Hibridinės arbatos rožių floribundos veislės „Red Gold“ („Red Gold“)

Rožinis raudonas auksas yra patraukli gėlė, turinti originalią raudoną ir auksinę spalvą. Žydi 2 kartus vasaros pradžioje ir pabaigoje. Žiedynai vidutinio dydžio, 1-3 vnt. ant žiedkočio. Jie turi malonų melisų kvapą. Puikiai tinka tiek sodo dekoravimui, tiek pjovimui.

Veisimo istorija

Rožinis raudonas auksas (rožinis raudonas auksas) - įvairi anglų kalbos atranka, gauta 1971 m. Išvertus iš anglų kalbos pavadinimas reiškia „raudonas auksas“. Žiedlapiai nudažyti sodriais koralų tonais su auksine šerdimi. Veislė greitai paplito JK ir kaimyninėse šalyse. Dėl gana aukšto žiemos atsparumo jis gali būti auginamas Rusijos klimato sąlygomis.

Floribundos raudonojo aukso rožių veislės ir savybių aprašymas

„Rose Red Gold“ priklauso hibridinėms arbatos veislėms. Krūmas yra vidutinio dydžio, siekia 90–120 cm aukščio, vainikas tankus. Lapai yra tamsiai žalios spalvos, vidutinio dydžio, blizgaus paviršiaus. Kartais lapija įgauna rausvą atspalvį. Ūgliai stiprūs, apaugę erškėčiais.

Raudonojo aukso rožės žiedai yra klasikinės taurės formos, dvigubo tipo (išdėstyti keliomis eilėmis). Ant kiekvieno žiedkočio yra 1-3 vidutinio dydžio pumpurai. Žiedynų skersmuo yra 7–8 cm, pakartotinis žydėjimas: birželis ir rugpjūtis – rugsėjis. Spalva yra koralas, raudonas, arbūzas, žiedlapių viduryje pastebimas auksinis atspalvis. Dėl šio kontrasto gėlės atrodo labai įspūdingos ir visada pritraukia dėmesį.

Pagrindinės raudonojo aukso rožių veislės savybės:

 • vidutinio dydžio krūmas (iki 1,2 m);
 • vidutinės gėlės - 7–8 cm skersmens;
 • spalva: dvispalvė (raudona, auksinė);
 • pradedantysis laikotarpis - birželis ir rugpjūtis;
 • kilpinio tipo;
 • atsparumas lietui: pakankamas, tačiau kai kurie egzemplioriai yra pažeisti;
 • saulėje spalva neblunka;
 • malonus melisų aromatas, silpnai išreikštas;
 • žiemos atsparumas: 6 zona (be pastogės atlaiko iki -23 laipsnius);
 • pjovimo stabilumas: didelis;
 • atsparumas miltligei ir juodai dėmėms: ne pats didžiausias;
 • požiūris į apšvietimą: fotofiliškas;
 • priežiūra: reaguoja į reguliarų laistymą ir maitinimą;
 • pritaikymas sodo projektavimui: pavieniai sodinimai ir kompozicijos.

Rožinis raudonas auksas priklauso klasikinėms dvispalvėms veislėms

Veislės pranašumai ir trūkumai

Kultūra traukia įdomia spalva. Viena vertus, žiedlapiai yra labai ryškūs, kita vertus, raudoni ir auksiniai atspalviai nedirgina akių, be to, atrodo originalesni nei klasikiniai raudoni.

Raudonojo aukso rožių veislės privalumai:

 • patraukli spalva;
 • klasikinės formos gėlės;
 • vėl žydi;
 • tinka pjovimui;
 • neblunka saulėje;
 • palyginti atsparus lietui;
 • krūmas yra kompaktiškas, tvarkingas, stiprus ūgliai;
 • turi malonų aromatą;
 • galima auginti vidurinėje juostoje ir Rusijos pietuose;
 • yra imunitetas pagrindinėms ligoms.

Taip pat yra keletas trūkumų:

 • daugumoje regionų kultūrai reikia prieglobsčio žiemai;
 • krūmas padengtas spygliais.

Reprodukcijos metodai

Raudonojo aukso rožę galima dauginti auginiais. Vasaros pradžioje nupjaunami keli 15 cm ilgio žali ūgliai, pašalinami visi lapai, atliekamas įstrižas apatinis pjūvis. Tada kelioms valandoms įdėkite į „Kornevin“, „Heteroauxin“ ar kitą augimo stimuliatorių. Po to jie pasodinami šiltnamyje po plėvele ar stiklainiu derlingoje dirvoje - velėninėje žemėje su humusu, durpėmis ir smėliu (2: 1: 1: 1). Žiemai laistoma ir dengiama lapija.Pavasarį jie persodinami į nuolatinę vietą, duodama azoto trąšų ir laistoma.

Kitas paprastas būdas platinti raudoną auksą yra gauti auginius. Rudenį aplink krūmą iškasami keli grioveliai, kurių gylis yra 15 cm. Apatiniai ūgliai sulenkiami ir prisegami, paliekant tik viršutinę dalį. Laistyti, padengti žalumynais, kitą pavasarį šeriami azoto trąšomis. Rudenį jie yra padalinti į kelias dalis su šaknimis, persodinami į nuolatinę vietą, vėl laistomi ir mulčiuojami.

Sodinti ir prižiūrėti rožę „Floribunda Red Gold“

Raudonojo aukso veislės rožių daigai perkami iš patikimų tiekėjų, jie yra kruopščiai ištiriami perkant. Ūgliai ir šaknys turi būti sveiki, o lapai - švarūs (be menkiausių dėmių). Sodinti galima pavasarį (balandį) ir rudenį (rugsėjį - spalį). Vieta turi atitikti kelis kriterijus:

 • dirvožemis derlingas, lengvas (priemolio ar priesmėlio);
 • toli nuo žemumų, kur nėra drėgmės sąstingio;
 • vieta apsaugota nuo stipraus vėjo;
 • aikštelė yra atvira, pietuose leidžiama šiek tiek tamsinti.
Dėmesio! Nesodinkite raudonojo aukso rožės po medžiais.

Aukšti pasėliai ne tik sukuria pavėsį, bet ir gali išprovokuoti kenkėjų plitimą.

Norėdami pasodinti raudonojo aukso rožę, turite iškasti 40 cm gylio ir skersmens skylę

Jei dirvožemis yra nualintas, likus keliems mėnesiams iki sodinimo, jį reikia paruošti. Žemė iškasta ir padengta humusu ar kompostu kibire, tenkančiame 1 m2. Vietoj organinių medžiagų tam pačiam plotui galite naudoti kompleksines mineralines 60–80 g trąšas. Pjuvenos arba smėlis būtinai įterpiami į molio dirvožemį, 1 kg / 2 m2.

3-4 savaites prieš sodinimą raudonojo aukso rožės 40-50 cm atstumu viena nuo kitos iškasa keletą skylių. Juose klojamas drenažas iš mažų akmenų ir uždengtas derlingas dirvožemis. Nusileidimo metu jie elgiasi taip:

 1. Raudonojo aukso rožės šaknys mirkomos Kornevine arba Epin.
 2. Jie sodinami į duobes.
 3. Pabarstykite žeme, kad skiepijimo vieta liktų šiek tiek virš žemės lygio. Šiuo atveju šaknies kaklelis turėtų eiti 7–8 cm.
 4. Laistykite jį gausiai, pavasarį duokite karbamido ar kitų azoto trąšų.
 5. Žemė yra lengvai sutankinta, mulčiuota durpėmis, humusu, pjuvenomis.

Rožinis raudonas auksas reikalauja tam tikros priežiūros, tačiau pradedantysis floristas taip pat gali susidoroti su užduotimi. Būtina organizuoti tinkamą laistymą. Dirvožemis turi būti vidutiniškai drėgnas, nejudėti. Įprastomis sąlygomis vanduo duodamas kas savaitę po kibirą į krūmą (iš anksto ginamas kambario temperatūroje). Sausros metu laistymas padvigubėja.

Raudonojo aukso rožių trąšos naudojamos reguliariai:

 • balandžio pradžioje karbamidas (15–20 g krūmui);
 • birželio mėnesį, formuojantis pumpurams - superfosfatas (40 g) ir kalio sulfatas (20 g viename krūme). Rugpjūčio mėnesį, antrosios bangos metu, būtina pakartoti tą patį maitinimą.

Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas genėjimui. Pirmaisiais gyvenimo metais raudonojo aukso rožių krūmas auga labai aktyviai, todėl reikia reguliariai spausti ūglius. Gėlės trunka 10–15 dienų, po to jos nudžiūsta - reikia nupjauti žiedkočius, kad būtų suteikta puiki antroji žydėjimo banga. Kiekvieną pavasarį (kovo pabaigoje) atliekamas sanitarinis genėjimas, pašalinant pažeistas ir apšalusias šakas.

Svarbu suprasti, kad raudonojo aukso rožei žiemą reikia pastogės visuose Rusijos regionuose, išskyrus pietinius. Ruošiantis, krūmas gerai laistomas, dirva mulčiuojama durpėmis, lapija, pjuvenomis. Patys ūgliai yra sulenkti iki žemės ir padengti atlapais ar eglių šakomis. Ankstyvą pavasarį prieglauda pašalinama.

Norint apsigyventi žiemai, rožių ūglius galima susirišti ir prispausti prie žemės.

Patarimas! Po stipraus laistymo ar lietaus būtina purenti dirvą.

Ravėjimas atliekamas pagal poreikį.

Kenkėjai ir ligos

Rožinis raudonasis auksas turi patvarų miltligės ir juodosios dėmės atsparumą. Tačiau nepalankiais metų laikais ji gali sirgti šiomis ligomis ir kitomis infekcijomis. Todėl kiekvieną pavasarį rekomenduojama atlikti prevencinį gydymą fungicidais: Bordeaux skystis, vario sulfatas, Ordan, Topaz, Profit, Tattu, Fitosporin.

Vasarą ant raudonojo aukso rožės krūmų dažnai sutinkama vikšrų, amarų, žvynelių vabzdžių, vorinių erkių, slankių centų ir kitų kenkėjų. Su jais galite susidoroti su liaudies gynimo priemonėmis. Šiems tikslams naudokite pelenų tirpalą su skalbimo muilu, tabako dulkių, strėlių ir gvazdikėlių česnako, svogūnų lukštų, bulvių viršų nuoviru ir kt.

Jei invazija yra stipri, būtina atlikti gydymą insekticidais: „Biotlin“, „Aktara“, „Vertimek“, „Fufanon“, „Match“, „Inta-Vir“ ir kt.

Dėmesio! Apdorodami raudonojo aukso rožių krūmus, turėtumėte pabandyti patekti tik ant lapų ir stiebų.

Procedūra atliekama vakare, esant sausam ir ramiam orui.

Taikymas kraštovaizdžio dizaine

Raudonojo aukso rožių krūmai yra kompaktiški, o pačios gėlės yra labai ryškios. Todėl augalas gražiai atrodo pavieniuose pasodinimuose ant prižiūrimų vejų, šalia verandos.

Rožės visada yra puikios masinio sodinimo metu

Gėlė tinka bet kokio stiliaus sodui - angliškai vejai, šaliai, prancūziškam kraštovaizdžiui, klasikiniam, šiuolaikiniam ir kitiems.

Raudonojo aukso manekeno uniforma atrodo elegantiška

Daigus galima dėti palei centrinį kelią, paliekant tarp jų mažiausiai 1 m atstumą.

Raudonojo aukso rožių krūmai pritraukia dėmesį bet kurioje gėlių lovoje

Jie gali būti išdėstyti apskritime arba linijoje, tai nepablogins dizaino

Išvada

„Rose Red Gold“ yra įdomi veislė, kurią galima auginti sode. Krūmai yra kompaktiški, gerai auga, todėl pirmaisiais gyvenimo metais reikia pasirūpinti formuojančiu genėjimu. Gėlės gali būti naudojamos tiek sodo dekoravimui, tiek puokštėms.

Apžvalgos su rožės floribundos raudonojo aukso nuotrauka

Julija Michailovna, 61 metai, Ryazan
Man iš pirmo žvilgsnio patiko rožinis raudonas auksas: pažiūrėjau nuotrauką, perskaičiau aprašymą, apžvalgas ir nusprendžiau išbandyti. Krūmas patenkintas sodriu žydėjimu: pirmoji pumpurų banga po 8-10 cm, antroji mažesnė. Įdomu tai, kad laikui bėgant spalva keičiasi: pirmiausia raudona su auksinėmis dalimis „gilumoje“, o paskui - visiškai raudona. Patraukia ir pumpuro forma: ji yra klasikinė, tiesiog nuostabi!

Liubovas Viktorovna, 45 metai, Volgogradas
Rožinis raudonas auksas yra mėgstamiausia mano svetainėje. Jis nebijo lietaus, neblunka saulėje, tačiau geriau jį pasodinti šalia krūmų, kad kelias valandas per dieną būtų šešėlis. Jis man augo 4 metus, niekada nesirgo ir žiemoja normaliai. Bet tai būtina uždengti audeklo ar eglės šakomis. Kvepia silpnai, neįkyriai.

Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba