Pomidoras Puzata khata: veislės savybės ir aprašymas

Nedaugelis sodininkų ir tik asmeninio sklypo savininkas atsisakys auginti pomidorus savo sode. Iš tiesų, turint šiuolaikinių veislių, turinčių nuostabias savybes ir tokią, kartais neįprastą išvaizdą, nėra lengva apsiriboti tik tų pomidorų, kurie siūlomi turguose ir parduotuvėse, naudojimu. O jei pats užsiaugini, tada atsiveria tokia begalinė galimybių rinktis, kad tavo akys tiesiog bėga. O pomidorų auginimas jau virsta savotišku pomėgiu, panašiu į kolekcionavimą. Tokiu atveju reikia rinkti tik pomidorų veisles, o su jais susiję įspūdžiai geriausiu atveju lieka nuotraukoje ar vaizdo įraše. Ir skonis, deja, greitai pamirštamas. Ir tai priklauso ne tik nuo veislės, bet ir nuo auginimo sąlygų bei oro.

Be abejo, didžiulės pomidorų veislių įvairovės sąlygomis, į kokius triukus nesirenka selekcininkai, norėdami pritraukti vartotojų dėmesį savo naujam produktui. Dažnai jie suteikia veislėms tokius pavadinimus, išgirdę, kad tu negali nesidomėti ir tiesiog praeiti pro šalį. Puzata khata pomidoras intriguoja jau savo pavadinimu. Be vardo, jis taip pat atrodo taip neįprastai, kad bet kuris sodininkas tikrai susidomės ir norės jį pasodinti savo svetainėje.

Kokiomis dar savybėmis skiriasi ši pomidorų veislė, be intriguojančio pavadinimo ir ne mažiau neįprasto išvaizdos? Straipsnyje, be Puzata khata pomidorų veislės ir jos nuotraukos aprašymo, taip pat galite rasti daugybę sodininkų, kurie jau bandė pasodinti šią veislę savo sklypuose, apžvalgų.

Veislės istorija ir aprašymas

Pomidoras Puzata Khata yra gana nauja Rusijos atrankos atmaina. Jis atsirado 2012 m. Kaip veisėjų grupės, vadovaujamos Vladimiro Kachainiko, darbo rezultatas. Valstybės registre jis buvo įregistruotas 2013 m., Iniciatorė buvo bendrovė „Aelita“, kurios prekės ženklu daugiausia gaminamos šios veislės sėklos dabar.

Puzata khata pomidorų veislė priklauso neapibrėžtoms veislėms, ty teoriškai ji auga neribotai.

Dėmesio! Praktiškai, pasak sodininkų apžvalgų, net šiltnamio sąlygomis krūmas paprastai neauga aukštesnis nei 170 cm.

Kadangi jo stiebai yra gana ploni, o patys krūmai negali būti vadinami galingais, augalai gali apsigyventi pagal vaisių svorį, todėl pomidorams reikalingas privalomas keliaraištis ir grotelių formavimas. Krūmai skiriasi vidutiniu lapiškumu, jie taip pat šakojasi vidutiniu lygiu.

Lapai yra vidutinio dydžio, tamsiai žalios spalvos. Žiedynas yra tarpinio tipo. Stiebas neturi artikuliacijos. Vienoje grupėje paprastai būna iki 5 vaisių.

Nepaisant to, kad Puzata khata pomidorų veislė yra zonuota visoje Rusijoje, daugumoje regionų rekomenduojama ją auginti šiltnamiuose arba bent jau naudojant plėvelių prieglaudas. Atvirame lauke vidurinėje juostoje, pasak sodininkų apžvalgų, pomidoras „Puzata khata“ gali nespėti iki galo subręsti arba bus mažas. Tačiau pietuose jis gali būti saugiai pasodintas į atvirą žemę - ten vienintelė priežiūros problema gali būti tik laiku ir reguliariai laistyti.

Nors aprašant veislę „Gosrestr“, pomidoras „Puzata khata“ priklauso ankstyvam nokinimui, tai yra, pagal šią savybę jis turėtų subręsti maždaug po 100 dienų po sėklų sudygimo, daugelis sodininkų skundžiasi, kad vaisiai paraudo labai lėtai ir su dideliu vėlavimu. Akivaizdu, kad ši veislė vis dar labai jautriai reaguoja į teigiamų temperatūrų sumą ir saulės spindulių kiekį, ko jai gali nepakakti laiku subręsti vidutinėse platumose.

Dėmesio! Dėl išsiplėtusių vaisių pomidorus galima rinkti iki pat šalčio, ypač auginant šiltnamiuose, kur pageidaujant galima papildomai šildyti.

Produktyvumas yra vienas iš „Puzata khata“ veislės pranašumų: iš vieno kvadratinio metro sodinimo galima surinkti apie 9–11 kg pomidorų.

Jautrumas pagrindinėms pomidorų ligoms nėra minimas oficialiame veislės aprašyme, tačiau, remiantis apžvalgomis, „Puzata khat“ pomidorai yra gana atsparūs vėlyvam pūtimui, o kiti opos paprastai jį apeina, taikant minimalias prevencines priemones.

Bet jis gana jautrus dirvožemio, kuriame jis auginamas, sudėčiai - būtina, kad jis būtų subalansuotas visų pagrindinių maistinių medžiagų kiekio atžvilgiu.

Vaisių savybės

Retai pomidorų veislė gali pasigirti tokia neįprasta vaisių forma kaip Puzata khata. Tai ne tik stipriai briaunotas ir net pati forma yra kriaušės formos, todėl vaisiai labai primena iš viršaus surinktą piniginę, iš kurios namų šeimininkės eidavo į turgų.

Neprinokusių vaisių spalva yra šviesiai žalia, o pagrinde nėra dėmės. Kai jie subręsta, pomidorų spalva tampa raudona, bet labiau su oranžiniu atspalviu. Pomidoruose yra 4–6 sėklų lizdai.

Vaisiai yra didelio dydžio - vidutiniškai jų svoris yra 250-300 gramų, tačiau yra egzempliorių, kurių svoris siekia 700-800 gramų. Kaip dažnai, pirmieji krūmo vaisiai yra didžiausi, tada pomidorai palaipsniui tampa mažesni.

Komentuok! Vaisių dydis labai priklauso nuo daugelio sąlygų: nuo formavimosi ir nuo viršutinio padažo, nuo oro sąlygų augimo metu ir net nuo sodinimo tankumo.

Vaisių žievelė yra pakankamai tanki, kad atlaikytų didelį pomidorų svorį, nesuskilinėdama. Bet valgymo metu tai nėra jaučiama. Minkštimas yra gana sultingas, tačiau pomidoruose dažnai būna tuštumų, todėl jie nėra labai tinkami konservuoti.

Profesionalių degustatorių skonis įvertintas „4“, dauguma sodininkų jį pripažįsta geru, tačiau toli gražu ne puikiu. Šios veislės pomidoruose yra daug cukraus ir praktiškai nėra rūgšties, todėl jie ypač tinka dietiniam ir kūdikių maistui. Šios veislės pomidorų vaisiai yra puikios salotos, taip pat gera bulvių košė ir kiti preparatai, kuriuose pomidorai sutrinami ir nėra naudojami kaip visuma.

Komentuok! Šios veislės pomidorų sultys yra labai skanios ir turtingos.

Akivaizdus pomidorų veislės „Puzata khata“ pranašumas yra geras jo laikymo pajėgumas. Juos galima rinkti dar žalius, jie lengvai ir greitai sunoksta ant palangės, o po to gali būti laikomi gana ilgai, nekeičiant skonio savybių.

Dėl šios savybės Puzata Khata pomidorai lengvai transportuojami dideliais atstumais, todėl gali būti naudingi komerciniam auginimui. Tiesa, dėl neįprastos formos pomidorai užima daugiau vietos standartiniame inde.

Veislės pranašumai ir trūkumai

Apibendrinant visa tai, kas išdėstyta pirmiau, reikia pažymėti, kad pomidorų veislė „Puzata khata“ turi daug privalumų, išskiriančių ją iš daugybės savo bičiulių:

 • Didelis derlius, atsižvelgiant į apžvalgas, kartais viršijantis oficialiame veislės aprašyme nurodytus skaičius;
 • Vaisiuose yra daug cukraus ir kitų naudingų elementų;
 • Didelis vaisių išsaugojimas;
 • Didelis dydis ir neįprasta pomidorų forma;
 • Lyginamasis pomidorų atsparumas pagrindinėms ligoms.

Žinoma, veislė taip pat turi tam tikrų trūkumų, kurie visų pirma apima šiuos dalykus:

 • Formavimo ir keliaraiščių poreikis dėl krūmo trapumo;
 • Puzatos trobelės pomidorų atsparumas dirvožemio derlingumui.

Auginimas ir priežiūra

Apskritai pomidorai „Puzata Khata“ auginami pagal standartinę pomidorų technologiją, tačiau vis dar yra tam tikrų ypatumų.

Daigų laikotarpis

Kadangi „Puzata khata“ pomidorai yra veislė, o ne hibridas, sėjai galite naudoti tiek įsigytas sėklas, tiek tas, kurios gaunamos iš jūsų pačių ar savo draugų išaugintų augalų.

Svarbu! Prieš sėją sėklas patartina mirkyti mikroelementų ar augimą skatinančių medžiagų tirpale (cirkonis, epinas, HB-101), nes jų daigumo energija yra maža, o daigai iš dirvos gali pasirodyti lėtai ir netolygiai.

Prieš sodinant krūmus į nuolatinę vietą, apie 60–65 dienas būtina pasėti sėklas į daigų tarą.

Iškart po daiginimo daigus patariama pastatyti po ryškiausiu apšvietimu, kokį tik galite rasti jiems. Šiuo atveju, priešingai, temperatūra turi būti sumažinta 5-10 laipsnių. Taigi, jūs galite pasiekti gerą šaknų sistemos vystymąsi ir tuo pačiu padidinti pomidorų augalų imunitetą.

Ant pomidorų daigų pasirodžius pirmiesiems tikriems pomidorų lapams, krūmus reikia pasodinti į atskirus vazonus. Praėjus savaitei po skynimo, sodinukus patartina pamaitinti. Kadangi šios veislės daigai gali atrodyti silpnesni, palyginti su kitais pomidorais, patartina juos kartą per savaitę šerti mažomis trąšų dozėmis. Geriausia naudoti humatus su mikroelementais arba mikrobiologinėmis trąšomis, tokiomis kaip „Shining“, Baikalas ir kt.

Nusileidimas į žemę ir tolesnė priežiūra

Kadangi šios veislės pomidorams reikalingas privalomas keliaraištis, iš pradžių lengviau sodinti daigus šalia grotelių. Šiuo atveju stiebų genėjimas ir tolesnis rišimas yra labai supaprastintas. Viename sodo kvadratiniame metre pasodinama ne daugiau kaip 3 Puzata khata pomidorų krūmai.

Patarimas! Prie grotelių galima pririšti ne tik stiebus, bet ir šepečius su nokstančiais vaisiais, nes dėl didelio jų dydžio ir svorio vaisiai subrendę gali nulūžti kartu su šakomis.

Šios veislės pomidorus pageidautina suformuoti į 1 arba 2 stiebus. Norėdami suformuoti krūmus į 2 stiebus, paliekamas vienas posūnis, augantis po pirmuoju gėlių šepetėliu. Visi kiti sūnūs ir apatiniai lapai palaipsniui pašalinami. Kad susidarytų 1 kamienas, visi vaikaičiai palaipsniui ir sistemingai pašalinami, neleidžiant jiems užaugti daugiau kaip 10 cm.

Norint gauti didelių pomidorų, patartina suformuoti krūmus į vieną kamieną. Jei sode ar šiltnamyje turite mažai vietos ir krūmus turite sodinti dažniau, tokiu atveju vienintelė galima auginimo technologija bus augalų formavimas viename kamiene.

Šios veislės augalai yra gana reiklūs dirvožemio derlingumui, todėl pasodinę į žemę jiems reikia atlikti dar keletą padažų. Taip pat reguliariai laistykite krūmus šaltu vandeniu, ypač jei oras karštas ir sausas.

Pomidorai gali nokti netolygiai, todėl ankstyvo šalčio atveju įsitikinkite, kad iš anksto turite papildomą krūmų dangą.

Dėmesio! Jei vaisiai nenori raudonuoti, juos galima nuimti neprinokusia žalia forma - jie sugeba gana greitai subręsti, gulėdami ant palangės.

Sodininkų apžvalgos

Vasaros gyventojų ir sodininkų apžvalgos apie Puzata khata pomidorų veislę, kurios aprašymą ir nuotrauką galėjote pamatyti aukščiau, yra labai įvairios ir kartais prieštaringos. Galbūt taip yra dėl skirtingų oro sąlygų auginant pomidorus, arba, galbūt, buvo neteisingas sėklų rūšiavimas.

Alena, 39 metai, Tveras
Šiais metais kaimynai pasidalino pomidorų daigais „Puzata khata“. Subrendę pomidorai buvo labai neįprastos formos, tokie briaunoti, indo formos. Bet galų gale, subrendę, jie šiek tiek atsitiesė, tapo lygūs, gražūs. Man labai patiko pomidorai, tiek saldūs, tiek tankūs, sėklų beveik nėra. Man labai patiko, bet šakos yra plonos, jas reikia atsargiai surišti, kitaip nulūžta ar nukrenta ant žemės - vaisiai sunkūs.
Svetlana, 43 metai, Tomskas
Pasodinau Puzata Khat veislę šiltnamyje. Daug daigų negavau, nes mažai sėklų išdygsta. Tik 5-6 krūmai, bet kokie pomidorai.Juose viskas gerai - skonis, spalva, forma ir dydis. Tada tikrai pasodinsiu. Na, tai, ką jie turi prižiūrėti, yra su bet kokiais pasėliais, būtina daug dirbti, kad vėliau galėtume džiaugtis derliumi.
Sergejus, 42 metai, Novosibirsko miestas
Ši veislė manęs netraukė kuo nors ypatinga. Pomidorai, be abejo, yra neįprastos formos, tačiau skonis kažkaip blankus, derliaus negalima teigti, todėl iš krūmo surinkau porą kilogramų. Daugiau nebesodinsiu.
Zoya, 44 metai, Samara
Nuostabi įvairovė! Pagal derlingumą šiemet jis buvo vienas pirmųjų. Iš viso krūmo surinkau apie kibirą pomidorų, nors ir žalių, nes auginau juos atvirame lauke. Taigi jie gerai subrendo namuose, ir aš nemačiau juose tuštumų, priešingai, sultingi, tankūs, skanūs. Lauke buvo beveik oranžinė, o rausva viduje - grožis! Kitais metais sodinsiu šiltnamyje - gal jie prinoks dar anksčiau.
Anna, 37 metai, Maskvos sritis
Na, ši veislė manęs visai nesužavėjo. Net neaišku, kodėl jis giriamas. Buvo pomidorų, bet tokie neskanūs, kad kitą kartą jo tikrai nesodinsiu.
Antonas, 34 metai, Tveras
„Puzata khata“ veislę pasėjau antrą kartą, nes ji man labai patiko. Šiltnamyje jis buvo vienas derlingiausių, dar nemačiau tokios gausos pomidorų. Šiemet jis buvo auginamas atviroje žemėje, neaustine medžiaga padengtas tik iškart po pasodinimo gegužės pabaigoje, kad jo nepažeistų šaltis. Man taip pat patiko tai, kad jis nėra labai pažeistas vėlyvosios maros, kaip ir kitos veislės.

Išvada

Nepaisant to, kad „Puzata khata“ veislė pasirodė palyginti neseniai, ji jau spėjo rasti ir savo gerbėjų, ir tų, kurie ja nusivylė. Tokiais atvejais yra tik vienas būdas sužinoti tiesą - nusipirkti sėklų ir savarankiškai užsiauginti šios veislės pomidorų.

Komentarai (1)
 1. Puzata khata iš Aelitos, pasodinta atvirame grunte, į šiaurę nuo Saratovo srities, jautėsi geriausiai, netrūko, nepakenkė. Bet masė toli gražu nėra 300 g. Nuo 500 iki 1200 g. Auginami sultims ir makaronams. 2020 m. Pomidorai buvo per saldūs, šeriami daug pelenų (vaistažolių)

  20.01.2021, 01.01
  Inna
 2. Pasodinau šią veislę pirmą kartą. Aš labai laimingas! Derliaus nuėmimas ir skonis geriems pomidorams. Pabandysiu rinkti sėklas tolesniam auginimui.

  2019-09-09, 08.09 val
  Olga
Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba