Patys rūkykla iš skalbimo mašinos: vaizdo įrašas, piešiniai, nuotraukos

Savarankišką rūkyklą iš skalbimo mašinos galima pagaminti per porą valandų. Buitiniame prietaise yra beveik baigtas naujo naminio gaminio dėklas. Jį reikia tik šiek tiek modifikuoti. Tokia rūkykla veikia deginant medieną įprastu būdu arba naudojant elektrinę spiralę.

Privalumai ir trūkumai

Prieš pradėdami gaminti rūkyklą, turite išsiaiškinti visus naminių gaminių privalumus ir trūkumus. Iš to bus aiški mintis, ar tokia struktūra reikalinga namuose.

Naminėje rūkykloje nėra rimtų trūkumų, dėl kurių galite atsisakyti gaminti.

Privalumai:

 1. Jei namuose guli išmesta skalbimo mašina, rūkykla bus visiškai laisva. Už parduotuvės analogą turėsite sumokėti deramą sumą.
 2. Rūkykloje galite naudoti skalbimo mašinos korpusą arba nerūdijančio plieno būgną. Tai yra paruošti konteineriai, kuriuos reikės šiek tiek perdaryti.
 3. Kai rūkykla tampa nebereikalinga, nėra gaila ją išmesti, paversti metalo laužu ar ištirpinti ant skardos lakštų malūnėliu.
 4. Skalbimo mašinos būgnas ir korpusas yra plonasieniai. Jie pagamins lengvą rūkyklą, kurią net galima išnešti į gamtą.

Jei kalbėsime apie trūkumus, tai jų čia rasti beveik neįmanoma. Kartais apžvalgose yra nuomonių, kad būgno ar rezervuaro nerūdijantis plienas nėra maistinis, todėl jį naudoti nepageidautina. Tačiau produktas jokiu būdu nesiliečia su metalu. Be to, rūkyklos korpusas nuo dūmų neįkaista iki tokios temperatūros, kad galėtų išskirti bet kokias kenksmingas medžiagas.

Veikimo principas

Apskritai, rūkykla yra indas, kuriame pakabinamas maistas. Rūkymas atsiranda apgaubiant juos dūmais. Pagal veikimo principą rūkyklos skirstomos į du tipus:

 1. Jei rūkykla teikiama iš šalto rūkymo skalbimo mašinos, tada dūmai į jo kūną iš židinio (dūmų generatoriaus) tiekiami specialiu kanalu. Šis pašalinimas leidžia sumažinti temperatūrą virimo spintelėje. Produktas rūkomas ilgiau, tačiau jis nėra termiškai apdorotas ir įgauna auksinę odą.

  Norint gauti šaltą rūkymą, dūmų generatorius yra atskirai nuo rūkyklos ir dūmai į kanalą tiekiami kanalu

 2. Savo rankomis iš skalbimo mašinos paprasta pasigaminti karštai rūkytą rūkyklą, kur nereikia atskirai kurti židinio ir iš jo padėti kanalo. Dūmai susidaro tiesiai po darbo kamera. Rūkykloje esantis produktas yra termiškai apdorojamas, virinamas greičiau, tačiau pasirodo, kad jis šiek tiek virinamas.

  Karštai rūkant, pjuvenos smilkomos rūkyklos darbo kameroje iš elektrinės spiralės ar laužo, praskiesto po indo dugnu.

Bet kokio tipo rūkykloje deginamos pjuvenos. Tai daroma dviem būdais: natūraliai arba elektrinės spiralės pagalba. Pjuvenos nedega, bet nuolat smirda, skleisdamos tirštus dūmus.

Svarbu! Rūkymui negalima naudoti spygliuočių medžių malkų. Tam tinka ąžuolas. Geriausia laikoma vaismedžių malkos.

Norėdami gauti bet kokio tipo rūkyklą, naudokite skalbyklės skardinę arba nerūdijančio plieno baką. Jei tai automatinė mašina, tada tiks skalbinių skalbimo būgnas. Kai kurie senieji sovietų gamybos skalbimo mašinų modeliai buvo gaminami su aliuminio bakeliu. Geriau jo nenaudoti, jei užtikrinamas karštas rūkymas. Nuo aukštos temperatūros aliuminis deformuojasi, tirpsta.

Nuotraukos, schemos, brėžiniai

Rūkymo aparato įtaisas yra toks paprastas, kad jį lengva suprasti net žiūrint į nuotrauką. Nėra prasmės savo rankomis piešti rūkyklos brėžinių iš skalbimo mašinos, nes bakas jau naudojamas. Norint greitai suprasti įrenginį, pakanka paprastos diagramos.

Paprastai rūkyklą sudaro šie elementai:

 • darbo kamera, kurioje rūkomi produktai;
 • tinklelis arba grotelės;
 • uždenkite kaminą.

Pradedančiam meistrui lengviau surinkti rūkyklą pagal paprasčiausią schemą iš skalbimo mašinos, kur užtikrinamas karštas rūkymas.

Įmantresnės rūkyklos papildomos kitais elementais. Pavyzdžiui, galite įdėti keptuvę riebalams, kelis tinklus kameros viduje, tačiau apatinėje pakopoje temperatūra yra aukštesnė. Produktas iškeps greičiau. Jei tai yra elektrinė rūkykla, schemoje numatyta spiralinio šildytuvo vieta.

Patarimas! Jei pjuvenos dega nuo ugnies, pastatytos po rūkyklos kameros dugnu, jums reikės reguliuojamo aukščio kojų arba atskiro stovo.

Kaip savo rankomis iš skalbimo mašinos pagaminti rūkyklą

Prieš pradedant surinkimą, pirmiausia reikia nustatyti rūkymo būdą: šaltą ar karštą. Nuo to priklauso, ar reikia pagaminti papildomą dūmų generatorių rūkyklai. Tačiau tokio įrenginio įtaisas yra sudėtingas. Pirmą kartą optimaliausia iš skalbimo mašinos surinkti karštai rūkytą rūkyklą, kurią sudaro viena darbo kamera.

Įrankiai ir medžiagos

Kadangi rūkyklos konstrukcija yra paprasta, iš įrankio reikia atsuktuvo, replių ir plaktuko. Didesniu mastu jie bus naudingi išardant pačią skalbimo mašiną. Jei yra papildomų prietaisų, jums reikia suvirinimo aparato, elektrinio grąžto ir šlifuoklio.

Suvirinimo aparatas reikalingas rūkyklos stendui ar kojoms suvirinti

Iš medžiagų reikalinga pati skalbimo mašina. Stovas arba kojos pagamintos iš vamzdžių, kampo, profilio. Sunku rasti tinkamo dydžio groteles. Jo gamybai jums reikės nerūdijančio plieno strypų.

Pagrindinės dalies paruošimas

Parengiamieji darbai pradedami išardžius seną skalbimo mašiną. Be elektros įrangos, nuimkite visas tvirtinimo detales. Palikite pliką baką. Vieta, kurioje yra sparnuotė, dugne liks skylė. Jis gali būti suvirintas, tačiau nepatyręs suvirintojas negali susidoroti su plonu metalu. Skylę lengviau uždaryti kištuku iš dviejų metalinių poveržlių, priveržtų varžtu.

Skylė bako apačioje nuo mašinos turi būti nuskandinta, kad ugnis iš ugnies nepatektų į kamerą ir nepatektų pjuvenos.

Patarimas! Kuro pakrovimo patogumui šoninėje bako sienelėje esančiu malūnėliu galima išpjauti langą ir užverti dureles.

Stovo montavimas

Kitas žingsnis - pastatyti stendą, ant kurio stovės rūkykla. Jei namuose yra kepsninė, šio proceso galima išvengti. Jame pasirodys, kad padarys ugnį, o ant viršaus uždėkite rūkyklą, kurios apačioje padengtos pjuvenos.

Stovas rūkyklai reikalingas ugniai po jo dugnu veisti

Jei nėra brazerio, reikės pagaminti stendą. Paprastas variantas yra išdėstyti kelias raudonų plytų eilutes sausai be skiedinio arba naudoti porą pelenų blokų. Sunkesnis, bet geresnis būdas yra suvirinti stendą iš vamzdžio, profilio ar kampo. Stabilumui užtikrinti yra 4 kojos. Patartina juos pagaminti iš dviejų varžtų dalių, kad būtų galima sureguliuoti aukštį. Tai leis rūkalą pakelti aukščiau nuo ugnies, kad sumažėtų rūkstančių pjuvenų intensyvumas.

Padėklų ir grotelių gamyba

Karštai rūkant, riebalai iš produkto laša ant rūkstančių pjuvenų. Jie gali įsiliepsnoti. Kad taip nenutiktų, parūpinkite padėklą. Iškirpkite jį iš lakštinio ar nerūdijančio plieno. Apatinėje rūkyklos darbo kameros dalyje prie sienų pritvirtinti laikikliai, ant kurių padėtas padėklas.

Grotelės turi atitikti bako formą, tarp strypų turi būti nedidelis atstumas, kad produktai nepatektų

Norint daugiau pakrauti gaminį vienu metu, pateikiami du tinkleliai. Jie suvirinti iš nerūdijančių strypų. Pirmos pakopos grotelės dedamos ant iš anksto pritvirtintų laikiklių, esančių bent 40 cm atstumu nuo darbo kameros dugno. Antrojo lygio grotelės dedamos 25 cm aukščiau nuo ankstesnio elemento.

Be grotelių ir padėklo, jie uždengia darbo kamerą. Jis gali būti naudojamas skalbimo mašinoje. Jums tiesiog reikia padaryti skylę dūmų išleidimo angai.

Patarimas! Vietoj dangtelio bakas gali būti padengtas atlapu. Medžiaga puikiai praleidžia dūmus ir sulaiko reikiamą jų kiekį darbo kameros viduje.

Veislės ir gamybos galimybės

Skalbimo mašinos yra įvairių konfigūracijų: apvalios ir kvadratinės, įprastos ir automatinės. Rūkymo prietaiso įtaisas priklauso nuo technikos dizaino ypatybių.

Iš senos skalbimo mašinos

Sovietinio stiliaus buitiniai prietaisai dažniausiai buvo gaminami statinės pavidalu. Jį sudaro skardos dėklas ir nerūdijančio plieno bakas. Norėdami savo rankomis surinkti rūkyklą iš senos skalbimo mašinos, pirmiausia turite ją išardyti. Yra nedaug detalių. Išardykite variklį, sparnuotę, laikrodžio mechanizmą ir kai kurias tvirtinimo detales.

Mašinos skardinis dėklas bus naudojamas kaip stendas

Rūkyklos efektyvumui optimaliausia rasti kitą tokio paties dydžio nerūdijančio plieno baką. Jo dugnas nupjautas trintuvu. Gautas žiedas naudojamas pirmajam rezervuarui sukurti. Jie gali būti suvirinti arba pritvirtinti varžtais.

Skardinis mašinos korpusas, ant kurio pritvirtintas bakas, tarnaus kaip stendas. Šoninėje sienelėje stačiakampiai langai yra išpjauti vienas priešais kitą šlifuokliu. Per juos kūrenama malkomis, kad būtų sukurtas gaisras. Darbo kameros viduje ant dugno pilamos pjuvenos, padėklas ir grotelės pakabinamos. Uždenkite viską iš viršaus dangčiu.

Elektrinė rūkykla

Elektrinės rūkyklos privalumas yra tas, kad nereikia nuolat laikyti ugnies. Dėl spiralės ar kaitinimo elemento kaitinimo pjuvenų tepinėliai. Tačiau yra ir minusas. Iš skalbimo mašinos bako surinkta rūkalė sunaudoja daug elektros energijos, nes reikalingas šildytuvas, kurio galia ne mažesnė kaip 1 kW.

Šildymo elementas sumontuotas bako dugne, kur bus pilamos pjuvenos

Nebūtina padaryti aukšto stovo elektrinei rūkyklai. Pakanka mažų pėdų, kad būtų geriau stabilus ir pakeltas dugnas nuo žemės. Šildytuvas tinka uždaro tipo oro šildymo elementui arba spiralei iš elektrinės viryklės. Antroje versijoje atviras elementas tvirtinamas ant dielektrinės nedegios medžiagos.

Šildytuvo kontaktai išvedami pro skylutes, esančias apačioje, ne darbo kameroje. Čia taip pat yra dielektrinių įdėklų, kad būtų išvengta trumpojo jungimo susidarymo. Tolesni veiksmai yra skirti rūkyklos vidiniam išdėstymui: padėklas, grotelės, dangtis.

Patarimas! Norėdami reguliuoti ritės šildymo intensyvumą, ją galima prijungti per vielinį reostatą.

Iš būgno

Šiuolaikinė mašina turi visiškai kitokį įrenginį. Norėdami savo rankomis surinkti rūkyklą iš skalbimo mašinos būgno, turite ją iš jos išimti. Jei buitiniai prietaisai buvo skirti krauti iš šono, paruošiamųjų veiksmų atlikti nereikia. Būgnas sumontuotas ant suvirintos atramos pakrovimo langeliu į viršų, po kurio jie eina į vidinį išdėstymą.

Iš šono pakraunamos automatinės mašinos būgno keisti nereikia

Viršutinės pakrovimo mašinos būgno konstrukcija šiek tiek skiriasi.Šone yra pakrovimo durys, o galai yra akli iš abiejų pusių. Prie tokio būgno viena iš aklųjų pusių nupjaunama trintuvu, kita - su rūkyklos dugnu. Pakrovimo durelės yra naudingos pjuvenų įpylimui.

Rūkymo taisyklės

Po pakeitimo skalbimo mašinoje galite rūkyti mėsą, šoninę, žuvį, daržoves ir kitus produktus. Proceso esmė yra ta, kad pjuvenos pilamos ant dugno. Jie surišami deginant ugnį ar veikiantį elektrinį šildytuvą. Produktai išdėstyti ant grotelių. Tarp jų paliekamas nedidelis tarpas, kad jie būtų gerai apgaubti dūmais.

Atidarę pakrovimo dureles, galite reguliuoti temperatūrą kameros viduje

Rūkymo taisyklės priklauso nuo pasirinkto recepto ir produkto. Kiekvienam variantui palaikoma rekomenduojama temperatūra kameros viduje. Jį galima sumažinti atidarius dangtį arba pakraunant duris.

Šaltas rūkymas visada yra ilgalaikis. Pavyzdžiui, mėsa ar naminės dešrelės pagal kokį nors receptą kelias dienas turėtų atkeliauti dūmuose. Karštas rūkymas visada greitas. Kartais pilnam pasirengimui pakanka 2–3 valandų. Daržovės rūkomos dar greičiau.

Išvada

Rūkyklą „pasidaryk pats“ iš skalbimo mašinos galima surinkti namuose. Dizainas bus ekonomiškas ir funkcionalus. Tai jokiu būdu nenusileidžia parduotuvės atitikmeniui.

Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba