Pasidaryk pats rūkykla iš 200 litrų statinės: piešiniai, nuotraukos, vaizdo įrašai

„Pasidaryk pats“ statinių rūkykla leidžia sutaupyti perkant vienetą, kad būtų galima paruošti mėsą, karštai rūkytą žuvį. Gamybos procesas nėra toks sudėtingas, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Pagrindinis dalykas yra išsamiai susipažinti su namų rūkyklos veikimo principu, jo išdėstymo galimybėmis, vadovautis aiškiu veiksmų algoritmu.

Statinės pasirinkimas ir paruošimas

Norėdami, kad namuose pagaminta rūkykla iš statinės, pagaminta rankomis, būtų patikima, turite laikytis šių patarimų, kaip ją pasirinkti ir paruošti:

 1. Rūkyklos gamybai geriau naudoti metalinę statinę, plastikiniai indai čia netinka, jie neatlaikys aukštos temperatūros rūkydami gaminius. Mediniai indai turėtų būti naudojami šaltajam apdirbimui.
 2. Metalinio būgno tūris turi būti 200 litrų. Prieš pradedant darbą, reikia išvalyti veikiantį konteinerį, neutralizuoti chemikalų likučius, specifinį kvapą. Šiems tikslams jis turi būti deginamas iš vidaus degikliu, tada užpilamas vandeniu ir paliekamas kelioms dienoms.
 3. Jei metalinis indas yra visiškai uždarytas, dangtį reikia nupjauti; jis puikiai tinka rūkymo metu tekantiems riebalams surinkti. Jūs gausite tam tikrą kepimo skardą.
 4. Norėdami malkas statyti statinės apačioje, turite pateikti krosnį. Norėdami tai padaryti, iškirpkite stačiakampę skylę 30 cm pločio ir 20 cm ilgio. Iš gauto metalinio fragmento pagamintos durys, suvirinti vyriai, sumontuotos rankenos ir įrengtas fiksavimo skląstis.
 5. Norėdami sutvarkyti kaminą kitoje konteinerio pusėje, turite padaryti apvalią skylę. Pūtimo apačioje išpjaunamos išilginės skylės, kurios prisidės prie geresnio degimo, greito pelenų pašalinimo. Tačiau yra viena išlyga: skylės neturėtų būti per plačios, kitaip mediena iškris.

Namuose pagamintos rūkyklos statinė pirmiausia turi būti apšaudoma, kad nepatektų kenksmingų medžiagų iš vidaus

Karšto rūkymo statinėje principas

Prieš gamindami rūkyklą iš statinės savo rankomis, turite suprasti, kokie yra karšto rūkymo pagrindai, kuo jie skiriasi nuo šalto žaliavų perdirbimo metodo. Ši technologija išsiskiria savo mėsos ir žuvies kepimo saugumu, efektyvumu ir greičiu. Statinės viduje esantys pusgaminiai apdorojami dūmais iš rūkstančių medžio drožlių, jo temperatūra yra vidutiniškai 70 ° C.

Rūkymo procedūros trukmė gali būti 2 valandos, iki 2 dienų. Po virimo produktai turi ryškų malonų aromatą ir skonį, jie yra gana sultingi, juos galima vartoti iškart. Tai yra pagrindinis skirtumas nuo šalto rūkymo, kai produktai rūkomi 4 dienas.

Karšto rūkymo dūmtraukių iš statinės veislės

Karštai rūkyta rūkykla iš 200 litrų statinės yra paprasto dizaino, yra ir modernizuotų variantų, kur yra papildomų galimybių, pavyzdžiui, nustatyti konkretų temperatūros režimą. Labiausiai paplitę rūkalių tipai yra šie:

 1. Vertikalus... Šis įrenginys yra paprasto dizaino, židinį galima įrengti statinėje arba atskirai nuo kameros. Šią instaliaciją galima naudoti tik karštam rūkymui.
 2. Horizontalus. Rūkykla priklauso universaliųjų kategorijai, ją gera naudoti - ir kaip keptuvę, ir kaip kepsninę. Pagal gamybos principą jis yra panašus į surinkimą iš dujų baliono, tačiau turi savo subtilybių. Horizontalios rūkyklos privalumas yra tolygus dūmų pasiskirstymas. Tačiau yra ir trūkumas - jis turi silpną sandarinimo laipsnį.
 3. Iš dviejų statinių... Vienas konteineris reikalingas pakuros gamybai, o kitas - pusgaminių kameroms. Karšto rūkymo prietaisas pasirodė esąs praktiškas ir efektyvus, jame greitai ir patogu gaminti maistą.

Rūkyklos schemos ir piešiniai savo rankomis iš statinės

Kiekvienas gali pagaminti rūkyklą savo rankomis iš geležinės statinės, jei turite schemą ir laikotės gamybos technologijos.

Diagrama padeda suprasti prietaiso veikimo principą

Rūkyklų struktūra gali skirtis

Prietaisas tinka tiek mėsai, tiek žuviai perdirbti

Kaip iš statinės pagaminti horizontalią karštai rūkytą rūkyklą

Karštai rūkytos rūkyklos gamyba iš statinės savo rankomis yra toks:

 1. Geležies indo šone pažymėkite dangtelį ir išpjaukite jį malūnėliu. Jis gali būti apvalios, kvadrato ar stačiakampio formos. Arba jūs galite supjaustyti statinę į dvi dalis.
 2. Įdėkite metalines juostas, kad dangtis nepatektų į rūkyklos vidų. Tiks tiek paruoštos juostos, tiek ratlankis, paimtas iš kitos statinės. Tvirtinimui galite pasiimti kniedes. Pirmiausia reikia sulenkti juostą pagal konteinerio formą, padaryti skylutes ir doką.
 3. Sumontuokite vyriai ant dangtelio. Pirmiausia padaromos skylės, o tada naudojamos kniedės. Pirmiausia turite tai padaryti iš vienos pusės, tada iš kitos pusės. Čia svarbu, kad viskas būtų lygiu, be iškraipymų.
 4. Pritvirtinkite rankeną prie dangtelio. Tvirtinimas vyksta per skylutes varžtais.
 5. Padarykite kaminą iš vamzdžio, jungiamojo elemento, padėdami jį ant rūkyklos dugno, šone. Kad konstrukcija būtų sandari, jos tvirtinimui naudojami varžtai. Norėdami sujungti dalis, galite naudoti suvirinimo aparatą.
 6. Gręždami skylutes, sumontuokite groteles konstrukcijos viduje. Pagalvokite apie stendą. Optimaliausia naudoti „ožką“, tačiau jūs galite paprasčiausiai surasti statinę anksčiau paruoštoje vietoje.
Patarimas! Kad dangtis nenukristų priešinga kryptimi, verta iš grandinės numatyti ribotuvą, kurio vienas galas tvirtinamas ant fiksuotos konstrukcijos dalies, o kitas - ant liuko.

Kaip iš dviejų statinių pasigaminti karštai rūkytą rūkyklą

Nurodymai, kaip savo rankomis pagaminti rūkyklą iš dviejų statinių su nuotrauka:

 1. Paruoškite 2 metalinius indus, nuvalykite juos nuo dažų. Geriau imti statines - vieną didelę rūkymo kamerai, kitą mažesnę kuro dėžei. Dizainas bus panašus į T raidę.
 2. Dideliame inde išpjaukite šoninę sieną per visą ilgį ir 1/3 apskritimo.
 3. Pritvirtinkite dangtį ant vyrių.
 4. 8 mm skersmens plieninėms strypoms montuoti padarykite 10 mm skylutes, kurios eina nuo rūkymo kameros 1 dugno ir ½ šių atstumų. Padarykite padėklą, groteles. Sumontuokite juos ant plieninių strypų.
 5. Padėkite mažesnį būgną vertikalioje padėtyje. Pirmiausia nuimkite viršutinį dangtį, supjaustykite jį taip, kad prijungimas prie rūkymo kameros vyktų kuo griežčiau.
 6. Tada iškirpkite duris, kur bus didesnė skylė malkoms, o mažesnė - virš dugno - pūtimui, pelenų pašalinimui. Jie pritvirtinti prie vyrių.
 7. Konteinerio viduje tarp durų pritvirtinkite metalines groteles, kurių storis turi būti ne mažesnis kaip 5 mm.Dūmtraukį įstatykite iškirpdami skylę, kurios skersmuo yra 100 mm, viršutinėje galinėje dalyje. Surinkite visas rūkyklos dalis.

Karštai rūkyta vertikali rūkykla iš 200 litrų statinės

Norint iš statinės pagaminti karštai rūkytą rūkyklą, reikia atlikti šiuos veiksmus:

 1. Nupjaukite viršutinę dalį sandarioje statinėje. Gautas fragmentas tinka padėklui.
 2. Talpyklos apačioje padarykite 20x30 cm duris, pritvirtindami jas prie statinės, naudodami suvirintus vyrius.
 3. Apatinėje dalyje padarykite skylutes pūtimui ir valymui nuo pelenų. Talpyklę padaliję į 3 lygias dalis, užfiksuokite dugną iš metalo, kurio storis yra 4 cm ar daugiau, 1/3.
 4. Atsižvelgiant į vamzdžio matmenis, armatūra daro skylę kaminui.
 5. Suvirinkite kojas prie rūkaliaus, kad sukurtumėte oro erdvę.
 6. Padarykite padėklą riebalams surinkti iš dangtelio. Galite jį sumontuoti ant strypų, atsitraukdami 15-20 cm atstumu nuo apačios.
 7. Padarykite grotelių pagrindą ir įdiekite jį. Kaip vyriai tinka armatūros strypai, montuojami ant keturių rezervuaro pusių. Svarbiausia, kad grilį būtų galima pasiekti be problemų.
 8. Padarykite rūkančiajam dangtį su rankena.

Pasidaryk pats elektrinė rūkykla karštam rūkymui iš statinės

Savo rankomis galite surinkti rūkyklą iš 200 litrų statinės pagal šią schemą:

 1. Paruoškite indus, išvalykite, nuplaukite.
 2. Sumontuokite baldų ratukus. Jie yra pritvirtinti prie konteinerio dugno, kad supaprastintų rūkyklos transportavimo procesą.
 3. Įdiekite kaitlentę. Pirma, jums reikia nuimti dangtelį iš prietaiso, pašalinti visus "vidinius" iš kūno, paliekant kaitinimo elementą. Pritvirtinkite varžtais.
 4. Įdiekite termometrą. Išgręžus skylę statinės viršuje, sumontuojamas mechaninis įtaisas. Pagal jo rodmenis bus galima nustatyti temperatūrą namų rūkyklos viduje.
 5. Įdėkite padėklą. Kaip jūs galite naudoti kepimo indą, kurio skersmuo yra 50 cm, įdėtas į rezervuaro vidurį su skylėmis tvirtinimui.
 6. Įrengti kaminą. Dangte yra anga dūmų išleidimo angai, jos skersmuo yra 5 cm. Sklendę galite atidaryti po 10–20 minučių rūkymo sistemos veikimo, kai pasirodys pirmieji dūmai. Anga atidaroma oro srautui reguliuoti.
 7. Įdėkite konteinerį pjuvenoms surinkti. Metalinė grotelė čia gerai. Arba galite naudoti ketaus puodą.
 8. Statinės viršuje padėkite groteles ar strypus pusgaminiams.
 9. Prijunkite įrenginį prie elektros tinklo.
Patarimas! Jei nėra dangčio, rūkyklai tinka paklodė. Jį naudojant maistas iškeps šiek tiek greičiau, į tai būtina atsižvelgti.

Kiti būdai, kaip pasidaryti pačiam rūkoma iš statinės

Be įprastų rūkalių, yra ir kitų veislių. Kiekvienas iš jų turi savo gamybos ypatybes.

Su židiniu viduje

Ši parinktis priimtina tik karšto rūkymo produktams. Namų įrenginį galite surinkti naudodami šią technologiją:

 1. Statinę pastatykite stačiai.
 2. Padarykite keletą skylių indo dugne, kad pagerintumėte oro srautą.
 3. Iškirpkite stačiakampę angą statinės apačioje. Per ją bus sukraunamos malkos. Iš gauto metalo fragmento pagaminkite varstomas duris. Galite sustiprinti naudodami geležinę juostelę, pritvirtindami ją ant laisvųjų kraštų.
 4. 1/3 viso aukščio atstumu įrengkite kitą dugną.
 5. Įstatykite kaminą iš statinės pusės, padarydami skylę vamzdžiui.
 6. Įdėkite laidą ant rūkyklos viršaus.
 7. Padarykite perforuotą dangtelį iš metalinio, medinio apskritimo.

Universalus

Norėdami savo rankomis surinkti karštai rūkytą rūkyklą iš statinės, turite atlikti tą pačią veiksmų seką kaip ir gamindami vertikalią konstrukciją, išskyrus židinį.

Dūmų generatorius yra paprastas ir efektyvus sprendimas dūmams gaminti ir tiekti į kameras su pusgaminiais

Cisternos sienelėje yra padaryta skylė vamzdžiui, einančiam iš dūmų generatoriaus.Pastatant rūkyklą ant specialiai jai skirtos vietos, vamzdį galima įrengti statinės apačioje.

Su degikliu

Norėdami savo rankomis surinkti rūkyklą naudodami degiklį, turite:

 1. Paruošiamąsias priemones atlikite valydami indą.
 2. Suvirinimo aparatu suvirinkite strypus, kurie bus naudojami rūkant gaminius.
 3. Talpyklos dugne padarykite skylę, suvirinkite lizdą su vidiniu sriegiu. Paruoškite vamzdžio gabalą, kurio vienas galas yra sandariai suvirintas, o kitas turi sriegį.
 4. Padarykite rūkyklos dangtį, kurio skersmuo turėtų viršyti statinės skersmenį. Pateikite rankeną patogumui.
 5. Kai rūkykla yra paruošta, produktai pakraunami, į vamzdį nukreipiamas degiklis.

Iš medinės statinės

Ši namų rūkyklos versija skiriasi ne tik funkcionalumu, bet ir dekoratyvumu. Norėdami jį sukurti, būtina įrengti kanalą dūmams praeiti, pavyzdžiui, židinį, žemėje, pasislėpti po dirvožemio sluoksniu.

Rūkalius iš medinės statinės, turintis kompetentingą požiūrį, gali tapti kraštovaizdžio dizaino dalimi

Tuo metu, kai rūkykla nenaudojama, ją galima uždengti dangčiu, ant kurio gerai sutvarkyti gėlių lovą. Jūs netgi galite papuošti ją veja. Norėdami padidinti dekoratyvumą, medinė statinė yra dekoruota natūraliu akmeniu.

Statinės rūkymo taisyklės

Norint, kad karštai rūkyti produktai turėtų malonų skonį ir aromatą, verta laikytis tam tikrų rekomendacijų. Taip pat svarbu pirkti tik šviežius produktus.

Ką galima rūkyti statinėje

Naminėje rūkykloje galite virti žuvį, naminę mėsą, žvėrienos ir paukštienos, taip pat dešros. Norint suteikti ypatingą skonį, kaip kuras naudojamas vaisių medis, vynuogės, kadagio uogos. Kietmedžiai taip pat tinka rūkyti.

Rūkymo statinėje laikas ir temperatūra

Karšto pusgaminių rūkymo procesas numato temperatūros palaikymą tam tikroje diapazone - 80–120 ° C. Su tokiais rodikliais gali įvykti daugybė būtinų procesų: baltymų denatūracija, dūminių dalelių atsiradimas naudojamų žaliavų viduje, sulčių ir riebalų susidarymas. Terminio apdorojimo laikotarpis trunka 40 minučių - 3 valandas.

Priklausomai nuo pusgaminių tipo, laikas ir temperatūra statinėje yra skirtingi:

 1. Žuvies kepimui temperatūra yra 80–120 ° C, 40 minučių - 1 valanda.
 2. Rūkant naminę mėsą, temperatūra yra 90–110 ° C, 2–3 val.
 3. Žvėrienos temperatūra rūkykloje turėtų būti 90–120 ° C, o proceso trukmė - 3 valandos.
 4. Naminių paukščių statinėje temperatūra turėtų būti nuo 80 iki 100 ° C, o laikas turėtų būti 30 minučių - 1 valanda.
 5. Rūkant namines dešras, temperatūra laikoma 60-120 ° C, o laikas yra 1-2 valandos.

Profesionalus patarimas

Namų rūkykla iš statinės leidžia termiškai apdoroti žaliavas dūmais, kurių temperatūra svyruoja nuo 80 iki 120 ° C. Yra keletas patarimų, kaip naudoti šią konstrukciją:

 1. Prieš gaminant rūkyklos talpyklą reikia kruopščiai paruošti, neturi būti dažų pėdsakų, neturi būti specifinių kvapų.
 2. Spygliuočių nėra verta naudoti kaip kurą dėl didelio dervų kiekio, tai tik pablogins produktų skonį.
 3. Kad gatavi produktai nebūtų kartūs, nedėkite per daug medienos į krosnį. Pakanka 1-2 saujų medžio drožlių.
 4. Uždegti traškučius būtina tik įkėlus žaliavas į rūkyklą.
 5. Norint sureguliuoti temperatūros režimą, būtina arba sumažinti, arba padidinti traškučių rūkymą.

Vaizdo įrašas, kaip iš statinės pasigaminti „pasidaryk pats“ rūkyklą:

Išvada

„Savarankiška“ rūkykla iš statinės yra puikus būdas gauti skanių ir aromatingų produktų su dūmais savo kaimo namuose. Tai nesunku pagaminti, svarbiausia nuspręsti dėl dizaino varianto ir laikytis gamybos technologijos.

Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba