„Mikado“ pomidoras: juodas, „Siberico“, raudonas

Mikado veislė daugeliui sodininkų yra žinoma kaip imperijos pomidoras, kuris duoda skirtingų spalvų vaisių. Pomidorai auga mėsingi, skanūs ir gana stambūs. Išskirtinis veislės bruožas yra platūs lapai, kaip ir bulvės. Kalbant apie daržovės spalvą, ji gali būti rausva, auksinė, raudona ir juoda. Čia atsirado kultūros padalijimas į pogrupius. Pagal vaisiaus savybes ir skonį kiekvienos grupės pomidoras „Mikado“ yra panašus. Tačiau norint išsamiai peržiūrėti, verta apsvarstyti kiekvieną veislę atskirai.

Mikado rožinė

Mes pradedame svarstyti kultūrą su Mikado rožinių pomidorų veislės savybėmis ir aprašymu, nes šios spalvos vaisiai yra labai populiarūs. Pasėlių derėjimo laikas sutampa su 110 dienų, o tai apibūdina pomidorą kaip sezono vidurio daržovę. Aukštas, neapibrėžtas krūmas. Antžeminė dalis auga naudojant atvirą auginimo metodą, kurio aukštis yra didesnis nei 1 m. Šiltnamyje krūmo stiebai yra ištempti iki 2,5 m.

Rožinis „Mikado“ pomidoras garsėja dideliais vaisiais. Vidutinis pomidorų svoris yra 250 g. Nors šiltnamio sąlygomis galima auginti iki 500 g svorio vaisius. Minkštimas yra švelnus, sultingas, o subrendęs tampa rausvos spalvos. Oda yra plona, ​​bet gana tvirta. Kiekvienas krūmas užauga nuo 8 iki 12 vaisių. Bendras derlius nuo 1 m2 yra 6–8 kg. Pomidoro forma yra apvali, stipriai suplota. Ant pomidorų sienelių galima pastebėti ryškų briaunojimą.

Patarimas! Komercijai labai vertinga yra rausvasis „Mikado“ pomidoras. Šios spalvos daržovės yra labai paklausios tarp vartotojų.

Augančios savybės

Rožinis pomidoras auginamas kaip daigas. Optimaliausia laikytis 50x70 cm sodinimo schemos. Krūmą reikia formuoti. Galite palikti 1 arba 2 stiebus. Pirmuoju atveju vaisiai bus didesni, tačiau jie bus mažiau surišti, o augalas užaugs aukštas. Antruoju atveju, kai formuojamas krūmas, augantis posūnis paliekamas po pirmuoju pomidorų šepetėliu. Ateityje iš jo išaugs antras stiebas.

Visi papildomi sūnūs pašalinami iš augalo. Genėti dažniausiai tada, kai ūgliai yra apie 5 cm ilgio. Apatinė lapijos pakopa nuo krūmo taip pat nupjaunama, nes jos nereikia. Pirma, vaisiai yra šešėliai nuo saulės, o po krūmu lieka nuolatinė drėgmė. Tai sukels pomidorų puvimą. Antra, lapijos perteklius iš augalo ima sultis. Juk pomidoras auginamas derliui, o ne vešliai žaliai masei.

Svarbu! Silpna rausvos spalvos „Mikado“ pomidorų vieta yra nestabilumas iki vėlyvo pūtimo.

Esant dideliam drėgnumui ir karštam orui, pomidorų krūmai akimirksniu pagelsta. Pasak sodininkų, geriausia apsauga nuo vėlyvojo pūtimo yra Bordo skystas tirpalas. Be to, savaitę prieš pasodinant į nuolatinę vietą, būtina apdoroti ne tik suaugusių pomidorų krūmus, bet ir pačius daigus.

Atsiliepimai

Apie „Mikado“ pomidorų rausvų nuotraukų apžvalgas sakoma, kad veislė yra patraukli savo vaisiais. Sužinokime, ką dar daržovių augintojai mano apie šią kultūrą.

Elena Novikova, Astrachanė
Mikado bandė auginti visas veisles su skirtingomis vaisių spalvomis. Man labiau patiko rožiniai pomidorai nei kiti, ir aš jais apsistojau. Mūsų keturių asmenų šeimai pakanka šešių krūmų, kad užtektų salotoms.
Olegas Zabolotskis, Novosibirsko miestas
Iš visų „Mikado“ rausvam pomidorui patiko spalva ir skonis. Manau, kad sunkumai augant yra didelis trūkumas. Augalas kaprizingas, be to, jį veikia vėlyvasis pūtimas.Po trejų metų auginimo šios veislės atsisakyta.

Mikado Siberiko

Pomidoras „Mikado Sibiriko“ populiarumu nenusileidžia rausvai veislei, nes jo vaisiai yra panašios spalvos. Kultūros ypatybės yra panašios. Augalas neapibrėžtas, jis priklauso sezono vidurio pomidorams. Atvirame ore krūmas užaugs iki 1,8 m aukščio, šiltnamyje - daugiau nei 2 m. Žingsnis po žingsnio prisiima visų nereikalingų ūglių pašalinimą. Jei suformuoju krūmą su dviem stiebais, tai po pirmuoju šepetėliu paliekamas posūnis.

Svarbu! Aukštiems „Siberiko“ veislės krūmams, kaip ir visiems kitiems „Mikado“ pomidorams, reikalinga stiebų keliaraištis iki grotelių.

Subrendę „Siberiko“ vaisiai tampa rausvos spalvos, jie skiriasi nuo ankstesnės veislės širdies formos pavidalu. Pomidorai yra labai patrauklūs neprinokę ir sunokę. Ribojimas pastebimas ant vaisių sienelių šalia koto tvirtinimo. Pomidorai užauga dideli. Vidutinis brandžios daržovės svoris yra 400 g, tačiau yra ir milžinų, sveriančių apie 600 g. Mėsinga minkštimas yra labai skanus, yra nedaug sėklų. Vieno augalo derlius yra iki 8 kg. Pomidorai tinka vartoti šviežiai. Stipri oda neleidžia vaisiams skilinėti, tačiau jie nėra ilgai laikomi.

Svarbu! Palyginti su Mikado rožine, „Siberiko“ veislė yra atsparesnė paplitusioms ligoms.

Augančios savybės

Atsižvelgiant į pomidorų Mikado Sibiriko apžvalgas, nuotraukas, derlių, verta paminėti, kad šią veislę panašiai augina daigai. Sėklų sėjos laikas nustatomas individualiai. Persodinimo metu daigai turėtų būti 65 dienų amžiaus. Didelį derlių galima pasiekti pasodinus tris krūmus 1 m2... Galite padidinti augalų skaičių iki 4, tačiau derlius žymiai sumažės. Dėl to daržovių augintojas nieko negauna, be to, padidėja vėlyvosios pūtimo grėsmė. Pasėlių priežiūra numato tuos pačius veiksmus, kurie atliekami visai Mikado veislei. Krūmas suformuotas su 1 arba 2 stiebais. Apatinis lapijos sluoksnis pašalinamas. Būtina laiku laistyti, užpilti, purenti dirvą, taip pat ravėti piktžolių... Svarbu atlikti prevencinius purškimus nuo paplitusių nakvišų ligų.

Vaizdo įraše galite susipažinti su „Sibiriko“ veisle:

Atsiliepimai

Apie pomidorą Mikado Sibiriko apžvalgos dažniausiai yra teigiamos. Perskaitykime porą jų.

Evgenijus, Melnikovo
Užauginęs pomidorus, Mikado rožinis nebenorėjo su šia veisle pasipainioti. Vaisiai yra skanūs, tačiau augalas yra labai nuotaikingas. Apie „Sibiriko“ veislę sužinojau atsitiktinai iš televizijos programos. Išdrįsau augti. Pasirodė, kad pomidorus prižiūrėti yra daug lengviau. Vaisiai yra skanūs, sultingi, bet taip pat nėra laikomi. Ne vienas augalas buvo paveiktas fitoftoros.
Galina, Novosibirsko miestas
Iš visų „Mikado“ atpažįstu tik Sibiriko. Vaisiai skanūs salotoms ir sultims. Priežiūra nėra sunkesnė nei bet kurių aukštų pomidorų. Geras pasirinkimas turi įtakos pomidorų imunitetui. Krūmai žaliuoja iki rugsėjo. Tik tam atvejui, kad būtų išvengta vėlyvojo pūtimo, gydau jį Bordo skysčiu.

Mikado juodas

Juodasis „Mikado“ pomidoras atrodo pašališkai, nors daržovės spalva neatitinka pavadinimo. Visiškai subrendęs pomidoras tampa rudas arba tamsiai raudonas, su rusvai žaliu atspalviu. Vidurinio sezono veislė turi neapibrėžtą standartinį krūmą. Atvirame lauke stiebas apsiriboja šiek tiek didesniu nei 1 m augimu. Kai uždaras auginimo būdas, krūmas užauga iki 2 m aukščio. Pomidoras auginamas su vienu ar dviem stiebais. Pernelyg dideli vaikaičiai pašalinami, kai jie užauga iki 4 cm ilgio. Taip pat nupjaunama apatinės pakopos lapija, kad vaisiai galėtų patekti į saulės šviesą.

Remiantis aprašymu, juodasis Mikado pomidoras skiriasi nuo kitų, daugiausia išspaudų spalva. Vaisiai auga apvalūs, stipriai suploti. Ant sienų šalia koto tvirtinimo ryškus briaunojimas, panašus į dideles raukšles. Oda yra plona ir stangri. Pomidorų minkštimas yra skanus, viduje yra iki 8 sėklų kamerų, tačiau grūdai yra maži.Sausųjų medžiagų kiekis yra ne didesnis kaip 5%. Vidutinis daržovės svoris yra 300 g, tačiau auga ir didesni egzemplioriai.

Gerai prižiūrint, juodųjų „Mikado“ pomidorų veislė nuo 1 m gali duoti iki 9 kg svorio2... Pomidoras nėra tinkamas pramoniniam šiltnamio auginimui. Veislė yra termofilinė, todėl šaltuose regionuose derlius sumažėja.

Pomidorai dažniausiai valgomi švieži. Vaisius galima sūdyti arba rauginti statinėje. Sultys yra skanios, tačiau ne visi augintojai mėgsta neįprastą tamsią spalvą.

Augančios savybės

Tiksli juodosios „Mikado“ veislės kilmė nežinoma. Tačiau ši daržovė buvo auginama ilgą laiką. Kultūra duoda vaisių beveik visuose regionuose, tačiau tokio pomidoro geriau neauginti Sibire. Pietinėje ir vidurinėje juostoje pomidoras duoda vaisių prieš prasidedant šaltam orui. Vaisiai reikalauja saulės spindulių. Atspalvio atveju daržovė praranda savo skonį. Atviras auginimas yra pageidautinas šiltose vietose. Kitais atvejais reikės šiltnamio.

Atsižvelgiant į „Mikado“ juodųjų pomidorų veislės aprašymą, reikia pažymėti, kad augalas mėgsta purią dirvą ir daug maitina. Reikia suformuoti ir surišti krūmą. Daigai sodinami po 4 augalus 1 m2... Jei plotas leidžia, tada geriau sumažinti krūmų skaičių iki trijų dalių. Laistymas atliekamas bent 2 kartus per savaitę, tačiau reikia žiūrėti į orą.

Svarbu! Juodasis Mikado mėgsta saulės šviesą ir tuo pačiu bijo karščio. Tai yra didelė problema daržovių augintojui, kuris turi suteikti patogią aplinką pomidorui.

Vaizdo įraše parodyta juoda „Mikado“ veislė:

Atsiliepimai

O dabar paskaitykime apie daržovių augintojų juodųjų „Mikado“ pomidorų apžvalgas.

Grigalius, Novorosijskas
Aš juodąjį „Mikado“ pomidorą vadinu darboholine veisle. Krūmai auga galingi su didele bulvių lapija, o vaisiai ant jų yra jūra. Išeiga puiki, man patinka pomidorų skonis. Žinoma, spalva yra neįprasta. Aš neleidžiu jo vartoti sultims, tačiau vaisiai idealiai tinka salotoms ir marinuotiems agurkams.
Liudmila, nuo. Naščekovo
Juodojo pomidoro „Mikado“ vaisiai yra gero skonio. Jie gali įtrūkti tik esant daug drėgmės. Kasmet užauginu ne daugiau kaip penkis krūmus, kad gautų pakankamai maisto.

Mikado raudona

Vidutinio nokinimo laikotarpio raudoni Mikado pomidorai išsiskiria puikiu skoniu. Neapibrėžtas bulvių lapų formos augalas, tinkamas auginti patalpose ir lauke. Krūmas užauga daugiau nei 1 m aukščio. Vaisiai surišami kutais. Krūmas yra suformuotas iš 1 arba 2 stiebų. Raudonojo „Mikado“ pomidoro požymis yra atsparumas ligoms.

Vaisiaus spalva šiek tiek neatitinka veislės pavadinimo. Subrendęs pomidoras tampa tamsiai rausvas ar net bordo. Vaisiaus forma yra suapvalinta, stipriai suplota, o žiedkočio tvirtinimo vietoje yra didelės sienų klostės. Minkštimas yra tankus, viduje yra iki 10 sėklų kamerų. Vidutinis vaisiaus svoris yra 270 g. Plaušienoje yra iki 6% sausųjų medžiagų.

Nėra prasmės apsvarstyti išsamaus raudonojo „Mikado“ pomidoro aprašymo, nes sąlygos prižiūrėti pasėlius yra tokios pačios kaip ir jo kolegų. Veislė tinka auginti bet kurioje vietovėje, išskyrus Sibirą ir Tolimųjų Rytų regioną.

Mikado auksinis

Maloni geltona vaisiaus spalva išsiskiria auksiniu anksti sunokstančiu Mikado pomidoru. Veislę labiau rekomenduojama auginti po plėvele, nors pietuose ją galima sodinti ir be jos. Kultūra nebijo kraštutinių temperatūrų. Vaisiai užauga stambūs, sveria iki 500 g. Pomidorai labiau tinka salotoms ir sultims. Vaisiaus forma yra apvali, stipriai suplota. Silpnas briaunojimas matomas ant sienų prie koto.

Optimali sodinukų sodinimo schema yra 30x50 cm. Visam auginimo sezonui reikia papildomai tręšti dar 3 kartus. Svarbu reguliariai laistyti, tačiau didelis drėgmės kiekis gali nulaužti vaisius.

Atsiliepimai

Apibendrindami perskaitykime daržovių augintojų apžvalgas apie geltonuosius ir raudonuosius pomidorus „Mikado“.

Ivanas, Rostovo sritis
Mikado augino tris veisles.Geltoni vaisiai naudojami tik salotoms. Man nepatiko sultys ir sūdymas. Raudoni pomidorai yra skanūs, tačiau prastesni už „Siberiko“ veislę. Taip pat noriu pabandyti auginti pomidorą su juodais vaisiais.
Alisa, Taganrogas
Iš viso Mikado patiko rausvi ir raudoni vaisiai. Auksinė veislė taip pat nėra bloga, tačiau salotoms papuošti reikėtų pasodinti ne daugiau kaip 3 krūmus. Juodieji pomidorai yra skanūs, tačiau jų sultys yra negražios.
Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba