Pomidoras 100 svarų: veislės savybės ir aprašymas

Veislė "Šimtas svarų" turėtų būti nurodyta neįprastų pomidorų kategorijai. Šis originalus pavadinimas aiškiai parodo šių pomidorų ypatumus: jie yra labai dideli ir svarūs. Jų forma primena didžiulį lašą ar mažą skudurinį maišelį, pripildytą kažko labai sunkaus. Tokių unikalių pomidorų nuotraukos ir pagrindinės veislės „Šimtas svarų“ savybės siūlomos vėliau straipsnyje. Visiems susidomėjusiems taip pat pasistengsime pateikti rekomendacijas, kurios padės sėkmingai užauginti nuostabius pomidorus savo rankomis.

Išsamus veislės aprašymas

Pomidorų įvairovė „Šimtas svarų“ neseniai tapo prieinama naminiams sodininkams. Į valstybės registrą jis buvo įtrauktas tik 2013 m. Tačiau vos per kelerius metus ši nuostabi pomidorų veislė įgijo populiarumą ir tapo mėgstama daugelio ūkininkų veislė.

Augalo aprašymas

Veislė „100 pūdų“ yra neapibrėžta, pasižymi ilgu vaisių periodu. Jo krūmai nuolat auga, o tik nepalankios oro sąlygos gali sukelti šio proceso pabaigą. Auginti įvairius pomidorus „Šimtas svarų“ atvirose lysvėse galima tik pietiniuose šalies regionuose. Centriniuose ir šiauriniuose regionuose pomidorus rekomenduojama auginti šiltnamiuose, šiltnamiuose. Taip pat reikia nepamiršti, kad būtent šiltnamyje veislė demonstruoja savo rekordinį derlingumą.

Viso pomidorų auginimo metu „šimtas svarų“ turi būti teisingai suformuota nuimant šoninius posūkius. Susiformavimo procese gali likti tik vienas posūnis, kuris ilgainiui taps antrąja vaisiaus šaka.

Atviroje žemėje ir šiltnamyje pomidorai „Šimtas svarų“ nespėja visiškai atsisakyti viso derliaus, todėl daugelis ūkininkų mėnesį iki vasaros sezono pabaigos užspaudžia galingo aukšto krūmo viršūnę. Tai leidžia jums nukreipti maistines medžiagas ne į papildomų lapų augimą, o į esamų daržovių nokimą.

Neapibrėžti krūmai šiltnamio sąlygomis gali užaugti iki 2-2,5 m. Atvirose dirvožemio vietose jų aukštis, kaip taisyklė, neviršija 1,5 m. Ant aukštų ūglių aktyviai formuojasi vaisinės sankaupos su 3-5 kiaušidėmis. Rekomenduojama iš dalies retinti keletą pomidorų lapų, kad būtų optimizuotas maistinių medžiagų pasiskirstymas ir kaip prevencinė priemonė nuo ligų vystymosi.

Aukšti pomidorų krūmai „Šimtas svarų“ reikalauja kruopštaus keliaraišo. Be to, ant atramos reikia tvirtinti ne tik pačius ilgus stiebus, bet ir vaisinius šepetėlius, kurie gali sulūžti nuo pomidorų svorio.

Daržovių savybės

„100 pūdų“ veislės pomidorai pasižymi nuostabia savybe. Jie turi unikalią formą, kuri nepanaši į nieką kitą. Kai kurie ekspertai teigia, kad šių pomidorų forma yra ašaros formos, daugelyje apžvalgų ji apibūdinama kaip kriaušės formos. Žemiau esančioje nuotraukoje galite įvertinti tikrąją pomidorų „Šimtas svarų“ formą:

Dideli šios veislės pomidorai sveria apie 200-300 g. Jų būdingas bruožas yra ryškūs išilginiai šonkauliai, esantys visame vaisiaus paviršiuje. Subrendę pomidorai turi ryškiai raudoną, labai apetišką spalvą. Pomidorų odelė yra gana plona ir švelni. Kai vartojami švieži pomidorai, jis vos pastebimas. Pomidorų mėsa yra tvirta ir mėsinga. Vidinėje daržovės ertmėje praktiškai nėra laisvo skysčio ir sėklų.

Svarbu! Subtili 100 pūdų pomidorų oda patikimai apsaugo ją nuo įtrūkimų.

Pjaudami pomidorą galite pastebėti, kaip skleidžiasi ryškus, gaivus aromatas. Tai sužadina kiekvieno, esančio šalia, apetitą. Paragavęs minkštimo, niekas nenusivils, nes didelis cukraus kiekis ir mažas rūgštingumo procentas daro pomidorą labai labai skanu. Ar verta atkreipti dėmesį į tai, kad esant tokioms skonio savybėms pomidorų veislė „Šimtas svarų“ yra salotų veislė ir rekomenduojama ruošti šviežius patiekalus.

Gana tankus minkštimas ir mažas laisvo skysčio kiekis leidžia sėkmingai virti makaronus iš pomidorų, tačiau mažai tikėtina, kad iš tokių daržovių bus galima sultis. Po konservavimo pomidorų skonis išlaiko unikalumą, tačiau, deja, didelius pomidorus teks supjaustyti į kelias dalis, kad būtų galima įdėti į stiklainį.

Svarbu! Pomidorų veislėje „Šimtas svarų“ yra padidėjęs cukraus, likopeno, karotino kiekis.

Veislės derlius

Veislė „100 pūdų“ turi trumpą nokinimo laikotarpį. Taigi, norint gauti didžiulį daržovių derlių, nuo pirmųjų žalių ūglių pasirodymo turi praeiti maždaug 110 dienų. Taip pat transplantacijų skaičius ir augalų prisitaikymo prie naujų sąlygų greitis turi įtakos pomidorų nokinimo laikotarpiui.

Pomidorus rekomenduojama auginti daiguose. Sėklos sėjamos į žemę balandžio pradžioje, o sulaukus 45–55 dienų daigai sodinami į šiltnamį ar sodo guolį. Vos per mėnesį galėsite paragauti pirmųjų prinokusių pomidorų. Apskritai veislės „Šimtas svarų“ derlius yra gana didelis ir siekia apie 6 kg / krūmas arba 20 kg / m2.

Svarbu! 1 m2 dirvožemyje galima pasodinti „100 pūdų“ pomidorus, kurių storis ne didesnis kaip 3 krūmai.

Ligos atsparumas

Pomidorų veislė "Šimtas svarų" turi didelį atsparumą kenksmingai mikroflorai. Augalo genetinė apsauga leidžia užauginti gerą, gausų ir aplinkai nekenksmingą derlių nenaudojant chemikalų. Svarbu prisiminti, kad jei nesilaikoma tam tikrų auginimo taisyklių, negalima išvengti ligų ir vabzdžių invazijos. Pabandysime prisiminti tik keletą svarbių „sveikų“ pomidorų auginimo niuansų:

 • Prieš sodinant pomidorus, dirvą reikia dezinfekuoti kalio permanganato tirpalu.
 • Šiltnamyje turėtų būti užtikrinta normali oro cirkuliacija.
 • Dirvožemio ravėjimas, purenimas ir mulčiavimas, lapijos pertekliaus pašalinimas yra veiksminga priemonė kovojant su ligų vystymusi.
 • Kaip prevencinę kovos su grybelinėmis ligomis priemonę galite naudoti augalų purškimą kalio permanganato tirpalu.
 • Laiku apžiūrėję augalus, galėsite kovoti su vabzdžiais ankstyvose stadijose, mechaniškai juos pašalindami.
 • Kai kurie liaudies metodai gali veiksmingai kovoti su ligomis ir kenkėjais, išlaikant daržovių kokybę ir ekologiškumą.

Taigi neturėtumėte pasikliauti tik genetiniu pomidorų atsparumu įvairioms ligoms, nes tik priemonių rinkinys tikrai išsaugos augalų ir pasėlių sveikatą.

Veislės pranašumai ir trūkumai

„100 svarų“ pomidorų veislės savybės ir aprašymas neleidžia kalbėti apie akivaizdžius trūkumus. Būtinybė suformuoti ir surišti krūmą yra bene vienintelis niuansas, galintis sukelti tam tikrų auginimo proceso sunkumų. Likusiems pomidorams „Šimtas svarų“ būdingos tik teigiamos savybės:

 • nuostabi daržovių išvaizda ir skonis;
 • didelis produktyvumas;
 • trumpas vaisių nokinimo laikotarpis;
 • nepretenzybė auginimo sąlygoms;
 • geras atsparumas ligoms.

Išvada

Nepaisant paprastumo ir nepretenzingumo, „Šimtas svarų“ pomidorai turi puikų skonį ir aromatą, nepaliekantys abejingų. Šie pomidorai yra nepakeičiami salotose, jie gamina labai tirštą, įdomų padažą ir net konservavus išlieka nepakartojami.Kas bent kartą paragavo pomidorų „Šimtas svarų“, tikrai norės juos užsiauginti savo sode, kad bet kuriuo metu vėl būtų galimybė pajusti šį puikų skonį.

Atsiliepimai

Olga Kononova, 34 metai, Čeliabinskas
Pomidorai „100 pūdų“ vasarą sunoksta labai greitai ir tiesiogine to žodžio prasme iškart ateina prie mūsų stalo salotų pavidalu. Jie tikrai saldūs, skanūs, aromatingi. Valgome juos su malonumu su visa šeima.
Jekaterina Pavlova, 29 metai, Kazanė
Šiuos įdomios formos pomidorus „šnipinėjau“ iš savo draugės, o pernai nusprendžiau juos auginti savo sode. Neturėjau jokių sunkumų, derlius mane džiugino. Žinoma, konservuoti tokias didesnes daržoves yra nepatogu, tačiau salotoms „100 pūdų“ yra geriausias variantas.
Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba