Brazier su mūrine rūkykla savo rankomis

Savo rankomis iš plytų sumūrytą rūkyklą galima pastatyti prižiūrint meistrui ar specialistui, kuris supranta krosnies mūrą. Čia svarbu viskas: pasirinkite tinkamą statybinę medžiagą, paruoškite ją, užkalkite norimos konsistencijos tirpalą. Be paties statybų proceso, rūkalui svarbu rasti tinkamą vietą toje vietoje, pasirūpinti priešgaisrine sauga.

Dizaino atmainos

Išoriškai daugiafunkcinės rūkyklos skiriasi dydžiu, apdaila, forma ir kitais niuansais. Jie primena didelę rusišką viryklę. Tačiau tai tik dizainas. Pagrindinis skirtumas tarp rūkalių ir kepsninių slypi funkcionalume. Tai priklauso nuo to, ką sugeba plytų konstrukcija. Kuo daugiau darbo zonų, tuo platesnis maisto gaminimo meniu. Plytų struktūroje galima organizuoti šias parinktis:

 1. Rūkykla... Darbo zona laikoma pagrindine, nes dėl jos šiuo atveju numatyta plytų konstrukcijos konstrukcija. Apskritai rūkykla yra uždara kamera. Viduje yra tinkleliai ar kabliai maistui tvirtinti. Virimo procese jie užpilami dūmais, įgauna auksinę spalvą ir rūkytą aromatą.
 2. Brazieras... Pagal dizainą tai yra atvira brazier. Kepsninė čia kepama ant karštų anglių. Šašlyko šonai pritaikyti iešmams kloti.
 3. B-B-Q... Tai ta pati kepsninė, tačiau vietoje iešmų čia pateikiamos grotelės. Ant jo kepami kepsniai ir kiti produktai.
 4. Grilis... Prietaisas yra tas pats, kas kepsninė, tačiau ant grotelių gaminamas maistas uždengtas dangčiu. Jie vienu metu kepami ne tik iš apačios, bet ir iš viršaus.
  Svarbu! Rūkykloje jie gamina vieną zoną kepimo kepyklai ir naudoja ją pagal paskirtį: keptuvę, grilį ar kepsninę.
 5. Kazanė... Norėdami virti plovą, žuvies sriubą ir kitus karštus patiekalus ant laužo, rūkykloje reikės atskiros darbo vietos. Jis pagamintas orkaitės pavidalu. Plokštė klojama ne kurčia, o apvaliu pjūviu. Ketaus katilas panardintas į langą.
Patarimas! Geriau naudoti ketaus katilą. Aliuminio inde kai kurie skysti maisto produktai, pavyzdžiui, plovas, degs prie sienų.

Daugiafunkcinė rūkykla yra su keliomis darbo vietomis.

Iš papildomų darbo vietų rūkykloje su kepsnine galima įrengti stalviršį ir kriauklę. Jie leidžia pjaustyti ir plauti indus neišeinant iš virimo vietos. Be darbo zonų, plytų pastate yra numatytos nišos. Jie naudojami vietoj spintelių indams, malkoms, krosnies reikmenims laikyti.

Be visų aukščiau išvardytų niuansų, nepriklausomai nuo funkcionalumo, visos rūkyklos skirstomos į du tipus:

 1. Karštai rūkyta rūkykla laikoma paprasto dizaino. Maistas kameros viduje yra gaminamas aukštoje temperatūroje dėl arti židinio.
 2. Iš šaltai rūkytų plytų pagamintas rūkykla - brazilas yra sudėtingesnis, kai šalti dūmai apgaubia kameros produktus. Tai pasiekiama dėl nuotolinės fokusavimo vietos. Pro daugelį kanalų dūmai atvėsta.

Karštai rūkyti produktai rūkykloje verda greičiau, tačiau dėl terminio apdorojimo jie šiek tiek iškepa.

Namų plytų grotelių su rūkykla privalumai

Sunku savarankiškai pasistatyti daugiafunkcinę rūkyklą. Čia reikia ne tik kloti plytas ant skiedinio. Viryklės gamintojo patirtis yra svarbi norint tinkamai įrengti dūmų kanalus ir kitus sudėtingus įrenginius. Neigiamas momentas yra ir didelės plytų pirkimo išlaidos.

Mūrinė rūkykla reikalauja daug išlaidų, patirties krosnies mūro srityje

Jei nepaisysime visų trūkumų, daugiafunkcinė plytų rūkykla turi daug privalumų:

 • ilgas tarnavimo laikas;
 • Gražus dizainas;
 • patikimumas;
 • maisto gaminimo patogumas.

Tačiau tikri gurmanai įžvelgia pranašumų visai kitoje srityje. Tokiose plytų konstrukcijose maistas yra daug skanesnis nei virti maisto produktai, turintys panašų receptą metalinėse konstrukcijose. Tai paaiškinama statybinės medžiagos savybėmis. Plyta sugeria šilumą ir, jei reikia, ją tolygiai išleidžia. Produktas yra vienodai gerai termiškai apdorojamas iš visų pusių, jis mažiau dega.

Kaip pastatyti plytinę rūkyklą

Krosnių versle nieko nesuprantančiam asmeniui optimaliausia pakviesti meistrą darbui. Čia nereikėtų leisti klaidų, nes priešingu atveju išleistos lėšos ir darbas pasirodys nenaudingi. Jei turite minimalią krosnių statybos patirtį, instrukcijos padės jūsų svetainėje pastatyti rūkyklą su kepsnine ir kitomis darbo vietomis.

Modelio ir piešinio pasirinkimas

Pirmasis žingsnis nustatomas naudojant modelį. Norėdami tai padaryti, turite patys aiškiai suprasti, kokios darbo zonos reikalingos rūkykloje. Pavyzdžiui, pakaks vienos kepsninės su kepsnine arba papildomai bus skirta vieta katilui. Kai aiškiai suprasite, ką norite pastatyti savo rankomis, bus lengviau parengti iš plytų pagaminto grotelių-rūkyklos brėžinius. Jei nėra patirties šiuo klausimu, schemas galima rasti internete arba užsisakyti iš specialisto.

Piešinys padės jums pastatyti daugiafunkcinę rūkyklą su lentynomis, nišomis, indų plovimo zona

Pagal schemą galima pastatyti paprastą rūkyklą su kepimo mašina, kuri gali būti naudojama kepant ir kepant kepsnius.

Medžiagų ir įrankių pasirinkimas

Pagrindinė kepsninių ir rūkyklų statybinė medžiaga yra plytos. Reikės kelių jo veislių. Degimo kameroms, kur yra aukšta temperatūra, naudojamos tik šamotinės plytos. Gretimos teritorijos yra išdėstytos iš kitos medžiagos. Ugniai atsparios plytos čia gerai veikia. Jis turi būti pilnaviduris. Norėdami priversti pačias rūkyklos sienas, tinka dviejų tipų plytos: tvirtos raudonos ir dekoratyvinės. Pirmoji medžiaga yra pigesnė, tačiau sienos bus negražios. Tuomet juos teks atkurti dekoratyviniu akmeniu ar kita medžiaga. Iš dekoratyvinių plytų pagamintos rūkyklos sienos kainuos daugiau, tačiau vėliau jų faneruoti nereikia.

Be to, iš medžiagų reikės smėlio, vandens, cemento. Pagrindinis klojimas atliekamas ant raudonojo molio.

Patarimas! Norint iškloti kepsninės židinį ir pakurą, optimaliausia įsigyti ugniai atsparų molį.

Atliekant statybos darbus, jums reikia paprasto įrankio, kuris padės minkyti skiedinį ir kloti plytas

Iš įrankio jums reikia lygio, vandentiekio linijos, plaktuko, mentelės. Sumaišyti didelį kiekį skiedinio optimaliausia naudoti betono maišytuvą. Jei jo nėra, galite molį išminkyti baseine kastuvu.

Sėdynės pasirinkimas

Daugiafunkcinė rūkykla yra ne tik maisto gaminimo, bet ir architektūrinė struktūra. Patyręs dideles išlaidas dekoratyvinėms plytoms ar apdailos medžiagoms įsigyti, neprotinga kur nors svetainės fone pastatyti daugiafunkcinę kepsninę. Rūkykla turėtų tapti architektūrinio ansamblio dalimi, tačiau netrukdyti kiemui.

Gražios daugiafunkcinės rūkyklos vieta parenkama matomoje kiemo vietoje

Optimaliausia pastatyti mūrinę rūkyklą prie namo ar pavėsinės, kad nelakstytumėte po indų. Tačiau būti per arti taip pat nepriimtina. Dūmai iš rūkyklos ir kepsninės neturėtų trukdyti kaimynams ar patekti pro langus į savo namus.

Dėl gaisro grėsmės nestatykite krosnių po medžiais, šalia degių daiktų. Vėjo pučiama vieta taip pat netinka. Nepatogu gaminti juodraštyje.

Patarimas! Optimaliausia rūkyklą pastatyti toje vietoje, kur galima pastatyti baldakimą. Prieglauda apsaugos mūrinį pastatą nuo kritulių, kurie prisideda prie spartesnio jo sunaikinimo.

Klojimo procedūra

Savo rankomis iš plytų sukūrę kepsnių rūkyklą su vieta katilui, kepsninei ir kepsninei, jie paruošia išsamią struktūros schemą. Ji visada turėtų būti ranka, per visą statybą. Pagal schemą lengviau nuspręsti, kaip išdėstyti kiekvieną rūkyklos plytų eilę.

Pagal schemą galite pastatyti daugiafunkcinę rūkyklą su katilu ir puoduku

Kasamas ir pilamas pamatas

Rūkyklos su kepsnine statyba prasideda nuo pamatų klojimo. Mūrinis pastatas yra masyvus. Čia būtinas patikimas betoninis pagrindas. Apskritai rūkyklos pagrindas yra monolitinė plokštė su sutvirtinančiu metaliniu rėmu.

Grilio su rūkykla pamatai pilami betonu su sustiprintu rėmu ant smėlio ir žvyro pagalvėlės

Pamato dydis priklauso nuo rūkyklos matmenų. Jis pakartoja plytų konstrukcijos formą, o sienų riba yra apie 10 cm. Pirmiausia pažymėtoje vietoje iškasta duobė. Jo gylis priklauso nuo dirvožemio kokybės, numatomos apkrovos pamatams nuo būsimos kepsninės su plytine rūkykla. Bet kokiu atveju minimalus parametras yra 50 cm.

Duobės dugnas padengtas 10 cm storio smėlio ir žvyro sluoksniu, pagalvė sudrėkinta ir sutankinta. Ant susmulkinto akmens iš strypų, kurių storis 10-12 mm, mezgimo viela yra susietas sutvirtinantis rėmas. Klojiniai montuojami palei duobės perimetrą nuo lentų. Kad pagrindas būtų monolitinis, vienu metu pilamas betonas. Paruoštas pamatas turėtų pakilti apie 5 cm virš žemės lygio.

Plytų klojimas prasideda maždaug per mėnesį. Per šį laiką betonas įgis savo jėgą. Kad apatinės plytų eilės netrauktų drėgmės, pamatai hidroizoliuojami dviem sluoksniais stogo dangos.

Pirmasis lygis

Pirmasis žingsnis yra paruošti skiedinį plytų klojimui. Jums reikės dviejų mišinių. Pirmasis grotelių su rūkykla lygis yra rūsys. Jis gali būti išdėstytas ant cemento skiedinio. Proporcijos yra tokios: smėlis - 3 dalys, cementas ir kalkės - po 1 dalį. Likusi eilė ir šamotinės plytos klojamos ant molio. Į tirpalą įpilama smėlio. Jo kiekis priklauso nuo riebalų kiekio molyje. Tirpalo kokybė tikrinama suformuojant kelis kamuoliukus. Išdžiūvę jie neturi įtrūkti, o nukritę ant grindų iš 1 m aukščio, išlaiko savo formą.

Plytų rūkyklos pagrindą galima kloti ant cemento skiedinio, pridedant kalkių

Pirmoji pagrindo eilė išdėstyta sausa be skiedinio. Būsimos rūkyklos kontūras formuojamas iš plytų. Kitos pagrindo eilutės išdėstytos ant tirpalo. Būtina laikytis siūlių aprangos. Aukščiausio lygio plyta turėtų padengti vertikalią apatinės eilės jungtį. Dėl tvarsčių padidėja sienų stiprumas.

Patarimas! Siekiant pagerinti plytų mūro stiprumą, konstrukcijos kampuose atliekamas vielos sutvirtinimas.

Kepsnių klojimas

Pastačius rūsį, jie pradeda statyti kepsninę. Čia vėl reikia patikrinti viską horizontaliai ir vertikaliai su lygiu, svambalo linija. Amatininkai naudoja specialias lentjuostes su žymėjimo pertvaromis. Visi šie prietaisai leidžia pastatyti lygias kepsninės sienas.

Po rūsio jie pradeda iš plytų statyti kepsninės sienas

Norint suformuoti brazier, reikiamu lygmeniu į plytų mūro įdėti kampai. Jie reikalingi pagrindo tvirtinimui.Jis išklotas iš plytų be skiedinio, paliekant 2-3 tarpus. Deguonis tekės per spragas, kad mediena degtų. Krosnies korpusas optimaliai suformuotas iš metalo. Projektas taip pat suteikia angas oro prieigai.

Krosnies ir rūkyklos kamera pagaminta iš metalo

Viename lygyje su kepsnine išdėstykite plotą po katilu. Iš viršaus jis padengtas 10 mm storio plienine plokšte. Jame malūnėliu išpjauta apvali skylė, kurios viduje bus panardintas katilas.

Klojant rūkyklos sienas tikimasi, kad pirmosios 8 eilės suformuos malkas ir kitas nišas. Toliau ateina sutapimai ir darbo sritys. Viršutiniame lygyje yra karštai rūkyta rūkykla, kurią sušildo liepsna nuo pakuros. Stalviršiai suformuoti aplink 12-ą plytų eilę.

Galutinis rūkyklos dizainas yra dūmų surinkėjas. Jis yra išdėstytas iš 10 plytų eilių. Priekinėje mūro pusėje briaunos gaminamos iš 17 mm, o šonuose - iki 35 mm. Paskutinė išmetamųjų dujų kolektoriaus eilutė turi atitikti kamino dydį.

Šaltai rūkyta rūkykla

Plytų konstrukcija su kepsnine ir šalto rūkymo rūkykla pastatyta pagal kitokią schemą. Visų pirma keičiama pakuros vieta. Jis maksimaliai pašalinamas iš rūkymo kameros. Optimaliausia, kai jungiamojo kanalo ilgis yra ne mažesnis kaip 4 m. Krosnis paprastai gaminama arčiau žemės, rūkyklos pagrinde. Iš jo metaliniu vamzdžiu arba plyta klojamas kanalas. Priklausomai nuo schemos, jis gali būti tiesus arba išlenktas.

Papildomi prisilietimai

Apdailos darbai yra statybos finalas. Jei rūkyklos su kepsnine sienos buvo klojamos iš dekoratyvinių plytų, pakanka tiesiog sujungti sujungimus. Tai daroma, kol tirpalas nespėja sukietėti.

Naudojant dekoratyvines plytas, pakanka atlikti sujungimą.

Jei rūkyklos sienos yra pastatytos iš paprastų raudonų plytų, jos atrodo neįtikėtinai. Žinoma, jūs galite padaryti jungtį ir taip palikti. Tačiau geriau tokią grotelę paslėpti kiemo fone. Norėdami suteikti rūkyklos estetiką, sienos yra padengtos akmeniu ir plytelėmis. Stalviršiai perkami paruošti marmurą arba išlieti iš betono.

Patarimas! Rūkyklą galite papuošti kepsnine su suklastotais elementais, dažytais juodai arba bronzine spalva.

„Brazier“ ir kepsninė su „pasidaryk pats“ rūkykla, pagaminta iš plytų

Rūkykla be katilo ir grilio, bet su kepsnine ir kepsnine taip pat laikoma daugiafunkcine. Jie ją kuria pagal panašų principą. Skirtumas yra supaprastinta diagrama. Po katilu nereikia kurti krosnies su virykle.

Fondas

Rūkyklos statyba be vietos katilui, bet su kepsnine, prasideda nuo pamatų klojimo. Pirmiausia iškasta duobė. Dugnas yra padengtas smėliu ir žvyru. Išdėstykite pagalvę. Iš armatūros strypų iš viršaus surišamas sutvirtinantis rėmas.

Norint apsaugoti pamatą nuo aukštai esančio požeminio vandens, smėlio ir žvyro pagalvė padengta juoda plėvele, o ant viršaus jau uždėta armuojanti tinklelis

Po sutvirtinimo klojiniai dedami išilgai duobės kontūro, pilamas betonas. Visiškai sustingti leidžiama mažiausiai 1 mėnesį. Per šį laiką betonas periodiškai drėkinamas. Kad drėgmė mažiau išgaruotų, viryklę galima uždengti folija arba padengti pjuvenomis ir dažnai laistyti laistytuvu.

Stilius

Plytų klojimo technologija nesiskiria nuo ankstesnio dizaino. Pirma, ant betoninio pagrindo klojama dviejų sluoksnių stogo medžiagos hidroizoliacija. Pirmoji plytų eilė klojama sausa be skiedinio. Kitos 8 eilutės sudaro rūkyklos pagrindą. Čia yra malkų. Kepsninės židinį galima pakloti iš šamotinių plytų arba suvirinti nerūdijančio plieno lovį. Nepamirškite palikti iškyšų ar įdėti metalinių strypų. Daiktai reikalingi iešmams ar kepsninėms kepti.

Dažniausiai paklausa yra schema, kai rūkykla yra viename pamato krašte, kita vertus, jie įrengia kepsninę ir kepsninę.

Kitose eilėse suformuojama pakuros su pūstuvu, rūkykla, dūmų surinktuvu ir kaminu. Visos plytų struktūros nišos gali būti stačiakampės arba arkinės. Pirmuoju atveju, kai sutampa, džemperiai klojami iš plieninio kampo. Norint pagaminti arką, iš faneros sulenkiami pusapvaliai šablonai. Jie dedami ant grindų ir išdėstyti viršuje. Kad arka būtų stipri, centre visada dedama pilies plyta.

Apmušimas

Plytų rūkyklos apdailai panašiai naudojami akmenys arba plytelės. Geriausia iš dekoratyvinių plytų išstumti sienas. Nišos, kurios nėra veikiamos šildymo, gali būti uždaromos medinėmis varčiomis. Ketaus durys dedamos ant pakuros ir pelenų kameros. Stalviršis yra panašiai perkamas marmuras arba išpilamas iš betono.

Rūkyklos apdaila atrodo gražiai, jei sienos išstumiamos iš dekoratyvinių skirtingų atspalvių plytų, formuojant raštą

Naudojimo sąlygos

Norėdami rūkyti rūkykloje, jie perka specialias medžio drožles. Apdorojus vaisių veislių medį, galite tai padaryti patys. Kepsninei naudojamos malkos. Rąstai nuimami tokiu pačiu būdu iš vaismedžių. Tiks ąžuolas. Rečiau naudojamos malkos iš kitų lapuočių. Rūkykloje ir kepsninėje neįmanoma naudoti eglės, pušies ir kitų rūšių dervingos medienos.

Rūkymas ir maisto gaminimas ant grotelių atliekamas naudojant vaisių ar lapuočių malkas

Stacionarioje rūkykloje dažniausiai rūkoma mėsa ir žuvis. Populiarios paukštienos skerdenos, dešros, lašiniai. Priklausomai nuo recepto, produktas rūkomas šviežias arba sūdytas, žalias ir anksčiau virtas. Jei rūkykla šaltai rūkyta, galite rūkyti kriaušes, slyvas. Tie patys produktai yra virti ant grotelių, ant grotelių ar ant grotelių, be to, galite kepti daržoves.

Priešgaisrinė sauga

Užkurus ugnį krosnyje, tai nelaikoma atviru šaltiniu, nes kamerą uždaro durys. Iš kamino kartais gali išskristi kibirkštys. Reikia atsižvelgti į šį trūkumą. Norint išvengti gaisro, ant rūkyklos vamzdžio uždedamas kibirkštis.

Brazier yra atviras ugnies šaltinis. Vėjuotu oru turite būti atsargūs arba visiškai atsisakyti gaminti maistą. Vėjas sugeba iš kepsninės išpūsti kibirkštis ir paskleisti jas visoje teritorijoje. Bet kokiu atveju, turint daugiafunkcę rūkyklą, avarijos atveju optimaliausia įsigyti gesintuvą arba sumontuoti didelį vandens indą.

Plytų rūkytų kepsnių nuotraukų galerija

Priėjimą prie gatvės kepsninės galima padengti skalda, kad nebūtų purvo

Po baldakimu grotelės su rūkykla yra apsaugotos nuo kritulių

Dekoratyvinio akmens ir plytų derinys gražiai atrodo rūkyklos fasado apdailoje

Malkinę ir kitas nišas, kurios nėra veikiamos karščio, galima uždaryti medinėmis durimis

Baigiant plytų mūro darbus galima derinti su betono tinku

Išvada

Savo rankomis iš plytų pagaminta rūkykla „Brazier“ negali būti pastatyta per mėnesį. Statyba užtruks visą vasarą. Tik pamatas užšals mėnesiui. Tada dar reikia daug nuveikti priverčiant sienas nuo plytų ir apdailą. Tačiau kitą sezoną galėsite mėgautis maisto gaminimu ant laužo.

Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba