Anglijos parkas pakilo Austin Princess Anne (Princess Anne)

Palyginti jauna, tačiau jau užkariavusi sodininkų širdis, princesės Anos rožė pasisavino viską, kas geriausia iš angliškų veislių. Jo pumpurai yra grakštūs ir nudažyti malonia rausva, beveik raudona spalva. Tačiau norint mėgautis visu žydinčių krūmų grožiu ir aromatu, derėtų jais tinkamai pasirūpinti.

„Princess Anna“ veislės rožė yra universali, ji naudojama tiek kraštovaizdžio dizainui, tiek floristikai.

Veisimo istorija

Rožių veislę Princess Anne 2010 metais išvedė garsus anglų rožių augintojas ir selekcininkas Davidas Austinas. Šis vardas jam suteiktas pagerbiant princesę Aną - Anglijos karalienės Elžbietos II dukterį.

Praėjus metams po jos sukūrimo, 2011 m., Rožių princesė Anne laimėjo savo pirmąjį apdovanojimą tarptautinėje parodoje JK, ji buvo pavadinta „Geriausia nauja augalų įvairove“. Po metų dygliuotajai gražuolei buvo suteiktas „Auksinio standarto“ vardas.

Rožės princesės Anos aprašymas ir savybės

Austino rožių veislė „Princess Anne“ priklauso šveitimo klasei. Tai primena klasikinės anglų senovinių gėlių versijos hibridą. Krūmas yra kompaktiškas, stačias, gana šakotas. Jo aukštis gali siekti iki 120 cm, o plotis - 90 cm. Ūgliai yra tvirti, tiesūs ir net pagal didelių pumpurų svorį jie praktiškai nesilenkia. Yra daug erškėčių, vidutiniškai žalios masės. Lapai yra vidutinio dydžio, odiški, blizgaus paviršiaus ir smulkiai dantytais kraštais.

Pumpurai formuojasi tolygiai visame krūme. Jie surenkami dideliuose 3-5 vnt., Bet taip pat galite stebėti pavienes gėles. Jie yra tankiai dvigubi ir gana dideli, kurių skersmuo svyruoja per 8-12 cm. Iš pradžių pumpurai yra kūgio formos, žydėjimo viršūnėje jie yra taurės. Tik pražydę jie turi tamsiai rausvą, beveik raudoną (raudoną) atspalvį. Su amžiumi gėlės praranda sodrią spalvą, tampa rausvos su alyviniu atspalviu. Patys žiedlapiai yra siauri, daugybė (iki 85 vnt.), Tankiai įdaryti. Jų nugaroje matosi gelsvas perpildymas.

Dėmesio! Princesės Anos kvapas yra vidutinio kūno, panašus į arbatos rožių kvapą.

Žydėjimas kartojamas, banguotas nuo birželio iki spalio, beveik prieš prasidedant pirmajam šalčiui. Per visą auginimo sezoną krūmas labai palankiai keičia spalvų paletę, o tai suteikia šiai veislei savo žavesio. Gėlės yra atsparios blogam orui ir lengvai toleruoja trumpą lietų. Esant geroms auginimo sąlygoms, jie gali likti ant krūmo neišdžiūvę ir nesubyrėję iki 5–7 dienų.

Veislės pranašumai ir trūkumai

Rožė yra labai gražus sodo augalas. Šios gėlės didingumo įrodymas yra „Princess Anna“ rožių veislė, kurią galima lengvai priskirti nepretenzingai ir labai ištvermingai. Bet vis tiek, prieš perkant sodinuką, reikėtų pasverti visas teigiamas ir neigiamas sodo augalų savybes, kad nekiltų sunkių auginimo problemų.

Dėl kompaktiško ir gražaus krūmo princesės Anos rožė idealiai tinka auginti kaip gyvatvorę ir dekoruoti sienas.

Argumentai už:

 • dideli pumpurai kompaktiško krūmo fone;
 • ilgas ir banguotas žydėjimas;
 • maloni ir permaininga gėlių spalva;
 • subtilus vidutiniškai juntamas aromatas;
 • nepretenzingas auginimas;
 • geras imunitetas ligoms ir kenkėjams;
 • didelis atsparumas šalčiui (klimato zona USDA - 5-8);
 • vidutinis atsparumas krituliams;
 • universalumas (gali būti naudojamas dekoruoti kraštovaizdį ir pjaustyti);
 • pumpurai ilgai išlieka ant krūmo, taip pat ilgai stovi pjūvyje, nesilupdami.

Minusai:

 • sausu oru jis greitai išnyksta;
 • blogai auga smėlingose ​​dirvose;
 • gėlės išnyksta saulėje;
 • sunku atkurti.

Reprodukcijos metodai

Kadangi Anglijos parko rožė Princess Anne yra hibridas, ji turėtų būti dauginama tik vegetatyviniais metodais. Pjovimas laikomas optimaliausiu ir produktyviausiu metodu, kurį galima naudoti namuose.

Svarbu! Sodinamoji medžiaga auginiams turėtų būti imama tik iš sveikų subrendusių krūmų.

Norėdami paruošti auginius, pasirinkite stiprią pusiau ligifikuotą ūglį. Sekatorių pagalba virš viršutinio pumpuro kampu nupjaunama šaka, esanti vainiko išorėje. Auginiai nupjaunami iš apatinės ir vidurinės šakos dalių, paliekant po vieną lapą ant kiekvieno segmento. Tokiu atveju apatinis pjūvis padaromas įstrižas (45 °), viršutinis paliekamas tiesus. Užbaigta sodinimo medžiaga apdorojama augimo stimuliatoriumi. Tada auginiai pasodinami į paruoštą dirvą. Jie gilinami 2-3 cm, jie gerai sutankinti ir laistomi aplink žemę. Norėdami geriau įsišaknyti, sodinimui turėtumėte sukurti šiltnamio efektą, padengdami konteinerį pasodintais auginiais plėvele. Tinkamomis sąlygomis šaknys pasirodys maždaug per 30 dienų.

Be to, namuose princesės Anos rožę galima dauginti dalijant krūmą. Šis metodas naudojamas, jei augalas persodinamas į naują vietą. Jis atliekamas ankstyvą pavasarį, nutirpus sniegui. Pirmiausia krūmas kruopščiai laistomas, tada jis yra iškastas. Šaknys gerai nuvalytos nuo molio grumsto ir, aštriu peiliu ar kastuvu, padalijamos į dalis. Šiuo atveju svarbu, kad kiekvienoje atskirtoje dalyje būtų 2-3 ūgliai ir gerai išsivystęs šakniastiebis. Pažeistos vietos pašalinamos. Ūgliai sutrumpėja, paliekant 3-4 pumpurus. Šaknies dalijimosi vieta turi būti sutepta plepute (molio ir mėšlo mišiniu vienodais kiekiais). Po to dalys nedelsiant pasodinamos į naują nuolatinę vietą.

Auginimas ir priežiūra

Geriausias laikas princesės Anne rožių sodinimui yra pavasario vidurys. Rudenį jis atliekamas tik tuo atveju, jei oro sąlygos nėra labai permainingos, o augalas gali įsišaknyti iki žiemos.

Princesės Anos rožės vietą reikėtų pasirinkti atsižvelgiant į tai, kad saulės spinduliai ant krūmo krinta tik ryte ir vakare. Vidurdienį jis bus šešėlyje. Pati svetainė neturėtų būti žema ar per atvira vėjui. Ir požeminis vanduo turėtų praeiti mažiausiai 1 m gylyje.

Sodinimo pabaigoje rožių daigelis Princess Anna palaistomas, dirva aplink mulčiuojama pjuvenomis arba durpėmis

Tinkamiausias dirvožemio rūgštingumo rodiklis svyruoja nuo pH 6,0-6,5. Černozemas laikomas optimaliu rožei, tačiau jį auginti leidžiama ir priemolio dirvožemiuose, tik šiuo atveju jį reikės periodiškai praturtinti organinėmis medžiagomis.

Sodinti „Princess Anna“ veislės rožę nedelsiant į nuolatinę vietą, nes ji gerai netoleruoja transplantacijos. Norėdami tai padaryti, iš anksto iškasama 50x70 cm duobė. Jos dugne iš žvyro arba smulkinto akmens susidaro drenažas, kurio sluoksnis ne mažesnis kaip 10 cm. Iš duobės išimtas dirvožemis užpilamas ant viršaus, sumaišomas su kompostu. kūgio forma. Prieš sodinant, princesės Anos rožių daigų šaknys pirmiausia dedamos į molinę plepyklą, tada perkeliamos į paruoštą skylę ir, švelniai ištiesinus šaknis palei molinį kūgį, jos pradeda užmigti su likusiu dirvožemiu. . Tai daroma taip, kad šaknies kaklelis po užmušimo būtų 3 cm žemiau dirvožemio lygio.

Rožių princesės Anos nereikia nuolat laistyti, jai pakanka dirvą drėkinti kartą per 10–15 dienų. Jei oras sausas, drėkinimo dažnį galima padidinti. Vasaros pabaigoje laistymas atliekamas rečiau, o rugsėjį jis visiškai nutraukiamas.

Kiekvienais metais norint gauti jėgų gausiam žydėjimui, princesės Anos rožę reikia šerti.Paprastai pavasarį krūmui reikalingos azoto turinčios trąšos, kad būtų sukurta žalia masė ir jauni ūgliai. Žydėjimo laikotarpiu pageidautina jį maitinti kalio-fosforo kompozicija.

Šio tipo rožėms taip pat būtina genėti. Jis atliekamas bent du kartus per sezoną. Pavasarį pašalinkite visus sušalusius ūglius ir sveikus išpjaukite 1/3. Žydėjimo laikotarpiu surenkami džiovinti pumpurai. Rudenį atliekamas sanitarinis genėjimas, retinant krūmą ir pašalinant pažeistas šakas.

Rožių veislei „Princess Anna“ reikia prieglobsčio tik tuo atveju, jei žiema yra gana sunki, esant šalčiui apie –3 0 ° C. Priešingu atveju nereikia uždengti krūmų.

Kenkėjai ir ligos

Rožė princesė Anna turi gerą imunitetą ligoms, o kenkėjai praktiškai neliečia krūmų. Bet vis tiek, kaip ir visus augalus, jį gali paveikti pilkasis ir šaknų puvinys. Ir jei pirmuoju atveju ankstyvoje stadijoje ligą galima nustatyti dėl mažų dėmių atsiradimo ant lapų plokščių ir pilkos žydėjimo ant gėlių, tada šaknų puvinys pasireiškia labai vėlai, kai augalas yra visiškai išeikvotas, praranda jėgas, nudžiūsta ir vėliau miršta.

Pilka ir šaknų puvinys pasirodo neraštingai prižiūrint rožes, ypač netinkamai laistant ar maitinant

Taikymas kraštovaizdžio dizaine

Rožių princesė Anna, sprendžiant iš sodininkų nuotraukos, aprašymo ir apžvalgų, yra labai graži gėlė, galinti papuošti bet kokį asmeninį sklypą. Tai puikiai atrodo grupiniuose sodinimuose kartu su kitų atspalvių rožėmis, taip pat su gėlėmis, tokiomis kaip floksai, hortenzija, pelargonija, bijūnai ir varpai. Dizaineriai dažnai naudojasi kaip viena kultūra, kaip kaspinuočiai ar sienų dekoravimui.

Princesė Anne taip pat tinka gyvatvorės sukūrimui

Išvada

Rožių princesė Anne yra gera veislė sodinti ribotose vietovėse, taip pat didesnėse valdose. Jo išskirtinumas slypi tame, kad su minimaliomis darbo sąnaudomis galite gauti vešlų žydintį krūmą, kuris lengvai gali tapti sodo centru.

Atsiliepimai su nuotrauka apie rožę princesę Aną

Elizaveta Shestak, 38 metai, Sankt Peterburgas
Kai kilo klausimas dėl rožių sodinimo šalyje, iškart nusprendžiau pasiimti veislę „Princess Anna“. Negalėjau praeiti pro žavias rausvas gėles. Skaudžiai jie nuotraukoje atrodo puošniai. Jei atvirai, tai visiškai nesigailėjau. Aš nusipirkau sveiką daigą (aš rimtai žiūrėjau į pasirinkimą, kad neapsunkinčiau savo gyvenimo). Nusileidęs svetainėje gavau puošnų krūmą su tankiai išsidėsčiusiomis didelėmis gėlėmis. Jis auga labai gerai, vietą pasirinkau daliniame pavėsyje, todėl žiedlapių spalva praktiškai neblunka, o jie ilgai netrupa. Esu labai patenkinta šia rože, savo sodo puošmena.

Evgenia Zvonova, 44 metai, Novosibirskas
Sąžiningai, aš nemėgstu Austino rožių, nes kartu su jų privalumais jie taip pat turi daug trūkumų. Nepaisant to, kad tarp sodininkų šios gėlės yra beveik visada madingos, man nepatinka daugybė veislių, išskyrus vieną - princesę Anne. Kažkodėl turiu tam tikrą silpnybę šiai rožei. Jame yra kažkas patrauklaus, savas „žavesys“. Pirmoji, be abejo, yra spalva (viduje ryškiai raudonos spalvos, o išorėje geltona, tarsi su švytėjimu). Antrasis - siauri ir tankiai prikimšti žiedlapiai, dėl kurių susidaro įspūdis, kad gėlė yra dirbtinė. Trečia, rožės visada nukreiptos į viršų, net kai lyja.

Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba