Vielmedis sode: kaip elgtis

Viela pažeidžia šakniavaisius ir suėda dirvinę augalų dalį. Yra įvairių būdų, kaip atsikratyti vielinio kirmino sode.

Kaip kenkia vieliniai kirminai

Plokštelė sode randama kaip geltonai rudos spalvos lerva, kurios ilgis yra nuo 10 iki 40 mm, iš kurios pasirodo spragtelėjęs vabalas. Lervos būsenoje šis vabzdys teikia pirmenybę augalų sėkloms, šaknims ir žemės dalims. Dėl jo veiklos gali būti sunaikinta iki 70% pasėlių.

Tiek, kiek kenkėjas gyvena žemėje, tai rudenį atskleidžia daugybė bulvių ir morkų ištraukų. Plokštelė išlaiko gyvybingumą 5 metus, iš kurių 3-4 metus praleidžia lervos būsenoje.

Svarbu! Kenkėjas aktyviausias sausu oru.

Lietingomis vasaromis sumažėja sodo vielinio kirmino žala. Dažniausiai vėlyvosios bulvių veislės kenčia nuo kenkėjų. Jei šaknys sunoksta pirmoje vasaros pusėje, kai dirva dar nėra pakankamai sausa, vabzdys neturi laiko padaryti rimtos žalos.

Pirmaisiais metais kirminas gyvena po žeme ir nepadaro rimtos žalos plantacijoms. Didžiausią žalą šakniavaisiams vabzdys daro per antrus ir trečius jo vystymosi metus.

Kontrolės metodai

Pagrindinis metodas, kaip atsikratyti vielinio kirmino sode, yra žemės ūkio technikos laikymasis. Laiku pašalinus piktžolėtas žolių, kasant lysves ir stebint sėjomainą, kenkėjų atsiradimo tikimybė yra kuo mažesnė.

Žemės ūkio technikos laikymasis

Tinkama priežiūra padeda apsaugoti augalus nuo vielinių kirminų plitimo. Tai apima tam tikrą priemonių rinkinį:

 • Sėjomainos taisyklių laikymasis. Bulves rekomenduojama sodinti lysvėse, kur anksčiau buvo auginami ankštiniai ir javai, agurkai, moliūgai, burokėliai ir įvairūs žalumynai. Morkos sodinamos po kopūstų, pomidorų, svogūnų, agurkų.
 • Gilus sodo kasimas rudenį. Verpalų lervos žiemai įsirausia į dirvą. Iškasdami lovas, vabzdžiai patenka į paviršių. Jei atliksite procedūrą prieš prasidedant šalčiui, tada dėl to mirs iki 90% kenkėjų.

Kasimo metu vabalų lervos pašalinamos. Patyrę sodininkai iškasa lysves, pašalindami piktžoles, kurios tampa vabzdžių maistu. Plokštes traukia gluosnių ir kviečių žolių šakniastiebiai.

 • Sodinti žaliąjį mėšlą. Siderata yra augalai, galintys atbaidyti vabzdžius ir prisotinti dirvą naudingomis medžiagomis. Sideratus galite sodinti vėlyvą rudenį po derliaus nuėmimo arba ankstyvą pavasarį prieš pasodindami pagrindinius pasėlius.

Vielos pašalinamos pasodinant šiuos augalus:

 • Garstyčios - žalias mėšlas, kuriam būdingas greitas augimas bet kokiomis oro sąlygomis. Augalas geriau auga derlingose ​​dirvose ir dygsta net esant šalčiai.
 • Lubinas - augalas, naudojamas prastose dirvose. Jo dirbimas pagerina smėlio ir molio dirvožemio struktūrą. Lubinas prisotina žemę azotu ir fosforu, greitai suyra ir sukuria nepalankias sąlygas kenkėjams.
 • Facelija - vienmetis augalas, kurio šaknys purena dirvą ir didina jo pralaidumą. Phacelia auga ant bet kokio tipo dirvožemio, o augimo procesas tęsiasi iki šalnų.
 • Liucerna - žalias mėšlas, pasodintas ant bet kokio dirvožemio, išskyrus fiziologinį ir rūgštinį. Nuolatinis drėgmės naudojimas padės skatinti daigų atsiradimą. Žydėdami pašalinkite liucerną ir naudokite ją kaip kompostą.

Chemikalai

Kovojant su vieliniu kirminu dachos sąlygomis, naudojami specialūs preparatai, sukurti būtent šiems tikslams.

Svarbu! Dirbant su chemikalais, laikomasi atsargumo priemonių ir nurodytų dozių.

Veiksmingiausios priemonės, galinčios išspręsti problemą, kaip nugalėti vielinį kirminą, yra:

 • Bazudinas... Vaistas yra miltelių pavidalo, susidedantis iš mažų granulių. Vieno maišelio, kuriame yra 30 g medžiagos, pakanka 20 kv. m tūpimai. Bazudinas turi paralyžinį poveikį ir tampa jų mirties priežastimi. Darbas su vieliniu kirminu turėtų atitikti instrukcijas. Prieš sodinant bulves, vaistas yra sausas kiekvienam šuliniui. Jis gali būti iš anksto sumaišytas su smėliu ar pjuvenomis. Bazudino suvartojama 10 g per 10 bulvių krūmų. Medžiagą galima išsibarstyti po dirvožemio paviršių ir įdėti į 20 cm gylį. Šis metodas yra pats efektyviausias, tačiau tam reikia vartoti daug vaisto.
 • Provotox... Tarp priemonių, kaip sunaikinti vielinį kirminą, išsiskiria vaistas "Provotox". Jis tikslingai naudojamas kovai su šiuo kenkėju. Medžiagos granulės išbarstomos į vagas prieš sodinant bulves ir kitas kultūras. Provotox nėra naudojamas kartu su kitomis cheminėmis medžiagomis. Vaisto suvartojimas yra 40 g 10 kv. m. Provotox nesikaupia žemėje, jis yra saugus gyvūnams ir žmonėms. Priemonė neturi neigiamos įtakos gyvybinei kirmėlių veiklai. Reguliarus vaisto vartojimas leidžia visiems laikams atsikratyti vielinio kirmino.
 • Zemlinas... Šis vaistas turi platų poveikį ir yra naudojamas kovai su sode esančiu vieliniu kirminu, mešku, kopūstų musele ir kitais kenkėjais.„Zemlin“ yra pakuotėje, kurioje yra 30 g medžiagos. Vienos pakuotės pakanka 20 kv. m lovų. Vaistas vartojamas pavasarį sodinant sėklas ir gumbus. Rudenį jis atvežamas, kad būtų išvengta kenkėjų plitimo.
 • Metarizinas... Šis vaistas nuo kirminų yra grybelinė spora, kurią prarijęs vabzdys turi toksinį poveikį. Dėl to neutralizuojama visų kenkėjų organų veikla, dėl kurios jis miršta. Metarizinas yra skystas ir pridedamas prie drėkinimo tirpalo. Mes kovojame su vieliniu kirminu sprendimu. 10 litrų vandens reikia 0,5 litro vaisto. Tirpalo suvartojimas yra 200 ml kiekvienam 10 kv. m tūpimai.

Mineralai

Mineraliniai komponentai naudojami augalams šerti ir sukurti sąlygas, kurios yra nepriimtinos vieliniams kirminams.

Šios medžiagos gali padėti jums atsikratyti vielinio kirmino nenaudojant cheminių medžiagų:

 • Amonio sulfato naudojimas kaip trąša. Medžiagos suvartojimas yra 25 g vienam kvadratiniam metrui. Amonio sulfatas tepamas pavasarį prieš sodinimą, po kurio jis naudojamas kaip pagrindas šerti kelis kartus per sezoną.
 • Siekiant apsaugoti želdinius nuo vielinių kirminų, toje vietoje naudojamas amonio salietra, kuri pradeda veikti iškart patekus į žemę. Šios trąšos nepraranda savo savybių net esant šalčiui. Amonio nitratas granulių pavidalu įleidžiamas tiesiai į dirvą arba jo pagrindu paruošiamas tirpalas. Medžiagos suvartojimas yra 25 g vienam kvadratiniam metrui. m.
 • Laistymas kalio permanganato tirpalu. Prieš sodinant bulves į šalį, dirva laistoma kalio permanganato tirpalu. Medžiagos suvartojimas yra 5 g vienam kibirui vandens. Po kiekvienu krūmu uždedama 0,5 litro tirpalo.
 • Mažinti rūgštingumas dirvožemio. Kreida ar pelenai padės pakeisti rūgštingumo rodiklius. Šių komponentų kiekis neturi viršyti 1 kg viename kv. m. Kas 3 metus į dirvą galima įpilti kalkių.

Spąstų kūrimas

Iš vielinio kirmino galite atsikratyti spąstų pagalba. Norėdami tai padaryti, ant vielos suverti maži bulvių ar morkų gabalėliai. Tada vieliniai kirminų masalai dedami į žemę ne daugiau kaip 10 cm gylyje, paliekant tarp jų iki 10 cm.

Svarbu! Spąstai naudojami pavasarį, prieš pasodinant pagrindinį derlių, kai dirva dar drėgna.

Masalą kartu su vieliniu kirminu galite pašalinti po 3 dienų. Daržovių gabalėliai dažnai dedami į stiklainį ar plastikinį puodelį, kuris yra užkasamas iki kaklo dirvožemyje ir uždengiamas. Po kelių dienų turite gauti spąstus ir sunaikinti vielinį kirminą.

Kenkėją taip pat vilioja daigintos javų sėklos. Jie pasodinti tarp bulvių eilių. Augalams sudygus jie pašalinami, kaip ir patys vabzdžiai.

Rudenį, kai nuimate derlių, galite palikti krūvas viršūnių ant žemės. Gausi augmenija traukia vielinius kirminus. Po kelių dienų augalai nuimami kartu su kenkėjais.

Liaudies gynimo priemonės

Jūs galite atsiimti vielinį kirminą liaudies vaistų sąskaita:

 • Dilgėlių antpilo paruošimas. 0,5 kg susmulkintų augalų užpilama vandeniu. Po 12 valandų gaunama veiksminga priemonė kovai su vieliniais kirminais.
 • Vietoj dilgėlių galite naudoti kiaulpienes, kurių pakanka 0,2 kg vienam kibirui vandens. Infuzija paliekama pusę dienos, tada naudojama laistyti.
 • Ugniažolė turi savybę atbaidyti vabzdžius. Tradiciškai vielinis kirminas ir kiti kenkėjai buvo apsinuodiję juo paremta priemone. Norint paruošti infuziją, reikia 0,1 kg susmulkintų augalų. Agentas paliekamas tris dienas, kad būtų pasiekta maksimali koncentracija.
 • Įvadas svogūnų lukštai dirvožemio. Svogūnų lukštai naudojami pavasarį sodinant pasėlius. Jame yra vitaminų ir mineralų, kurie prisideda prie augalų vystymosi. Jo pagrindu taip pat paruoštas tirpalas dirvožemiui laistyti iš vielinio kirmino.
 • Kiaušinių lukštų naudojimas. Sode naudojamas žalių kiaušinių lukštas, kuriame yra daugiausia naudingų medžiagų. Šis produktas prisotina dirvožemį kalciu, fosforu ir kaliu. Dėl galimybės sumažinti dirvožemio rūgštingumą kiaušinių lukštai yra vienas iš būdų kovoti su vieliniais kirminais.

Išvada

Vielinių kirminų kontrolė apima daugybės metodų naudojimą. Daugelis sodininkų žino, kad kai aš atsikratysiu piktžolių, kenkėjų skaičius svetainėje sumažės. Tinkamai keičiantis sėjomainai ir prižiūrint lysves, vabzdžių skaičius žymiai sumažėja. Ne mažiau veiksmingos nuo vielinių kirminų yra mineralinės medžiagos, chemikalai ir liaudies medicinos priemonės.

Komentarai (1)
 1. „Lyderį“ sodiname jau antrus metus. Mes nestebime bulvių spalvos, tačiau gumbai duoda derlių. Gal kažko trūksta? Gal dar daugiau derliaus būtų, jei jis žydėtų?

  2019-11-09, 09.09 val
  Natalija
Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba