Kiek dienų petunija auga iš sėklų granulėse

Petuniją mėgsta daugelis augintojų. Juk ji sugeba džiuginti sodriu žydėjimu visą sezoną, laikydamasi minimalių priežiūros taisyklių. Bet norint užauginti šią gėlę, reikia pabandyti. Visų pirma, sėjant kyla sunkumų, nes sėklos yra labai mažos. Parduodama granulių pavidalo petunija, kuri labai supaprastina užduotį. Todėl belieka tik išsiaiškinti, kaip tinkamai pasodinti ir kas būtina sėkmingam daigumui.

Granules sėklos yra daug lengviau sodinamos

Kiek dienų petunija auga iš sėklų granulėse

Dengta sodinamoji medžiaga turi reikšmingą skirtumą nuo įprastos. Šiuo atveju kiekviena sėkla turi apsauginį apvalkalą, į kurį įeina augimo stimuliatoriai, maistinės medžiagos ir fungicidai. Tokia kompozicija leidžia pagerinti daigumą ir padidinti daigų imunitetą pradiniame vystymosi etape, taip pat prisideda prie tolygaus sėklų pasiskirstymo dirvožemyje, nes jos žymiai padidėja.

Svarbu! Apsauginis apvalkalas pailgina daigumo laikotarpį.

Petunijų ūglių iš granulių laikas gali skirtis, atsižvelgiant į jų auginimo sąlygas. Todėl turėtumėte atkreipti į tai dėmesį.

Namie

Namuose auginant daigus iš granulių, galima kontroliuoti drėgmę ir temperatūrą. Todėl daigumas įvyksta praėjus 7-10 dienų po pasodinimo. Šie terminai tiesiogiai priklauso nuo teisingos procedūros ir tolesnio daigų priežiūros režimo laikymosi.

Šiltnamyje ar šiltnamyje

Tokiomis sąlygomis granulėse esanti petunija dygsta per 12–14 dienų. Taip yra dėl to, kad ne visada įmanoma palaikyti temperatūrą + 25 ° C temperatūroje, užtikrinti dvylika valandų dienos šviesos valandų ir didelę drėgmę šiltnamyje ar šiltnamyje. Galų gale, tik įvykdžius šias sąlygas, granulių daigumas įvyksta per trumpiausią įmanomą laiką.

Atvirame lauke

Patyrę sodininkai nerekomenduoja lauke auginti petunijų granulėse. Kadangi norint sėkmingai sudygti, reikia tam tikrų sąlygų ir staigių temperatūros pokyčių nebuvimo. Todėl atvirame lauke tokios sėklos gali sudygti 2–3 savaites, o tai žymiai atitolina žydėjimo laiką.

Kaip tinkamai pasėti petuniją į granules sodinukams

Granules sodinti galima dviem būdais: durpių tabletėse ir bendrose žemėmis užpildytose talpyklose. Kurį pasirinkti, kiekvienas augintojas nusprendžia savarankiškai. Todėl abiem atvejais turėtumėte susipažinti su sodinimo ypatumais ir suprasti, kaip tai veikia daigumą.

Durpių tabletėse

Šis metodas reikalauja papildomų išlaidų, tačiau tuo pačiu pagreitina daigumą ir leidžia be didelių sunkumų gauti tvirtus, gerai išvystytus daigus. Ir jei atsižvelgsime į tai, kad vertingiausios veislės paprastai parduodamos granulėmis, tada daugelis augintojų ją pasirenka.

Naudojant durpių tabletes, daigų nerti nereikia

Sodinimui reikės iš anksto paruošti viską, ko reikia. Durpių tabletėse yra subalansuotos sudėties dirvožemis, kuris pagreitina daigumą. Jis uždarytas specialiame tinkliniame maiše, pagamintame iš neaustinės medžiagos.Be aukštapelkių durpių, jose yra humuso ir antibakterinių komponentų, kurie yra būtini siekiant apsaugoti daigus nuo ligų pradiniame vystymosi etape.

Prieš sodinant petuniją į granules, skirtas daigams, reikia paruošti durpių tabletes. Norėdami tai padaryti, jie turėtų būti išdėstyti ant konteinerio dugno be drenažo skylių vienoje eilėje su įdubimu į viršų. Po to užpilkite šiltu vandeniu, kad skystis juos visiškai uždengtų, ir palaukite 10-20 minučių. Praėjus laukimo laikotarpiui, tablečių tūris padidės 5-6 kartus, o tai yra norma. Tuo pačiu metu jie išlaiko statinės formą dėl varžančios išorinės akies.

Po to būtina kruopščiai pertvarkyti durpių tabletes sausoje talpykloje arti vienas kito, kad vėliau daigai negalėtų apvirsti ir nulūžti. Tada turėtumėte pasodinti petunijas granulėmis ant daigų, po vieną įdėdami į durpių tabletės centrą, lengvai prispausdami ją prie žemės. Po to būtina purkšti buteliuko viršų, kad būtų įmirkytas apsauginis apvalkalas, kad sėkmingai dygtų. Neįmanoma pabarstyti sėklų žeme iš viršaus, nes petunija pakyla šviesoje.

Sodinimo pabaigoje indą su durpių tabletėmis reikia uždengti folija ir perkelti į gerai apšviestą, + 25 ° C temperatūros vietą. Kai drėgmė išgaruoja, būtina ją drėkinti. Norėdami tai padaryti, pilkite vandenį tiesiai į indą, kad tabletės jį sugertų. Taip pat galite periodiškai purkšti granules, kad pagerintumėte daigumą.

Svarbu! Petunijų sodinimui turėtumėte pasirinkti durpių tabletes, kurių skersmuo ne didesnis kaip 3,5 cm.

Talpykloje su žeme

Sodinant į įprastus konteinerius, juos reikia pasiimti 7–10 cm aukščio. Talpyklose turi būti drenažo angos vandens pertekliui pašalinti.

Nusileidimo procedūra:

  1. Ant konteinerių dugno uždėkite 1 cm storio drenažo sluoksnį.
  2. Likusią tūrio dalį užpilkite maistine dirva, nepilkite iki viršutinio 0,5 cm.
  3. Laistykite gausiai ir palaukite, kol susigers drėgmė.
  4. Išlyginkite dirvožemio paviršių.
  5. Sušlapinkite dantų krapštuką ir perkelkite vieną petunijos granulę į indą, padėdami sėklas 2 cm atstumu.
  6. Lengvai prispauskite juos prie paviršiaus, bet neuždenkite žemėmis.
  7. Purkškite iš viršaus purškiamuoju buteliu, kad sutrūktų apsauginio sluoksnio vientisumas.
  8. Indus uždenkite permatomu dangteliu arba plastikine plėvele.

Sodinimo pabaigoje konteinerius perkelkite į šviesią vietą, kurios temperatūra yra + 25 ° C. Prieš daigų daiginimą būtina stebėti drėgmę ir periodiškai vėdinti.

Kodėl petunija granulėse neatsiranda ir ką daryti

Kartais tinkle galite rasti atsiliepimų, kai petunijos sėklos granulėse ilgai dygsta arba visiškai nedygsta. Taip yra dėl to, kad kuo ilgiau tokia sodinamoji medžiaga laikoma, tuo mažesnis jos daigumas. Apsauginis apvalkalas neleidžia spermai kvėpuoti. Todėl perkant reikia atkreipti dėmesį į petunijos sėklų granulėse galiojimo laiką. Geriausiai dygsta šviežia sodinamoji medžiaga.

Kaip pasėti nesmulkintą petuniją

Norint sėkmingai sudygti paprastųjų petunijos sėklų, būtina tinkamai pasodinti. Sunkiausia yra tolygus jų pasiskirstymas dirvožemio paviršiuje. Todėl patyrę gėlių augintojai rekomenduoja iš anksto sumaišyti sėklas su smėliu santykiu 1: 5. Dirvožemiui dezinfekuoti rekomenduojama „Previkura Energy“ tirpalą pilti per koštuvą, kad negilintų sodinamosios medžiagos.

Likusi tūpimo dalis vyksta pagal standartinę schemą. Tačiau reikia atsiminti, kad petunijos sėklos dygsta tik šviesoje. Todėl jų negalima uždengti žeme.

Sodinti negranuliuotas petunijas taip pat galima ant sniego sluoksnio. Norėdami tai padaryti, padėkite jį ant žemės ir pasėkite.

Išvada

Granulėse esanti petunija labai palengvina sodinimą ir padidina daigumo procentą. Tačiau jo trūkumas yra ribotas galiojimo laikas. Be to, norint sėkmingai sudygti sėklose, būtina užtikrinti didelę drėgmę, kuri sunaikins apsauginį sluoksnį. Priešingu atveju sėkla niekada negalės prasiveržti.

 

Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba