Agurkai Cedric F1: veislės aprašymas, nuotraukos, sodininkų apžvalgos

Cedric agurkas sėklų rinkoje pasirodė vos prieš kelerius metus, per tą laiką sodininkai galėjo tai įvertinti. Daugeliui žmonių patiko ankstyva daržovės branda, jos skonis, didelis derlius. Norint, kad veislės ypatybės pasireikštų kuo ryškiau, reikia žinoti auginimo subtilybes ir niuansus.

Veisimo istorija

Cedric agurkas (Cucumis sativus L. Cedrik) yra olandų selekcininkų iš Enza Zaden darbas. 2015 m. Hibridas buvo įtrauktas į Rusijos Federacijos valstybinį registrą ir rekomenduotas auginti patalpose daugumoje šalies regionų. Jis vertinamas visame pasaulyje ir sėkmingai auginamas pavasarį ir žiemą šildomuose šiltnamiuose.

Cedric agurkų aprašymas

Cedric veislės agurkai priklauso neapibrėžtam tipui, jo ūgliai neapsiriboja augimu, jei neužspausite viršūnių. Lapija yra vidutinio dydžio, tamsiai žalia. Kedrinis agurkas suformuoja šiek tiek šonines šakas. Šaknų sistema yra pakankamai galinga, esant nepalankioms sąlygoms, ji gali aprūpinti drėgmę ir maistines medžiagas, nenuleisdama susidariusių kiaušidžių. Augalas tik laikinai nustoja augti. Cedric veislės agurkų žiedų tipas yra moteriškos. Pagrindinio stiebo pažastyse kartu su pumpurais atsiranda nuo trijų iki penkių kiaušidžių. Rinkos brandos metu „Zelentsy“ ilgis yra 12–14 cm, vidutinis svoris - 100 g. Vaisiaus forma yra pailga, cilindro formos. Oda yra tamsiai žalia, su mažais gumbeliais, baltais spygliais ir nedideliu pubescencija. Briaunojimo praktiškai nėra. Minkštimas yra sultingas, saldus, tankus, traškus, su ryškiu aromatu.

Kedro agurkų sėklos yra mažos, dažnai nėra perspektyvios

Cedric agurkų charakteristikos

Kadangi Cedric veislė yra partenokarpinė, agurkai šiltnamyje duoda stabilų ir reguliarų derlių. Neapibrėžtumas leidžia jums gauti aukštą augalą ir surinkti maksimalų puikios kokybės vaisių skaičių iš vieno krūmo. Hibridas anksti subręsta. Gabenamumas ir laikymo kokybė yra aukšti. Jis vertinamas dėl atsparumo pagrindinėms ligoms - miltligei, kladosporiui, agurkų mozaikai. Vaisiaus paskirtis yra universali.

Svarbu! Agurkas Cedricas gali duoti vaisių net esant silpnam apšvietimui.

Derlius

Vaisiai trunka apie du mėnesius. Derlingumui įtakos neturi temperatūros svyravimai ir augimo sąlygų pokyčiai. Cedric veislės agurkai bręsta tolygiai, atsižvelgiant į žemės ūkio technologijas nuo 1 m2 surinkti 15-18 kg. Sukūrus reikšmingą humuso sluoksnį, reguliariai laistant, užpilant viršų, derlius padidėja iki 24–26 kg / m2.

Subrendimo ir žydėjimo terminai

Kedriniai agurkai pradeda žydėti praėjus mėnesiui po daiginimo. Intensyvaus ir draugiško derėjimo pradžią galima stebėti po 40–45 dienų. Jie renkami kas dvi dienas. Norėdami pašalinti vaisius, naudokite žirkles ar genėjimo žirkles, kad rankomis nuskynę nepažeistumėte ūglių. Cedric agurkus turite laikyti šaldytuve ar rūsyje, kur oro temperatūra neviršija +10 ⁰С, o drėgmė aukšta. Jie dedami į konteinerius su angomis laisvai oro cirkuliacijai (kartoninės dėžės, krepšeliai). Iš anksto išrūšiuotas, pašalinant pažeistus ar turinčius ligos požymių.

Kedriniai agurkai skinami vakare arba anksti ryte

Ligos ir kenkėjų atsparumas

Cedric hibridas pasižymi dideliu imunitetu nuo pagrindinių grybelinių ligų. Prevenciniais tikslais šiltnamiuose būtina dezinfekuoti dirvą, fumiguojant sieros bombomis, apdorojant vario sulfatu. Patalpoje reikia palaikyti optimalią drėgmę, periodiškai vėdinti. Sėjomaina ir azoto kiekio dirvožemyje kontrolė padeda išvengti Cedric agurkų ligų. Augalą kartais užpuola kenkėjai. Didžiausias pavojus tarp jų yra:

 1. Meliono amaras - jį lemia nukarusi lapija, saldžios rasos lašai ir skruzdžių sankaupos.

  Norėdami kovoti su amarų užkrėtimu, gydymas kiaulpienių šaknų infuzija, pridedant garstyčių, padeda

 2. Voratinklinė erkė - balti taškai lapo gale ir voratinklio susipynimas ūglių viršūnėse.

  Norėdami kovoti su agurko voratinklinėmis erkutėmis, naudojama medetkų infuzija

 3. Whitefly - baltos lervos, kurios vėliau išsivysto į mažus kandžius, paliekant lipnią stiebų dangą.

  Prieš baltąją muselę agurkai purškiami dopingo antpilu kartą per dešimt dienų

 4. Agurkinis uodelis - jo lervos daro sėklalizdžio lapuose skylutes, dėl kurių daigas pagelsta ir žūva.

  Agurkų uodą galite sunaikinti apdorodami „Aktara“ praėjus 3-4 dienoms po pasodinimo.

Privalumai ir trūkumai

Kedriniai agurkai yra gana nauja veislė; tik keletą metų jie buvo naudojami ankstyvosioms daržovėms gauti privačiuose ūkiuose ir pramoniniu mastu. Per šį laiką buvo atskleisti hibrido pranašumai ir trūkumai.

Cedric veislės agurkai išsiskiria kiaušidžių formavimo paketo metodu

Hibrido pliusai:

 • ankstyvas nokinimas;
 • didelis ir stabilus derlius;
 • savidulkė;
 • atsparumas infekcijoms ir vabzdžių kenkėjų ataka;
 • puikus skonis;
 • naudojimo universalumas;
 • ištikimybė ekstremalioms temperatūroms ir nepakankamas apšvietimas;
 • pateikimo išsaugojimas sandėliavimo ir gabenimo metu.

Cedric agurkų trūkumai yra tai, kad neįmanoma pačių rinkti sėklų, nes jie neišlaiko veislių savybių.

Sodinti kedrinius agurkus

Kedrinius agurkus galima auginti šiltnamyje, atvirame lauke, balkone ir net ant palangės. Jo tolerancija šviesos trūkumui ir staigiems temperatūros pokyčiams padeda auginti vienodai turtingus pasėlius visomis sąlygomis. Jie naudoja ir sėklų metodą, ir daigus.

Sėja atvirame grunte

Cedric hibridas yra atsparus daugumai ligų, todėl daug lengviau auginti lauke ir sodinti su sėklomis. Pasirinkite vietą, gerai apšviestą saulės ir puriu, derlingu dirvožemiu.

Svarbu! Kasmet keičiama agurkų sodinimo vieta atvirame lauke.

Cedric veislės sėklų nereikia iš anksto paruošti, nes jos perkamos iš specializuotų gamintojų, kurie visiškai apdoroja sėklą. Aikštelė iškasama iki kastuvo bajoneto gylio, pašalinant piktžolių šaknis. Į dirvą dedama pjuvenų, durpių, vištienos išmatų. Suformuojamos keteros, kurių plotis 70 cm, o aukštis 20 cm, ir jų paviršius išlyginamas. Pašildę orą iki +18 ⁰С, o dirvą iki +15 ⁰С, jie pradeda sėti. Keteros centre, 3 cm gylyje, padaryta vaga, kuri išpilama karštu kalio permanganato tirpalu. Sėklos išdėstomos 25 cm intervalais, padengiamos dirvožemiu 3 cm sluoksniu. Viršuje uždedamos arkos ir padengiamos agropluoštu arba plėvele. Optimaliausias Cedric agurkų sėjos laikas vidurinėje juostoje yra gegužės pabaiga. Jie turėtų būti koreguojami atsižvelgiant į regiono klimato sąlygas. Geriausi Cedric agurkų pirmtakai yra bulvės, ridikai, paprikos, žirniai ir kopūstai.

Svarbu! Plėvelių pastogės turi būti periodiškai atidaromos ventiliacijai.

Neauginkite Cedric agurkų po moliūgų ar morkų

Daigų metodas

Norėdami paspartinti Cedric agurkų derlių, naudojamas daigų metodas.Durpių stiklinės, tabletės, kasetės ar plastikiniai indai imami kaip konteineriai. Jie veikia pagal algoritmą:

 1. Indas užpildomas drėgnu dirvožemio mišiniu, sudarytu iš smėlio, humuso ir sodo dirvožemio, paimtu santykiu 1: 2: 2.
 2. Sėklos užplombuojamos po vieną iki 1,5–2 cm gylio.
 3. Iš viršaus uždenkite stiklu arba plėvele ir perkelkite į šiltą vietą (+25 ⁰С).

Po 5-6 dienų pasirodo pirmieji ūgliai. Konteineriai su Cedric agurkų daigais perkeliami į gerai apšviestą vietą. Oro temperatūra palaipsniui mažinama iki 15-18 ⁰С.

Svarbu! Trūkstant apšvietimo, daigai apšviečiami specialiomis lempomis, dienos valandomis pailginant kelias valandas.

Cedric agurkų daigai laistomi švariu, šiltu vandeniu bent du kartus per savaitę

Persodinimas į nuolatinę vietą atliekamas, kai ant augalų išsivysto keturi tikrieji lapai. Sodinama šiltnamyje pagal schemą 20x50 cm, dedama ant 1 m2 mažiausiai trys augalai. Agurkai laistomi, šiek tiek išpurenti, sukuria vertikalaus augimo atramą.

Kedro agurkų priežiūros taisyklės

Kad Cedric agurkai būtų sėkmingi vegetacijos ir vaisių, turite:

 1. Šiltnamyje palaikykite pastovią +20 ⁰С temperatūrą.
 2. Supilkite nusistovėjusį vandenį.
 3. Reguliariai purenant, pašalinant piktžoles nuo šaknies.
 4. Teisingai suformuokite ir prijunkite krūmus prie grotelių.
 5. Tręškite periodiškai.

Agurkai Cedric šeriami kelis kartus - prieš žydėjimą kompleksinėmis mineralinėmis trąšomis, jų metu - superfosfatu ir karbamidu, tris kartus vaisiaus laikotarpiu - kalio sulfatu ir Agricola.

Cedric veislės augalai turi būti tinkamai suformuoti:

 1. Nuvilkite pirmuosius penkis lapų sinusus.
 2. Pašalinkite vaikaičius ant pagrindinio stiebo, palikdami kiaušides.
 3. Suimkite viršų pasiekę 2–3 m aukštį.

Pageltusius apatinius lapus reikia periodiškai nupjauti ir pašalinti.

Išvada

Agurkas Cedricas yra jauna, perspektyvi ankstyvoji veislė, nesukelianti daug rūpesčių. Patyrę ir pradedantys sodininkai jį vis dažniau renkasi, nes norint gauti aukštos kokybės daržoves per trumpą laiką pakanka minimalios priežiūros.

Sodininkų apžvalgos apie Cedric agurkus

Panina Elena, Smolensko sritis
Agurkų veislės Cedric sėklos prieš dvejus metus nusipirko netyčia, draugo patarimu. Pirmoji staigmena manęs laukė, kai visos dešimt sėklų iš pakuotės pasirodė gyvybingos, davė gerų, stiprių daigų. Kitą kartą veislė pasitaikė po mėnesio - pasirodė pirmieji žalumynai - maži, spuoguoti, traškūs ir neįprastai skanūs. Nuo tada tai yra mano mėgstamiausia veislė.
Smirnovas Nikolajus, Kirovas
Cedric veislę auginu polikarbonatiniame šiltnamyje. Balandžio pabaigoje sodinu daigus, o po mėnesio renku pirmuosius agurkus. Jie ilgai duoda vaisių. Užtenka pasiruošimo žiemai ir šviežio vartojimo.

Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba