Kaip vadinamos gėlės, kurios atrodo kaip vilkdalgiai

Gėlės, panašios į vilkdalgius, auginamos lauke. Jie naudojami dekoratyviniame sodininkystėje, taip pat apželdinant asmeninį sklypą. Yra keli kambariniai augalai, neaiškiai panašūs į vilkdalgius gėlių struktūra ar spalva, tačiau dauguma dvynių yra laukiniai ir sodo augalai.

Ar yra gėlių, kurios atrodo kaip irisai

Vilkdalgis arba rainelė yra daugiametis pasėlis, kurį reprezentuoja aukštos ir nykštukinės veislės. Augalo gėlės yra skirtingų spalvų. Natūralioje jų buveinėje yra mėlyna, mėlyna arba rausva. Jų pagrindu buvo sukurtos hibridinės rainelės veislės: balta, oranžinė, tamsiai raudona. Kiekvienoje veislėje ant žiedlapių yra ryškios geltonos arba žalios atspalvio fragmentai, skirtingos formos. Rainelės žiedų biologinė struktūra:

 • paprastas perianthas;
 • neskirsto į vainiką ir taurelę;
 • vamzdinis;
 • sulenktais šešių dalių žiedlapiais.

Augalo lapai yra siauri ir ilgi. Žemiau pateikiamos gėlės, panašios į vilkdalgius su pavadinimu ir nuotrauka.

Gegutė ašaroja

Kukushkino ašaros yra populiarus orchidėjų (šiaurinių orchidėjų), augalų iš orchidėjų genties, pavadinimas. Paplitimo rajonas yra Sibiras, Tolimieji Rytai, Šiaurės Kaukazas. Nykstanti rūšis yra saugoma įstatymų ir įtraukta į Rusijos raudonąją knygą. Išorinė charakteristika:

 • aukštis - 30-50 cm;
 • stiebas stačias;
 • viršuje susidaro smaigalio formos žiedynas;
 • gėlės yra vidutinio dydžio, tokios formos kaip rainelė;
 • žiedlapių spalva yra bordo, alyvinė, šviesiai rausva su tamsiomis dėmėmis ant paviršiaus;
 • lapai yra apatinėje dalyje, priklausomai nuo veislės, jie gali būti platūs arba siauri.

Orchis veislių atstovai dažnai naudojami dekoratyviniame sodininkystėje.

Ioniris porūšio rusiška rainelė (Iris ruthenia) Sibire taip pat vadinama gegutės ašaromis. Tai yra tolimas paprastosios rainelės giminaitis. Mėlynos augalo gėlės yra panašios į nykštukų vilkdalgius. Gegutės ašaros užauga ne daugiau kaip 20 cm, stiebų viršūnėse išsidėstę pavieniai pumpurai.

Bendra rusų rainelės žiedlapių spalva yra mėlyna su geltonu fragmentu, rečiau balta

Orchidėjos

Gamtoje dauguma rūšių auga simbiozėje su atogrąžų miškų medžiais. Rusijoje orchidėjos auginamos kaip patalpų gėlės, kurios atrodo kaip rainelė. Bet tai yra visiškai skirtingi tipai. Kultūrą reprezentuoja raudonos, alyvinės, rausvos, baltos, geltonos spalvos gėlės.

Viršutinėje vertikalaus ūglio dalyje formuojasi orchidėjų žiedynai

Daugiametis augalas su vienu, rečiau dviem stiebais, su ilgu žydėjimo periodu.

Ypatingas orchidėjų panašumas pastebimas su ampeline rainelių įvairove.

Iridodictium

Artimas vilkdalgių giminaitis, priklausantis Irisų šeimai. Daugiametė svogūninė kultūra apima daugiau nei dešimt dekoratyvinės išvaizdos veislių. Natūralioje aplinkoje iridodictis yra paplitęs Vidurinėje Azijoje, Šiaurės Kaukaze ir Užkaukazėje. Tai ryškus Alpių pievų ir stovinčių vandens telkinių pakrantės zonos atstovas. Kultūra priklauso nykštukui:

 • stiebo aukštis 15 cm;
 • lapai ilgi, siauri;
 • žiedai panašūs į vilkdalgius, gana dideli - 7 cm skersmens;
 • pagal formą - kryžiaus ir rainelės kryžius;
 • spalva yra mėlyna arba tamsiai violetinė su geltonu fragmentu žiedlapių apačioje.

Iridodictium naudojamas papuošti alpinariumus ir alpinariumus

Snapdragon veislinės veislės

„Antirrinum“ arba „snapdragon“ yra daugiamečiai augalai, tačiau vidutinio klimato sąlygomis augalą retai įmanoma išsaugoti iki kito vegetacijos sezono, todėl antirrinum auginamas kaip vienmetis. Kultūra auga žolinio krūmo pavidalu su stačiais stiebais ir racemozės žiedynais. Lapai yra šiek tiek puberscent, siauri, pailgi. Žydintys žiediniai pumpurai yra tarsi rainelės formos.

Dekoratyviniame sode naudojamos selektyvios veislės. Jie skiriasi krūmo aukščiu ir spalva. Žiedlapiai yra balti, tamsiai raudoni, geltoni, oranžiniai, mišrios spalvos. Laukinių augalų pagrindu sukurta daugiau nei 50 veislių. Snapdragon gėlių nuotraukos, panašios į vilkdalgius, leis jums susipažinti su jų įvairove.

Aukštas krūmas „Velvet Giant“ siekia 70 cm

Aliaskos veislės aukštis - 85 cm

Auksinis monarchas priklauso vidutinio dydžio grupei, nes krūmas užauga iki 45 cm

Antirrinum laukinei rožei būdingas vidutinis žiedkočių ilgis (iki 60 cm)

Žemai auganti veislių grupė „Floral“ (15–20 cm) išsiskiria įvairia pumpurų spalva

Antirrinum Twinny pateikiamas skirtingomis spalvomis, stiebai neviršija 15 cm aukščio

Svarbu! Nykštukai kultūros atstovai dažnai auginami kaip ampeliniai augalai, šia savybe jie taip pat panašūs į nykštukines rainelių formas.

Vilkdalgio vanduo

Vilkdalgis pseudomonas aeruginosa - augalas, panašus į rainelę krūmo struktūroje, žydinčiuose pumpuruose ir lapų formoje. Ji priklauso artimam giminaičiui, priklausančiam Irisų šeimai. Paskirstytas visoje Rusijoje, pagrindinis kaupimasis stebimas vandens telkinių pakrantėse ir pelkėtose vietovėse. Išorinė charakteristika:

 • žydinčių pumpurų spalva yra ryškiai geltona;
 • žiedlapių pagrinde yra kaštoninės arba rudos išilginės juostos;
 • lapai siauri, ilgi, xiphoidiniai;
 • stiebai ploni, statūs;
 • krūmo aukštis - 70-150 cm.

Pseudo-aire rainelės žydi nuo birželio iki rugpjūčio.

Alstroemeria

Alstroemeria (Alstroemeria) yra daugiametė kultūra, mažai atspari šalčiui. Jis auginamas šiltnamiuose ir šiltnamiuose, skirtuose pjaustyti.

Svarbu! Alstroemeria yra gerai žinoma ir populiari rūšis, gėlių forma panaši į vilkdalgius.

Stiebai yra ploni, bet labai tvirti, stačiai. Žiedynai yra skėtiniai, esantys viršutinėje stiebų dalyje. Lapai siauri ir ilgi.

Žiedai yra šešių žiedlapių, raudoni, rausvi, balti, geltoni, vidiniai žiedlapiai su tamsiai rudais, atsitiktinai paskirstytais dėmeliais.

Xyphyum

Xyphyums yra gėlės, panašios į vilkdalgius, geriau žinomos kaip svogūniniai vilkdalgiai. Natūralioje aplinkoje vilkdalgių artimas giminaitis yra mėlynas ir mažo ūgio. Kultūrai būdingas ilgas žydėjimo laikotarpis, trunkantis per du mėnesius.

Dekoratyviniame sode naudojamos olandiškos veislės su raudona, citrinos, balta, violetine ir mėlyna spalvomis.

Acidantera bicolor

Acidanthera yra Kasatik šeimos narys. Gėlė yra miglotai panaši į vilkdalgius, dėl krūmo formos ir ilgų, siaurų, linijinių lapų liaudyje vadinamų Muriel gladiolus. Augalas yra daugiametis svogūninis, gali užaugti iki 130 cm. Stiebai yra ploni, šakoti viršutinėje dalyje. Žiedlapiai surenkami prie pagrindo ilgame vamzdyje. Žiedynai yra smaigalio formos, žiedo skersmuo 10-13 cm, spalva yra šviesiai grietinėlė su kaštonine šerdimi.

Vėlyvas žydintis augalas - nuo rugpjūčio iki šalnų

Išvada

Gėlės, panašios į vilkdalgius ir jų atmainas žydinčių pumpurų formos, krūmo ir lapų struktūros pavidalu, yra naudojamos kuriant dekoruoti gėlynus, Alpių kalvas, alpinariumus. Augalai auginami lauke arba gėlių vazonuose. Daugybė rūšių yra tinkamos pjovimui, floristai jas naudoja puokštėse.

Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba