Pomidoras tingus

Ne paslaptis, kad pomidorai yra reiklus pasėlis. Ko neina mūsų šalies sodininkai, norėdami gauti gerą šių šilumą mėgstančių augalų derlių. Siekdami kažkaip palengvinti ir taip sunkų mūsų sodininkų gyvenimą, Sibiro selekcininkai sukūrė specialią pomidorų veislę „Lazy“. Būtent apie jį ir bus kalbama šiame straipsnyje.

Tingus

Veislės charakteristikos

Pomidorų tinginys yra viena ryškiausių veislių Sibiro atrankaneseniai pasitraukė. Nepaisant to, kad nuo jos sukūrimo praėjo maždaug 6 metai, ji jau spėjo įgyti plačią ir pelnytą populiarumą.

Ši veislė pavadinimą gavo ne veltui. Tai idealiai tinka pradedančiam sodininkui, taip pat tiems, kuriuos atsibodo prakaituoti ir prižiūrėti pomidorų lovas. Sibiro veisimas paliko ypatingą šios veislės pėdsaką - jis gerai toleruoja šalčius ir nėra jautrus temperatūros svyravimams. Dėl to „Lazytom“ pomidorai tinka auginti ne tik vidurinėje juostoje, bet ir šiauriausiuose regionuose.

Svarbu! Auginti šią veislę būtina tik šiauriniuose regionuose šiltnamiuose ar plėvelių prieglaudose. Kiti regionai gali tingiai įsodinti tingų moterį į atvirą žemę - derlius nuo to nenukentės.

Pomidorų veislė Lazytayka priklauso ankstyvai bręstančioms veislėms. Nuo atsiradimo momento iki pirmųjų vaisių nokimo tai užtruks nuo 95 iki 100 dienų. Jo lemiantys krūmai gali užaugti iki 60 cm aukščio. Jų kompaktiškas dydis ir žemas ūgis leidžia juos auginti net mažuose šiltnamiuose. Lazyayka veislės pomidorų augalams nereikia privalomo krūmo formavimo. Viskas, ko jiems reikia, yra nuimti posūkius prie pirmojo šepetėlio ir nulenkti pagrindinį stiebą 40 - 50 cm aukštyje.Taip pat dėl ​​gausaus vaisiaus su dideliais vaisiais tingius krūmus reikia susieti su atrama.

Tingus

Šios veislės vaisiai yra susieti labai draugiškai ir daugiausia ant šoninių patėvių. „Prinokęs pomidoras tingus“ turi širdies formos formą ir lygią odą. Jo spalva gali būti įvairi: nuo ryškiai raudonos iki raudonos raudonos. Šios veislės pomidorai yra didelio dydžio. Jų vidutinis svoris bus apie 300 gramų. Gerai prižiūrint, vidutinis pomidorų svoris gali viršyti 500 gramų. Vaisiaus minkštimas yra vidutinio tankio, jame yra nuo 4 iki 5 pertvarų. Lazyayka veislės pomidorų sausųjų medžiagų kiekis bus maždaug 4,5%.

Tingus

Šios veislės skonio savybės yra puikios. Jie turi malonų skonį su šiek tiek rūgštumu. Jie puikiai tinka vartoti šviežiai, taip pat gaminti sultis ir įvairius padažus. Jų galima naudoti paruošiant marinuotus agurkėlius ir juos konservuojant. Be to, veislę „Lazy Tomato“ galima vartoti ir džiovintoje formoje.

Ši pomidorų veislė išsiskiria atsparumu vėlyvosioms pūslėms ir makrosporozei. Iš kenkėjų lokys ir šliužai, puolantys suaugusius augalus, gali būti pavojingi šiai veislei.

Svarbu! Lazyayki veislės augalų ir vaisių grybeliniai pažeidimai yra gana dažni, kai jie auginami šiltnamyje.

Norėdami to išvengti, negalima pamiršti apie būtinybę reguliariai vėdinti šiltnamį.

Pomidorų veislė Lazytayka turi padidintą derlių. Iš kiekvieno jo krūmo galite surinkti iki 6 kg pomidorų. Bendras kvadratinio metro derlius bus apie 15 kg.

Pagrindiniai „Lazyayka“ veislės pranašumai yra šie:

 • dideli vaisių dydžiai;
 • puikus skonis ir rinkos ypatybės;
 • pomidorų galimybė ilgai laikyti;
 • atsparumas šalčiui;
 • vaisių gebėjimas sunokti prieš laiką pašalinus iš krūmo.

Be privalumų, „Lazytom“ pomidorų veislė turi keletą trūkumų:

 • šios veislės augalai nepakenčia karščio ir sausros gana gerai;
 • įvorėms reikia stiprios atramos;
 • gali augti ne visuose dirvožemiuose.

Atsižvelgiant į visus šios veislės privalumus, jos trūkumai tampa nereikšmingi. Daugelis sodininkų atkreipia dėmesį į pomidorų veislės „Lazytom“ nepretenzingumą, taip pat puikų derlių.

Augančios rekomendacijos

Mūsų platumose Lazytayka pomidorų derlius, kaip ir kitos veislės, auginamas per daigus. Jo paruošimas prasideda kovo mėnesį, 50 - 55 dienas prieš nusileidimą į nuolatinę vietą.

Patarimas! Tie sodininkai, kurie nori pradėti derliaus nuėmimą dar greičiau, sodinukus gali pasodinti į nuolatinę vietą per 45 dienas nuo daiginimo.

Tuo pačiu metu sėjinukus reikia sodinti ne anksčiau kaip kovo viduryje.

Nepaisant to, kad beveik visos sėklos yra paruošiamos prieš pardavimą, patyrę sodininkai rekomenduoja jas rūšiuoti ir perdirbti patys. Tam jums reikia:

 • Panardinkite visas sėklas į vandenį. Sėkmės, išplaukiančios į paviršių, yra tuščios ir negali dygti. Todėl jiems neleidžiama nusileisti. Be to, nesodinkite smulkių ir pažeistų sėklų - greičiausiai jos neišdygs.
 • Pasirinktas sėklas 15 minučių reikia apdoroti silpnu kalio permanganato tirpalu. Po to juos reikia nuplauti šiltu vandeniu.
 • Mirkykite sėklas vandenyje, įpilant mineralinių trąšų ar augimo stimuliatorių. Mirkymo laikotarpis neturėtų viršyti 12 valandų.

Rūšiuodami ir perdirbdami sėklas, galite pasiekti ne tik 100% daigumą, bet ir žymiai sustiprinti jaunų augalų imunitetą.

Sodinant sėklas daigams, verta laikytis 1,5 cm sėjos gylio. Gilesnis ar seklus sodinimas neleis sėkloms normaliai dygti. Kad daigai pasirodytų kuo greičiau, būtina jiems užtikrinti nuo 20 iki 26 laipsnių temperatūrą. Atsiradus daugumai daigų, rekomenduojama žeminti temperatūrą. Dieną turėtų būti 14–16, o naktį - tarp 12–14 laipsnių šilumos.

Kad pomidorų veislės „Lazytom“ augalus būtų lengviau persodinti į nuolatinę vietą, jie turi būti sukietėję. Grūdinimo procedūra yra gana paprasta - jauni augalai naktį išnešami į balkoną arba dedami prie šiek tiek atidaryto lango. Tuo pačiu metu, norint išvengti daigų ištempimo, iš pradžių indai turi būti uždengti plėvele.

Svarbu! Grūdinimas atliekamas esant ne mažiau kaip 10 laipsnių nakties temperatūrai.

Tinginiai daigai skinami suformavus pirmuosius du lapus. Tuo pačiu metu jie turi būti kruopščiai persodinami, nepažeidžiant silpnos augalų šaknų sistemos. Skynimo metu reikia patikrinti kiekvieną augalą ir, jei aptinkamas šaknų puvinys, išmesti. Be to, silpniems daigams neturėtų būti suteikta galimybė. Ypač jei jį planuojama sodinti į atviras lysves.

Pomidorų veislė „Lazy“, nepaisant nereikalingos priežiūros, gali augti ne visuose dirvožemiuose. Jo daigai neturėtų būti sodinami labai tręštuose rūgščiuose dirvožemiuose. Lovos su puriu vidutinio ar neutralaus rūgštingumo dirvožemiu bus optimalios. Jei toje vietoje organizuojama sėjomaina, lovos po:

 • morkos;
 • Lukas;
 • agurkai;
 • kopūstai;
 • ankštiniai.
Svarbu! Pomidorai neturėtų būti sodinami po bulvių ar pipirų 3 metus. Šie augalai nepaliks pomidorams naudingų medžiagų.

Be to, jie turi bendras ligas, kurios labai padidins pomidorų augalų užkrėtimo riziką.

Daugiau informacijos apie pomidorų ligas galite rasti vaizdo įraše:

Jauniems Lentyayka veislės augalams optimaliam augimui nereikia daug vietos. Viename kvadratiniame metre gali tilpti iki 6 krūmų. Toliau rūpintis jais nebus sunku. Viskas, ko jiems reikia, yra:

 • Keliaraištis į atramą ar groteles;
 • Reguliarus laistymas. Mūsų klimato sąlygomis pomidorus reikia laistyti ne dažniau kaip 2 kartus per savaitę, kai jie auginami lauke, ir kartą per savaitę, kai jie auginami šiltnamyje. Verta laistyti tik prie šaknies. Geriausia vengti pomidorų laistymo purkštuvais.
 • Šios veislės vaikaičių pašalinimas atliekamas tik iki pirmo šepetėlio. Ateityje tinginių akims nereikia gnybti ir formuoti krūmo.
 • Tręšimas mineralinėmis ir organinėmis trąšomis.

Pomidorų veislė „Lazy“ gali atsilaisvinti ir ravėti. Tačiau atlikus šias procedūras galima padidinti šios veislės augalų produktyvumą.

Jei laikysitės šių paprastų rekomendacijų, pirmuosius tingius pomidorus galite surinkti per 2,5 - 3 mėnesius nuo ūglių atsiradimo.

Atsiliepimai

Galina, 42 metai, Kovrovas
Tingi moteris iš nuotraukos pasirinko pomidorų įvairovę. Jau namuose skaičiau, kad jis nepretenzingas ir tyliai džiaugėsi. Daigų sėklos buvo apdorotos kalio permanganatu ir pasodintos. Daigai išdygo kartu, bet ne visi išgyveno. Sodinukus sodinau šiltnamyje gegužės pabaigoje. Šios veislės krūmai išaugo gana kompaktiški. Pasodinau juos kas 50 cm, bet galėjau palikti šiek tiek mažiau vietos. Vaisiai yra gana dideli, todėl krūmai turi būti surišti. Jie turi klasikinį pomidorų skonį su rūgštumu. Šios veislės derlius mane džiugino, todėl pasodinsiu daugiau.

Larisa, 31 metai, Strunino
Ši veislė buvo įsigyta per klaidą, tačiau niekada nesigailėjau. Tingūs pomidorai visiškai atitinka nuotraukas iš sėklų pakuotės. Jie yra dideli ir labai skanūs. Tuo pačiu metu jiems nereikia ypatingos priežiūros. Auginau juos lauke ir nesitikėjau gausių vaisių. Tačiau ši įvairovė mane nustebino. Aš tikrai vėl pasėsiu.

Marija, 58 metai, Serpuchovas
Jau antrus metus auginu tinginę moterį. Ši veislė reikalauja privalomo susiejimo su atrama. Šiuo atveju būtina susieti ne tik pačią bagažinę, bet ir šepečius. Pirmą kartą to nepadariau, ir pomidorų šepetėlis sulūžo. Apskritai įvairovė yra tikrai gera. Jis turi didelius ir mėsingus vaisius. Bet be tinkamos priežiūros jis neduos gausaus derliaus. Todėl nepasakyčiau, kad jis toks nereiklus rūpintis.

Komentarai (1)
 1. Veislė "tingus" yra labai gera. Pomidorai yra dideli net lauke. Minkštimas yra skanus, net sakyčiau, cukrus. Man tai labai patiko. Aš būtinai pasodinsiu.

  2018-02-14 08:02 val
  Natalija 63 metai, Kemerovo
Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba