Mūrinė rūkykla „pasidaryk pats“: rūkoma karštai, šaltai

Iš karšto rūkymo plytų pagamintą „pasidaryk pats“ rūkyklą dažniausiai gamina rūkytos mėsos mėgėjai dėl paprasto įtaiso. Tačiau yra ir kitų dizainų, leidžiančių rūkyti gaminius naudojant kitokią technologiją. Tokios rūkyklos išsiskiria sudėtingu įtaisu.

Dizaino atmainos

Rūkyklos pastatytos skirtingo dydžio. Papuoškite juos apdaila, kalimu, suteikite įdomią formą. Tačiau tai netaikoma skirtumams. Galite pagalvoti apie bet kokį mūrinio pastato dizainą. Pagrindinis rūkalių tipas yra produkto rūkymo dizainas ir būdas.

Vaizdo įraše „pasidaryk pats“ mūrinė rūkykla žuvims ruošti:

Šaltai rūkyta plytų rūkykla

Kompleksinį prietaisą turi rūkykla, kuriame produktas yra paruoštas šalto rūkymo metodu. Dūmai į darbo kamerą tiekiami iš dūmų generatoriaus. Praėjus ilgą kelią kanalais, jis atvėsta. Produktas nėra termiškai apdorojamas, tačiau lėtai išgydomas.

Namų versijoje dūmų generatorius su tiekimo kanalu į kamerą yra išdėstytas iš plytų

Svarbu! Kadangi šalto rūkymo metu produktas nėra termiškai apdorojamas, jam paruošti reikia daugiau laiko, pavyzdžiui, 1–2 dienas.

Karštai rūkyta plytų rūkykla

Struktūra laikoma paprasta. Nereikia kurti kanalų, gaminti dūmų generatoriaus. Jie savo rankomis sulanksto karštai rūkytą mūrinę rūkyklą mažo dydžio namo pailgo aukščio pavidalu. Viršutinėje dalyje yra metalinė kamera. Čia pakabinami gaminiai. Kameros apačioje pilami medžio drožlės. Rūkyklos apačioje yra židinys. Deganti mediena sušildo metalinį kameros dugną, pjuvenos pradeda rūkti.

Karštai rūkyta rūkykla išsiskiria mažais matmenimis

Svarbu! Karštas rūkomas produktas yra termiškai apdorojamas, dėl kurio jis greitai iškepa.

Daugiafunkcinės konstrukcijos

Įrenginio požiūriu sudėtingiausia laikoma daugiafunkcine kombinuota rūkykla. Čia galima rūkyti karštai ir šaltai. Jums reikės dūmų generatoriaus ir židinio. Dažnai tokiuose pastatuose įrengiamos papildomos darbo zonos: puodukas, vieta katilui, stalviršis, indų kriauklė, lentynos, nišos. Struktūra yra visas kompleksas, kurio viduje yra daugybė dūmų kanalų. Tik patyręs viryklių meistras sugeba pastatyti tokią rūkyklą.

Daugiafunkcinė rūkykla gali visiškai pakeisti virtuvę su visa buitine technika ir kriaukle

Šalto ir karšto rūkymo plytų rūkančiųjų piešiniai

Jei nuspręsite pradėti statyti rūkyklą, jums reikės brėžinių. Jie aiškiai supranta konstrukcijos struktūrą, kiekvienos plytų eilės vietą. Iš karto reikia pažymėti, kad nepatyrusiam statybininkui reikės rūkyklos brėžinių, pagamintų iš karštai rūkytų ar šaltų plytų. Daugiafunkcinės kombinuotos orkaitės statybą geriau patikėti meistrui.

Kameros dugnas gali būti pagamintas iš grotelių strypų, klojant juos akmenimis, arba bako formos konstrukcija gali būti suvirinta iš metalo

Paprasčiausia šaltai rūkyta rūkykla primena orkaitę su ilgu kaminu, kuri veikia kaip produktų kamera.

Kaip savo rankomis pastatyti mūrinę rūkyklą

Prieš pradėdami statyti rūkyklą, turite rasti jai tinkamą vietą. Kitas žingsnis - paruošti medžiagą. Svarbu pagalvoti apie mūrinio pastato apsaugą nuo kritulių. Jei jis nuolat užliejamas lietaus ar padengtas sniegu, konstrukcija truks neilgai. Plyta yra prisotinta drėgmės. Šaudant malkomis į krosnį, vanduo tampa garu. Produktas pasirodys ne rūkytas, o labiau virtas. Sukūrę piešinį, jie savo rankomis pradeda ruošti plytų rūkyklą, ruošdami vietą.

Vietos pasirinkimas ir paruošimas

Statydami bet kokio tipo rūkyklą, turite suprasti, kad tai bus stacionari plytų konstrukcija. Struktūros negalima perkelti į kitą vietą. Dėl šios priežasties į svetainės pasirinkimą kreipiamasi visiškai atsakingai.

Net maža rūkykla yra stacionarus pastatas ant pamatų, kurio negalima perkelti į kitą vietą.

Rūkyklos darbas yra susijęs su didelio kiekio dūmų išmetimu į atmosferą. Dėl šios priežasties optimaliausia jį pašalinti iš savo ir kaimyninių gyvenamųjų pastatų, taip pat žaliųjų erdvių. Pasirenkama vieta, kuri nėra užtvindyta požeminio vandens ir nuotekų. Pageidautina, kad būtų stabilus, tankus dirvožemis. Fondo sutvarkymui reikės mažiau išlaidų.

Rūkyklos statybai pasirinkta teritorija yra išvalyta nuo augmenijos, akmenų ir šiukšlių. Optimaliausia pašalinti viršutinį dirvožemio sluoksnį žolių šaknimis. Jei plotas nėra lygus, jis perkeliamas į atitinkamą įprastą būseną.

Medžiagų ir įrankių pasirinkimas

Norėdami pastatyti rūkyklą iš plytų savo rankomis, pirmiausia paruošiama statybinė medžiaga. Čia reikia teisingai pasirinkti. Sienoms priversti naudojama raudona vientisa plyta, pagaminta iš kepto molio. Krosnį geriau išdėstyti su kita medžiaga. Čia tinka šamotinės arba ugniai atsparios plytos.

Rūkyklos sienoms distiliuoti naudojama raudona vientisa plyta.

Norėdami paruošti tirpalą, jums taip pat reikės skirtingų medžiagų. Pamatai pilami iš betono. Ant cemento skiedinio, pridedant kalkių, galite išdėstyti rūkyklos pagrindą. Plytų sienos išvaromos ant rudojo molio tirpalo. Cementas čia negali būti naudojamas. Mūrinis plyš nuo šildymo. Vieta šalia rūkyklos krosnies yra veikiama aukštos temperatūros. Čia šamotines plytas kloti geriausia ant ugniai atsparaus molio. Galite nusipirkti techninės įrangos parduotuvėje. Norėdami paruošti sprendimus, jums reikės smėlio ir vandens.

Įrankiui reikalingas standartinis pastato komplektas. Norėdami sumaišyti tirpalą, paruoškite kastuvą, kibirą, betono maišytuvą arba didelį baseiną. Norėdami kloti plytas, jums reikės mentele, lygiu, vandentiekio linija, statybiniu kordu. Jei rūkyklos sienos neturėtų būti tinkuotos arba apdailos dekoratyviniu akmeniu, jums reikia prietaiso, kuris nukreiptų siūles.

Procedūra

Kai svetainė ir visos medžiagos yra paruoštos, laikas pabandyti savo rankomis padaryti plytų rūkyklą pagal anksčiau sukurtą schemą. Darbas prasideda nuo pamatų klojimo. Be jo neapsieisi, nes rūkykla yra sunki. Žemėje konstrukcija gali nukristi ir plytų mūro.

Pilamas pamatas

Betoninis pagrindas yra monolitinė plokštė. Fondas turėtų pakartoti rūkyklos formą, išsikišti už jos sienų iš visų pusių apie 10 cm. Visų pirma, svetainėje daromi žymėjimai. Kastuvu iškasta 50 cm gylio duobė.Dugnas išlygintas, padengtas 10 cm storio smėlio sluoksniu, sudrėkintas vandeniu ir užmuštas. Iš viršaus iš smulkinto akmens pilamas kitas panašaus storio sluoksnis.

Norint sukurti tvirtą pagrindą po rūkykla, jis yra sutvirtintas.Mezgimo viela iš metalinių strypų pririšama apie 15x15 cm tinklinio audeklo tinklelį.Šarvuotas rėmas klojamas tiesiai ant skaldos arba pirmiausia hidroizoliacijai išklojama juoda plėvelė.

Klojiniai turi pakilti virš žemės paviršiaus mažiausiai 5 cm

Klojiniai montuojami išilgai tranšėjos perimetro nuo lentų. Jis yra optimalus, kai jo viršutinė dalis išsikiša 5 cm virš žemės lygio. Duobė pilama betoniniu skiediniu su skalda. Fondui suteikiama laiko stovėti bent 1 mėnesį. Per šį laiką betonas drėkinamas, padengiamas plėvele. Kai monolitinė plokštė sukietėja, klojiniai pašalinami. Pagrindas padengtas dviem stogo dangos medžiagomis. Hidroizoliacija neleis plytų sienoms ištraukti drėgmės iš dirvožemio.

Stilius

Pirmoji užsakymo eilutė išdėstyta sausa be tirpalo. Plytos naudojamos formuojant bendrą konstrukcijos formą. Tai priklauso nuo struktūros tipo:

  1. Savo rankomis statant šaltai rūkytą rūkyklą, iš pirmoje eilėje esančios plytos iškart susidaro bendra konstrukcija, susidedanti iš kameros, dūmų generatoriaus ir kamino kanalo. Pastatas pailgas. Kanalo ilgis turi būti ne mažesnis kaip 4 m.
  2. Karštai rūkomoje rūkykloje dūmų generatoriaus su ilgu kamino kanalu nereikia. Pirmoji plytų eilė pakartoja visos konstrukcijos formą: kvadratą ar stačiakampį.

Kitos pagrindo eilės išdėstytos ant cemento skiedinio. Jis ruošiamas tirštos grietinės konsistencija. Paimkite 3 dalis smėlio, 1 dalį cemento ir 1 dalį kalkių.

Patarimas! Tarp plytų esančių siūlių storis yra apie 12 mm.

Kartu su cokolu statoma pelenų kamera - pūstuvas

Krosnies montavimas

Pastačius rūkyklos rūsį, ant molio tirpalo klojamos tolesnės plytų eilės. Laikas įrengti pakurą. Rūkykloje, pagamintoje iš karštai rūkytų ar šaltų plytų, ji visada yra virš pelenų kameros. Krosnis pastatyta iš šamoto arba ugniai atsparių plytų ant ugniai atsparaus molio. Galite eiti kitu keliu. Rūkyklos degimo kamera suvirinama iš lakštinio metalo ir paprasčiausiai įterpiama į mūrą.

Karštai rūkytoje rūkykloje virš krosnies yra produktų kamera.

Kitas elementas yra rūkymo kamera. Jo prietaisas priklauso nuo rūkyklos tipo, tačiau pirmiausia nustatomas atsižvelgiant į dydį. Viskas priklauso nuo asmeninių norų. Paprastai namų rūkyklai pakanka 1x1 m dydžio ir iki 1,5 m aukščio kamerų.

Jei tai rūkykla, pagaminta iš karštai rūkytų plytų, kamera suvirinama iš metalo dėžutės su durelėmis pavidalu. Dugnas yra kurčias. Čia bus atliekamas medienos drožlių pakrovimas, kuris kaitinamas ugnimi iš krosnies. Virš dugno suvirinamos stotelės, pritvirtinama keptuvė riebalams nutekėti iš produkto. Virš kameros pritvirtinkite grotelių ar kablių tvirtinimo detales, ant kurių tvirtinami rūkyti gaminiai. Viršutinėje kameros dalyje dūmams pašalinti po kaminu iškirptas langas.

Jei pažvelgsite į šalto rūkymo plytų rūkyklos nuotrauką, tai net nepatyręs viryklės gamintojas supras, kad dūmų generatoriaus krosnis yra toli nuo rūkymo kameros. Jame nereikia daryti dugno, nes jis blokuos dūmų srautą iš kanalo. Dažniausiai čia traukiama atlapas, kuris veikia suodžius sulaikantį filtrą. Likusi fotoaparato dalis yra panaši. Virš antklodės pakabinamas padėklas, o virš jų dedamos grotelės ar kabliukai.

Kaminas, kaminas

Šaltai rūkytoje rūkykloje iš plytų reikia pastatyti dar vieną mazgą - kaminą. Jis sujungia dūmų generatorių su rūkymo kamera. Optimalus jo ilgis yra 4 m, tačiau kartais jis sutrumpėja iki 2 m, o tai yra labai nepageidautina. Kanalo plotis ir aukštis yra ne daugiau kaip 50 cm. Jis gali būti išdėstytas iš plytų ir paliktas tokioje būsenoje arba metaliniame vamzdyje.

Kanalas iš metalinio vamzdžio, įdėto į kaminą, nėra užkimštas išeinančiu skiediniu iš plytų mūro siūlių.

Svarbu! Kartais šaltai rūkytos rūkyklos kanalas klojamas palaidotas žemėje. Ši parinktis tinka sausai, ne užtvindytai vietai.

Paskutinis rūkyklos elementas yra kaminas su reguliuojamu amortizatoriumi kaminui pašalinti iš rūkymo kameros. Jis klojamas iš plytų arba dedamas metalinis vamzdis. Viršuje išdėstyta galva. Tai neleis nuosėdoms patekti į rūkymo kamerą per vamzdį.

Testavimas

Baigus visus darbus, rūkykla neliečiama bent savaitę. Plyta iš tirpalo yra prisotinta drėgmės. Jis turi išdžiūti. Po to atliekamas pirmasis bandymas.

Pirmasis uždegimas krosnyje atliekamas ne anksčiau kaip po savaitės po rūkyklos statybos pabaigos

Testavimą sudaro šie veiksmai:

  1. Jei tai karštai rūkyta rūkykla, į kamerą pakraunami lustai. Krosnyje padaroma ugnis. Šalto rūkymo rūkykloje užsidega dūmų generatorius.

    Rūkymui naudojamos traškučiai naudojami iš vaismedžių ar lapuočių, neturinčių dervos medžių

  2. Kameros viduje dedamas nedidelis produkto kiekis, pavyzdžiui, 1 žuvis arba mėsos gabalas.
  3. Dūmtraukio atvartas uždarytas. Leiskite laiką užpildyti kamerą dūmais.
  4. Didėjant dūmų konsistencijai, temperatūra pakyla. Jis turi būti prižiūrimas pagal paruošto produkto receptą. Temperatūra reguliuojama atidarius sklendę. Matavimams kameroje numatyta kišenė termometrui.
  5. Testavimas atliekamas pusvalandį. Per šį laiką mūras patikrinamas, kad dūmai nepraeitų per siūles tarp plytų.

Rūkyklos kokybę lemia produkto išvaizda. Jis turėtų įgauti auksinę spalvą ir būti nedengtas suodžiais.

Ką ir kaip rūkyti mūrinėje rūkykloje

Pagrindinis rūkymo produktas rūkant namuose yra mėsa, mėsos pusgaminiai ir žuvis. Priklausomai nuo recepto, produktas pirmiausia sūdomas arba virinamas. Skanūs rūkyti paukštienos skerdenos ir triušiai. Kartais rūkoma maža kiaulė.

Rūkant žalią mėsą, ji pirmiausia pasūdoma

Naminės dešros ir lašiniai siunčiami į rūkyklą. Rūkant visą didelę žuvį, ji pakabinama aukštyn kojomis. Vaisių mėgėjai džiovintas slyvas ir kriaušes verda šaltai rūkytoje rūkykloje.

Rankų darbo plytų rūkalių nuotraukų galerija

Rūkykla po nuosavu stogu, apsaugota nuo kritulių

Rūkykloje gali būti įrengta didelė kamera su įėjimo durimis

Pavėsinėje galima pastatyti daugiafunkcę rūkyklą

Krosnies formos rūkykloje yra puodelis, stalviršis ir kitos darbo zonos.

Šalto rūkymo rūkykloje darbo kameros durys gali būti pagamintos iš medžio

Priešgaisrinė sauga

Rūkant ugnis dega krosnies viduje. Ugniai pavojingos rūkyklos pavadinti neįmanoma, tačiau reikia laikytis saugos priemonių. Netoli orapūtės ir krosnies, platforma pagaminta iš nedegių medžiagų, jei sklinda kibirkštys. Neorganizuokite degių daiktų ir skysčių laikymo netoliese.

Nepageidautina rūkyklą įrengti šalia šiltnamių, sunkvežimių ūkio, žaliosios zonos, nes gali būti pažeisti medžiai ir kultūriniai želdiniai

Išvada

Iš karšto rūkymo plytų pagaminta „pasidaryk pats“ rūkykla gali būti pastatyta mažais dydžiais. Geriau rimtesnę konstrukciją patikėti viryklės meistrui arba pastatyti pačiam, bet jam prižiūrint. Dėl klaidų pastatas sugrius arba gaminys bus blogai rūkomas.

Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba