Vilkdalgiai: persodinimas vasarą, pavasarį, dalijimosi ir sėdėjimo taisyklės

Vilkdalgius galite persodinti į kitą vietą vegetacijos pradžioje arba vasarą. Renginys yra būtinas visaverčiam vegetacijos sezonui, todėl jis yra įtrauktas į žemės ūkio technologijos sąlygas. Nepaisant veislės, pasėlius palikti vienoje vietoje ilgiau nei ketverius metus yra nuostolinga. Transplantacija apima krūmo padalijimą. Tai padės ne tik padauginti, bet ir atnaujinti augalą.

Kodėl reikia sodinti ir persodinti vilkdalgius

Kiek rainelės bus svetainėje, tiek išaugins šaknis. Vėlyvą rudenį žalioji masė žūva, visi augimo sezono metu susiformavę pažastiniai pumpurai patenka į poilsio fazę iki pavasario. Sezono pradžioje iš kiekvieno išauga iki 15 cm ilgio šaknis.

Vienoje srityje rainelės visiškai žydi ne ilgiau kaip ketverius metus, tada jas reikia persodinti į kitą vietą. Per šį laikotarpį šaknų sistema išauga tiek, kad jungtys atsiranda virš paviršiaus, dirvožemyje išlieka tankus pynimas komos pavidalu, kuris sugeria didžiąją dalį maistinių medžiagų ir neleidžia vystytis naujoms šakoms.

Krūmo centre miršta seni šakniastiebiai, susiformuoja tuštuma lizdo pavidalu - tai pirmas ženklas, kad kultūrą reikia persodinti

Dirvožemis yra nualintas, antžeminė dalis vystosi lėtai, rainelė atsilieka augdama, pumpuravimas tampa silpnas, tada augalas nustoja žydėti.

Jei rainelės laiku nesodinamos kitoje vietoje, jos praranda ne tik dekoratyvinį efektą, bet ir gebėjimą atsispirti infekcijai. Krūmas pradeda skaudėti, kiekvienais metais lapai ir žiedkočiai tampa mažesni, jie nepakankamai išvystyti, augalas tiesiog išsigimsta.

Jei pavasarį vilkdalgių nebuvo įmanoma persodinti į kitą vietą, šį įvykį galima atlikti bet kuriame auginimo sezono etape, išskyrus žydėjimo laikotarpį. Padalintas krūmas greitai įsišaknija ir pradeda intensyviai auginti šaknų ir žaliąją masę.

Svarbu! Irisams optimaliausias veisimo būdas yra suaugusio augalo padalijimas į dalis, kurias galima persodinti beveik bet kuriuo šiltuoju metų laiku.

Kada galima vilkėti raineles į naują vietą?

Vilkdalgius pavasarį ar vasarą galima persodinti kitur. Sezono pradžioje orai diktuoja laiką, vegetacijos viduryje - veislės žydėjimo trukmę. Poreikį persodinti augalą į kitą vietą lemia antžeminės masės būklė ir amžius. Geriausias laikas persodinti yra trejų ar ketverių metų rainelės amžius. Šiuo metu jis auga tiek, kad yra pasirengęs dalytis ir greitai įsišaknija kitoje vietoje.

Kai pavasarį persodinami rainelės

Augalo persodinimas ankstyvą pavasarį yra geriausias veisimo variantas. Naujas krūmas gali duoti kelis stiebus ir žydėti, jei įvykis bus įvykdytas laiku ir teisingai. Vilkdalgius geriausia atsodinti tada, kai lapai tik pradeda formuotis. Pietiniame klimate, jei leidžia oro sąlygos, patartina būti laiku iki vegetacijos pradžios.

Atsparus šalčiui augalas pradeda augti ankstyvą pavasarį, kai dienos temperatūra pasiekia +8 0C ir aukštesnė. Šiuo metu žemė pakankamai sušilo, kad galėtų persodinti kultūrą. Atsižvelgiant į tai, kad kiekviename regione yra savas klimatas, jie vadovaujasi šiais parametrais.

Kai pasirodys pirmieji ūgliai, galite pradėti dirbti

Apytikslės rainelės persodinimo vidurinėje juostoje datos yra balandžio pabaiga, pietuose - kovo arba balandžio pradžia.Sibire ar Uraluose augalą į kitą vietą galima perkelti 7–10 dienų vėliau nei Centriniuose regionuose.

Kada vasarą reikia atsodinti vilkdalgius

Kiekviena vilkdalgių veislė turi savo žydėjimo periodą, dažniausiai birželio – liepos mėn. Ciklo laikas taip pat skiriasi, todėl sunku apibrėžti aiškų laiko tarpą. Jei pavasarį vilkdalgius pradeda persodinti, kai tik leidžia oras, tai vasaros laikotarpis gali būti orientuotas į žydėjimo pabaigą. Kai tik nudžiūsta paskutiniai žiedlapiai ant gėlių, jie pradeda pernešti.

Kaip teisingai persodinti vilkdalgius

Norint nustatyti rainelę kitoje srityje, ji visiškai pašalinama iš dirvožemio, tiriama šaknis, jei fragmentai kelia abejonių, jie pašalinami. Tada atliekamas sodinamosios medžiagos paruošimas:

 1. Šaknis yra visiškai išlaisvinta iš žemiškos komos.
 2. Iškirpkite gabaliukus taip, kad kiekvienoje vietoje būtų 2-3 lapų lizdai.
 3. Gydykite bet kokiu dezinfekuojančiu tirpalu.
 4. Skyriai padengiami susmulkinta aktyvuota anglimi arba anglimi.
 5. Palikite saulėje, kad išdžiūtų 2 dienas.
Svarbu! Ši priemonė reikalinga geresniam rainelės augimui, nes po stresinės padėties visi biologiniai procesai iškart įsijungia.

Kiekvienas siužetas turi turėti šaknį

Kaip teisingai pasodinti vilkdalgius

Patartina pasirinkti kitą vietą, kuri nelabai skiriasi nuo ankstesnės: saulėta, uždara nuo vėjo ir be stovinčio požeminio vandens. Sklypams skirtas sklypas iškastas, tręšiamos organinėmis trąšomis. Iš durpių ir velėnos dirvožemio paruošiamas maistinių medžiagų mišinys, pridedama kalio. Kultūra auga neutraliuose arba šiek tiek rūgščiuose dirvožemiuose, jei reikia, kompozicija koreguojama.

Vilkdalgius į kitą vietą vasarą ar pavasarį galite persodinti taip:

 1. Lapai ir žiedkočiai nupjaunami kampu (arti šaknies).
 2. Sodinimo įdubimas daromas atsižvelgiant į šaknies aukštį ir maistinių medžiagų mišinio sluoksnio storį. Vegetacijos pumpurai turėtų likti žemės lygyje.
 3. Dalis paruošto substrato pilama ant duobės dugno.
 4. Jie įdeda daigą su nedideliu nuolydžiu, paskirsto šaknų sistemą, ji neturėtų persipinti.

  Pabarstykite dirvožemiu, palikite viršutinę šaknies dalį ant paviršiaus

 5. Dirva aplink rainelę sutankinta, jie tai daro atsargiai, kad nepakenktų pumpurams, laistytų.

Jei pasirodė, kad persodinta vasarą, nedelsdami uždenkite mulčiu. Šis renginys negali būti rengiamas pavasarį.

Tolesnė priežiūra

Augalo persodinimas į kitą vietą yra pirmas ir ne pats sunkiausias darbo etapas. Neturint tinkamos žemės ūkio technologijos, rainelė kitais metais gali nežydėti. Pagrindinė užduotis yra ta, kad krūmai greičiau įsišaknytų.

Kultūros priežiūra susideda iš šios veiklos:

 1. Pasodinus kitoje vietoje, rainelė gausiai laistoma. Procedūra atliekama reguliariai, kad būtų išvengta molinės komos išdžiūvimo, taip pat jos neužpildyti, kad būtų vandens.
 2. Po pavasario darbų augalas šeriamas azoto trąšomis, kad jis geriau suformuotų antžeminę dalį. Praėjus savaitei po įdėjimo fosfato agentai dedami į kitą vietą, taip prisidedant prie geresnio šaknų vystymosi.
 3. Periodiškai purenkite dirvą ir pašalinkite piktžoles.
 4. Jei vilkdalgius teko persodinti pavasarį, tai vėlyvą rudenį lapai nupjaunami. Vasarą rainelė genima dalijant krūmą.
Svarbu! Po pirmojo šalčio šaknis apšiltinamas durpėmis ar šiaudais, pavasarį mulčias pašalinamas.

Esant nenormaliems šalčiams, jaunas augalas yra padengtas eglės šakomis, o viršuje padaryta nedidelė sniego dumblė.

Išvada

Irisus galite persodinti į kitą vietą pavasarį, kai pradeda formuotis antžeminė masė. Darbus būtina atlikti kuo anksčiau, tada augalas lengviau ištvers stresą ir žydės tinkamu laiku. Augalą galite persodinti į kitą vietą vasarą, po žydėjimo. Prieš šalnas vilkdalgiai įsitvirtins ir ramiai žiemos.

Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba