtų patekti ant gėlių lovos. Prisiminkite, kur sniegas tirpsta greičiausiai pavasarį. Ten rudenį reikia pasodinti vilkdalgius. Tai bus puiki vieta rainelės rojui.

Patartina, kad stiprus vėjas aplenktų irisų persodinimo vietą.

Skirtingai nuo kitų sodo gėlių, vilkdalgiai mėgsta priemolio, šiek tiek rūgščią dirvą. Jei žemė per tanki ir sunki, prieš kasant reikia purkšti paviršių smėliu. Jei dirvožemis yra lengvas ir smėlingas, įpilkite šiek tiek molio. Į dirvą galite įpilti nedidelį kiekį gerai supuvusio humuso ir pelenų, jei dirvožemis yra per rūgštus. Prieš rudenį persodinant vilkdalgius, bus naudinga į dirvą įterpti kalio trąšų ir superfosfatų.

Svarbu! Azoto turinčios trąšos skatina greitą žaliosios masės augimą.Todėl patartina gėles jomis maitinti ankstyvą pavasarį, dar neprasidėjus pumpuravimo fazei.

Augimo stimuliatorių, kai rudenį ar pavasarį persodinami rainelės, nerekomenduojama įleisti į žemę. Rudenį jie neleis šaknims visiškai pasiruošti žiemos pradžiai. O pavasarį šaknų sistema, atidavusi visas jėgas lapams, taps silpna ir neapsaugota.

Visus parengiamuosius darbus patartina atlikti likus maždaug 7 - 10 dienų iki rainelių transplantacijos pradžios rudenį. Norint, kad dirva sutankėtų ir įgautų norimą konsistenciją, sodinimui skirtą plotą reikia gausiai laistyti 3–4 kartus. Šiuo laikotarpiu purus ir patręštas dirvožemis sutankės ir nusės. Dabar paruoštoje vietoje galite pasodinti vilkdalgius.

Sodinamosios medžiagos paruošimas

Planuodami sodinimo darbus, gėlių augintojai vadovaujasi ne tik tokiu veiksniu kaip sezonas. Pagrindinis signalas, kai rudenį būtina persodinti vilkdalgius, kad jie geriau įsišaknytų ir įsišaknytų, yra lapijos būklė. Kai tik lapų viršūnės pradeda gelsti, turite nedelsdami pradėti persodinti.

Patarimas! Kad nesupainiotumėte pasodintų vilkdalgių, ant likusio lapo galite užrašyti veislės pavadinimą žymekliu.

Rainelės krūmas, kurį reikia skubiai persodinti, 2–3 savaites prieš sodinimą patartina nelaistyti ir netręšti. Šakniastiebį iš dirvožemio reikia pašalinti tik su šakele ir labai atsargiai. Norėdami tai padaryti, atsitraukdami nuo pagrindo 20 - 25 cm, pirmiausia turite kasti rainelę aplink perimetrą. Ir tada atsargiai nuimkite šaknis nuo žemės. Nukratę likusią dirvą, gerai išdžiovinkite sodinamąją medžiagą. Po džiovinimo galite pradėti dalyti pagrindinę rainelės įvorę į mažas dalis.

Šiame etape svarbu žinoti, kaip tinkamai atskirti mažus sluoksnius. Labai nepageidautina dalinti krūmą vėlesniam sodinimui rankomis, be specialių įrankių. Taigi, galite ne tik neteisingai suskaidyti šaknis į grandis, bet ir pakenkti daugumai jaunų pumpurų. Visa sėkla bus beviltiškai sugadinta ir netinkama naudoti. Atskyrimas turi būti atliekamas aštriu, švariu peiliu. Pjaunant svarbu atkreipti dėmesį į bent vieną „vėduoklę“, keletą jaunų pumpurų ir iki 10 cm ilgio šaknies gabalą ant kiekvieno atskiro šaknies. Nupjautą vietą reikia nedelsiant apdoroti pelenais, taip atliekant tam tikrą rūšį. dezinfekcijos.

Reikia kirpti per ilgas rainelių šonines šaknis. Jų ilgis turėtų būti nuo 5 iki 10 cm, o ilgesnės absorbuojančios šaknys trukdo persodinti raineles.

Prieš sodinant sėklą rudenį į paruoštą dirvą, ją reikia apdoroti kalio permanganatu (šviesiai rausvu tirpalu) arba fugicidu. Kalio permanganate šaknys laikomos apie 20 - 30 minučių, dezinfekuojančiame tirpale - pagal instrukcijas ant pakuotės.

Svarbu! Neseniai įsigyti šakniastiebiai taip pat privalomai džiovinami ir dezinfekuojami. Net jei juos įsigijote specializuotose parduotuvėse arba pristatėte paštu.

Vilkdalgio lapus reikia perpjauti 2/3. Pjovimo forma turėtų būti panaši į namo stogą. Nepageidautina visiškai nupjauti lapus, nes juose fotosintezės procesas vyksta iki pat šalčio. Skirtingų veislių vilkdalgiai turėtų būti pažymėti arba pasirašyti.

Vilkdalgius persodinti rudenį

Vilkdalgių sodinimo procesas rudenį yra labai paprastas ir susideda tik iš trijų etapų. Svarbiausia turėti noro ir nedidelę dalį iš anksto paruošto dirvožemio. Gėles patartina sodinti sausu oru.

 • Vilkdalgių sodinimo skylė neturėtų būti didesnė nei 10-12 cm. Griovelio viduryje reikia suformuoti nedidelį 2-3 cm aukščio kauburėlį.
 • Ant jo dedamas apipjaustytas pjūvis. Svarbu, kad sugeriančios šaknys nusileistų nuo kalvos į sodinimo duobės dugną. Švelniai išskleiskite visas šaknis. Neleiskite jiems sulenkti.
 • Ir paskutinis dalykas - uždenkite šaknis žemėmis. Tuo pačiu nepamirškite, kad laistant dirvožemis nusistovės 1-2 cm.Šaknies kaklelis ir nedidelė pagrindinės šaknies dalis po susitraukimo turėtų būti virš žemės.

Rudens rainelių persodinimo darbai baigiasi kaip įprasta - saikingai laistant.

Kaip matote, rudenį raineles nėra sunku persodinti. Svarbiausia, pasibaigus sodinimo darbams, dvi savaites stebėkite augalus. Kiekvienas pasodintas skyrius turi stovėti griežtai tiesiai, nesiremti į šoną.

Atstumas tarp pasodintų gėlių gali svyruoti nuo 10 cm iki 35 cm.Kodėl toks skirtumas? Nustatydami reikalingą atstumą, turite atsižvelgti į:

 • Augalų įvairovė.
 • Gėlių aukštis. Žemo augimo veisles galima sodinti arti viena kitos, aukštas - kiek įmanoma.
 • Perdavimų dažnumas. Jei per 3 - 5 metus rainelių persodinimas nėra įtrauktas į jūsų planus, patartina padidinti atstumą tarp skyrių.

Vaizdo įrašo autorius jums pasakys apie pagrindines vilkdalgių sodinimo ir priežiūros taisykles pradedantiesiems sodininkams:

Vilkdalgių priežiūra po rudeninio sodinimo

Su sąlyga, kad ruduo yra šiltas ir nenusileidžia gausiam lietui, pasodintus vilkdalgius reikia laistyti po trijų ar keturių dienų.

Vilkdalgių priežiūra pasodinus ankstyvą rudenį susideda iš laiku ravėjimo. Svarbu atsižvelgti į tai, kad šaknys yra negilios, ir norint jų nepakenkti, piktžoles geriau pašalinti rankomis.

Rudenį persodinus raineles, svarbu stebėti, ar oro temperatūra nesumažėja. Artėjant šalnoms patartina juos mulčiuoti sausais lapais, durpėmis ar eglių šakomis. Sibiro regione mulčiavimas yra privalomas. Kuo greičiau, kai tik ištirps sniegas ir negresia stiprios ryto šalnos, mulčiavimo sluoksnis turi būti pašalintas. Daugiau persirgus nereikia vilkėti rainelių rudenį. Motina Gamta padarys visa kita. Pirmieji pavasario spinduliai sušildys šaknis ir netrukus jūsų svetainėje pasirodys pirmosios žalios rodyklės.

Svarbu! Atsodinant vilkdalgius, dirvožemio negalima tręšti mėšlu. Jie ne tik nemėgsta šio tipo trąšų, bet ir yra didelė tikimybė sudeginti šaknų sistemą ir šaknies kaklelį.

Laikantis paprastų sodinimo ir palikimo taisyklių, rainelės pavasarį įgauna spalvą. Vasarą jie sukuria puikią šaknų sistemą. Bet šaknį padalinti ir pasodinti galite tik antraisiais metais po pasodinimo.

Nepaisant to, kad irisai yra nepretenzingi, jie vis tiek turėtų būti persodinami kas 3–5 metus. Taigi, jūs juos išgelbėsite nuo veislės savybių degeneracijos. Be to, laikantis sodinimo datų šaknų sistema bus puikios būklės. Ir jos dėka pavasario pabaigoje vilkdalgiai džiugins sodriu žydėjimu ir subtiliu aromatu.

Išvada

Kaip matote, rudenį vilkdalgius prižiūrėti nėra sunku. Galbūt dėl ​​šios priežasties jų labai dažnai galima rasti ant gėlynų šalia darželių ir mokyklų. Juk žydintys vilkdalgiai dažnai siejami su paskutiniuoju varpu ir vasaros atostogų pradžia.

Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba