Pomidorų bananų kojos: veislės savybės ir aprašymas

Daugelis sodininkų iš esmės yra eksperimentatoriai. Nedaugelis žmonių atsisakys savo svetainėje auginti naują pomidorų veislę, norėdami įvertinti naujojo produkto skonį. Selekcininkų dėka pasirinkimas jiems yra labai sunkus. Galų gale veislių įvairovė yra tiesiog nuostabi. Kai kurios rūšys turi ne tik neįprastą skonį, bet ir neįprastą formą bei spalvą. Daugelio augalų rūšių derlius ir žemės ūkio technologijos gerokai skiriasi. Vienas iš šių naujų produktų yra pomidorų veislė „Banana Legs“. Veislės pavadinimas yra intriguojantis ir norima sužinoti apie tai kuo daugiau: pamatyti nuotrauką, perskaityti sodininkų, jau auginusių šiltnamyje ar atvirame lauke, apžvalgas, palyginti charakteristikas.

Veislės aprašymas

Nepaisant to, kad pomidoras „Banana Legs“ buvo išvestas dar 1988 m., Susidomėjimas juo nesumažėjo iki šiol. Ir dėl rimtų priežasčių. Nors jį veisė amerikiečių selekcininkai, jis gana plačiai paplito pietiniuose regionuose, Rusijos viduryje ir net gana atšiauraus klimato vietovėse. Ir visa tai yra dėl pranašumų, kuriuos pomidoras turi visiškai, visiškai nesant jokių trūkumų.

Šiuo metu pomidoras „Banana Legs“ yra labai populiarus. Lemiantis. Skiriasi nepretenzinga priežiūra. Nurodo sezono vidurio veisles. Kataloguose jį galima rasti skyriuje „geltonavaisės“ veislės. Oficialus pavadinimas yra „Bananų kojos“. Auginimo technika praktiškai nesiskiria nuo tradicinių veislių auginimo.

Auginant pomidorus atvirame lauke ir šiltnamyje, skirtumas nedaug. Po plėvele ar šiltnamyje krūmai užauga iki 1,5 m aukščio. Atvirame lauke krūmai vos pasiekia 0,8 - 0,9 m aukštį. Šakos ir lapai yra gana ploni ir grakštūs.

Įdomus! Pomidorų „Bananinės kojos“ (daigų ar ne daigų) auginimo būdas neturi įtakos vaisių derliui, skoniui ir kokybei.

Pomidorai sunoksta nuo 65-70 dienų. Jie taip pat skiriasi dideliu produktyvumu - iš vieno krūmo, laikantis auginimo taisyklių, galite surinkti bent 4-6 kg pomidorų.

Vaisių ir pomidorų vaisių savybės

Visų pirma, sodininkai atkreipia dėmesį į vaisių formą ir ryškumą.

Pomidorų forma yra tikrai neįprasta - ji šiek tiek primena egzotinius vaisius. Tikriausiai būtent ši aplinkybė suvaidino savo vaidmenį, kai selekcininkai pasirinko jam tokį keistą vardą. Bet aprašant veislę internetinėse parduotuvėse, daugiausia minima varveklio forma.

Ryškiai geltona spalva yra išskirtinis pomidorų „Banana Legs“ bruožas. Šiek tiek neprinokę vaisiai turi nedidelius blyškiai žalios spalvos blyksnius, kurie išnyksta bręstant.

Augalas priklauso karpių veislėms. Vienoje grupėje auga nuo 7 iki 13 pomidorų. Jie subręsta beveik tuo pačiu metu, o tai leidžia ne tik pamaitinti šeimą skaniais pomidorais, šiek tiek užuomina citrusinių vaisių, bet ir paruošti įvairiausius žiemos preparatus.

Vieno pomidoro masė svyruoja nuo 50-80 gramų. Tačiau augindami pomidorą šiltnamyje, puikiai prižiūrėdami ir laiku laistydami, sodininkai pastebi, kad vaisiaus svoris gali siekti 110–130 gramų.

Pomidorų ilgis taip pat priklauso nuo auginimo sąlygų. Vidutiniškai jie siekia 8-10 cm dydžio, tačiau šiltnamiuose jie gali užaugti iki 12 cm.

„Banana Legs“ veislės pomidorai skoniu skiriasi nuo tradicinių. Mėsinga, minkšta minkštimas su minimaliu sėklų kiekiu - tai jų bruožas. Pomidorų odelė yra gana tanki, o tai atlieka svarbų vaidmenį konservuojant. Pomidorų skonis yra saldus, subtilus rūgštumas ir švelnus citrinos poskonis.

Įdomus! Pomidorų krūmų „Banana Legs“ nereikia spausti, tačiau juos reikia reguliariai prisegti.

Pomidorai laikomi labai ilgai, nekeičiant jų skonio. Pomidorai gerai toleruojami gabenant tolimais atstumais, su sąlyga, kad jie buvo nuskinti šiek tiek neprinokę.

Pliusai ir minusai pomidorui „Banana Legs“

Renkantis sodo sėklas, kiekvienas sodininkas, be savybių, įvertina bet kokios veislės pranašumus ir trūkumus.

Pagrindiniai pomidorų „Banana Legs“ privalumai yra šie:

 • Didelis produktyvumas;
 • Paprastos sodinimo ir vėlesnės priežiūros taisyklės;
 • Ryški vaisiaus spalva ir neįprasta forma;
 • Subtilus, saldus skonis su vos pastebima rūgštele;
 • Didelis atsparumas įvairioms ligoms, ypač vėlyvoms ligoms;
 • Lengvai toleruoja šilumą ir nedidelius temperatūros kritimus;
 • Šie pomidorai lengvai pritaikomi prie vietos klimato sąlygų;
 • Vienodai gerai tinka auginti lauke ir šiltnamyje;
 • Galima auginti be sėklų;
 • Didelis pomidorų sėklų „bananų kojos“ daigumas (daugiau kaip 97%);
 • Puikiai toleruoja nardymą ir perkėlimą;
 • To paties dydžio vaisiai;
 • Vienu metu žydėjimas ir nokinimas.

Turėdamas įvairiausių pranašumų, norėčiau paminėti dar vieną dalyką - pomidoras „Banana Legs“ praktiškai neturi trūkumų. Jei auginant kyla kokių nors sunkumų, tai reiškia, kad nebuvo laikomasi auginimo taisyklių. Per tankūs sodinimai ar nepakankama saulės šviesa labai veikia pomidorų derlių ir skonį.

Įdomus! Šiek tiek neprinokę pomidorai puikiai tinka išsaugoti kaip visumą.

Sodinimo ir priežiūros taisyklės

Kaip minėta pirmiau, pomidorų „Banana Legs“ auginimo technika niekuo nesiskiria nuo kitų veislių. Pomidorai gali būti auginami ir kaip daigai, ir be daigų, sėklos iš karto pasodinamos į atvirą žemę. Pastarasis metodas idealiai tinka pietiniams regionams ir centrinei Rusijai, taip pat šildomų šiltnamių savininkams.

Pomidorų auginimas daiguose

Daigams pomidorų „Banana Legs“ sėklos pasodinamos likus bent 65–70 dienų iki numatomos transplantacijos į atvirą žemę. Skinti rekomenduojama 2-3 lapų stadijoje. Reikalingas viršutinis padažas ir reguliarus dirvos purenimas.

Persodinant daigus į atvirą žemę, 1 m² plote galima pasodinti ne daugiau kaip 4 augalus. Nestorinkite sodinimo - oro ir maistinių medžiagų trūkumas iškart veikia vaisių derlių ir skonį.

Pomidorų auginimas be sėklų

Prieš sodindami pomidorų „Bananų kojos“ sėklas į atvirą žemę, turite tinkamai purenti dirvą. Viršutinis padažas su sudėtingomis mineralinėmis trąšomis turi būti atliekamas tuoj pat skylėse.

Augimo procese pomidorus reikia reguliariai laistyti šiltu, nusistovėjusiu vandeniu ir purenti dirvą.

Naudojant bet kokį pomidorų auginimo būdą, augimo procese būtina suformuoti krūmą. Tam paliekami 3-4 galingi, sveiki stiebai. Likusi dalis turi būti pašalinta.

Veislės ypatybės rodo, kad pomidoro „Banana Legs“ nereikia spausti. Nepaisant to, daugelis sodininkų, savo patirtimi, vis dar rekomenduoja reguliariai spausti pomidorus iškart po krūmo susidarymo. Priešingu atveju vaisiai bus maži, o derlius iškart sumažės.

Įdomus! Selekcininkas Tomas Wagneris yra pomidorų veislės „Banana Legs“ kūrėjas.

Pomidorus reikia surišti, kitaip jie paprasčiausiai pateks į daugybės vaisių turinčių šepetėlių svorį.

Remiantis daugybe apžvalgų, pomidoras „Banana Legs“ yra labai išrankus. Kartu su dideliu derlingumu tai tik padidina šios veislės vertę.

Vaisių naudojimas

Puikaus skonio pomidorai „Bananų kojos“ puikiai tinka valgyti šviežius, taip pat vasaros salotoms ir griežinėliams ruošti patiekiant ant šventinio stalo. Ruošiant salotas, reikia nepamiršti, kad pomidorai turi švelnų citrinų skonį.

Daugelis šeimininkių pomidorus dažnai naudoja konservavimui tiek kaip visumą, tiek kaip žieminių salotų ir lecho komponentą. Sūdyti sveiki vaisiai atskleidžia jų išskirtinį skonį.

Mėgstantiems eksperimentuoti virtuvėje, „Banana Legs“ pomidorai gali būti naudojami gaminant įvairius padažus, pastas ir kaip padažo ingredientą. Jie labai gerai tinka greitai užšaldyti visus arba supjaustytus pomidorus, taip pat džiovinti.

Kiekviena šeimininkė, atsižvelgdama į savo šeimos narių pageidavimus, ras, kur ir kaip galima pritaikyti šiuos neįprastus, ryškius ir nepaprastai skanius pomidorus.

Atsiliepimai apie pomidorą "Bananų kojos"

Daugelis sodininkų, kurie savo sklypuose jau užaugino šios veislės pomidorus, labai dviprasmiškai kalba apie jo ypatybes. Visi pastebi didelį pomidorų sėklų „Bananų kojos“ daigumą ir nepretenzingą priežiūrą. Kai kurie svetainių savininkai pažymi, kad šios veislės augalai gerai duoda vaisių šiomis sąlygomis:

 • Sodinimo taisyklių laikymasis - ne daugiau kaip 4 vnt / m²;
 • Geras apšvietimas;
 • Viršutinis padažas mineralinėmis trąšomis skynimo etape ir vėliau augimo procese;
 • Reguliarus dirvožemio laistymas ir purenimas;
 • Krūmo susidarymas ir reguliarus žnyplėjimas.

Tik šiuo atveju galite pasikliauti aukšta derliaus kokybe.

Įdomus! Pasirinkdami pomidorus „Banana Legs“ žiemai ruošdami salotas, nepamirškite, kad po terminio apdorojimo citrinos skonis tampa ryškesnis.
Katerina, 43 metai, Bryansk
Aš auginau šią veislę jau trejus metus. Mano šeimai tai labai patinka. Mano anūkai labai mėgsta šiuos pomidorus. Į stiklainius dedu tik šiais metais. Anksčiau jie valgė viską ir neturėjo jų pakankamai iki ruošinių. Bet aš noriu pasidalinti savo patirtimi. Pirmaisiais metais derlius buvo labai mažas. Kaip paaiškėjo, bananiniai kojų pomidorai mėgsta augti, jei yra pakankamai laisvos vietos ir daug šviesos. Nuo tada aš juos iškart sodinu į atvirą žemę ir nesivarginu su daigais.
Vitalijus, 52 metai, Iževskas
Užkandžiui patiko šviežios banano kojos. Bet bankai man nepatiko. Bet tai yra skonio reikalas.
Valentina, 38 metai, Saratovas
Jau seniai sodinau pomidorų „Banana“ kojas. Norint gauti gausų derlių, būtina juos sugnybti. Anksčiau palikdavau tik du stiebus, bet tada ant kiekvieno krūmo pradėjau palikti po 4. Dabar derlius didelis. Pomidorai labai skanūs, mano namų ūkiui patinka ryškiai geltona spalva. Jie labai mėgsta „Bananchiki“ ir žiemą jį išleidžia iš skardinės - tai ryškus saulėtos vasaros priminimas.

Vaizdo įrašo autorius papasakos apie visus pomidorų „Banana Legs“ privalumus:

Išvada

Pomidoras "Bananų kojos", veislės savybės ir aprašymas, apžvalgos, nuotraukos sako tik vieną dalyką. Jei mėgstate kažką egzotiško ir nepaprasto, norite patirti naujų pojūčių ir nebijote eksperimentuoti, be baimės gaukite sėklų ir pasodinkite jas savo svetainėje. Jums ir jūsų artimiesiems tikrai patiks neįprasta forma, ryškiai geltona spalva ir malonus pomidorų skonis su citrusinių vaisių užuomina.

Komentarai (1)
 1. Ir man labai patinka šie pomidorai. Straipsnyje yra nuotrauka, kurioje vaisiai supjaustomi ant plokštelės. Jų vidus yra skaidrus, tada jie tampa labai skanūs. Taigi neskubėkite jų plėšti nuo krūmo tik geltonai, palaukite, kol jie taps oranžiniai.Tada suprasite, kad pomidorai yra tikrai skanūs.

  2020-01-14, 02.01
  Lidija
 2. Praėjusiais metais auginamos bananų kojos. Skanu, kai gaivi, tuščia. Vadinasi, jis tinkamas tik išsaugoti

  2020-01-09, 10.01 val
  Julija
  1. Apsaugos, šiukšlių srityje aš nemėgau nei šviežių, nei sūrių, net susierzinau, kad užėmiau vietą šiltnamyje ir nusipirkau maišą sėklų už šimtą rublių.

   2020-03-17, 03.03 val
   Elnna
 3. Iš partnerio nusipirkau pomidorų sėklų „Banana Legs“. Ji taip pat pasidalijo sėklomis su giminaičiu. Pomidorai užaugo gražūs, bet, kas man patinka, jie visai nėra skanūs, bet ši medinė šerdis. Tai siaubinga. Aš visiškai nesuprantu, kaip galima reklamuoti tokią veislę. Tai yra blogiausi pomidorai, kuriuos esu pasodinęs.

  2020.01.02 10:01
  Tatjana
 4. Pomidorų bananų kojos nepatiko: kietas vidurys, jokio skonio. Nors veislė vaisinga, o forma graži, konservuodama ji nesutrūkinėja, gražiai atrodo stiklainiuose.

  2019.10.23 09.10
  Galina
 5. Sutinku su Viačeslavo komentaru, kad pomidoras turi kietą šerdį, pavyzdžiui, kempinė, kuri viską gadina. Pomidorų derlius yra labai didelis iš krūmo, prinokusio pomidoro skonis yra saldus, nėra rūgštumo.

  2019-04-09, 10.09 val
  Olga
 6. Bandžiau auginti „Banana Legs“ veislę ...
  Derlius didelis, bet skonis toks ir toks, nė vienam mūsų nepatiko, o vaisiaus viduryje yra kažkoks kietas pagrindas, kuris nekramto, trukdo.

  2019 08 15, 12:08 val
  Viačeslavas
Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba