Pomidoras Zhigalo: apžvalgos, nuotraukos, derlius

Atrodytų, kad niekas negali nustebinti patyrusių sodininkų ir vasaros gyventojų. Tačiau selekcininkai nemiega ir stengiasi nustebinti ne tik skaniomis, bet ir originaliomis daržovių veislėmis. Laikas rodo, ką labiau mėgsta naminių pomidorų mėgėjai.

Veislės aprašymas

„Zhigalo“ tapo tokiu nepaprastu pomidoru. Netaisyklingos formos vaisiai atrodo kaip egzotiškos užjūrio daržovės ir turi prislopintą raudoną spalvą.

Pomidorų skonį galima apibūdinti kaip saldų, bet ne cukrų. Savo forma vaisiai primena dešrą ir sveria kukliai - 100–125 g. Todėl galime sakyti, kad didelis derlius gaunamas ne pagal svorį, o pagal prinokusių pomidorų skaičių. Ant vieno šepetėlio surišamos 5–7 dalys (kaip nuotraukoje).

Subrendę vaisiai nesiskiria tankiu minkštimu, turi mažai sėklų, o namų šeimininkės juos sėkmingai naudoja įdarui. Gigalo priklauso vidutinio brandumo pomidorų veislėms, todėl pirmieji prinokę vaisiai atsiranda ne anksčiau kaip 98–104 dienas.

Standartiniai pomidorų krūmai "Zhigalo" veislės yra gana kompaktiškos išvaizdos ir užauga iki 40-46 cm aukščio. "Zhigalo" priklauso lemiamoms pomidorų veislėms. Tai yra, krūmas praktiškai nesišakoja ir savarankiškai nustoja augti aukštyje, be sodininko pagalbos.

Svarbu! Skiriamasis standartinių pomidorų bruožas yra nepakankamai išvystyta šaknų sistema. Todėl ribotame plote pomidorus galima sodinti tankiau ir tuo pačiu daugiau derliaus nuimti.

„Zhigalo“ pomidorų pranašumai:

 • gausus vaisius, iš vieno krūmo galite surinkti dvigubai daugiau nei iš kitų pomidorų veislių;
 • krūmo praktiškai nereikia spausti;
 • galima auginti šiltnamyje ir lauke;
 • nepretenzingas priežiūroje;
 • svetainės teritorija išsaugoma.

Tarp „Zhigalo“ veislės trūkumų verta atkreipti dėmesį į polinkį nakvišų ligoms. Kai kurie sodininkai pastebi padidėjusį žievelės tankį, o tai nėra labai malonu valgant šviežius vaisius.

Sodinimo ir priežiūros taisyklės

Ypatingų „Gigalo“ veislės auginimo paslapčių nėra. Auginant pomidorus, naudojami daigų ir daigų metodai.

Daigų auginimas

 1. Norint gauti daigų, sėklos sodinamos į specialius indus. Derlingą dirvą geriau paruošti iš anksto. Puikus variantas yra nusipirkti paruoštą pomidorų daigų vazono mišinį specializuotoje parduotuvėje.
 2. Norint dar labiau apsaugoti augalus nuo ligų, patartina iš anksto apdoroti sėklas: pakanka jas dvidešimt minučių palaikyti 1% kalio permanganato tirpale. Tada jie nuplaunami švariu vandeniu.
 3. Dėžėje esanti žemė purenama ir drėkinama. „Zhigalo“ sėklos dedamos į specialiai paruoštus negilius griovelius ir apibarstomos žeme (maždaug pusės centimetro sluoksniu). Talpyklos sandariai uždengiamos folija ir dedamos į šiltą vietą, kurioje oro temperatūra ne mažesnė kaip 21 ° C.
 4. Kai tik atsiranda pirmieji ūgliai su lapais, daigus galima sodinti į atskirus puodelius. Ateityje daigai šiek tiek sukietėja prieš sodinant į atvirą žemę - oro temperatūra žeminama 5–7 ˚ С.

Šiltnamyje ar atviroje žemėje daigai gali būti pasodinti, kai tik prasideda šiltas oras, išskyrus netikėtas šalnas.

Sodinti sėklas į atvirą žemę

Taikant šią pomidorų auginimo technologiją, pirmiausia atliekamas daigų daiginimas. Taigi, jūs galite pasiekti ankstesnį daigų daigų pomidorų veislės Zhigalo. Sėkloms daiginti jos dedamos į lininį maišelį ir maždaug 12 valandų panardinamos į šiltą vandenį.Kad sėklos nebūtų vėsios, vanduo periodiškai keičiamas. Daigintos sėklos yra palaidotos dviem gabalėliais skylėse, iškastose specialiai tam skirtoje vietoje.

Sodinti daigus galima pagal dvi schemas: linijinę ir šaškių lentą.

 1. Taikant linijinį metodą, atstumas tarp įvorių iš eilės yra 25-30 cm, o tarp dviejų eilučių laikomas 60-70 cm atstumas.
 2. Su šachmatų metodu atstumas iš eilės tarp krūmų padarykite 50-55 cm, tarp eilučių - 70-75 cm (kaip nuotraukoje).

Kai tik daigai išdygsta ir ant daigų atsiranda du lapai, daigai retėja - duobėje paliekamas stipresnis augalas, o silpnas daigas ne ištraukiamas, o nupjaunamas, kad nepakenktų kaimynui.

Svarbu! Sodinant „Zhigalo“ veislės pomidorus pagal bet kurią schemą, atstumas tarp lovų išlieka 90-100 cm.

Rišantys pomidorus

Kadangi „Zhigalo“ veislė yra per mažo dydžio, yra nuomonė, kad jos susieti nereikia. Manoma, kad pomidoras turi tvirtą stiebą ir išvystytą šaknų sistemą jau daigų formavimosi procese. Tačiau sunokus daugybei vaisių, žigalo krūmas gali nulūžti / nukristi esant stipriam vėjo gūsiui. Todėl patartina kiekvienam krūmui suteikti atramą net ruošiant lovas ir skylutes.

Patarimas! Regionuose, kur klimatas vėsus, keliaraištis turi būti vykdomas, kad būtų išvengta augalų ligų, kad vaisiai nenukristų ant žemės.

Šiltuose rajonuose galite išsiversti be atramų. „Zhigalo“ krūmai bus klojami ant žemės, apsaugant dirvą nuo išdžiūvimo. Patartina tik iš anksto mulčiuoti dirvą.

Pomidorų laistymas

„Zhigalo“ pomidorų veislei nereikia skirti ypatingo dėmesio ir priežiūros. Kadangi augalo šaknų sistema yra arti dirvožemio paviršiaus, būtina saugotis dirvožemyje esančios per didelės drėgmės. Verta naršyti dirvožemiu - kai jis išdžiūsta, palaistykite.

Įspėjimas! Rekomenduojama vengti vandens patekimo ant augalo stiebų ir stiebų.

Po laistymo dirvožemis turi būti purenamas, kad būtų užtikrinta gera oro apykaita.

Viršutinis pomidorų krūmų padažas

Praėjus 3–4 dienoms po daigų retinimo, galite pirmą kartą maitinti „Zhigalo“ pomidorais. Tinkamas tręšimo būdas yra amonio nitrato tirpalas (15 g / 10 litrų vandens). Po kiekvienu krūmu patartina užpilti litrą tirpalo. Patręšus, dirvą rekomenduojama mulčiuoti.

Kai tik vaisiai pradeda dėti ant krūmų, atliekamas antrasis „Zhigalo“ pomidorų šėrimas. Kaip trąša naudojamas mineralinis mišinys (kvadratiniame metre yra 20 g superfosfato ir 10 g kalio chlorido). Trąšos palaidotos drėgnoje dirvoje. Norėdami tai padaryti, išilgai krūmų eilių 17-20 cm atstumu nuo augalų padaromi seklūs grioveliai (4-6 cm).

Tręšiant dirvą, rekomenduojama atsargiai tręšti azoto trąšomis. Pernelyg didelis jų naudojimas padidina krūmo augimą ir gausų žaliosios masės kaupimąsi.

Jei nėra paruoštų mineralinių trąšų, tada visiškai įmanoma naudoti organines trąšas. Norint paruošti sausmedžio tirpalą, naudokite mėšlo kibirą ir 10 kibirų vandens. Pomidorai tręšiami užpiltu (10–12 dienų) tirpalu. Be to, litras infuzijos vis dar iš anksto praskiestas dešimčia litrų vandens. Maitinimo taisyklė: po kiekvienu krūmu pilamas litras praskiesto užpilo.

Standartinės klasės „Zhigalo“ nekelia problemų dėl prispaudimo. Todėl rūpintis krūmu ir jo formavimu nėra jokių sunkumų.

Ligos ir kenkėjai

„Zhigalo“ pomidorų veislė negali pasigirti ypatingu imunitetu ligoms. Tačiau laiku atlikta prevencija padeda išvengti infekcijos.

Vėlyvasis pūtimas yra grybelinė liga, pažeidžianti ne tik augalą, bet ir vaisius. Yra žinoma, kad žema temperatūra ir didelė drėgmė yra palankios sąlygos ligai plisti. Todėl pablogėjus oro sąlygoms pomidorus rekomenduojama purkšti Bordeaux skysčiu, fungicidais (Ridomil Gold, Quadris).

Kaip įprastas prevencines priemones rekomenduojama mulčiuoti dirvą, laiku pašalinti senus ir pageltusius lapus.

Standartinės veislės „Zhigalo“ auginimas tinka pradedantiesiems sodininkams ir vasaros gyventojams, kurie nedega augindami išskirtinius ir retus pomidorus.

Sodininkų apžvalgos

Vladimiras Redikinas, Belgorodas
Ilgą laiką domisi standartinėmis veislėmis. Jis pradėjo nuo buto balkono (pasodino „Snegirek“ veislę). Antoshka dabar auga ties dacha. „Zhigalo“ veislės pomidorus traukė neįprasta forma. Kaip visada, standartinių veislių derlius nenuvylė. „Burner“ yra labai naudingas išsaugojimui (lecho buvo ypač sėkmingas). Paliksiu kitiems metams.

Sergejus Smirnovas, Voronežas
Internete pamačiau standartinių pomidorų veislių reklamą. Jis susidomėjo ir pasodino „Zhigalo“ aikštelėje, nes jie buvo tikri dėl didelio derlingumo. Žemės neturiu daug, todėl pomidorus pasodinau gana tvirtai. Tačiau veislė „Zhigalo“ nenuvylė - puikus pomidorų derlius ir jokio vargo su krūmais.

Svetlana Kovalenko, Novorosijskas
Taigi auginau dešrinius pomidorus. Krūmai buvo apie 50 cm aukščio. Aš visai nedalyvavau žigalų veislių žnyplėse ir formavime. Todėl krūmuose buvo keli kamienai. Vaisių kiekis stebino ir mane, ir kaimynus. Mane ypač nustebino pomidorų dydis - didžiausias buvo 15 cm ilgio ir 4 cm skersmens. Skonis nėra ypač įsimintinas, tačiau adžika pasirodė puošni. Paliksiu veislę kitiems metams.

Komentarai (1)
 1. Kur nusipirkti sėklų „Zhigalo“ ir „Banana Legs“?

  2019-11-25 08:11 val
  Valentinas
 2. Draugas pasidalijo keliais Gigolo krūmais. Buvo daug vaisių, vidutinio aukščio krūmas, 50 cm, bet mano skoniui jie buvo tušti. Nerauginta.

  2019-07-21 01:07
  Olga
 3. Tie, kurie kada nors sodino „Zhigalo“ pomidorus, tuo džiaugėsi. Pomidoras turi teigiamų įvertinimų ir rekomendacijų auginti.

  2017 12 08, 09:12
  Aleksas
Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba