Pomidoras Mahitos F1

Didelių vaisių pomidorai nėra išsaugomi, tačiau dėl to jų populiarumas nemažėja. Mėsingi vaisiai turi puikų skonį. Pomidorai naudojami šviežioms salotoms gaminti ir sultims, kečupui, makaronams perdirbti. Veisėjai išvedė daugybę veislių ir hibridų. Dabar pomidorą „Mahitos“ laikysime vertingu didelio vaisių pomidorų grupės atstovu.

Pagrindinės hibrido savybės ir pasėlių priežiūros ypatumai

Pažintį pradėkime nuo pomidorų „Mahitos“ aprašymo, ir reikia iškart pažymėti, kad kultūra priklauso olandų hibridams. Augalui būdingas neribotas augimas, todėl jis priklauso neapibrėžtai pomidorų grupei. Krūmas gali ištempti daugiau nei 2 m aukštį. „Mahitos“ hibridą selekcininkai išvedė specialiai šiltnamiui auginti. Kultūra yra termofilinė, tačiau gali prisitaikyti lauke.

Svarbu! Pietiniuose regionuose sode leidžiama auginti hibridą „Mahitos“. Tačiau vertinant vaisių derlingumą ir skonį kultūra bus prastesnė už šiltnamyje augantį analogą.

Atsižvelgiant į pomidorų veislės „Mahitos“ savybes ir aprašymą, verta paminėti, kad augalas turi galingą krūmo struktūrą. Pomidorų lapija yra didelė, tanki, tamsiai žalios spalvos. Šaknis yra labai išsivysčiusi ir auga šonuose. Vaisių kiaušidės visada atliekamos, net jei šiltnamyje yra drėgmės perteklius ar trūksta. Derlius subręsta draugiškai. Pirmuosius prinokusius pomidorus galima gauti praėjus 105 dienoms po sėjos. Tokie nokinimo laikotarpiai pomidorą „Mahitos F1“ nurodo į ankstyvą kultūrą.

Vaisiai pasižymi apvalia forma. Pomidoras atrodo kaip plokščias rutulys su šiek tiek suplotu šonu prie koto. Visiškai sunokę pomidorų minkštimas ir oda įgauna ryškiai raudoną spalvą. Pomidoras „Mahitos F1“ apibūdinamas kaip stambiavaisis hibridas, nors brandžių pomidorų masė yra ribojama iki 200–250 g. Tai leidžia namų šeimininkėms išsaugoti mažesnius vaisius stiklainiuose. Didelis pliusas laikomas tankiu kūnu ir oda. Pomidorai sunoksta ir termiškai apdorojami, jie ilgą laiką laikomi, juos galima ilgai transportuoti. Pomidorų minkštime yra didelis kiekis cukraus, todėl vaisiai yra saldaus skonio.

Dabar dar kartą pabrėžkime teigiamas „Mahitos“ hibrido savybes:

 • Stipriai išvystyti pomidorų krūmai turi mažus tarpubamblius. Nors augalas yra aukštas, jis gerai subalansuotas.
 • Pasodinus daigai normaliai įsišaknija ir greitai auga. Pomidorų krūmas iškart suformuoja plačią šaknų sistemą, o laja tankiai apauga lapija.
 • Hibrido ypatumas yra imuniteto buvimas nematodui, taip pat kladosporiumui.
 • Nepalankios sąlygos jokiu būdu neturi įtakos vaisiaus kiaušidės intensyvumui.

„Mahitos“ pomidorų priežiūros ypatybė yra dažnas stiebų rišimas prie grotelių ir savalaikis prispaudimas. Intensyvus blakstienų augimas neduos sodininkui laiko pailsėti. Taip pat reikia pašalinti apatinės pakopos lapus. Jie uždengia vaisius, sulėtina jų nokimą ir paima iš augalo maisto medžiagas.

Augindamas Mahitos pomidorus, augintojas neturėtų supainioti intensyvaus krūmo augimo su penėjimu. Priešingu atveju, užuot nuėmę derlių, galite gauti daug lapų ir stiebų.Užkirsti kelią pomidorų penėjimui galite tik tinkamai prižiūrėdami. Kai pomidorų daigai gerai įsišaknija ir auga, nereikia dažnai užpilti krūmų vandeniu, taip pat persistengti mineraliniu tręšimu. Pomidorai tai mėgsta, tačiau tokie veiksmai blogai atspindi vaisiaus kiaušidę.

Dėmesio! Pomidorų krūmų laistymas turėtų būti vidutinio sunkumo, o jo intensyvumas padidėja, kai susiformuoja mažiausiai trijų šepečių kiaušidė.

Vaizdo įraše parodytas Mahitos auginimas šiltnamyje:

Pomidorų sodinimo taisyklės ir normos

Norėdami gauti gausų derlių, turite laikytis pomidorų „Mahitos“ sodinimo normos ir kelių paprastų taisyklių:

 • Sėti pomidorų sėklos „Mahitos F1“ nesiskiria nuo kitų veislių atliktos procedūros. Grūdai panardinami į žemę 1 cm gyliu, išlaikant atstumą tarp jų nuo 2,5 iki 3 cm.
 • Pasėtos pomidorų sėklos lengvai apibarstomos žeme, o paskui gausiai laistomos. Vaistai, apsaugantys daigus nuo infekcijos, ištirpinami vandenyje. Dažnai daržovių augintojai tiesiog gamina silpną mangano tirpalą.

Indai su pasėtomis pomidorų sėklomis uždengiami folija ir laukia daigumo. „Mahitos“ daigų priežiūra yra tokia pati kaip ir kitų pomidorų priežiūra.

Kai ateis laikas sodinti pomidorų daigus šiltnamyje, čia jau turite laikytis šios veislės normų:

 • Šiltnamyje Mahitos sodinamos eilėmis. Svarbu stebėti 1 m atstumą tarp eilučių.
 • Norėdami sutaupyti vietos, daugelis daržovių augintojų pomidorus sodina 20 cm atstumu vienas nuo kito. Mahitosui tokia norma yra nepriimtina. Tai turės įtakos prastam derliui. Krūmai sodinami iš eilės po 40 cm.
 • Pomidorų krūmų formavimas atliekamas 1, 2, o kartais ir 3 stiebuose. „Mahitos“ geriausias variantas yra 2 stiebai.

Laikydamiesi šių paprastų taisyklių ir taisyklių, galėsite išauginti gausų pomidorų derlių.

Kokie veiksniai lemia pomidoro vystymąsi

Kultūros plėtrai įtakos turi du pagrindiniai veiksniai: natūrali aplinka ir žmogaus įsikišimas. Daržovių augintojas negali pakeisti pirmojo veiksnio. Ar tai padengti pomidorų sodinimą nuo blogo oro šiltnamyje. Antrasis veiksnys visiškai priklauso nuo asmens, nes jis gali reguliuoti savo veiksmus. Tai apima laistymą, šėrimą, temperatūros ir mikroklimato palaikymą šiltnamyje ir krūmų formavimą. Teisingai nesilaikant normų, šie veiksniai gali tapti neigiami.

Pomidorų laistymo ir šėrimo rekomendacijos

Pradėkime nuo krūmų penėjimo, kad galėtume atsižvelgti į neigiamus pomidorų veiksnius. Pomidorų veislėje „Mahitos“ intensyvus stiebų augimas klojamas genetiniu lygmeniu. Jei persistengsite laistydami ir padažu, rezultatas bus pražūtingas. Paprastai augantys pomidorų krūmai nustebins:

 • augalas gaus papildomos augimo energijos, kuri jam visiškai nereikalinga;
 • kiaušidės išvaizda bus perkelta į vėlesnę datą;
 • padaugės nereikalingų patėvių.

Į tokią būseną paleistą augalą bus gana sunku pritaikyti atitinkamai normai.

Svarbu! Jei pomidorai „Mahitos“ pradėjo penėti, o daržovių augintojas nesiims jokių priemonių, tai bus nedideli vaisiai su vėlyvu derinimu.

Skaitant apie „Mahitos“ pomidorų apžvalgas, yra daug naudingų rekomendacijų dėl laistymo ir šėrimo:

 • Pasodintų daigų „Mahitos“ laistymas turėtų būti saikingas. Pasirodžius 3-4 šepečiams, vandens dozę galite šiek tiek padidinti.
 • Sunkiau reguliuoti vandens greitį, jei lašinamasis laistymas šiltnamyje įrengtas iš vienos sistemos, paskirstytos skirtingiems pasėliams. Čia turėsite koreguoti dozę kiekvienam lašintuvui šalia augalo. Jei šiltnamyje paprasčiausiai išdėstoma intensyvaus drėkinimo juosta, dozė koreguojama atsižvelgiant į vandens tiekimo laiką.
 • Esant staigiam šalčiui, pomidorų laistymo intensyvumas sumažėja arba visiškai sustabdomas. Čia reikia pažvelgti į situaciją. Jei nėra kuo šildyti šiltnamio, pomidorai vis tiek nesugers vandens šaltyje.
 • Daržovių augintojai pomidorams šerti rekomenduoja naudoti minimalias mineralines trąšas, jas reikia tepti po kiaušidės bent iš trijų šepetėlių.

Kiekviename savo veiksme daržovių augintojas turi jausti normą. Perviršius nereiškia, kad augalui bus naudingas vandens ar trąšų perteklius.

Vaisiaus minkštimo spalvos intensyvumo reguliavimas

Pagal jų savybes pomidorai „Mahitos“ po nokinimo įgauna ryškiai raudoną minkštimo ir odos spalvą. Tačiau gali kilti problema, susijusi su netolygia ar neintensyvia vaisiaus spalva. Pirmoji problema yra tas pats neteisingai subalansuotas laistymas. Daugelyje apžvalgų sodininkai tikina, kad turi ilgametę pomidorų auginimo patirtį ir teisingai laistė.

Gal jie teisūs. Čia gali slypėti kita problema - trąšų trūkumas. Tačiau iš karto nepilkite visko po krūmais. Pomidorui trūksta konkretaus priedo:

 • Netinkama kalio spalva pastebima netolygi vaisiaus spalva. Mineralo patekimas į dirvą subalansuos natūralų procesą. Pomidorai įgaus natūralią, ryškiai raudoną minkštimo spalvą.
 • Manganas laikomas spalvų greitintuvu ir taip pat yra atsakingas už spalvų sodrumą. Trūkstant kalio, manganas yra nenaudingas, nes pagreitis neprisideda prie vienodos vaisių spalvos.

Abu mineralai turi būti subalansuoti. Tai yra vienintelis būdas pasiekti gerų rezultatų.

Temperatūros režimas

Hibridas pasižymi ištverme. Mahitos turi stiprią krūmo struktūrą, kuri gali atlaikyti daugybę šiltnamio mikroklimato pokyčių. Tai taip pat taikoma žemesnėms temperatūroms. Jei pomidorų lapus veikia saulės spinduliai, jums nereikia jaudintis. Augalo nudegimai nėra baisūs, be abejo, neperžengiant ribų.

Tačiau kodėl reikia išbandyti pomidorų sodinimą dėl įvairių nelaimių. Norint gauti gerą derlių, pageidautina šiltnamio viduje palaikyti aukštesnę temperatūrą. Mahitos yra hibridas ir jie mėgsta šilumą.

Ką daryti su lapija

Lapų perteklius iš augalų ima sultis. Jei jo yra daug, tada vaisiai yra mažesni, jie ilgiau noksta ir nėra tokie saldūs. Tačiau taip pat neįmanoma pašalinti daugybės lapų. Krūmo sustorėjimas yra svarbi Mahitos savybė. Jei pašalinsite daug lapijos, pomidoras patirs daug streso, nes per jį augalas atvėsina, gauna drėgmę ir deguonį. Nugriebti krūmą reikia iš dalies. Lapai nupjaunami tik iš apačios ir ten, kur jie trukdo derėti vaisiui, užtamsindami saulę.

Vaizdo įraše pasakojama apie Mahitos auginimą:

Atsiliepimai

Apskritai Mahitos laikomas nepretenzingu pomidoru. Jei laikysitės paprasčiausių priežiūros taisyklių, galėsite išauginti gerą derlių. Patvirtinimui siūlome perskaityti paprastų daržovių augintojų apžvalgas.

Galina, vasarnamio savininkė
„Mahitos“ šiltnamyje auginu jau trečius metus. Hibridas man patiko dėl skanių vaisių. Krūmų augimą riboju prispausdamas viršūnes 1,8 m aukštyje.Šį apribojimą lemia šiltnamio lubų aukštis. Aš visada nulaužiu apatinius lapus. Ant kiekvieno šepetėlio palieku daugiausiai 5 vaisius, kad augalui nebūtų nereikalingos apkrovos.
Svetlana, dviejų šiltnamių savininkė
Man patiko „Mahitos“ dėl didelio derlingumo. Iš kiekvieno krūmo surenku vidutiniškai 12 kg pomidorų. Hibrido ypatingos priežiūros nevykdau. Aš darau viską, kaip ir kitus pomidorus. Viršutinį padažą taikau tik antrame vystymosi etape.
Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba