Naminis pomidorų perdirbimas

Šiuolaikiniai selekcininkai nenuilstamai dirba ir kiekvienais metais kuria naujus hibridus bei pomidorų veisles. Jie ir iš tikrųjų visi norime, kad naujovės būtų skanesnės už mūsų pasodintas veisles. Būtų gerai, jei jie dainuotų anksti ir ilgiau laikytųsi. Bet bene svarbiausia yra tai, kad jie yra atsparūs pagrindinėms pomidorų ligoms. Deja, tiesiog nėra veislių ir hibridų, atsparių joms genetiniu lygmeniu. Jei jie bando jums parduoti tokį pomidorą, tada pardavėjas paprasčiausiai nenori.

Bet yra pomidorų veislių ir hibridų, kurie gana sėkmingai atsispiria pagrindinei nakvišų rykštei - fitoftorai. Sodininkui augalui reikalinga tik nedidelė pagalba, pavyzdžiui, pomidorui apdoroti namuose. Tai žymiai sumažins šios pavojingos ligos riziką. Hom taip pat kovoja su pomidorų alternatyva.

Pagrindiniai fitoftoros požymiai ir paplitimo metodai

Vėlyvasis arba vėlyvasis puvinys yra pomidorų ir kitų nakvišų šeimos augalų, įskaitant bulves, liga. Vėlyvą pūtimą sukelia patogeniniai grybai. Paprastai pirmieji suserga nusilpę augalai. Ant stiebų ir lapų atsiranda rusvai rudos dėmės... Atidžiai apžiūrėję, kitoje lapo pusėje pamatysite subtilų baltą pūką. Tai zoosporangijos, lengvai perduodamos iš augalo į augalą. Drėgnoje aplinkoje iš jų atsiranda ligos sukėlėjo sporos, kurios per augalą patenka į augalą arba dygsta tiesiai per viršutinį audinio sluoksnį.

Kaip taisyklė, bulvės pirmosios suserga vėlyvuoju pūtimu. Grybų sporų galima rasti ant sveikai atrodančių sėklinių gumbų ir viršutiniame dirvožemio sluoksnyje. Iš sergančių bulvių liga plinta pomidorais. Laikas nuo bulvių ligos iki pomidorų ligos yra tik savaitė, daugiausia dešimt dienų. Sporos gali žūti saulėtu oru. Šlapios ir šaltos vasaros su staigiais temperatūros pokyčiais ir rūkais prisideda prie greito plitimo fitoftora.

Dėmesio! Niekada nesodinkite pomidorų šalia bulvių. Profilaktiškai perdirbdami pomidorus nuo vėlyvosios avių, nepamirškite perdirbti bulvių.

Tai ne tik sumažins abiejų kultūrų ligų riziką, bet ir padidins bulvių auginimo sezoną, taigi ir derlių. Namuose perdirbtos bulvės nemėgsta Kolorado vabalų.

Norint, kad fitoftoros sporos neužkrėstų pomidorų, ant augalų lapų paviršiaus būtina sukurti apsauginį sluoksnį, taip pat pomidorus apdoroti tokia medžiaga, kuri, pataikiusi į ligos sukėlėjo sporas, sunaikintų juos. Hom atitinka visus šiuos reikalavimus.

Naminis pomidorų paruošimas ir perdirbimas su juo

Hom yra kontaktinis fungicidas. Ką tai reiškia?

 • Toks vaistas negali išgydyti jau sergančių augalų, o patikimai apsaugo juos nuo infekcijos, ant lapų ir stiebų susidaro apsauginė plėvelė. Atsižvelgiant į vaisto veikimo ypatumus, gydymas turėtų būti prevencinio pobūdžio ir pradėti prieš vėlyvosios pūtimo pradžią ne tik pomidorams, bet ir bulvėms.
 • Jis praktiškai neprasiskverbia į audinius, sutelkdamas dėmesį į jų paviršių.
 • Vario oksichloridas, kuris yra pagrindinė veiklioji vaisto medžiaga, sunaikina ligos sukėlėjo ląsteles, sukeldama jos mirtį, tačiau tik augalo paviršiuje.
 • Patogeniniai organizmai nepripranta prie vaisto veikimo. Todėl kiekvienas gydymas bus vienodai veiksmingas.
 • Gydymas gali būti atliekamas kelis kartus, vidutiniškai nuo trijų iki penkių kartų, nes vaistas augale nesikaupia.
 • Kiekvieno gydymo trukmė yra nuo dešimties iki keturiolikos dienų.
 • Vaistas per pusmetį visiškai suyra į žmonėms nepavojingus komponentus.
Patarimas! Kadangi namą lengva nuplauti vandeniu, kuris ateina į augalą lietaus ar laistymo būdu, augalai gydomi kas dvylika dienų.

Kaip pritaikyti hom

Standartiniam augalų gydymui, vadovaujantis instrukcijomis, už kiekvieną keturiasdešimt gramų vaisto pridedama dešimt litrų vandens. Pirmiausia paruošiamas koncentruotas tirpalas, ištirpinant vario oksichloridą nedideliame kiekyje vandens, o tada įpilama likusio vandens. Kadangi pomidorų perdirbimo norma yra ne daugiau kaip vienas litras dešimtyje kvadratinių metrų, ši suma akivaizdžiai bus nereikalinga. Šis tirpalas nėra saugomas. Todėl jums reikia sutelkti dėmesį į pomidorų užimamą plotą, ir, žinoma, aukštoms veislėms reikės daugiau tirpalo, nes jie turi didelę lapų masę.

Pomidorų perdirbimo su namais ypatybės

Yra taisyklės, kurių laikymasis padės padaryti gydymą ne tik kuo efektyvesnį augalams, bet ir saugų žmonėms.

 • Kiekvieną kartą paruoškite šviežią preparatą.
 • Rengdami ir apdorodami normas, stebėkite proporcijas.
 • Pomidorai apdorojami giedrą ir nevėjuotą dieną. Geriau tai daryti ryte arba vėlai popiet. Oro temperatūra apdorojimo metu neturėtų viršyti 30 laipsnių.
 • Apdorodami atkreipkite dėmesį į apatinę lapų pusę, nes ant jos dažnai nusėda ligų sukėlėjai.
 • Būtinai dėvėkite specialius drabužius, pirštines ir naudokite respiratorių. Nerūkykite ir nevalgykite.
 • Apdorojus reikia persirengti, visiškai nusiprausti ir net praskalauti burną.
 • Laikykite vaistą atokiau nuo maisto ir naudokite specialiai tam skirtus indus.
 • Nenaudokite indų iš geležies ir cinkuoto plieno. Vario oksichloridas reaguoja su geležimi, keičiasi tirpalo sudėtis ir savybės.
 • Neleiskite homai liestis su šarmais, jie ją suardo.
 • Nelaikykite vaisto aukštesnėje nei trisdešimt ar žemesnėje nei penkių laipsnių Celsijaus temperatūroje.
 • Vaistas turi trečią pavojingumo klasę. Tai yra toksiška žuvims, todėl neturėtų būti išleidžiama į vandens telkinius. Per pirmąsias šešias valandas po gydymo vaistas yra toksiškas bitėms.
 • Perdirbti pomidorų metu nepageidautina.
 • Hom yra suderinamas su daugeliu kitų klasių pesticidų ir fungicidų, išskyrus šarminius. Jis gali būti derinamas su kai kuriomis trąšomis ir imunostimuliatoriais, pavyzdžiui, su humatais ir epinu.

Įspėjimas! Visos procedūros baigiamos likus dvidešimt dienų iki sunokusių pomidorų derliaus nuėmimo.

Atsižvelgiant į pomidorų perdirbimo su homomu ypatumus, geriau juos atlikti prieš žydėjimą, taip pat tarp pirmojo ir antrojo gėlių šepetėlio žydėjimo. Kitais augalų auginimo sezono laikotarpiais gydymas gali būti atliekamas su kompozicijomis, kurioms netaikomi apribojimai ir laukimo laikotarpis, tai yra, apdorotus pomidorus galima valgyti jo įgyvendinimo dieną.

Fitoftora yra klastinga ir nenuspėjama liga. Daug lengviau to išvengti nei išgydyti.

Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba