Žieminių svogūnų rinkinys „Troy“: veislės aprašymas, sodinimas ir priežiūra

„Onion Troy“ yra olandų selekcinis hibridas, neseniai pasirodęs Rusijos sėklų rinkoje. Žieminę veislę galima sodinti tiek pavasarį, tiek rudenį nedideliame sklype ir ūkio laukuose. Kūrimo ir vėlesnio eksperimentinio auginimo metu buvo atsižvelgta į visus kultūros trūkumus ir jie pašalinti: Troja retai serga, kenkėjai jo praktiškai neveikia. Svogūnai auginami tik iš įsigytos sodinamosios medžiagos.

Trojos svogūnų aprašymas ir savybės

Pagal cheminę sudėtį hibridai nenusileidžia pasėlių veislėms, tačiau yra atsparesni stresui. Rudenį pasodinti egzemplioriai nebijo šalnų, jie pradeda augti +5 temperatūroje0 C, retai serga. Dėl šių savybių padidėja derlius ir supaprastinamas auginimas.

Troja buvo sukurta auginti produkcijos mastu. Veislė turi ilgą galiojimo laiką ir didelį skonį, kartumas yra nereikšmingas, pusiau karštas svogūnas. Bet kokiomis oro sąlygomis jis nešaudo, augalas visas maistines medžiagas išleidžia svogūnui nokti.

Svarbu! Troja neina į rašiklį, antžeminė dalis yra kieta ir nėra stora. Jei nukirpus lapus sutrinka fotosintezė, svogūnėlis išaugs mažesnis.

Išvaizda

Išoriškai Troy veislė nedaug skiriasi nuo standartinių veislių atstovų:

 • lemputė yra apvali, šiek tiek pailga, masė siekia 70-80 g, skersmuo yra iki 8 cm;
 • membraninę struktūrą sudaro viršutinės sausos auksinės arba šviesiai rudos spalvos svarstyklės ir sultingi vidiniai baltymai, turintys šiek tiek melsvą atspalvį;
 • kaklas yra plonas, trumpas;
 • lapai yra vamzdiniai, tamsiai žali, vaškine danga, nedaug, iki 35–40 cm ilgio, struktūra yra standi išilginiais pluoštais.

Kaip ir dauguma Trojos hibridų, jie neduoda sėklų, svogūnai dauginami dukterinėmis svogūnėlėmis, formuojant pumpurų lizdą šalia dugno. Šioje srityje besispecializuojančiose žemės ūkio įmonėse sodinamoji medžiaga gaunama naudojant specialią technologiją.

Vidinių svarstyklių minkštimas yra sultingas, pusiau aštrus, skonis nesikeičia nuo drėgmės deficito ar drėgmės pertekliaus

Derėjimo laikotarpis ir derlius

Troy hibridas yra ankstyva veislė. Pasodinus pavasarį, derlius sunoksta praėjus trims mėnesiams po daiginimo. Žiema auga anksčiau, svogūnai nuimami per 2,5 mėn. Pietiniuose regionuose derlius gaunamas maždaug liepos viduryje, vidutinio klimato sąlygomis to paties mėnesio pabaigoje. Prinokimą lemia žaliosios masės būklė. Jis pasidaro geltonas, paguldomas ir išdžiūsta. Lucos Trojos produktyvumas su 1m2 yra 5-6 kg.

Ligos ir kenkėjų atsparumas

Saulėtoje, vidutinio drėgnumo vietovėje hibridas neserga ir kenčia nuo kenkėjų. Trojos svogūnas turi stiprų atsparumą pagrindinėms infekcijoms: bakteriozei, alternarijai, miltligei, dugno baltumui ir puvimui, peronosporozei, lapų mozaikai.

Pagrindinė grėsmė kultūrai yra svogūnų kandis ir musė, tačiau šie vabzdžiai parazituoja ne ant Trojos hibrido.

Sudėtis ir savybės

Cheminėje svogūnų sudėtyje yra:

 • vitaminai (flavonoidų kvercetinas, askorbo rūgštis, B.1,2,6(E, A, PP);
 • saponinai;
 • Sachara;
 • gleivės;
 • fitoncidai;
 • eteriniai aliejai:
 • obuolių ir citrinų rūgštis;
 • mineralai: geležis, kalis, jodas;
 • pektino junginiai;
 • glikozidai.

Svogūnai turi antihelmintinių, baktericidinių, diuretikų savybių. Skatina skrandžio išskyrų gamybą, kuri normalizuoja virškinimo sistemos funkcionalumą. Rekomenduojama sergant cukriniu diabetu. Dalyvauja hematopoezėje ir medžiagų apykaitos procesuose.

Taikymas

Dažniausiai kulinarijoje naudojami „Trojos“ svogūnai. Jis dedamas į salotas, keptas ir virtas. Ši daržovė yra būtina norint gardinti daugybę patiekalų. Svogūnai yra įtraukti į daugelį daržovių konservavimo žiemai receptų. Jis dedamas į pusgaminius: koldūnus, koldūnus, kotletus. Naudojamas dešroms ruošti.

Svogūnai naudojami vaistinio preparato, turinčio antimikrobinį poveikį, gamybai "Allilchep", skirto disbiozei, žarnyno atonijai. Alglicerinas taip pat gaminamas gydant Trichomonas genezės kolpitus.

Svogūnai kosmetologijoje naudojami veidui balinti ir strazdanoms pašalinti. Padeda sergant seborėja, stiprina plaukų folikulus, apsaugo nuo odos pleiskanojimo.

Augantys regionai

Trojos svogūnas yra šalčiui atsparus augalas, ramiai atlaiko pavasario šalnas

Daigai pradinėje fazėje gali žūti + 2–4 temperatūroje0 C. Regionuose, kur vyrauja vidutinio klimato kontinentinis klimatas, lovą rekomenduojama uždengti naktį.

Susiformavus lapams, svogūnas nebijo temperatūrą sumažinti iki -4-70 C. Optimalus vegetacijos sezono rodiklis 15–250 C. Jei laikomasi laistymo režimo, jis gerai auga +350 C. Troy į valstybės registrą įrašė 2008 m. Su rekomendacijomis dėl auginimo centriniuose regionuose. Šią veislę galima auginti visoje Rusijos teritorijoje, išskyrus Tolimąją Šiaurę.

Privalumai ir trūkumai

Trojos lanko privalumai:

 • nuolat didelis derlius, nepaisant oro sąlygų;
 • atsparumas šalčiui;
 • tinka pramoniniam auginimui (galima nuimti derlių mechanizuotai);
 • streso tolerancija;
 • stiprus imunitetas;
 • ankstyvas brendimas;
 • didelė maistinė vertė;
 • naudojimo universalumas;
 • paprasta žemės ūkio technologija;
 • jokių strėlių.

Trūkumai yra neįmanoma savarankiškai dauginti ir didelės sodinamosios medžiagos kainos.

Hibridas auginamas tik svogūnams, Trojos žalumynai nenaudojami

Trojos svogūnų sodinimo ypatybės

Šviesos atžvilgiu veislė yra gana reikli, ji normaliai nesivystys pavėsyje. „Troy“ svogūnų lova dedama į sausą, derlingą dirvą, kuriai būdinga neutrali reakcija.

Dėmesio! Užmirkusioje vietoje hibridas mirs, geriausiu atveju jis atsiliks nuo augimo, o tai tiesiogiai paveiks derlingumo rodiklį.

Troją galima pasodinti prieš žiemą arba pavasarį, prieš dedant į sodą, sėklos nupjaunamos iki pečių, kad pagreitėtų daigumas, ir mirkomos „Energen“ stimuliatoriuje.

Trojos svogūnus sodinti prieš žiemą

Sevokas sodinamas maždaug spalio viduryje arba pabaigoje, atsižvelgiant į regioninį klimatą:

 1. Likus savaitei iki sodinimo, vieta iškasama, pašalinamos piktžolių šaknys.
 2. Prieš darbą pakelkite lovą iki 20 cm aukščio ir dezinfekuokite tirpalu, kuriame yra vario oksichlorido.
 3. Įvedamas humusas, medienos pelenai (jei sudėtis yra rūgšti), durpės, superfosfatas ir kalis. Visos medžiagos įterpiamos į dirvą pakartotinai kasant.
 4. Suformuokite 5 cm gylio griovelius, kurių 15 cm intervalas, išklokite sėklas 4 cm atstumu.
 5. Uždenkite dirvožemį ir išlyginkite paviršių.

Prieš šalnas aikštelė mulčiuojama durpėmis (4 cm), pavasarį sluoksnis pašalinamas taip, kad netrukdytų daigumui.

Lankas dedamas į griovelius dugnu žemyn

Trojos svogūnus sodinti pavasarį

Pietiniuose regionuose kultūra sodinama balandžio trečią dekadą, esant vidutiniam klimatui tai galima padaryti gegužės pirmoje pusėje. Sklypas paruošiamas rudenį, iškastas, pašalinamos piktžolės ir gausiai purškiamos vario sulfatu. Po pirmųjų šalnų atliekamas vandens užpylimas drėkinimas, žiemą jie padengia lovą sniego sankaupomis.

Trojos svogūnų pavasarinis sodinimas:

 1. Kasama sodo lysvė, išberiamos organinės medžiagos ir kompleksinės mineralinės trąšos.
 2. Vagos padaromos 5 cm gylio, sėklos išklojamos 8–10 cm atstumu.
 3. Pasodinkite svogūnus, užberkite žemę 2–2,5 cm sluoksniu.

Paviršius išlyginamas ir palaistomas tirpalu, kuris stimuliuoja augimą.

Trojos svogūnų priežiūra

Veislė nereikalauja papildomų agrotechninių metodų, Trojos svogūnai auginami pasėliuose:

 1. Gegužės – birželio mėnesiais svogūnai laistomi kartą per savaitę, kurio tūris yra 10 l / 1m2... Laistymas visiškai nutraukiamas likus 3 savaitėms iki derliaus nuėmimo.
 2. Piktžolė auga piktžolėms augant.
 3. Kai plunksna užauga iki 6 cm, jos maitinamos azotu ir kaliu. Susiformavimo metu svogūnėliai tręšiami skystomis organinėmis medžiagomis, po 10 dienų pridedama "Agricola svogūnams ir česnakams".

Atsižvelgiant į tai, kad veislė „Troy“ yra ankstyva, maitinimas nutraukiamas nuo liepos antrosios pusės.

Ligos ir kenkėjų kontrolė

Svogūnas Trojus neserga, jei lovos parenkamos teisingai, tai yra saulėtoje ir sausoje vietoje. Priešingu atveju svogūnėliai gali pūti, augalo išsaugoti nebus įmanoma. Siekiant užkirsti kelią grybelinėms infekcijoms, visiškai susiformavusi žalia masė apdorojama „Hom“ arba vario sulfatu.

Nuolat purenant ir šalinant piktžoles, kenkėjai neatsiranda. Profilaktikai šalia sodo lysvės galite pasodinti aštraus kvapo augalą, pavyzdžiui, medetkas.

Išvada

Trojos svogūnas yra ankstyvas hibridas, turintis stiprų imunitetą. Sodinti galima pavasarį ir rudenį. Žieminiai pasėliai greičiau sunoksta ir laikomi ilgiau nei tris mėnesius. Svogūnai atsparūs stresui, stabilus derlius, universalus naudojimas. Tinka auginti visoje Rusijoje (išskyrus šiaurinius regionus).

Sodininkų apžvalgos apie svogūną Troją

Valentina Vasilyeva, 56 metai, GNizhny Tagil
Trojos svogūnus sodinu šalyje jau antrą sezoną. Aš patenkinta įvairove. Svogūnai greitai noksta, augdami nekelia problemų. Pirmąsias tris savaites po pasodinimo palaistau, ateityje bus pakankamai lietaus. Produktyvumas aukščiausiu lygiu. Šiemet surinkau nuo 2 m2 apie 9 kg, su kitomis veislėmis tokio rezultato nebuvo.
Tatjana Strezhenova, 45 metai, Maskvos sritis
Troją sodinu ketvirtus metus. Jis mano prioritetas. Anksčiau bandžiau ir veisles, ir hibridus, kilo problemų dėl auginimo, daugiausia sodinimas nukentėjo nuo miltligės. Teko nuolat apdoroti. Naudojant šią svogūnų įvairovę, viskas gerai: ji nesuserga, gerai vystosi, skonis puikus ir derlius didelis.

Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba