Anglų rožė vainikinė princesė Margareta

Rožių princesė Margareta (vainikinė princesė Margareta) priklauso anglų liesiausių hibridų grupei, kuriai būdingas gausus žydėjimas, padidėjęs atsparumas ligoms ir žema temperatūra. Tuo pačiu metu krūmas išlaiko dekoratyvinį efektą visą sezoną. Daugelis sodininkų pastebi, kad veislė „Crown Princess Margaret“ nereikalauja ypatingos priežiūros ir sugeba džiuginti sodriu žydėjimu net ir regionuose, kuriuose ūkininkauja rizikingai.

Šoninės rožės šakos greitai auga

Veisimo istorija

Anglų krūmo rožę Karūnos princesę Margaret Anglijoje 1999 m. Išvedė garsus selekcininkas Davidas Austinas. Veislė buvo gauta sukryžminus nežinomą daigą su Abraomu Darby. Jo sukūrimo tikslas buvo išvaizda, galinti turėti senų veislių rafinuotumą ir šiuolaikinės hibridinės arbatos grupės savybes. Ir tai Davidui Austinui visiškai pavyko.

Gautoms rūšims pavyko sujungti geriausias liesesnių hibridų savybes. Už tai jis buvo pavadintas Švedijos princesės Margaretos iš Connaught, karalienės Viktorijos anūkės, vardu. Ji įrodė esanti patyrusi sodininkė ir dekoratorė. Tarp jos darbų išsiskiria Sofiero vasaros rūmai, esantys Šveicarijos mieste Helsingborge.

„Crown Princess Margaret“ hibridinės arbatos rožės aprašymas ir savybės

Ši rūšis išsiskiria aukštais, plintančiais iki 2 m aukščio ir 1 m skersmens krūmais, jauni augantys karūnos princesės Margaret rožės ūgliai yra ryškiai žalios spalvos, lygaus blizgančio paviršiaus. Bręsdama žievė blanksta ir įgauna rusvą atspalvį. Krūmo šakos retai dengiamos spygliais, o tai labai palengvina priežiūrą.

Svarbu! Žydėjimo laikotarpiu ūgliai pakraunami į žemę, todėl, norint išsaugoti dekoratyvinį krūmo efektą, juos reikia pririšti prie atramų.

David Austin Crown Princess Margaret rožės lapai yra vidutinio dydžio, susideda iš penkių septynių atskirų segmentų, pritvirtintų prie vieno lapkočio. Bendras plokščių ilgis siekia 7–9 cm, lapų paviršius yra blizgus, šviesiai žalios spalvos, pavasarį - antocianino atspalvis. Atvirkštinė plokščių pusė yra nuobodi, daug lengvesnė ir su nedideliu kraštu išilgai venų.

Rose Crown Princess Margaret yra iš naujo žydintis pasėlis. Pirmą kartą krūmas pumpurus pradeda formuoti gegužės pabaigoje - birželio pradžioje ir tęsiasi iki rudens šalčių, su trumpais pertraukimais. Šios veislės gėlės yra kupstomos, jas visiškai atidarius, jų skersmuo siekia 10–12 cm, jos surenkamos į trijų – penkių dalių šepetėlį. Pumpurai yra tankiai dvigubi, kiekvienas iš jų susideda iš 60-100 žiedlapių. Jie ilgai išlaiko savo formą ir nesuyra.

Parko rožių veislei „Crown Princess Margaret“ būdingas sodrus žydėjimas, kuris būdingas visų rūšių David Austin selekcijai. Krūmo pumpurai yra tolygiai pasiskirstę per visą ūglių ilgį. Jie turi oranžinio koralo atspalvį. Sprendžiant iš nuotraukų, sodininkų apžvalgų ir aprašymo, vainikinės princesės Margaret rožės išoriniai žiedlapiai žydėdami pašviesėja, o centrinė gėlės dalis išlieka prisotinta ir nesidengia. Pumpurai teptuke atsiveria palaipsniui. Tuo pačiu metu jie išskiria turtingą aromatą, primenantį tropinius vaisius.

Svarbu! Kiekvienos gėlės gyvenimo trukmė yra 7 dienos, todėl veislė tinka pjaustyti.

Rožių žiedai Karūnos princesės Margaret lietus nekankina

Šiai rūšiai būdingas didelis atsparumas šalčiui. Krūmas gali atlaikyti net –28 laipsnių temperatūrą. Augalas turi stiprų gyvybingumą, todėl žiemą sušalus ūgliams, jis greitai atsistato.

Laipiojimo rožė Karūnos princesė Margaret nėra labai jautri įprastoms kultūros ligoms, ty miltligei ir juodajai dėmėms. Augalas taip pat lengvai toleruoja didelę drėgmę. Todėl šį šveitiklį galima auginti regionuose su vėsiomis, drėgnomis vasaromis, nebijant žydėjimo kokybės.

Veislės pranašumai ir trūkumai

Anglų rožė „Crown Princess Margareta“ turi daug privalumų, dėl kurių ji išsiskiria iš kitų rūšių. Tai paaiškina krūmo populiarumą su sodininkais visame pasaulyje. Tačiau ši veislė taip pat turi tam tikrų trūkumų, kuriuos turite žinoti augindami.

Tinkamai prisiglaudęs, krūmas gali atlaikyti šalčius iki -35 laipsnių

Pagrindiniai karūnos princesės Margaret privalumai:

 • gausus, ilgas žydėjimas;
 • didelis pumpuro dydis;
 • keli erškėčiai;
 • padidėjęs atsparumas drėgmei, šalčiui;
 • puikus natūralus imunitetas;
 • lengvai peri;
 • unikalus gėlių atspalvis;
 • išskirtinis aromatas.

Trūkumai:

 • žiedlapiai pašviesėja žydint pumpurams;
 • netoleravimas juodraščiams;
 • sunkumai su prieglobsčiu augant.
Svarbu! Įdėjus į atvirą vietą, kur saulė tęsiasi visą dieną, gėlės išnyksta iki šviesiai geltono atspalvio.

Reprodukcijos metodai

Auginiais galite gauti naujų angliškos rožės „Crown Princess Margaret“ daigų. Norėdami tai padaryti, vasaros pradžioje nupjaukite jaunus ūglius, kurių storis yra 0,7-1 cm, ir padalykite juos į 10-15 cm gabalus. Prieš sodindami, auginiai turi būti paruošti. Norėdami tai padaryti, visiškai nuimkite apatinę lapų porą, o viršutinę - sutrumpinkite per pusę, taip išsaugosite sulčių tekėjimą audiniuose. Tada apatines dalis sumaišykite su bet kokiu šaknų formuotoju ir auginius nedelsdami pasodinkite į tamsesnę vietą 3 cm atstumu vienas nuo kito.

Norėdami sukurti palankias sąlygas iš viršaus, turite įrengti mini šiltnamį. Visą sezoną būtina reguliariai vėdinti ir laistyti, kad dirvožemis visada būtų šiek tiek drėgnas. Kai daigai sustiprėja ir auga, juos reikia persodinti į nuolatinę vietą. Bet tai galima padaryti ne anksčiau kaip po metų.

Karūnos princesės Margaret rožės auginių išgyvenamumas yra 70-75%

Sodinti ir prižiūrėti rožę princesę Margaret

Šiai angliškai rožei nereikia daug šviesos, todėl ją galima sodinti daliniame pavėsyje. Tuo pačiu metu variantas laikomas optimaliu, kai vidurdienį krūmas bus paslėptas nuo tiesioginių saulės spindulių. Tai padės išlaikyti žiedlapių spalvą ir pratęsti žydėjimo laikotarpį.

Parko angliškai rožei „Crown Princess Margaret“ tinka priemolio dirvožemis, kurio rūgštingumas yra 5,6–6,5 pH. Taip pat svarbu, kad dirvožemis gerai praleistų orą ir drėgmę. Sodinant į sunkų molingą dirvožemį, pirmiausia turite į jį įpilti 5 kg durpių ir smėlio, o į smėlio dirvą - pridėti humuso.

Daigą rekomenduojama pasodinti rudenį, būtent rugsėjį. Tai leis jums iki pavasario gauti gerai įsišaknijusį krūmą. Sodinant į dirvą reikia pridėti humuso, taip pat 40 g superfosfato ir 25 g kalio sulfido. Į skylę neįmanoma pridėti azoto trąšų ir šviežio mėšlo, nes jie trukdo įsišaknijimui.

Svarbu! Sodinant, rožės šaknies kaklelis turėtų būti palaidotas 2 cm į dirvą, o tai skatina šoninių ūglių augimą.

Remiantis sodininkų apžvalgomis, „Crown Princess Margaret“ rožė nereikalauja kompleksinės priežiūros. Todėl pakanka laikytis standartinių žemės ūkio technologijų taisyklių. Laistyti krūmą būtina tik esant ilgai sausrai. Norėdami tai padaryti, naudokite nusistovėjusį vandenį. Kai dirvožemis išdžiūsta šaknies ratu iki 3 cm gylio, laistyti reikia 15 litrų vienam augalui.

Tręšti Karūnos princesė Margaret reguliariai pakilo visą sezoną. Todėl pavasarį aktyviu vegetacijos periodu reikėtų naudoti organines medžiagas, kurios skatina žaliosios masės augimą. Vasaros pradžioje galite naudoti nitroammofosku, o nuo antrosios pusės galite visiškai pereiti prie fosforo-kalio mineralinių mišinių. Ši maitinimo schema prisideda prie gausaus vainikinės princesės Margaret rožės žydėjimo ir sustiprina jos imunitetą prieš žiemojimą.

Svarbu! Tręšiama kas dvi savaites, tačiau ši procedūra neturėtų sutapti su masyviu pumpurų žydėjimu.

Visą sezoną purenkite dirvožemį šaknų ratu ir pašalinkite piktžoles. Tai išsaugos maistines medžiagas ir pagerins oro patekimą į šaknis.

Genėjimas yra neatskiriama vainikinės princesės Margaret rožės priežiūros dalis. Jis turėtų būti atliekamas kasmet pavasarį. Norint visiškai vystytis ir žydėti, ant krūmo reikia palikti ne daugiau kaip penkias septynias griaučių šakas, jas sutrumpinant 1/3. Taip pat būtina išvalyti rožės vainiką nuo sulaužytų ir sustorėjusių šoninių šakų.

Visas sušalusias šakas reikia nukirpti iki sveiko audinio.

Žiemai vainikinės princesės Margaret rožės šaknies ratą reikia apibarstyti 10 cm mulčio sluoksniu, o antžeminę dalį sulenkti prie žemės ir padėti ant eglės šakų. Tada uždėkite lankus ant viršaus ir padenkite agropluoštu.

Svarbu! Vidutinio klimato regionuose karūnos princesės Margaret rožės negalima pašalinti iš atramos, bet tiesiog apvyniokite karūną dviem sluoksniais spandbondu.

Kenkėjai ir ligos

Ši veislė turi aukštą natūralų imunitetą. Todėl jį retai veikia ligos ir kenkėjai. Bet jei auginimo sąlygos nesutampa, karūnos princesės Margaretos pasipriešinimas susilpnėja. Todėl per sezoną rekomenduojama atlikti bent tris profilaktinius fungicidų ir insekticidų gydymo būdus.

Taikymas kraštovaizdžio dizaine

Rožių šveitimas „Crown Princess Margaret“ sode gali būti naudojamas kaip kaspinuočiai, taip pat grupiniuose sodinimuose. Ši veislė puikiai atrodo žalių vejų ir spygliuočių fone. „Rose Crown Princess Margaret“ idealiai derinama su pasėlių veislėmis, turinčiomis mėlynai violetinį gėlių atspalvį.

Ši rūšis sugeba visiškai užpildyti skirtą laisvą erdvę. Todėl jis idealiai tinka arkoms, pavėsinėms, pavėsinėms ir sienoms.

Rose Crown Princess Margaret organiškai atrodo bet kokiame kraštovaizdžio dizaine

Išvada

Rožių princesė Margaret yra verta anglų rūšies atstovė, apjungianti visas savybes, būdingas atrenkant Davidą Austiną. Todėl ši veislė negalės pasimesti net ir gausiausioje kolekcijoje. Vieni sodininkai juo žavisi, kiti - sumišimą, tačiau bet kokiu atveju nepalieka abejingų.

Atsiliepimai su nuotrauka apie hibridinę arbatos rožę „Crown Princess Margaret“

Svetlana Skurikova, 43 metai, Vladimiras
Penkerius metus auginau vainikinės princesės Margaret rose. Pirmaisiais metais po pasodinimo augimas buvo ne didesnis kaip 80 cm, o retų pumpurų skersmuo buvo apie 7 cm. Bet jau kitą sezoną rožė smogė savo augimo jėga ir neįprastų gėlių grožiu persikų atspalvis. Žiemai krūmą sulenkiu prie žemės ir padengiu keliais agropluošto sluoksniais. Per šį laiką buvo šalnos iki –38 laipsnių, tačiau augalas jas nuolat ištvėrė be problemų.

Irina Kuznetsova, 48 metai, Bryansk
Rožių karūnos princesė Margaret mano sode apsigyveno maždaug prieš 10 metų. Jau pirmaisiais metais jis pradėjo aktyviai augti. Antrajame sezone krūmo aukštis siekė 120 cm, augalas gerai žydėjo, tačiau kadangi jį padėjau daliniame pavėsyje, pumpurai pradėjo formuotis tik birželio pirmoje dekadoje. Bet tai paskatino tai, kad žiedlapių atspalvis šiek tiek išnyksta ir išlieka prisotintas. Ateityje rožei nereikėjo kompleksinės priežiūros. Dabar tai didžiulis iki 2,5 m aukščio krūmas, gausiai žydintis iki vėlyvo rudens. Aš laikau tai viena geriausių savo kolekcijoje.

Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba