Kaip rainelė dauginasi: metodai, laikas, patarimai

Vilkinti vilkdalgius nėra didelė problema. Jie pradeda žydėti kitais metais, iš karto tampa pagrindine sodo puošmena. Vilkdalgiai lengvai dauginasi, atsiskyrę ir pasodinę greitai įsitvirtina.

Vilkdalgių dauginimosi ypatybės

Krūmo padalijimas turi būti atliekamas kas 3-5 metus, kitaip gėlė taps mažesnė

Įrankiai darbui turi būti švarūs. Vieta iškasta ir atlaisvinta nuo piktžolių, nes jos slegia gėles ir užstoja saulės šviesą, o tai lemia prastą augimą.

Vilkdalgis dauginamas praėjus 2-3 savaitėms po žydėjimo. Procedūra atliekama esant sausam orui. Atskirti fragmentai pasodinami į gerai nusausintą dirvą. Vilkdalgiai nemėgsta turtingo dirvožemio ir jame nežydi, o per drėgnas dirvožemis lemia šakniastiebių irimą.

Daigus daiguose rekomenduojama padėti šaknimis į pietus, kad juos kuo labiau sušildytų saulė. Tai prisideda prie jaunų pumpurų atsiradimo, kuriuos galima panaudoti rainelės dauginimui po kelerių metų.

Dėmesio! Hibridinėmis gėlėmis galima dalintis visą vegetacijos laiką. Jei jie auga šiltnamyje, tada visus metus.

Kaip dauginasi sodo vilkdalgiai

Renkantis vilkdalgių veisimo metodą, svarbu atsižvelgti į procedūros tikslą. Gėlėms auginti geriau naudoti vegetatyvinį metodą, nes kultūra žydės kitais metais. Generacinis metodas (sėti sėklas) naudojamas veisiant naują veislę arba laukinių augalų rūšims prijaukinti. Tokiu atveju žydėjimas ateis po 2–3 metų.

Vegetatyvinis būdas apima:

 • šakniastiebio padalijimas;
 • pradedantis;
 • dauginimas daigais ir šaknų auginiais.

Vilkdalgių dauginimasis dalijant krūmą

Krūmą galima dauginti dalijant jo šakniastiebius, svogūnėlius ar žalius ūglius.

Iškasęs šakniastiebį, jis supjaustomas į kelias dideles dalis, įskaitant bent vieną lapų vėduoklę ir dvi ar tris šaknies grandis. Kiekvienas skyrius turi būti kruopščiai ištirtas, supjaustyti supuvę ir pasenę plotai. Mažos šaknys supjaustomos 10-11 cm ilgiu, tada lapo dalis sutrumpinama iki 15 cm.Lapai nupjaunami įstrižai.

Šakniastiebis 1,5–2 valandoms dedamas į kalio permanganato tirpalą, džiovinamas, gabalai apdorojami smulkinta anglimi. Po 2-3 dienų, kai drėgmė iš šaknų išgaruoja, auginiai pasodinami į žemę.

Veisdami vertingas veisles, selekcininkai rekomenduoja naudoti pumpurą. Šis dauginimo būdas suteikia apie 50 vienetų sodinamosios medžiagos.

Labiausiai išsivysčiusio augalo šakniastiebis aštriu peiliu supjaustomas į segmentus, turinčius 2 šaknis ir 1 pumpurą, ir jie pasodinami į indą. Tara perkeliama į šviesią ir šiltą patalpą. Vanduo, kiek reikia. Pasirodžius pirmiems trims lapams, vilkdalgiai pasodinami gėlyne.

Mažų ūglių, likusių iš seno krūmo, nereikėtų išmesti. Jie kiek įmanoma naudojami vilkdalgiams dauginti, nukirpus nuo pagrindinio šakniastiebio keletą šaknų turinčią kotelę. Išdžiovinus pjūvį, daigas pasodinamas į žemę.

Patikimiausias reprodukcijos būdas yra nuo motininio krūmo atskirti nežydintį daigą su nedideliu šakniastiebio segmentu. Atlikite tai žydėjimo metu. Daigas pasodinamas pavėsyje, purškiamas, jei reikia. Šio metodo pranašumas yra tas, kad motininis augalas nėra pažeistas, o ūgliai gerai įsišaknija.

Kai kurios rainelės veislės dauginamos dalijant svogūnėlius.Jie kruopščiai atskiriami rankomis.

Svogūnėliai dedami į maišelį 10–12 dienų vėsioje patalpoje, kurios temperatūra ne aukštesnė kaip 10 ° C, 10–12 dienų.

Šis gydymas skatina gausų vilkdalgių žydėjimą. Prieš sodinimą svogūnėliai dezinfekuojami kalio permanganato tirpalu. 1/3 skylė padengta smėliu. Svogūnėliai nėra palaidoti, kitaip šaknims nepakaks šilumos ir šviesos. Baigus sodinti, rainelę reikia palaistyti.

Rekomenduojamas laikas

Geriausias laikas vilkdalgiams dauginti dalijant krūmą yra vasara ir ankstyvas ruduo. Jie turės laiko įšaknyti iki šalnų, gerai išgyventi žiemą ir kitais metais juos pradžiuginti gėlėmis. Vykdant renginį vėlyvą rudenį, augalai gali būti užmušti.

Dėmesio! Lietingomis ir vėsiomis vasaromis vilkdalgius galima dauginti iki rugsėjo pabaigos. Šiuo laikotarpiu jų gyvybiniai procesai atsinaujina.

Šiauriniuose regionuose vilkdalgius pageidautina dauginti pavasarį, pietiniuose - rudenį.

Vilkdalgių dauginimas dalijant šakniastiebius atliekamas liepos mėnesį, kai yra šiltas oras. Karštame dirvožemyje slopinamas šoninių ūglių ir šaknų sistemos augimas ir vystymasis, smarkiai sumažėja polinkis pūti.

Augintojai rekomenduoja daugintis pumpurais iki liepos pabaigos, kad jie spėtų subręsti. Sėklos sėjamos rugsėjo pradžioje.

Kaip iškasti ir padalyti krūmą

Kad šaknys nebūtų pažeistos, augalai iš gėlyno iškasami sodo šakele. Anksčiau krūmas kruopščiai iškasamas kastuvu - tai susilpnins šaknis ir bus lengviau jį pašalinti iš žemės.

Svogūniniai vilkdalgiai atskiriami rankomis, šakniastiebiai - aštriu peiliu, kuris pakartotinai dezinfekuojamas mangano tirpale. Šakniastiebį leidžiama sulaužyti rankomis, jo žalos procentas šiuo atveju yra daug mažesnis.

Vilkdalgių dauginimasis pumpuruojant atliekamas peiliu. Šakniastiebis supjaustomas į daugelį segmentų su pumpurais, kurie vėliau pasodinami į sodinimo indą.

Dauginant pumpurine sodinamąja medžiaga gaunama daugiau nei naudojant kitus metodus

Auginiai atskiriami peiliu, pasirenkant mažus augalo ūglius. Nupjaukite juos, suimdami gabalėlį iš šakniastiebio su keliomis plonomis šaknimis.

Daigai gaunami žydėjimo metu, nupjaunant nuo krūmo fragmentą, kuriame nėra pumpuro, su šakniastiebio gabalu. Sodinamoji medžiaga pasodinama per 5-7 dienas, kai pjūviai užgyja.

Nusileidimas į nuolatinę vietą

Vilkdalgiai sodinami saulėtose vietose. Jei dirvožemis yra molio, tada lovos turėtų būti pakeltos. Gėlės šaknys stipriai auga, todėl skylės susidaro 40-60 cm atstumu.Dugnas užpilamas smėliu.

Prieš sodinant, lapai nupjaunami ventiliatoriumi ir pasodinami į žemę, užtikrinant, kad jie būtų nukreipti saulės judėjimo kryptimi. Šakniastiebį reikia pastatyti šiek tiek virš žemės lygio, kad pumpuras iškiltų į paviršių.

Šakniastiebis, palaidotas žemėje, kenčia nuo saulės šviesos trūkumo, dėl kurio ji sunyksta

Daigai, lengvai pabarstyti dirvožemiu, laistomi. Norint užtikrinti deguonies patekimą į šaknis, dirva purenama.

Po dauginimosi augaluose susiformavęs skystas lapų ventiliatorius rodo žiedpumpurių silpnumą, o tai reiškia, kad kitą pavasarį rainelė nežydės.

Auginiai pasodinami į seklią duobę, kurios dugne pilami su žeme sumaišyti pelenai. Stiebas dedamas į skylę, palaistomas ir apibarstomas dirvožemiu, šiek tiek užplombuojamas iš viršaus.

Vilkdalgių daigai ir svogūnėliai sodinami į dirvą, sumaišytą su smėliu. Skylė yra padengta žeme ir susmulkinta aplink stiebą. Daigai laistomi ir purenami.

Dėmesio! Kad sodo lova ar gėlynas atrodytų tvarkingai, profesionalūs gėlių augintojai rekomenduoja vilkdalgius pasodinti lapais išilgai eilės, o ne skersai, tada sodinimas atrodys lygesnis.

Vilkdalgių dauginimasis sėklomis

Vilkdalgis dauginasi ne tik vegetatyviniu būdu, bet ir sėja sėklas, tačiau tai yra ilgesnis ir mažiau patikimas procesas. Sėklos metodas gali būti naudojamas visų rūšių rainelėms.

Vilkdalgio sėklos formuojasi trikampėse sėklų ankštyse, nokinimas įvyksta praėjus 2 mėnesiams po žydėjimo

Surinkite juos iš augalo patys.Sėklų kapsulė, susidariusi po rainelės žydėjimo, uždaroma į marlės maišelį ir paliekama, kol sunoksta.

Gauta medžiaga naudojama tą patį rudenį arba kitą pavasarį. Jis turėtų būti laikomas sausoje ir vėsioje vietoje.

Prieš sodinant rainelės sėklos 2-3 valandas mirkomos silpname kalio permanganato tirpale arba priešgrybeliniame preparate, siekiant apsaugoti augalus nuo ligų. Tada jie sėjami į paruoštus vazonus ar konteinerius.

Sėklos metodo trūkumai:

 • kai dauginama sėklomis namuose, nėra jokios garantijos, kad rainelė paveldės veislės savybes;
 • augalai gėlėmis džiugins per 2–3 metus, o vegetatyviniu metodu jie žydės kitą pavasarį.

Sėti sėklas tiesiai į žemę

Prinokusios sėklos sėjamos gėlyne rugsėjo mėnesį, į šiek tiek sudrėkintą dirvą. Stebėkite atstumą tarp eilučių - 20-25 cm, o tarp augalų - 10-11 cm. Sėjos gylis yra 2 cm. Pasėliai nelaistomi. Žiemai gėlių sodą rekomenduojama apklijuoti spunbondais arba sausais lapais.

Daigų metodas

Vilkdalgių dauginimo daigų metodo pranašumas yra tas, kad nereikia retinti daigų.

Sandėliui paliktos sėklos sėjamos daigams žiemą

Proceso algoritmas:

 1. Sausį rainelės sodinamoji medžiaga išimama iš sandėlio, suvyniojama į drėgną skudurėlį, dedama į sandarų indą ir 1 mėnesį laikoma šaldytuve.
 2. Vasarį jie sėjami į durpių vazonus, 3-5 dienas pamirkius vandenyje.
 3. 30 minučių prieš sėją vanduo nusausinamas, o sėklos išdžiovinamos.
 4. Paruošiamas sodinimo dirvožemis: durpės, perlitas, sterilizuotas kompostas santykiu 2: 1: 3.
 5. Paruoštos rainelės sėklos sėjamos į indus iki 2 cm gylio.
 6. Konteineris išvedamas į lauką. Prieš šaltą orą sėklos reguliariai (bet ne stipriai) laistomos. Pernelyg drėgnas dirvožemis prisideda prie rainelės šaknų sistemos puvimo.
 7. Žiemojimui pasėliai paliekami nešildomoje patalpoje. Žema temperatūra jiems nepakenks, jie tik pateks į „žiemos miegą“, o išdygs pavasarį.
 8. Pasirodžius daigams, konteineriai perkeliami į saulėtą vietą, kur augalui pakaks šilumos ir šviesos, o gegužę daigai persodinami į gėlyną.

Vilkdalgių priežiūra vilkdalgių metu

Užbaigus veisimo procesą, rainelės laistomos. Kitas dirvožemio drėkinimas organizuojamas po 3 dienų, leidžiant dirvožemiui šiek tiek išdžiūti. Žemė reguliariai purenama, užkertant kelią plutai. Piktžolės ravinamos taip, kad netrukdytų vystytis šaknų sistemai.

Rugpjūčio mėnesį vilkdalgius rekomenduojama purkšti vario sulfatu (50 g norma 5 litrams vandens). Gydymas apsaugo nuo augalų lapų masės patamsėjimo.

Prieš žiemojimą plikos rainelės šaknys apibarstomos durpėmis ir sodo dirvožemiu. Veislės, jautriai reaguojančios į šaltą orą, žiemai yra saugomos. Tirpstant sniegui, izoliacija pašalinama.

Išvada

Vilkdalgiai dauginasi įvairiai. Jie naudoja krūmo padalijimo metodus, sėja sėklas daigams arba tiesiai į atvirą žemę. Laikantis sodinimo ir priežiūros taisyklių, net daržininkystės pradininkas susidoros su veisimo procesu.

Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba