Pomidoras Tarpan: veislės savybės ir aprašymas

Olandijoje išauginti pomidorai geriausiai tinka auginti šiltame ir vidutinio klimato klimate.

Veislės charakteristikos

Tarpan F1 priklauso anksti sunokstantiems pomidorų hibridams. Laikotarpis nuo sėklų daigumo iki pirmojo derliaus yra maždaug 97-104 dienos. Tai lemianti veislė. Kompaktiškos formos krūmus formuoja vidutiniškai žalia masė. Šviesiai žali lapai yra vidutinio dydžio. Pomidoras „Tarpan F1“ tinka sodinti atvirame lauke ir šiltnamyje. Tinkamai prižiūrint, iš vieno krūmo galite surinkti 5-6 kg vaisių. Auginant šiltnamiuose, sunoksta didesni pomidorai.

„Tarpan F1“ vaisiai yra suapvalintos formos, vidutinio dydžio ir svorio 68–185 g. Paprastai į vieną grupę susiejama nuo 4 iki 6 vienetų.

Prinokę pomidorai paprastai būna tamsiai rausvos spalvos (kaip nuotraukoje).

Kadangi odelė gana tanki (bet ne kieta), prinokę pomidorai netrūkinėja. Sultinga „Tarpan F1“ pomidorų minkštimas turi saldžią ir tankią struktūrą, turi daug sėklų kamerų ir yra turtingo, saldaus skonio.

Tarpan F1 pomidorai patiekiami tiek švieži, tiek konservuoti.

Tarpan F1 pomidorų privalumai:

 • skanus prinokusių sultingų pomidorų skonis;
 • didelis produktyvumas;
 • puikus pasirinkimas kūdikių maistui (kaip tyrė). Taip pat iš Tarpan F1 pomidorų gaunamos malonaus saldaus skonio sultys;
 • dėl kompaktiškos įvorių formos sutaupoma daug žemės ploto;
 • puikiai išsaugo prinokusius pomidorus Tarpan F1;
 • gerai toleruoti transportavimą;
 • žali pomidorai nuostabiai noksta kambario temperatūroje;
 • atsparus pagrindinėms pomidorų ligoms.

Kritinių trūkumų nenustatyta. Natūralus „Tarpan F1“ veislės sustorėjimas negali būti laikomas veislės trūkumu, nes derlingumo lygis labai nesumažėja.

Nusileidimo niuansai

Gamintojai specialiai apdoroja „Tarpan F1“ sėklas. Todėl sodininkams nereikia paruošti papildomų sėklų.

Tradiciniu būdu

Kadangi Tarpanas priklauso ankstyvai subręstančioms veislėms, sėkloms sėklas rekomenduojama sėti kovo pradžioje.

 1. Dirvožemis paruošiamas sodinti: sodo dirvožemis sumaišomas su humusu, velėna. Jei žemėje neturite atsargų iš anksto, paruoštą dirvą daigams galima įsigyti specialiose parduotuvėse.
 2. Ant dirvos paviršiaus padaromi negilūs grioveliai. Pomidorų sėklos Tarpan F1 sėjamos ir laisvai palaidojamos.
 3. Dėžutė purškiama vandeniu ir uždengiama plastikine plėvele.

Kai tik pasirodys pirmieji pomidorų ūgliai, patartina konteinerį perkelti į gerai apšviestą vietą. Šiame etape svarbu nenusivilti laistant - dirvožemis turėtų likti purus.

Patarimas! Laistant jaunus „Tarpan F1“ pomidorų daigus, rekomenduojama naudoti laistytuvą (su smulkiais ir dažnais skylutėmis) ar net purškiamą buteliuką.

Suformavus pirmuosius du lapus, „Tarpan F1“ pomidorų daigus galite nerti į atskirus puodelius. Šiame etape augalus patartina šerti kompleksinėmis mineralinėmis trąšomis. Daigą su stipriu stiebu ir keliais lapais (nuo 6 iki 8) tinka sodinti į atvirą žemę.

Kai tik užtikrintai sušyla dirvožemis, galite pradėti sodinti pomidorų daigus į atvirą žemę (dažniausiai tai būna pirmosios gegužės dienos). Optimalus daigų skaičius yra 4-5 kvadratiniame metre. Patartina formuoti vienos eilės sodinimus tarp pomidorų „Tarpan F1“ arba dviejų eilių (40x40 cm). Norint pagerinti oro mainus, rekomenduojama pašalinti apatinę lapiją. Šoninius ūglius galite sugnybti po ketvirtojo šepetėlio.

Su agropluoštu

Norėdami priartinti derlių, jie naudoja pomidorų auginimo naudojant agropluoštą technologiją. Šis metodas leidžia sodinti „Tarpan F1“ daigus į atvirą žemę 20–35 dienomis anksčiau (laikotarpis skirtinguose regionuose skirsis).

 1. Visas sklypas yra padengtas juodu agropluoštu (kurio tankis ne mažesnis kaip 60 mikronų). Ypatingas dėmesys skiriamas dirvožemio sudėčiai. Jei tai sunkus molingas dirvožemis, tuomet papildomai verta mulčiuoti žemę - pilti pjuvenas, šieną. Ši priemonė padės išvengti dirvožemio išdžiūvimo ir įtrūkimų.
 2. Drobė yra pritvirtinta aplink perimetrą - galite iškasti ar įdėti tam tikrą apkrovą (akmenis, sijas).
 3. Eilutės pomidorų daigų sodinimui Tarpan F1 yra išdėstytos. Ant tarpų tarpuečių klojama 70–85 cm. Tarpano daigams sodinti iš eilės drobėje daromi kryžiaus formos pjūviai. Atstumas tarp krūmų yra 25-30 cm.
  5
 4. Agrofibro skylėse iškasamos skylės ir sodinami pomidorai. „Tarpan F1“ veislės daigams rekomenduojama nedelsiant įrengti atramą - tai padės daigams greičiau sustiprėti ir atlaikyti stiprius vėjo gūsius.

Daigai laistomi, o po pusantros ar dviejų savaičių galima atlikti pirmąjį šėrimą.

Pomidorų laistymas

Ši daržovė nepriklauso drėgmę mėgstantiems augalams. Tačiau tai nebus veiksminga norint gauti gausų derlių atsitiktinai laistant. Tarpaninius pomidorus laistyti rekomenduojama, kai viršutinis dirvos sluoksnis išdžiūsta.

Svarbu! Sausuoju sezonu „Tarpan“ pomidorus geriau laistyti kartą per savaitę, bet gausiai. Be to, būtina vengti drėgmės ant augalo stiebų ir lapų.

Kai žydi tarpano pomidorai, kas savaitę laistoma (po kiekvienu krūmu užpilama apie penkis litrus vandens), tačiau skysčių sąstingis neleidžiamas.

Brandinant pomidorus, laistyti patartina du kartus per 7-10 dienų. Svarbu atsižvelgti į oro temperatūrą. Vėsią vasarą po krūmu rekomenduojama užpilti 2–3 litrus vandens.

Geriausias būdas laistyti augalus yra laistymas lašeliniu būdu. Technologijos privalumai: vanduo teka tiesiai į šaknų sistemą, gaunamas ekonomiškas vandens naudojimas, ant mulčiuoto dirvožemio staigių dirvožemio drėgmės pokyčių nebus.

Renkantis drėkinimo sistemą, reikia atsižvelgti į regiono klimato ypatybes.

Augalų šėrimas

Pomidorai laikomi pasėliais, kurie dėkingai reaguoja į trąšas. Viršutinio padažo pasirinkimą lemia dirvožemio kokybė, oro sąlygos. Tuo pačiu metu svarbu suprasti, kad dėl nepakankamos mitybos netinkamai vystosi pomidorų veislė „Tarpan“, o perteklius išprovokuos silpną kiaušidžių susidarymą.

Formuojantis žaliai masei svarbu augalą aprūpinti azotu (karbamidu, salietra). Ypač jei daigai yra ploni ir silpni. Pagal kvadratinį metrą ploto paruošiamas mineralinis mišinys: 10 g nitrato, 5 g karbamido (arba 10 g nitrofoskos), 20 g superfosfato ir kalio druskos.

Susiformavus antrajai gėlių grupei, naudojami paruošti mineraliniai mišiniai. Geras trąšų variantas yra „Signor Tomato“ (jame yra azoto, kalio, fosforo santykiu 1: 4: 2). Tarpan F1 pomidorų veislės šaknims šerti naudojamas tirpalas (penki šaukštai aštuoniems litrams vandens), užpilami ilgiau nei tris valandas. Vienam augalui pakanka litro tirpalo kas pusantros ar dvi savaites.

Kenkėjai ir ligos

Tarpano hibridas priklauso pomidorų veislėms, kurios yra atsparios pagrindinėms ligoms: fuzariumui, tabako mozaikai. Kaip prevencinę priemonę, prieš sodindami daigus, dirvą galite apdoroti vandenilio peroksido arba vario sulfato tirpalu.

Tarpaniniai pomidorai, kad būtų išvengta vėlyvosios maros purškiama fitosporinu ar koks nors nepavojingas biologinis produktas, turintis priešgrybelinį poveikį.

Iš kenkėjų pomidorų žydėjimo laikotarpiu reikėtų saugotis vorinių erkių, tripsų. O jau subrendus vaisiams būtina kontroliuoti amarų, šliužų, kolorado vabalų išvaizdą. Periodiškas ravėjimas padės išvengti vabzdžių. piktžolių, dirvožemio mulčiavimas.

Renkantis pomidorų veislę, reikia atsižvelgti į daugelį veiksnių: teisingą laistymą, daigų sodinimo schemą, mulčiavimo sluoksnio buvimą ir regiono temperatūros charakteristikas. Dėl „Tarpan“ veislės ypatumų ir atsižvelgiant į klimato galimybes galite gauti ankstyvą derlių.

Vasaros gyventojų apžvalgos

Svetlana Oleinik, Taganrogas
Aš esu rožinių pomidorų mėgėja. Todėl „Tarpan F1“ pomidorą sodinau maždaug septynerius metus. Negalima sakyti, kad veislė yra super. Bet pomidorai netrūkinėja, yra atsparūs ligoms. Minkštimas yra mėsingas, o patys vaisiai nėra kieti. Apskritai „Tarpan F1“ veislė yra puikus pasirinkimas rinkai. Pomidorai turi prekinę išvaizdą ir greitai išsisklaido.
Marija Penkina, Rostovas prie Dono
Pomidoras Tarpan F1 yra galingas hibridas, nepretenzingas, atsparus ligoms. Sodinu ne pirmą kartą, net ir šaltomis vasaromis renku gerus derlius. Man patinka pomidoras salotose ir konservuose.
Stepanas Nikityukas, Belgorodas
Tenkina „Tarpan F1“ pomidorų veislę tuo, kad yra atspari ligoms, puikiai saugoma. Nuplėšti žali vaisiai puikiai subręsta bute. Ir visiems giminaičiams patinka šios veislės skonis.

Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba