„Hyes for you floorbunda“ hibridinė rožė: sodinimas ir priežiūra

„Rose Ice Pho Yu“ - įvairus angliškas pasirinkimas. Skiriasi ilgu, vešliu žydėjimu. Gaminami vidutinio ir didelio dydžio rausvai violetinio atspalvio žiedai su maloniu citrusinių vaisių aromatu. Rekomenduojama auginti vidurinėje juostoje, Černozeme ir pietiniuose Rusijos regionuose.

Veisimo istorija

„Rose Eyes for You“ yra įvairi anglų kalba atrinkta 2008 m., Autorius - Peteris J. Jamesas. Tai sudėtingas hibridas, gautas iš dviejų veislių:

 • Persų rožė (Rose persica);
 • Mėlyna tau.

Rose Ice Pho Yu ir savybių aprašymas

Ice Pho Yu veislė priklauso floribundo rožių grupei. Jie derina hibridinės arbatos ir polyanthus rožių kokybę. Krūmas nedidelis, užauga iki 75–100, retai - 130 cm aukščio. Forma yra apvali, kompaktiška, atrodo elegantiška. Ūgliai yra tiesūs, auga vertikaliai, juose yra dygliuotų erškėčių. Lapai vidutinio dydžio, spalva ryškiai žalia, paviršius blizgus, maloniai šviečia saulėje.

„Ice Pho Yu“ rožės (nuotraukoje) aprašyme nurodoma, kad ji suteikia didelių gėlių, kurių skersmuo siekia nuo 6 iki 10 cm. Spalva yra įvairi: centre ji yra violetinė-violetinė, kraštuose yra blyški alyvinė ir rausva. Kuokeliai yra oranžiniai, kontrastingi bendrame fone.

Ice Pho Yu rožės žiedai yra pusiau dvigubi, žiedlapiai išdėstyti keliomis eilėmis

Žiedynai - šepečiai, kiekvienas jų išaugina 3-7 vidutinio ir didelio dydžio pumpurus. Žydėjimo pradžioje esanti forma yra kūginė. Po visiško atskleidimo jis tampa kuprinis, pastebimai suplotas.

Ledo žydėjimas Pho Yu rožė yra gausus ir nuolatinis; jis prasideda birželio viduryje. Gėlės ilgai neišlieka, tačiau jų atsiranda daug, todėl krūmas ilgai puošia sodą. Veislės ypatumas yra tas, kad pumpurai užsidaro naktį, o ryte vėl atsiveria. Kultūra reaguoja į saulės spindulius: giedromis dienomis yra daugiau gėlių nei debesuotose. Aromatas yra intensyvus, su citrusinių vaisių ir eterinio rožių aliejaus kvapais.

Pagrindinės hibridinės rožės „Eyes for You“ savybės:

 • gėlės yra vidutinės ir didelės - 6-10 cm;
 • pusiau dvigubo tipo, susideda iš 20 žiedlapių;
 • spalva: violetinė, rausva, blyški alyvinė;
 • žydėjimas: gausus, kartojamas (birželis - liepa);
 • pumpurų skaičius ant vieno žiedkočio: nuo 3 iki 5;
 • aromatas: sodrus, malonus;
 • kompaktiškas, vidutinio dydžio krūmas: 75–130 cm aukščio, 70–80 cm pločio;
 • atsparumas miltligei ir juodajai dėmėms: didelis:
 • atsparumas žiemai: iki -20 ° C be pastogės (6 zona);
 • atsparumas lietui: patenkinamas;
 • pritaikymas sodo projektavimui: pavieniai sodinimai ir kompozicijos;
 • pjovimo programa: netinka.

Veislės pranašumai ir trūkumai

„Floribunda Rose Ice Pho Yu“ turi keletą apčiuopiamų pranašumų:

 • didelės, gražios gėlės;
 • ryškus, malonus aromatas;
 • gausus žydėjimas;
 • nepretenzybė rūpintis;
 • puikus imunitetas nuo paplitusių ligų;
 • kompaktiškas taisyklingos formos krūmas;
 • gražus tamsiai žalios lapijos ir ryškiai rožinės-violetinės spalvos žiedų derinys.

„Ice Fo Yu“ rožių veislė taip pat turi trūkumų, į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį prieš įsigydami daigus:

 • gėlės greitai byra, netinka pjaustyti;
 • išblukti ryškioje saulėje;
 • nežydi debesuotu, lietingu oru;
 • žiemos atsparumas yra mažas.
Dėmesio! „Ice Fo Yu“ veislę galima auginti vidurinėje juostoje, Černozemo regione, taip pat Rusijos pietuose. Nepalankaus klimato regionuose krūmams reikia patikimos pastogės. Daigai gali neišgyventi ypač šalnų žiemų.

Reprodukcijos metodai

Pagrindinis „Ice Pho Yu“ rožės veisimo būdas yra auginiai. Sodinimo medžiaga gaunama vėlyvą pavasarį iš jaunų žalių ūglių. Jie turi būti supjaustyti taip, kad kiekvieno pjovimo ilgis būtų 20 cm. Auginimo instrukcijos yra standartinės:

 1. Visi auginių lapai pašalinami.
 2. Padarykite įstrižą apatinį ir tiesų viršutinį pjūvį.
 3. Kelias valandas panardinamas į augimą skatinantį tirpalą - „Kornevin“, „Epin“.
 4. Tada jie pasodinami į atvirą žemę derlingo dirvožemio su durpėmis ir smėliu mišinyje (2: 1: 1), uždengiami plėvele ar buteliu.
 5. Periodiškai vėdinama ir laistoma.
 6. Rudenį daigai mulčiuojami, o pavasarį persodinami į naują vietą.

„Ice Fo Yu“ rožės auginius galima auginti tiek atvirame lauke, tiek namuose.

Kitas patogus būdas yra sluoksniavimas. Procedūra prasideda rugsėjo pabaigoje arba spalio pradžioje. Pirmiausia reikia iškasti gilų griovelį (15 cm) ir ten paguldyti vieną apatinių „Ice for Yu“ ūglių: jis prisegamas viela, apibarstomas derlingu dirvožemiu, kruopščiai palaistomas ir mulčiuojamas.

Pavasarį apsauginis sluoksnis pašalinamas, jie suteikia šviesos prieigą prie ūglio viršaus, kuris pradės naujas šakas. Rudenį „Ice Pho Yu“ rožės auginiai nupjaunami nuo motininio krūmo ir persodinami į nuolatinę vietą. Jis gausiai laistomas ir mulčiuojamas durpėmis, humusu, pjuvenomis ar kita medžiaga.

Auginimas ir priežiūra

Rožių ledas Yu reikalauja nusileidimo vietos. Ji teikia pirmenybę gerai apšviestoms vietoms. Pageidautina, kad šviesa būtų išsklaidyta. Geriausia rinktis šviesų dalinį atspalvį nuo aukštų krūmų ar medžių. Vieta turėtų būti:

 • pakankamai derlingas (purus dirvožemis, pH nuo 6,0 iki 7,0);
 • apsaugotas nuo stipraus vėjo;
 • sausa (neįtraukiamos žemumos su nejudančia drėgme);
 • su gera oro cirkuliacija (nepageidautina jį pastatyti šalia pastatų, stogo).

Pagrindinė sodinimo data yra pavasaris (balandžio antroji pusė - gegužės pradžia). Rožių ledas Pho Yu gali būti įsišaknijęs rudenį, likus 3-4 savaitėms iki pirmojo šalčio. Jei dirvožemis yra lengvas ir derlingas, jo paruošti nebūtina. Jei dirvožemis yra nualintas, keletą mėnesių prieš sodinimą į jį įterpiamas humusas arba kompostas į 2 m2 kibirą (arba 4 šaukštus kompleksinių mineralinių trąšų). Sunkų molio dirvožemį reikia palengvinti į tą patį plotą įpylus 1 kg pjuvenų ar smėlio.

Algoritmas yra standartinis:

 1. „Ice fo Yu“ rožei pasirinktoje vietoje 50–60 cm gylyje iškasamos kelios skylės 50 cm atstumu (vidutiniškai tankus sodinimas).
  3
 2. Maži akmenys klojami 8-10 cm sluoksniu.
 3. Ice Pho Yu rožės daigų šaknys supjaustomos iki 30 cm ir dedamos į augimą stimuliuojantį tirpalą.
 4. Jie pasodinami į derlingą dirvą, 5-7 cm pagilinant šaknies kaklelį.
 5. Laistykite gausiai (10 litrų nusistovėjusio vandens) ir mulčiuokite.

Norint paskatinti greitą „Ice Pho Yu“ augimą, sodinant sodinuką reikia nupjauti paliekant 3-4 pumpurus.

Šios veislės rožių priežiūra yra standartinė. Augalas yra nepretenzingas, tačiau norint gausiai ir ilgai žydėti, turėtumėte pasirūpinti šia veikla:

 1. Laistymas yra reguliarus - 1,5–2 kibirai vandens suaugusiam krūmui kas savaitę. Jei oras karštas, vanduo duodamas 2 kartus per savaitę. Sausros metu naudinga laistyti karūną vėlai vakare.
 2. Padažų naudojimas rožėms Ice fo Yu: balandį karbamidas 15–20 g krūmui, birželį ir liepą (formuojantis pumpurams ir žydint) - superfosfatas (40 g) ir kalio druska (20 g). Mineralinį tręšimą galite naudoti pakaitomis su organinėmis medžiagomis - išmatomis, sausmedžiu, humatais, nupjautos žolės užpilu.
 3. Po gausaus laistymo ar lietaus dirvožemis turi būti kruopščiai purenamas.
 4. Ravėjimas atliekamas pagal poreikį, kruopščiai pašalinant piktžoles.
 5. Vasarą turėtumėte mulčiuoti su durpėmis, pjuvenomis, humusu, tačiau žiemą šių medžiagų geriau nenaudoti, nes jose kaupiasi daug drėgmės.
 6. Daugumoje Rusijos regionų (išskyrus pietus) žiemai reikia uždengti Ice Fo Yu rožių krūmus. Be to, tai turi būti padaryta temperatūrai nukritus žemiau -7 ° C. Uždenkite eglės šakomis arba atlapais. Medžiaga klojama tarp šakų, taip pat ant iš anksto sumontuoto rėmo virš krūmo.
 7. Genėti veislės „Ice Pho Yu“ rožės atliekamos kiekvieną pavasarį, pašalinamos nušalusios, silpnos šakos.Vasarą visos nudžiūvusios gėlės yra nupjautos, rudenį galite išretinti vainiką, kad krūmas būtų teisingai suformuotas. Vyresniems augalams reikia radikalaus kirpimo. Visi ūgliai pašalinami, paliekant tik 2–4 pumpurus.

„Rose Ice fo Yu“ reaguoja į reguliarų šėrimą ir laistymą

Patarimas! Pirmaisiais metais po pasodinimo visi ankstyvieji pumpurai turi būti pašalinti.

Ant ledo Pho Yu rožės galima palikti tik rugpjūčio žiedynus (ne daugiau kaip po du gabalus ant kiekvieno žiedkočio). Pasibaigus žydėjimui, jie laikomi tol, kol susiformuos vaisiai. Tada krūmas geriau įsitvirtins naujoje vietoje, o kitais metais jis galės padovanoti gėlių.

Kenkėjai ir ligos

Ice Pho Yu veislės rožė turi gerą imunitetą. Todėl kaip prevencinę priemonę ankstyvą pavasarį (prieš prasidedant pumpurų patinimui) pakanka atlikti vieną gydymą fungicidais. Norėdami tai padaryti, naudokite bet kokį vaistą: "Bordeaux" skystį, "Fitosporin", "Skor", "Hom", "Maxim", "Fundazol".

Aptikus amarus ir kitus kenkėjus, „Ice Fo Yu“ rožės krūmai gydomi liaudies gynimo priemonėmis:

 • medžio pelenai su skalbinių muilo drožlėmis;
 • kiaulpienių lapų, čili pipirų antpilas;
 • garstyčių miltelių tirpalas, tabako dulkės;
 • medetkų žiedų nuoviras.
Dėmesio! Jei sode pastebima vabzdžių invazija, reikia naudoti cheminius preparatus: „Fitoverm“, „Vertimek“, „Eforia“, „Inta-Vir“, „Decis“ ir kitus.

Taikymas kraštovaizdžio dizaine

„Rose Ice Pho Yu“ gražiai atrodo bet kuriame sode: ir didelėse gėlynuose, ir mažose vietovėse. Tinka visiems populiariems stiliams - šalies, modernaus, angliško kraštovaizdžio, prancūziškų motyvų ir kt. „Ice Fo Yu“ krūmai ypač gražiai atrodo kartu su gerai prižiūrima veja.

Kuriant teritoriją, veislė naudojama šiais atvejais:

 1. Vienkartinis nusileidimas.
 2. Rožių ledas Yu puikiai papuoš sodą ir kompoziciją. Jis derinamas su skirtingomis kultūromis: delfinais, bijūnais, astrais, chrizantemomis ir kt. Pagrindinė sąlyga yra aukščio ir spalvos derinimas. Patraukli blyškiai alyvinė spalva leidžia naudoti „Ice Pho Yu“ rožę papuošti bet kurią sodo vietą. Krūmas sugeba atgaivinti net neapsakomus kampus.
 3. Rožių ledas Yu palei sodo taką.

Kultūra gerai atrodo kartu su mėlynojo diapazono veislėmis, pavyzdžiui, su „Blue for You“. Krūmai harmoningai derinami su mažomis gėlėmis - našlaitėmis, vėdrynais ir kt.

Išvada

Rose Ice fo Yu gali augti beveik bet kurioje vietovėje. Krūmams nereikia ypatingos priežiūros, tačiau svarbu nepamiršti, kad ryškioje saulėje žiedlapių spalva išnyksta. Todėl nusileidimo vieta turėtų būti pusiau tamsesnė. Daugumoje regionų rudenį genėjimas ir žiemos pastogė yra privalomi.

Atsiliepimai apie rožių ledą Pho Yu

Lydia, 49 metai, Saransk
Aš nusipirkau dvejų metų rožių sodinuką įdomiu pavadinimu Ice for Yu. Kultūra pradėjo žydėti tą patį sezoną. Buvo dvi bangos su trumpa pertrauka. Naktį pumpurai užsidaro, o per liūtis, kurių jie nelaiko, pradeda pūti.
Viktorija, 45 metai, Stavropolis
Rose Ice fo Yu galima auginti ne tik pietuose, bet ir šiaurėje (iki Maskvos srities). Gėlės yra subtilios, kvapnios, tačiau ilgai neišlieka. Labai svarbu rasti gražų augalo palydovą. Ekspertai rekomenduoja šalia ledo Pho Yu auginti mėlyną, burgundišką ledą ir mėlyną rapsodiją.

Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba