Pomidorų veislės iš Sibiro pasirinkimo su nuotraukomis ir aprašymais

Pomidorai auginami visuose soduose ir daržuose. Visi myli pomidoras dėl jų skonio. Visi žino, kaip virti pomidorus. Tačiau tikriausiai ne visi žino apie pomidorų naudą sveikatai.

Naudingos pomidorų savybės

Juose yra daug vitaminų - gerai žinomas faktas. Pomidoruose yra likopeno, labai galingo antioksidanto. Likopenas absorbuojamas daug geriau, jei pomidorai buvo išvirę, šviežių pomidorų salotas pagardinkite augaliniu aliejumi, tada likopenas bus absorbuojamas kiek įmanoma. Pomidorai teigiamai veikia nervų sistemą, nes juose yra serotonino - „džiaugsmo hormono“, kuris išgelbės jus nuo depresijos.

Didelis geležies kiekis apsaugos širdį ir kraujagysles nuo ligų. Pomidorų oda ir sėklos gerina žarnyno judrumą. Norintys sulieknėti, dietoje tikrai turėtų būti pomidorai. Meilė pomidorams yra nusipelno, dėl to jie tapo labiausiai paplitusia ir labiausiai užauginta daržove pasaulyje.

Sibiro selekcijos veislių pranašumai

Kiekvienais metais sodininkų veislės iš Sibiro pasirinkimo tampa labai populiarios. Specialiai Sibirui išvestos veislės išsiskiria atsparumu ligoms, dideliu produktyvumu ir greitu brendimu per trumpą vasarą, staigiais temperatūros pokyčiais ir nedideliu saulės spindulių kiekiu. Nepaisant to, kad pomidorai yra termofiliniai augalai, smarkiai žemyninio klimato sąlygomis Sibiro sodininkai gauna deramą skanių, aromatinių vaisių derlių. Sibiro pomidorai tinka Uralui ir vidurinė juosta Rusija - rizikingo žemės ūkio rajonams, kur vasara taip pat nesivelia į šilumos ir saulės gausą.

Būsimas derlius visiškai priklauso nuo teisingai parinktų sėklų. Nuspręskite, kokius reikalavimus kelsite būsimai gamyklai:

  • Prinokimo terminai;
  • Auginimo metodas;
  • Skonio savybės;
  • Krūmo forma ir aukštis;
  • Produktyvumas.

Taigi, jūs pasirinkote būsimus pomidorus pagal savo kriterijus ir pasirinkote daugiausiai vaisingas Sibiro selekcijos pomidorų sėklos. Sibiro selekcininkų pomidorai yra tinkami auginti tiek atviroje, tiek saugomoje žemėje. Auginimas be apsaugos yra rizikingas ūkininkavimas, pasėliai per daug priklauso nuo motinos gamtos užgaidų. Šiltnamyje derlius garantuotas, daug gausesnis nei atvirame lauke ir beveik 3 savaitėmis greitesnis. O techninio brandumo pomidorus galima pašalinti tiesiai iš krūmo. Vargu ar pamatysite brandžius stovinčius pomidorus atvirame lauke. Tačiau būtent vasaros pradžioje organizmas nori daugiau vitaminų.

Rūpinimasis būsimu derliumi prasideda pavasarį, net žiemą, kai ateina laikas sodinti daigus. Prieš sodindami grūdinkite sėklas. Vos išsiritusias sėklas dedame į šaldytuvą 12 valandų, tada išimame ir palaikome kambario temperatūroje dieną. Taigi, pakartokite 2–3 kartus. Patyrę sodininkai teigia, kad derlius padidėja 30–40 proc. Pomidorų daigai labai teigiamai reaguoja į gerą apšvietimą ir šilumą.Nepamirškite pasukti augalų, tada jie nebus ištempti ir bus stiprūs. Kaip prižiūrėti pomidorų daigus, žiūrėkite vaizdo įrašą:

Balandį - gegužę atlikite jaunų augalų grūdinimo procesą. Atidarykite langą, dienos metu balkone išimkite dėžutes su daigais. Kai augalai pasiekia maždaug 30 cm aukštį, jie yra pasirengę persodinti į šiltnamio dirvą. Sodinkite aukštas veisles ir hibridus iš eilės arba palaipsniui 40 - 60 cm atstumu. Iš anksto paruoškite dirvožemio mišinį šiltnamyje. Pomidorai mėgsta priesmėlį arba lengvą priemolio dirvą.

Dėmesio! Dirvožemio sudėtį gerina įterpiant humuso, supuvusio mėšlo, durpių.

Prieš sodindami šulinius išpilkite šiek tiek rausvos spalvos kalio permanganato tirpalu.

Tolesnė priežiūra susideda iš reguliaraus laistymo, vaikų pašalinimo. Nepersistenkite su laistymu. Priešingu atveju jūs gausite vandeningus pomidorus, kurie nebus skanūs ir sutrūkinės. Vanduo kas 5 dienas. Pošerių pašalinimas yra svarbiausias sodininkų procesas. Geriausia pašalinti šoninius ūglius, kurie nėra išaugę iki 5 cm dydžio. Po 14 dienų užriškite daigus.

Sibiro sėklų augintojai

Sibiro agrofirmos: „Sibiriada“, „Sibiro sodas“, „Altajaus sėklos“ turi savo produkciją, vykdo veisimo veiklą, teikia pagrindinę informaciją apie veisles, siūlo savo klientams geriausias Sibiro veislinių pomidorų sėklas. Sodininkams garantuojami geri rezultatai.

Didelio derlingumo pomidorų veislės

Be jokios abejonės, visi sodininkai nori gauti gausų derlių. atkreipti dėmesį sibiriniai pomidorai veisimas:

Abakano rožinė

Abakano rožinė

Tinka šiltnamiams, vaisinis tipas - ištemptas. Vaisiai prasideda 115 dienų po daiginimo. Pomidorai yra dideli, iki 500 g, rausvos spalvos minkštimas. Pomidorų forma labai panaši į gerai žinomą veislę. Jaučio širdis... Minkštimas yra malonaus skonio, labiau tinka salotoms. Krūmas užauga iki 2 m.

Grandee

Grandee

Nurodo sezono vidurio veisles, norint, kad vaisiai pasirodytų, reikia 110 - 120 dienų. Pomidorai yra skanūs, aromatingi, sveria iki 350g. Virimo programos: salotos. Augalo aukštis 55 - 60 cm.

Sibiro pasididžiavimas

Sibiro pasididžiavimas

Anksti sunokusi patikima veislė, pasodinus daigus šiltnamyje, pirmuosius pomidorus galima pašalinti po 85 dienų. Vaisiai yra plokšti, techninės brandos, ryškiai raudoni, neįprastai dideli, pirmieji pomidorai sveria apie 900 g, kiti - 600–700 g. Produktyvumas: apie 25 kg pomidorų 1 kv. m. Iš vaisių gaminamos pomidorų sultys, makaronai ir salotos. Sodininkų atsiliepimai apie šią veislę yra patys teigiamiausi, jie priskiria Sibiro pasididžiavimas į geriausių pomidorų veisles.

puikus karys

puikus karys

Aukšta veislė, reikia keliaraištis. Vaisiai prasideda 110 dienų po pirmųjų ūglių. Pomidorų forma yra plokščia, apvali, sverianti iki 500 g. Dėl vaisių dydžio sunku naudoti konservuojant, tačiau jie idealiai tinka salotoms gaminti. Produktyvumas: 19 kg 1 kv. m.

Sensei

Sensei

Ankstyvas derlius. Augalas yra kompaktiškas, šiltnamyje iki 1,5 m, atvirame lauke - šiek tiek mažiau. Maždaug 400 g svorio vaisiai, širdies formos. Vaisiai beveik iki šalnų. Techninį vaisiaus brandumą lemia raudonos spalvos spalva. Minkštimas malonus pagal skonį, saldus, mažai sėklinis.

Milžinų karalius

Milžinų karalius

Sezono viduryje, labai stambiavaisiai... Pomidorų svoris 800 - 1000 g. Techninio brandumo, sodriai raudonos spalvos, malonaus saldaus skonio, labai mėsingas... Kulinarinė paskirtis - salotos.

Alsou

Alsou

Mažas augalas, šiltnamyje užauga iki 80 cm, selekcininkai empiriškai nustatė, kad derlius siekia 9 kg už 1 kv. m. Pomidorai yra dideli, mėsingi, apie 500 g.

Scarlet žvakės

Scarlet žvakės

Nurodo sezono vidurio veisles, vaisiaus forma yra pailga, cilindro formos, cigaro formos. Vaisiai, sveriantys 100 - 120 g, maži, bet jų yra daug, visas krūmas išmargintas pomidorais. Produktyvumas 11, -12 kg už 1 kv. m. Tanki odelė neleidžia pomidorams įtrūkti.

Voveraitė

Voveraitė

Apie 110 cm aukščio, gerai toleruoja temperatūros pokyčius, derlinga veislė, 9,1 kg nuo 1 kv.m. Vaisiai yra maži, jų svoris yra 110 g.Techninio brandumo jie yra oranžiniai. Pailga forma. Konservuojant oda nesutrūkinėja.

Sibiro karalius

Sibiro karalius

Remiantis sodininkų apžvalgomis, tai geriausia ir derlingiausia veislė. Apie 700 g svorio vaisiai išsiskiria sodriu skoniu ir tankumu, netrūkinėja, spalva yra oranžinė. Reikia susieti krūmą, kitaip negalima išvengti šakų nulaužimo.

Auksiniai kupolai

Auksiniai kupolai

Duokite nuo 1 kv. m 10 - 13 kg apelsinų pomidorų. Sezono viduryje, vaisių svoris 200 - 400 g, malonus, saldus skonis. Deja, „Golden Domes“ trunka neilgai ir gerai netoleruoja transporto.

Malachito dėžutė

Malachito dėžutė

Labai neįprastas pomidoras iš Sibiro pasirinkimo. Nuo kitų veislių jis skiriasi spalva ir skoniu. Techninės brandos metu vaisiai pagelsta žaliais dryžiais. Labai skanus. Iki 200 g. Išpjovoje jis yra šviesiai žalios spalvos. Pasak sodininkų, jie blogai transportuojami, reikia priprasti prie veislės, nes nėra aišku, kaip nustatyti techninę brandą.

Vienuoliškas valgis

Vienuoliškas valgis

Veislę, kurios spalva yra ryškiai oranžinė, galima palyginti su oranžine. Pomidorų svoris 150 - 200 g, palankiomis sąlygomis iki 450 g. Galite paruošti padažus, salotas. Jie nėra tinkami konservuoti, nes odelė sutrūkinėja ir pomidoras krenta į gabalus.

Demidovas

Demidovas

Pomidorai sveria 80 - 120 g, giliai rausvos spalvos, visiškai subrendę, gero skonio, gali būti laikomi ilgai. Todėl augalas yra silpnai šakotas nereikia prisegti... Derlius didelis, veislė labai atspari ligoms, pomidorai surišti net nepalankiomis gamtinėmis sąlygomis.

Močiutės paslaptis

Močiutės paslaptis

Veislė, turinti labai didelius vaisius, jų svoris yra iki 1 kg, pomidoro forma yra apvali, šiek tiek suplota. Minkštimas yra tankus, sultingas. Iš jo gaunamos labai sėkmingos pomidorų sultys, makaronai, kečupas. Salotos pasižymi sodriu pomidorų skoniu. Labai nedaug sėklų. Juos surinkti būsimam derliui sunku. Pats augalas yra stiprus, galingas, aukštas.

Galvijų kakta

Galvijų kakta

Veislė yra nepretenzinga ir atspari ekstremalioms temperatūroms. Derlingumas didelis: 17 - 18 kg už 1 kv. m. Pomidorai yra dideli su tankiu minkštimu. Labiau tinka gaminti šviežias salotas. Jų svoris yra iki 400g.

Žąsų kiaušinis

Žąsų kiaušinis

Veislė, kuri savo forma iš tikrųjų primena žąsų kiaušinį. Minkštimas yra labai tankus, nesiskleidžia, nesiglamžo, yra padengtas tankia oda, jį lengva pašalinti. Vaisių svoris 300 g. Iš vieno kvadrato galite gauti 9 kg pomidorų. m. Krūmai šiltnamyje užauga iki 2 m.

Nauji Sibiro selekcininkų daiktai

atkreipti dėmesį naujų veislių pomidorai iš Sibiro pasirinkimo:

Žvaigždinis eršketas

Žvaigždinis eršketas

Šiltnamiams tinkamesnė veislė. Augalo aukštis 1,8 m. Vaisiai yra dideli. Kai kuriems sodininkams pavyksta priaugti svorio iki 1 kg. Vidutinis svoris yra apie 500 g. Pomidorai yra tankūs, malonaus skonio, turi mažai sėklų. Su tokiais dideliais dydžiais konservuoti sunku.

Erelio snapas

Erelio snapas

Neįprastas snapo formos pomidoras. Pirmieji vaisiai, sveriantys iki 800 g, vėliau - iki 400 g. Nuo 1 kv. m galite gauti 8 - 9 kg pomidorų. Minkštimas yra tvirtas, oda nesutrūkinėja. Pervežant pomidorai nenukenčia. Jie saugomi ilgą laiką.

Anksti brandinamas sibiras

Anksti brandinamas sibiras

Mažas aukštis 35 - 95 cm. Nuo daigumo iki pirmųjų vaisių praeina 120 dienų. 65 - 115 g - vaisiaus svoris, spalva ryškiai raudona, pomidorų forma apvali, šiek tiek suplota. Skonis puikus.

Sibiro koziris

Sibiro koziris

Skiriasi stabilių vaisių, krūmo aukštis 90 cm. Dideli pomidorai iki 700 g. Techninio brandumo, giliai rausvos spalvos. Gerai sandėliuojamas, gerai transportuojamas.

Andreevskio staigmena

Andreevskio staigmena

Pomidorai yra labai dideli iki 900 g. Idealiomis sąlygomis iki 1,5 kg. Minkštimas yra sultingas, puikaus skonio. Pomidorai turi patrauklią išvaizdą.

Graikų F1

Graikų F1

Nurodo ankstyvai subrendusius hibridus, atsparius ligoms. Vaisiai yra vidutinio dydžio, sveria 130 g. Rožinė spalva. Taikymas yra universalus.

Atsparus Kinijos ligoms

Atsparus Kinijos ligoms

Nauja veislė. Ryškiai raudonos spalvos vaisiai 200 g. Puikus skonis patenkins net gurmanus. Veislė atspari visų rūšių pomidorus pažeidžiančioms ligoms.

Milžinas Novikovas

Milžinas Novikovas

Techninės brandos vaisiai yra tamsiai rausvos spalvos, vidutinis dydis 500 g, gali užaugti iki 1 kg. Puikus skonis. Jis auga tiek lauke, tiek šiltnamiuose. Saugomoje žemėje tikri milžinai užauga iki 2 m aukščio. Sodininkai mėgsta šią veislę dėl didelio derlingumo ir ypatingo pomidorų saldumo.

Išvada

Žinoma, tai nėra išsamus geriausių Sibiro veislinių pomidorų veislių sąrašas. Sibiro mokslininkai nuolat pildo pomidorų asortimentą, kad sodininkai turėtų pasirinkimą ir galėtų pasirinkti augalą savo klimato zonai. Ir, svarbiausia, gauti gausų derlių, kurio užteks ne tik šviežiam maistui, bet ir suteikti šeimai pasiruošimo ilgajai žiemai.

Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba