Kokią žolę sėti, kad neaugtų piktžolės

Vasarnamyje begalinis kovoti prieš piktžolių... Dėl savo nepretenzingumo jie prisitaiko prie bet kokių sąlygų, išgyvena ir greitai dauginasi net ir prastose dirvose. Yra daugybė būdų, kaip atsikratyti piktžolių. Tarp jų ypatingas dėmesys nusipelno auginti pasėlius, kurie slopina piktžolių augimą ir kartu gerina dirvožemio derlingumą. Klausimas, kaip pasėti sodą, kad neaugtų piktžolės, turi nuostabų atsakymą - su žaliu mėšlu ar žalios trąšos augalais.

Po to, kai žaliasis mėšlas įgis pakankamai žaliosios masės, jie nupjaunami ant komposto ar mulčio. Nereikia kasti žemės - šaknys pamažu pačios supus, ją tręšdamos. Dauguma žaliųjų trąšų mėgsta silpnai rūgštus ir neutralius dirvožemius. Turite pasirinkti, ką pasėti, atsižvelgiant į jų ypatybes.

Sideratų nauda

Siderata palaipsniui tampa plačiai paplitusi tarp sodininkų dėl jų prieinamumo ir naudingų savybių. Jų pranašumai yra akivaizdūs:

 • jie leidžia beveik visiškai panaikinti mineralinių trąšų naudojimą, nes jie praturtina dirvą mikroelementais;
 • atkurti dirvą po parūgštinimo trąšomis;
 • atlaisvinti, pagerinti jo struktūrą;
 • aktyvuoti dirvožemio mikroflorą;
 • turėdami fitosanitarinį poveikį, jie slopina pavojingus patogenus;
 • nuslopinti piktžolių augimą.

Ankštiniai augalai

Nepretenzingiausi yra ankštiniai augalai. Tai yra labiausiai paplitusi kultūra, apimanti iki 18 tūkstančių rūšių. Tarp jų yra žoliniai augalai - vienmečiai ir daugiamečiai augalai, kurie gerai auga vidutinio klimato sąlygomis. Krūmai ir medžiai paplitę tropikuose. Rusijai būdingi žirniai, pupelės, lęšiai ir kiti. Jie gali atlaikyti lengvą šalną ir pradeda pasirodyti esant trims laipsniams šilumos, o tai leidžia juos naudoti beveik bet kurioje klimato zonoje. Be valgomųjų pupelių, naudojama daugybė pašarinių pupelių rūšių - liucernos, dobilai ir dekoratyviniai - saldieji žirniai, akacijos.

Pupas galima sodinti ankstyvą pavasarį, o rudenį jos duoda žalią masę iki pirmojo naktinio šalčio. Dėl šaknų sistemoje esančių azotą fiksuojančių bakterijų dirvožemis po jų praturtinamas azotu augalams prieinamoje formoje. Ankštiniai augalai tinka ir medžiams. Augalų šaknys, eidamos giliai į dirvą, taps joms azoto šaltiniu.

Svarbu! Ekspertų teigimu, tris kartus per sezoną, apsėti ankštiniais augalais ir iškasti aikštelę, bus tolygu tręšiamam dirvožemiui mėšlu.

Plačiosios pupelės

Pelkėtose ar molingose ​​dirvose rekomenduojama sodinti pašarines pupeles. Jie yra puikūs sideratai dėl savo savybių:

 • augalai turi gerai išvystytą šaknų sistemą, galinčią nusausinti ir susisteminti dirvą iki dviejų metrų gylio;
 • normalizuoti dirvožemio pH, sumažinant jo rūgštingumą;
 • konvertuoti fosforo junginius į augalams prieinamą formą;
 • jie atsparūs šalčiui ir nebijo šalnų iki minus aštuonių laipsnių;
 • pupelėse taip pat gausu mineralų.

Donnik

Tai didelis žalio mėšlo augalas su galingomis šaknimis, einančiomis giliai į dirvą. Jis gerai toleruoja šalnas ir sausras, gerina druskingų dirvožemių dirvožemio struktūrą. Jis gali būti naudojamas kovai su vieliniais kirminais ir kitais kenkėjais. Melilotas dažniausiai pasodinamas vasaros pabaigoje ir paliekamas žiemai, pavasarį vėl užauga žalia masė, kuri nupjaunama prieš žydėjimą.

Sainfoinas

Daugiamečiai medaus augalai sainfoinas išsiskiria unikaliomis žaliųjų trąšų savybėmis:

 • jis sugeba sudygti net ant akmenuoto dirvožemio;
 • dėl stiprių ir ilgų šaknų, iki 10 metrų, jis puikiai nusausina dirvą ir perneša maistines medžiagas iš giliųjų sluoksnių arčiau paviršiaus;
 • augalas atsparus sausrai ir šalčiui.

 

Svarbu! Sainfoin pradeda žalėti kitais metais ir septynerius metus duoda žalią mėšlą.

Kiti šeimos nariai

 1. Žirniai turi visas žaliųjų trąšų ankštinių augalų savybes. Jis greitai auga, neleidžia piktžolėms daugintis. Augalas mėgsta neutralią dirvą, mėgsta drėgmę. Žirniai dažniausiai sodinami vasaros pabaigoje, o iki rudens jie užauga pakankamai žaliosios masės.
 2. Ankstyvą pavasarį naudinga sėti pomidorų lysves su vikiu - vienmetį ankštinių žaliųjų mėšlo augalą, kuris greitai įgyja žalią masę, slopina piktžoles ir struktūruoja dirvą. Vikis nupjaunamas 10-14 dienų prieš sodinant pomidorų daigus.
 3. Lubinus galima sėti apleistose vietose. Sideratas gerai auga bet kurioje dirvoje, pastebimai pagerina jų derlingumą ir yra laikomas geriausiu sodo braškių pirmtaku.
 4. Liucerna yra puikus daugiametis žaliasis mėšlas, kuris padidina dirvožemio derlingumą žalia mase, kurioje gausu maistinių medžiagų. Augalas mėgsta drėgną, bet ne pelkėtą, neutralią dirvą. Šienaujama pumpurų formavimosi laikotarpiu.
 5. „Seradella“ per vieną sezoną gali išauginti du žaliosios masės pasėlius. Šis drėgmę mėgstantis vienmetis augalas gali augti ir prastose dirvose, jei jis yra laistomas. Lengvai toleruoja šalnas.

Kryžmažiedis

Šios šeimos augalai išsiskiria nepretenzingumu ir gyvybingumu, o šaknų išskyros atbaido daug kenkėjų ir slopina vėlyvosios ligos sukėlėjus.

Garstyčios baltos

Vienmetė kryžmažiedžių šeimos žolė - baltosios garstyčios yra gana atsparios šalčiui, ją galima pasodinti vidurinėje šalies zonoje kovo mėnesį. Kaip sideratas, jis turi šias savybes:

 • slopina piktžolių augimą - yra veiksminga priemonė nuo rievių;
 • suriša geležį dirvožemyje, taip apsaugodamas augalus nuo vėlyvojo pūtimo;
 • engia kenkėjus, tokius kaip žirnių kandys, šliužai;
 • susidariusi žalia masė virsta humusu, naudingu augalams;
 • garstyčios suteikia iki trijų metrų ilgio šaknis, purenant ir nusausinant dirvą;
 • sulaiko jame azotą;
 • po pirmojo sniego stiebai ir lapai patys krinta ant žemės, suformuodami mulčią ir apsaugodami nuo šalčio;
 • po garstyčių gerai sodinti pomidorus, agurkus, bulves, o šalia jo jaukiai jaučiasi pupelės ir vynuogės;
 • kaip puikus medaus augalas, jis vilioja bites į sodą.
Įspėjimas! Reikia atsiminti, kad garstyčios turi tuos pačius kenkėjus kaip ir kryžmažiedžiai giminaičiai. Todėl po jo neturėtumėte sodinti tokių pasėlių.

Susiję augalai

 1. Išprievartavimas Jis pasižymi atsparumu lengvoms šalnoms ir greitu žaliosios masės rinkiniu - per mėnesį jis gali išaugti iki 30 cm. Ilgų šaknų pagalba jis iš dirvožemio ištraukia mineralinius fosforo ir sieros junginius ir paverčia juos forma, skirta sodo pasėliams.
 2. Aliejinis ridikas - nepretenzingiausias šios šeimos augalas ir nuostabus žalias mėšlas, nebijantis nei sausros, nei šalnų. Dėl stiprios šaknų sistemos jis puikiai prisitaiko prie įvairiausių auginimo sąlygų. Slopinantis poveikis kviečių žolėms. Net ir pasodinus vėlai, pavyksta įgyti reikšmingą žaliąją masę.
 3. Rutea - vienerių metų drėgmę mėgstantis žaliasis mėšlas. Net pasodintas rugsėjį, gausiai laistant, jis greitai išauga žalia masė.

Javai

Javai yra puikus žaliasis mėšlas. Jie veiksmingai pašalina piktžoles ir tręšia plotą.

Avižos

Puikiai augantis žalio mėšlo augalas rūgštus dirvožemiso jo šaknys turi fitosanitarinį poveikį šaknų puvimui.Javai dažniausiai sėjami ankstyvą pavasarį, šalnoms atslūgus, o žalia masė skinama prieš žydėjimą. Jo žali daigai yra labai naudingi organizmui. Avižos praturtina dirvožemį kaliu augalams prieinamoje formoje, todėl pomidorai, paprikos ir baklažanai po jo jaučiasi gerai.

Rugiai

Dėl atsparumo šalčiui rugiai dažniau naudojami kaip žieminiai pasėliai, sėjami rugpjūčio pabaigoje arba rugsėjį. Tai efektyviai slopina tiek piktžoles, tiek patogeninę mikroflorą. Rugiai turi slopinantį poveikį kitiems pasėliams, todėl neturėtumėte sodinti sodo augalų šalia jų. Paprastai žalia masė pjaunama pavasario pabaigoje, anksčiau sodinti daržoves... Gerai sodinti žolę pelkėse, kad jos nusausėtų.

Miežiai

Turėdami visas teigiamas žaliųjų trąšų savybes, miežiai yra atsparūs sausrai, todėl juos galima naudoti sausruose. Jis sugeba atlaikyti šalčius iki –5 laipsnių ir greitai kaupia žaliąją masę. Todėl miežius galima sodinti ankstyvą pavasarį, o šienauti po pusantro mėnesio.

Grikiai

Grikiuose pastebimos puikios žalio mėšlo savybės:

 • jis auga labai greitai, kartu su žalia mase, užauga ilgomis šaknimis iki pusantro metro;
 • grikiai yra atsparūs sausrai ir nepaima vandens iš kaimyninių augalų;
 • jis gerai pritaikytas bet kokiam dirvožemiui ir nepalieka juose cheminių junginių, kurie slopina kitų pasėlių augimą;
 • praturtina dirvožemį fosforu ir kaliu;
 • veiksmingas nuo daugiamečių piktžolių, tokių kaip kviečių žolė.

Grikiai gali būti naudojami kaip žiemos pasėliai. Jis dažnai naudojamas sodams aplink medžius sodinti. Pavasarį reikia sėti, kai dirva pakankamai sušyla. Žalioji grikių masė šienaujama prieš žydėjimą.

Facelija

Phacelia yra universali savo žaliojo mėšlo savybėmis:

 • jis gali atlaikyti gana žemą temperatūrą - iki minus devynių laipsnių;
 • auga net ant akmenuoto dirvožemio, greitai įgydamas žalią masę;
 • nebijo sausros;
 • galite ja pasėti aikštelę beveik bet kuriuo metu - vasarą, rudenį ar ankstyvą pavasarį;
 • augalas turi fitosanitarinį poveikį nematodui ir įvairiems patogenams;
 • po jo sėjos beveik visos kultūros gerai auga;
 • esant ankštiniams, sustiprėja jų tarpusavio veiksmai.

Amarantas

Šiuo ankstyvuoju daržovių pasėliu laisvas lysves geriau sodinti šiuo termofiliniu augalu, o žaliąją masę galite pjauti prieš žydėjimą arba prieš rudens šalnas. Tai nepretenzingas, įsišaknija tiek druskingame, tiek rūgščiame dirvožemyje ir nebijo sausros. Dėl ilgų, dviejų metrų šaknų amarantas pagerina dirvožemio struktūrą ir padidina jo derlingumą. Augalas atsparus ligoms ir turi fitosanitarinių savybių.

Medetkos

Nepamainomas pomidorų, taip pat bendrų sodinimo su baklažanais ir bulvėmis mėšlas yra medetka. Jis priklauso vaistiniams augalams, kurie turi gydomąjį poveikį dirvožemiui. Jis pasodinamas iki rugpjūčio pabaigos, o susidariusi žalia masė šienaujama rudenį.

Svarbu! Medetkomis galima kovoti su kolorado vabalu.

Išvada

Ne visi augalai turi žaliųjų trąšų savybių, tačiau jų sąraše yra iki 400 pavadinimų. Šiuos pasėlius vietoje galima pasodinti visą vasarą, pakaitomis laisvi plotai, o nupjautą žolę galima naudoti kompostavimui. „Siderata“ sėkmingai pakeičia chemiją, o šiandien sodininkai ir sodininkai vis dažniau naudoja šiuos unikalius augalus.

Komentarai (1)
 1. Nei dabar, kad neužmigtum. Ačiū

  2019-05-08, 12.08 val
  Irina
Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba