Kaip laikyti kiaules žiemą

Žiemą kiaulė mėgsta išbėgti į sniegą, šėlti, kišti nosį į sniegą. Tačiau tokie pasivaikščiojimai yra trumpalaikiai, nepriimtini visoms veislėms. Jei klausimas apskritai susijęs su gyvūnų laikymu šaltyje, čia reikia atsižvelgti į daugybę niuansų.

Ar žiemą kiaules galima laikyti lauke

Teoriškai dauguma naminių veislių yra pritaikytos šaltam klimatui. Suaugusios kiaulės pakenčia šalnas, jos gali net įsirėžti į sniegą. Rusijos Federacijos teritorijoje praktikuojamas kiaulių laikymas šaltai. Tačiau ši technologija taikoma penimoms kiaulėms. Paršavedėms ir kūdikiams reikia šilto tvarto.

Beveik visuose Rusijos regionuose, išskyrus šiaurinius regionus, klimato sąlygos leidžia laikyti šalčiui atsparių veislių kiaules šaltame garde. Kad gyvūnai lengvai išgyventų žiemą, turite sukurti jiems jaukumą. Šaltojo rašiklio įėjimas padengtas brezentu ar kita tankia medžiaga. Užuolaida užsidarys nuo grimzlės, sumažins šilumos praradimą, kurį sukelia pačios kiaulės.

Svarbu! Juodraščiai ypač pavojingi kiaulėms žiemą. Gyvūnai gali pasigauti plaučių uždegimą.

Gerai pakelti šalto kiaulės gardo grindis virš žemės. Konstrukcija sumontuota ant koloninio pamato arba atramos pagamintos iš geležinkelio pabėgių. Pakeltas kiaulienos gardas neapsemins tirpimo, lietaus ir požeminio vandens. Grindys ir patalynė visada išliks sausi. Protingi sprendimai gali padėti sumažinti juodraščių tikimybę. Jei kiaulienos gardo sienos surenkamos iš lentų, visos jungtys maksimaliai užsandarinamos. Įėjimas nukirstas iš tos pusės, iš kurios vėjas pučia rečiau. Stogas įrengtas atsižvelgiant į tvirtą tvirtinimą prie viršutinės sienų dalies. Pro grimzlės paliktus plyšius pūs sniegas ir lietaus purslai.

Neigiamų pasekmių pašalinimo sudėtingumas priklauso nuo koralio vietos, dirvožemio sudėties vietoje. Pavyzdžiui, molio dirvožemiai blogai sugeria drėgmę. Vanduo stagnuoja paviršiuje. Jei ant tokio dirvožemio įdėsite gardą kiaulėms ir netgi pasirinksite aikštelės dugną, nuolatinis purvas susidarys visus metus.

Kokią temperatūrą kiaulės žiemą atlaiko lauke?

Jei gyvūnus apibūdiname bendrai, tada tiksliai atsakyti į minimalios žemos temperatūros klausimą neįmanoma. Kiekviena veislė pritaikyta specifinėms sąlygoms. Jei kiaulės ilgą laiką auginamos sunkiomis sąlygomis, tada kiekviena karta gauna aklimatizaciją. Kad kiaulių laikymas žiemą duotų teigiamą rezultatą, renkantis veislę, atsižvelgiama į tai, kokią minimalią temperatūrą gyvūnai gali atlaikyti.

Šių kiaulių veislės laikomos atspariausiomis šalčiui:

 • Vengriška mangalica;
 • Šiaurės kaukazietis;
 • Oksfordas Sandy;
 • Sibiro-šiaurės;
 • Juodieji.

Gerų rezultatų pasiekia Berkshire, Breit ir Gloucester dėmėtosios kiaulės.

Kiaulių laikymo lauke ypatumai žiemą

Jei nusprendėte žiemą laikyti kiaules šaltyje, nepakanka pasirinkti tinkamą veislę. Gyvūnai turi būti tinkamai prižiūrimi:

 • Tinkama mityba padidina organizmo atsparumą šaltiems orams. Kiaulėms duodamas pašaras, kuriame gausu mineralų ir kitų maistinių medžiagų.
 • Skirtingo amžiaus kiaulėms numatytas reikalingas temperatūros režimas.Paršavedėms su jaunais gyvūnais skiriamos atskiros patalpos, įrengiami šildytuvai, pavyzdžiui, raudona lempa.
 • Nepaisant amžiaus, žiemą kiaulės yra maksimaliai apsaugotos nuo skersvėjo.

Žiemą gimę kūdikiai yra apdovanoti silpnu imunitetu. Kiaules jie bando skiepyti anksčiau, kad apsaugotų jas nuo ligų.

Kaip žiemą laikyti kiaules kiaulidėje

Teisingai, kiaulidė laikoma geriausia vieta paršeliams laikyti žiemą namuose, nes pastatas 100% apsaugo gyvūnus nuo kritulių ir kitų neigiamų veiksnių. Patalpose žmogui lengviau kontroliuoti kiaulių sąlygas ir, jei reikia, jas pakeisti. Jei turinys vyksta kiaulidėje, atviras vaikščiojimas yra būtinas. Kiaulėms reikia vietos linksmintis.

Prasidėjus šaltam orui, gyvūnai išleidžia daugiau energijos natūraliam šildymui ir papildo ją pagerindami maistą. Tačiau kai kiaulės valgo pašarą, riebalai nusėda labai daug. Ši savybė yra tiesiogiai susijusi su gyvulių laikymo ir kiaulidės sutvarkymo tikslu. Jei kiaulės laikomos ant taukų, kiaulidei reikia nedidelės, kuri kiaulėms sukurtų minimalų mobilumą. Mėsos veislėse neturėtų būti daug riebalų. Kiaulėms žiemą reikia erdvios kiaulidės su pasivaikščiojimu. Žaismingi gyvūnai degins riebalus.

Kiaulių laikymo žiemą sunkumai yra papildomas darbas su kraiku. Gyvūnai gerai auga ir neserga, jei laikomi sausi ir švarūs. Tačiau kiaulės yra aplaistytos. Šeimininkui žiemą dažnai teks keisti kiaulių kiaulių patalynę.

Patarimas! Šiuolaikinė gili patalynė su naudingomis bakterijomis leidžia lengvai laikyti kiaules uždarose patalpose. Be to, organines atliekas perdirbantys mikroorganizmai gamina šilumą, o tai yra papildomas šildymas šaltai kiaulidei žiemą.

Sausas kiaules ir švarų kiaulidės orą palaiko natūrali ventiliacija. Oro kanalai išvedami į gatvę, tačiau juose turi būti įrengti valdymo sklendės. Mechanizmas leis jums kontroliuoti oro mainus, sumažinti šilumos nuostolius žiemą.

Vaizdo įraše apie kiaulių turinį ant gilių pakratų:

Kokia temperatūra turėtų būti žiemą kiaulidėje

Temperatūros režimas žiemą palaikomas skirtingas kiekvienam kiaulių amžiui. Suaugusiems ir jaunesniems nei 165 dienų gyvūnams optimaliausia palaikyti nuo + 8 iki + 15 apieC. Jaunoms kiaulėms temperatūra kiaulidėje yra nuo + 14 iki + 20 apieC. Paršavedė su naujagimiais palaikoma nuo + 20 iki + 23 temperatūros apieNUO.

Kaip šerti kiaules žiemą

Praėjus 15 dienų nuo gimimo, į kūdikių racioną įtraukiami papildomi maisto produktai. Jaunuoliams suteikiama:

 • Bulvių košė. Maistas duodamas šiek tiek šiltas, mažomis porcijomis, kad likučiai nerūgtų lovyje. Bulvių košė sumaišoma su pašarų koncentratais, kurie padidina maisto kalorijų kiekį.
 • Vitaminams papildyti kūdikiams duodama smulkintų raudonų morkų, džiovintų dilgėlių. Gėrimui naudokite šieno antpilą, avižų pieną.
 • Laktuojančiame kiaulės piene yra mažai geležies. Jauniems žmonėms skiriamos injekcijos, kad būtų galima jį papildyti. Į maistą dedama kaulų miltų, sutrintos kreidos, žuvų taukų.
 • Jaunų gyvūnų, augančių be paršavedės, šėrimas atliekamas nenugriebto pieno pakaitalais. Tačiau reikia laikytis normos. Jei jaunos kiaulės persivalgo, gresia virškinimo trakto ligos.

Žiemą suaugusios kiaulės šeriamos pašarais, praturtintais mineralų, vitaminų, maistinių medžiagų. Į dietą įtraukiamos daržovės, šienas, javai.

Paršiavimosi žiemą ypatybės

Jei kiaulė žindoma ir tvarte temperatūra žemesnė nei užšalimo temperatūra, kraikas ir pati paršavedė mirs. Šaltis yra pagrindinė grėsmė suaugusiems gyvūnams nuo tešmens. Paršavedėms pasireiškia šalčio ir šlapio kraiko mastitas. Kiaulės ligą sunku gydyti, ją lengviau išleisti skersti.

Prieš paršiavimą ir po jo paršavedės žiemą negalima leisti pasivaikščioti šaltu gardu. Naujagimiams suteikiama daug sausos patalynės.Gėrimas duodamas tik šiltas, stebima geriamųjų ir tiekėjų švara. Paršavedei duodamas tik aukštos kokybės pašaras. Be to, jie atitinka mitybos normą. Jauniklių raida priklauso nuo teisingo kiaulės šėrimo, nes viskas, ką mama valgė, kūdikiams perduodama su pienu.

Nėščiai paršavedei skiriama:

 • nepuvusios daržovių, vaisių atliekos;
 • sausa vaismedžių, kreidos, medžio pelenų lapija;
 • baltymų turintys pašarai;
 • susikaupia.

Kiaulių maistas turėtų būti šviežias, o ne rūgštus.

Temperatūra nuolat stebima. Šildymui jie apima raudonas lempas, IR šildytuvus ir kitus prietaisus.

Vietnamo kiaulių veislės dabar populiarios daugelyje namų ūkių. Gyvūnai nėra kaprizingi ir nepretenzingi žiemos laikymui. Kiaulių priežiūra yra panaši. Nėščia paršavedė aprūpinama šiluma. Norint žiemą laikyti mažus paršelius, į šiltą gardą pilama daug patalynės. Jauni gyvūnai praduriami preparatais, kuriuose yra geležies. Naudingi pašarų priedai yra žuvų taukai, kaulų miltai, kreida. Vietnamo kiaulėms duodama anglis graužti, į lesyklas pilamas smulkintas šienas. Paršeliai žiemą šeriami tris kartus per dieną.

Patarimas! Geras pašarų priedas Vietnamo kiaulės trikalcio fosfatas veikia.

Kaip žiemą paršelius laikyti šaltoje tvarte

Šaltą tvartą geriau laikyti kiaules lauke, tačiau patalpos turi būti parengtos. Svarbu laikytis pačios technologijos. Angaras kiaulėms dažnai būna šaltas namelis. Konstrukcija susideda iš rėmo, kur tentas yra paprasčiausia pastogė. Ši kiaulių laikymo technologija turi daug šalininkų ir priešininkų. Pliusas yra dizaino paprastumas, minimalios jo statybos išlaidos. Trūkumas yra didelis pašarų suvartojimas. Šaltoje patalpoje kiaulės praleidžia daug energijos savo šildymui ir papildo ją kaloringu maistu.

Kad ir kaip gerai ištemptas tentas, šilumos nuostoliai bus didžiuliai. Storas kraiko sluoksnis veikia kaip kiaulių šildymas. Jis keičiamas 3-4 kartus per mėnesį. Tačiau padidinus kiaulių šėrimą, padidėja organinių atliekų kiekis. Kraikas greičiau užsikemša mėšlu, viduje veisiasi kirminai ir pavojingi mikroorganizmai. Kai gyvūnai ėda ar išgręžia masę, parazitai patenka į kūną. Pasireiškia kiaulių infekcinės ir grybelinės ligos. Nenaudokite biologinės patalynės šaltame tvarte. Naudingos bakterijos tiesiog mirs šaltyje.

Statant šaltą tvartą sumažėja išlaidos, tačiau padidėja kiaulių priežiūros darbo sąnaudos. Paršavedžių ir jaunų gyvūnų negalima laikyti angaruose, jiems reikia šilumos. Tačiau, technologijas išbandžiusių ūkininkų teigimu, šaltame tvarte auginamos kiaulės yra labiau užgrūdintos. Gyvūnų kūnas priešinasi pavojingoms ligoms.

Kaip palaikyti paršelius šaltame tvarte

Visų pirma, kiaulių patogumas žiemą šalto tvarto viduje užtikrinamas pašalinant skersvėjus. Palikti spragas yra nepriimtina. Gartraukiui įrengti natūralią ventiliaciją.

Iš grindų pusės gyvūnai žiemą gauna šilumą iš storo šiukšlių sluoksnio. Vykstantis organinių medžiagų irimo procesas kiaulėms yra neigiamas sanitarijos požiūriu, tačiau jis turi savo privalumų. Puvimo metu veikiantys mikroorganizmai panašiai gamina šilumą, o tai yra papildomas šildymas.

Jei turėtų būti laikomos paršavedės ir jauni gyvūnai, šalto angaro viduje pastatomi specialūs namai. Kiaulėse yra elektrinis šildymas. Prie namų pritvirtinami nuimami narveliai, kurie padeda pamaitinti jaunus vaikus.

Išvada

Kiaulę žiemą reikia laikyti patogioje aplinkoje, net jei veislė atspari šalčiams. Pažeidus šią technologiją pašarai bus per daug suvartojami, o tai padidės silpnai.

Komentarai (1)
 1. Mažos kiaulės purto ir įsisuka į šieną, ar gali priprasti prie šalto tvarto

  20.02.20 02:02
  Natalija
Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba