Geriausios pomidorų veislės 2021 m

Jau žiemos pradžioje laikas pagalvoti, kokių pomidorų sėklų pirkti kitam sezonui. Galų gale, prieš sodindami pomidorus sode, turite auginti sodinukus. Šis procesas yra gana kruopštus, tačiau šviežių daržovių derlius pradžiugins savininką ir jo svečius visą vasaros sezoną.

Šiame straipsnyje bandysime nustatyti 10 geriausių veislių pomidorų, klasifikuoja mišrūnus ir veisles pagal įvairias savybes, taip pat rekomenduoja geriausias 2021 m. pomidorų veisles.

Kodėl reikia sodinti pomidorus

Pomidorai į Rusiją atkeliavo iš Pietų Amerikos, šie vaisiai labai mėgsta saulę ir šilumą. Tačiau tai netrukdė selekcininkams sukurti pomidorų veisles, tinkamas sodinti net ir Sibiras.

Šiandien nė vienas vasarnamis neapsieina be krūmų su pomidorais. Juk pomidoras yra labai sveika uoga, jame yra likopeno, antioksidanto, kuris skatina ląstelių atsinaujinimą, apsaugo nuo senėjimo ir vėžinių ląstelių vystymosi.

Be to, pomidorų vaisiuose yra didelis kiekis vitaminų A ir C, keli mikroelementai, todėl ši daržovė tampa ne tik labai skani, bet ir nepaprastai sveika.

Pomidorų universalumas taip pat vaidino reikšmingą vaidmenį jo paplitime. Juk pomidorus galima valgyti ne tik šviežius ir dėti į salotas, iš jų gaminami unikalūs padažai, džiovinti, džiovinti, konservuoti, marinuoti ir net spaustos sultys.

Sodininkai, kurie nusprendė auginant pomidorus, turėtų būti pasirengę tam tikram šios kultūros kaprizingumui, pomidorus reikia prižiūrėti - jie patys neaugs. Bet kiekvienas krūmas gali patikti svetainės savininkui su keliais kilogramais puikių šviežių daržovių.

Kaip nustatyti geriausias sodinamų pomidorų veisles

Geriausių pomidorų reitingas nėra lengvas. Iš tiesų, šiandien yra daugiau nei 7,5 tūkstančio šių daržovių rūšių, o kiekvienais metais yra vis daugiau pomidorų veislių ir hibridų.

Norėdami suprasti, kurie pomidorai yra geriausi, pirmiausia turite nuspręsti, kokie reikalavimai keliami pomidorams. Pavyzdžiui, tai gali būti keliolika:

  • anksčiausias pomidoras;
  • tinka atviram gruntui;
  • auginami šiltnamiuose;
  • pasižymi neįprastomis savybėmis (nestandartinė spalva, forma, skonis);
  • nauji veislininkystės pokyčiai 2021 m.
  • per metus išbandytos veislės ir pan.
Dėmesio! Paprastai ūkininkus labiausiai domina veislės derlius ir vaisių nokinimo laikas.

10 geriausių anksti sunokstančių pomidorų veislių

Daržovių nokimo greitis ypač svarbus Rusijos klimato sąlygomis. Čia yra gana trumpa vasara: pirmiausia pomidorams gresia pavasario šalnos, tada ateina rudens šaltukas.

Kad pomidorai subręstų ir duotų vaisių savininkui, kovo pradžioje jų sėklos sodinamos daigams.

Sodinti atvirame grunte galima tik užaugintus, subrendusius ir sukietėjusius daigus. Jie tai daro ne anksčiau kaip gegužės viduryje, o paskui, naktį, geriau padengti krūmus plastikine plėvele arba specialiu agropluoštu.

„Mano meilė F1“

Anksti sunokęs hibridas tinka auginti šiltnamiuose, šiltnamiuose ir atvirose lysvėse. Šiltnamyje krūmai užauga iki 120 cm, o sode krūmai bus nedideli - apie 70 cm.Augalas yra lemiamas augalas - jis pats reguliuoja krūmo aukštį, paprastai pomidoras nustoja augti pasirodžius penkiems žiedynams.

Kad pomidoras pradėtų duoti vaisių anksčiau, geriau jį susmulkinti. Bet atviroje žemėje visiškai nereikia formuoti krūmo ir nutraukti ūglių, tai galima padaryti tik šiltnamių augalams.

Pomidorai auga didelis - kiekvieno svoris siekia 200 gramų. Jų minkštimas yra vidutinio tankumo, saldus. Žievė yra plona, ​​blizgi. Pomidorų spalva yra ryškiai raudona. Skonis aukštas - vaisiai sultingi ir aromatingi, tinkami konservuoti, gaminti sultis ir padažus. „My Love“ pomidorą galite atpažinti iš šiek tiek pailgos formos ir mažos nosies vaisiaus dugne.

Iš kiekvieno krūmo galima pašalinti ne daugiau kaip 5 kilogramus pomidorų. Dažniausiai visas derlius nuimamas du kartus, nes vaisiai sunoksta vienu metu ir greitai. Dėl nokinimo greičio (85 dienos) visą derlių galima nuimti dar prieš prasidedant nakties vėsai, taip išvengiama augalų užkrėtimo vėlyvuoju pūtimu.

Mano meilė F1

„Raudonasis gaidys“

Kitas anksti subrendęs determinantinis pomidoras. Pakanka augalų per mažas, duodantis didelių vaisių... Veislė tinka plėvelėms ir auginti lovose.

Krūmų aukštis yra tik 60-65 cm, tačiau geriau sugnybti ūglius ir surišti stiebą. Vaisiai yra rutulio formos, šiek tiek suploti. Pomidorų žievelė yra lygi ir blizgi. Pomidoro spalva yra raudona. Skonis malonus, rūgštus. Vaisiai netrūkinėja. Kiekvienas sveria apie 250 gramų.

Geriausia veislės pomidorų paskirtis "Raudonas gaidys»- ankstyvų salotų paruošimas ir šviežias vartojimas.

Veislė išsiskiria nepretenzybe ir atsparumu ligoms bei peršalimo spragoms.

Raudonas gaidys

„Pirmos klasės mokinys“

Mažo dydžio pomidoras anksti subręsta. Veislę galima auginti šiltnamiuose ar lauke. Didžiausias aukštis siekia 100 cm, todėl augalas turi būti pririštas ir iš dalies prisegtas.

Veiksmingiausia auginti pomidorą „Pirmos rūšies“ iš trijų stiebų - tokiu būdu derlius bus maksimalus. Pomidorai turi šiek tiek suploto rutulio formą, subrendę vaisiaus spalva yra ryškiai rausva. Minkštimas yra sultingas, saldus. Skonis, kaip ir anksti sunokusių pomidorų, yra puikus. Vaisiuose yra daug likopeno ir cukraus.

Pomidorų masė yra 150-200 gramų. Šiuos pomidorus geriausia valgyti šviežius, konservuotus, supjaustytus gabalėliais, arba naudoti sultims.

Pirmos klasės mokinys

„Azoyushka“

Nuotrauka padės įsimylėti šiuos ryškiai geltonus pomidorus. Laikoma, kad veislė priklauso ankstyvam brendimui neapibrėžtas... Auginant po plėvele ar šiltnamyje, pomidorai pasiekia 200 cm aukštį. Atvirame lauke krūmai bus trumpesni.

Augalai turi būti surišti ir nulaužti šoninius ūglius - geriausia suformuoti krūmą iš dviejų stiebų.

Subrendę pomidorai yra citrinos geltonos spalvos, turi plokščią, apvalią formą, blizgančią žievelę. Vaisiaus skonis yra ryškus, "pomidoras". Pomidoro viduje yra nedaug sėklų, minkštimas yra sultingas, tankus. Labiausiai šie pomidorai tinka gaminti dietinius ar vaikiškus produktus, vartoti šviežiai.

Azoyushka

„Skorospelka“

Veislė ne tik labai greitai subręsta (87 dienas), bet ir garsėja nepretenzybe. Krūmai auga nedideli, bet stambūs, todėl juos reikia pririšti prie atramos arba iš dalies pašalinti iš šoninių ūglių.

Pomidorai yra rutulio formos, nudažyti giliai raudona spalva. Vaisiaus skonis yra ryškus. Pomidorai labiausiai tinka šviežioms salotoms gaminti, tačiau juos taip pat galima perdirbti.

„Skorospelka“ veislė vertinama dėl atsparumo žemai temperatūrai - net ir vėsiu oru ant krūmų surišama daugybė vaisių. Pomidorai greitai ir draugiškai subręsta, o tai leidžia derlių nuskinti iki rudens šalto oro.

Skorospelka

"Šeima"

Šį pomidorą galima priskirti sezono viduriui, nes vaisiai subręsta tik 115 dieną po sėjos. Tačiau vaisiai išsiskiria sodriu, būdingu „pomidorų“ skoniu ir aromatu.

Krūmai yra maži, kompaktiški, vaisiai dideli, mėsingi. Pomidorų forma yra apvali, spalva yra raudona. Vidutinis pomidorų svoris yra apie 200 gramų. Kad vaisių skonis būtų puikus, reikia leisti jiems visiškai subręsti.

Sodininkai vertina „Family“ veislę dėl didelio derlingumo, nepretenzingumo, puikių skonio savybių.

Šeima

„Radža“

Pusiau determinuotas pomidoras anksti subręsta. Krūmų aukštis sode gali siekti 100 cm, šiltnamyje pomidorai dar labiau išaugs. Stiebai turi būti pririšti prie atramos, ūgliai turi būti prisegti.

Pomidorų forma yra ovali, brandos stadijoje vaisiai nuspalvinami tamsiai raudonu atspalviu. Kiekvienas pomidoras sveria apie 280 gramų, minkštimas mėsingas su cukraus grūdeliais pertraukoje. Pomidorai puikiai tinka vartoti šviežiai ir perdirbti, jie turi gerą skonį ir kvapą.

Radža

„Gausus F1“

Ankstyvos brandos lemiamas augalas. Krūmai užauga iki 50–70 cm, jie turi būti surišti ant atramos ir sugniaužti šoninius ūglius. Šiuos pomidorus galite auginti ir šiltnamyje, ir sode.

Pomidorų tankis yra vidutinis, dydis yra mažas, vaisių svoris yra apie 80 gramų. Minkštimas turi vidutinį tankį, gana malonų skonį. Subrendusių pomidorų spalva yra giliai rausva. Mažas vaisių dydis leidžia juos naudoti konservuojant ir rauginant.

Gausus F1

„Raudona rodyklė“

Pomidoras subręsta 95 dieną pasėjus sėklas. Augalas priklauso pusiau determinantui, krūmų aukštis šiltnamyje gali siekti 120 cm. Pomidorai turi būti surišti ir iš dalies prisegti.

Vaisiai subręsta grupėmis, kurių kiekvienoje yra po 7–9 pomidorus. Kiekviename krūme yra apie 10-12 šių šepetėlių.

Subrendę pomidorai yra raudonos spalvos, suapvalintos formos ir vidutinio dydžio, jų svoris yra apie 150 gramų. Skonio savybės geros. Pomidoras puikiai tinka konservuoti ir gaminti šviežias salotas.

Ypatinga hibrido vertė yra atsparumas ligoms, nepalankios klimato sąlygos, gera laikymo kokybė ir tinkamumas transportuoti.

Raudona rodyklė

„Afroditė“

Lemiantis pomidoras, su ypač ankstyvu nokinimu - pirmosiomis daržovėmis galima mėgautis jau 75-ąją dieną pasodinus augalus į žemę.

Tinka auginti šiltnamiuose ir atvirose lovose. Krūmų aukštis yra tik 50 cm, jų nereikia prisegti, bet geriau pririšti prie atramos.

Kiekviename žiedyne susidaro 6-8 pomidorai. Jų forma apvali, paviršius lygus. Pomidorai netrūkinėja, jie turi sultingą minkštimą ir malonų skonį. Kiekvieno pomidoro masė yra apie 100 gramų. Dažniausiai, "Afroditė"Naudojamas marinavimui, sūdymas, išsaugojimas.

Pasėliai gali būti gabenami dideliais atstumais, vaisiai gali ilgai gulėti neprarandant kokybės (šios veislės nuotrauką galima pamatyti žemiau).

Afroditė

Produktyviausi pomidorai

Žinoma, labiausiai bet kurį sodininką jaudina klausimas: "Kokios veislės geriau duos vaisių?" Galų gale retai kam geriausios pomidorų veislės yra tos, kurios atrodo egzotiškai, kaip, pavyzdžiui, šioje nuotraukoje.

Sukurkite TOP-10 produktyviausias veislėms ir hibridams padėjo sodininkų, kurie kiekvieną vasarą augina tuos pačius pomidorus, apžvalgos.

„Aswon“

Anksti subrendęs determinantinis pomidoras, kuris leidžia nuimti derlių jau 95 dienas po daigų sodinimo daigams.

Išskirtinis hibrido bruožas yra jo unikali ištvermė ir vaisingumas. Kai krūmo aukštis siekia tik 35–45 cm, iš kiekvieno sklypo kvadratinio metro galima nuimti iki 10 kg derliaus.

Krūmai yra tokie kompaktiški, kad jų nereikia surišti, juo labiau prisegti. Net esant dideliam karščiui, vaisių rinkinys yra labai didelis.

Pomidorai yra raudonos spalvos. Jų forma yra visiškai lygi - apskritimas arba mažas ovalas. Kiekvieno vaisiaus svoris yra 50-70 gramų. Pomidorų dydis, tankumas ir žievelių storis puikiai tinka išsaugoti sveikus vaisius. Bet net švieži pomidorai yra labai skanūs - sultingi ir aromatingi.

Aswon

"Sniego leopardas"

Ankstyvas pomidoras - sunoksta 105 dieną po pasodinimo. Krūmai yra maži, kompaktiški. Augalas atsparus, todėl tinka auginti šalies šiaurėje.

Krūmų aukštis yra 50-60 cm, jų nereikia prisegti, bet jie turi būti pririšti prie atramos. Pomidorai yra apvalūs, su šiek tiek briaunomis. Plaušienos tankis yra vidutinis. Skonis aukštas. Pomidorų masė yra 200-300 gramų. Šie pomidorai yra labai skanūs švieži, tačiau jie taip pat tinka perdirbti, konservuoti.

Augalas toleruoja žemą temperatūrą, dėl ankstyvo nokinimo, nebijo vėlyvos pūtimo ir šalnų.

Sniego leopardas

Rio Grand

Ši veislė priklauso viduriniui vėlai - vaisiai sunoksta iki 115 dienos po pasodinimo. Įvorės yra vidutinio dydžio, nustatyto tipo. Augalų aukštis siekia 100 cm, jie turi būti surišti ir iš dalies suspausti.

Rio grand turi slyvų formą, yra nudažyti ryškiai raudonai, turi tankų minkštimą. Jie išsiskiria saldžiu poskoniu, labai skanūs ir aromatingi. Kiekvieno pomidoro masė yra vidutiniškai 120 gramų. Dėl storos odelės pomidorai gali būti ilgai transportuojami ir laikomi, puikiai tinka konservuoti visą vaisių.

Veislė vertinama dėl nepretenzingumo, atsparumo ekstremaliems karščiams, reto laistymo, didelio produktyvumo.

Rio grand

„Amžinasis kvietimas“

Anksti sunokęs determinantiniai pomidorai, kurio aukštis siekia 70 cm, pomidoras išsiskiria dideliu derlingumu ir dideliais vaisių dydžiais, krūmai turi būti tvirtai pririšti prie atramos.

Pomidorai yra apvalūs, šiek tiek suploti. Jų spalva yra ryškiai raudona. Kiekvieno pomidoro svoris gali siekti 900 gramų, vidutiniškai jis yra 500-600 gramų. Pomidorai yra labai sultingi, mėsingi ir saldūs. Jie puikiai tinka padažams, pomidorams, šviežioms salotoms.

Iš kiekvieno krūmo galite gauti iki šešių kilogramų derliaus.

Amžinas kvietimas

„Gazpacho“

Maži šios veislės krūmai siekia tik 40 cm aukščio. Vaisiai sunoksta 120 dieną po pasodinimo.

Maži pomidorai yra tamsiai raudonos spalvos, turi pailgą formą ir tankią odą. Kiekvieno pomidoro svoris yra maždaug 40-75 gramai. Šių pomidorų skonis yra puikus, su ryškiu aromatu. Vaisiai puikiai tinka konservuoti ir rauginti.

Augalai atsparūs įprastoms ligoms ir žemai temperatūrai.

Gazpacho

"Astrachanskas"

Veislė, skirta atviram gruntui. Pomidorai sunoksta 120 dieną po pasodinimo, todėl turi ryškų skonį ir stiprų aromatą.

Krūmai yra maži, kompaktiški, jų aukštis siekia 80 cm. Vaisiai yra labai skanūs, apvalios formos, blizgaus paviršiaus. Vieno pomidoro masė yra 150 gramų. Minkštimas yra mėsingas, sultingas. Gerai pomidorus naudoti visam konservavimui, šviežioms salotoms ruošti.

Astrachanė

Pomidorų "Astrakhansky" apžvalga

Stepanova I.V., 63 metai, Stavropolis
Aš gyvenu Stavropolyje, ten labai tankus dirvožemis ir karšta vasara. Tokioms sąlygoms sunku pasirinkti gerus pomidorus, tačiau „Astrachanė»Puikiai tinka. Nei stipri šiluma, nei vėjas, nei sausra neturi įtakos pomidorų derliui - bet kokiu atveju iš kiekvieno krūmo surenku apie keturis kilogramus daržovių. Pomidorai puikiai tinka marinuoti, jie turi nuostabų gaivų skonį. Kitas privalumas yra tas, kad veislė nebijo ligų, tokių kaip viršutinis puvinys, TMV, Egipto šluota. Aš visiems rekomenduoju „Astrakhansky“ kaip „win-win“ variantą, kuris suteikia nuolat didelius derlius.

Aš visiems rekomenduoju „Astrakhansky“ kaip „win-win“ variantą, kuris duoda nuolat didelius derlius.

"Grushovka"

Veislė, susijusi su Sibiro atranka, tai reiškia, kad jis atsparus žemai temperatūrai, vėlyvam pūtimui. Standartinės įvorės, žemos - iki 70 cm.

Pomidorai yra raudonos spalvos, turi kremo formą, turi puikų skonį ir šiek tiek pastebimą rūgštumą. Vidutinis pomidorų svoris yra 100 gramų, jie puikiai tinka konservuoti visą vaisių.

Grušovka

"Raudonkepuraitė"

Šio pomidoro krūmai yra žemi, labai kompaktiški, juos reikia prispausti iki pirmosios kiaušidės.

Vaisiai noksta anksti, turi apvalią formą ir yra raudonos spalvos.Vidutinio tankio minkštimas, geras skonis, stiprus aromatas. Pomidorai tinka bet kokiam tikslui: konservuoti, ruošti salotas, perdirbti sultys arba padažai.

Raudonkepuraitė

„Darionka“

Vidutinio dydžio pomidoras vidutinio nokinimo laikotarpiais. Krūmų aukštis siekia 120 cm, tinka auga šiltnamyje ir lovose. Juos būtinai reikia rišti ir spausti.

Kiekviename klasteryje yra 5-6 vaisiai - didelis raudonos spalvos kremas. Pomidorai yra labai skanūs ir kvapnūs, kurių kiekvienas sveria iki 200 gramų. Šiuos vaisius galima gerai išsaugoti - jie turi tankią žievelę ir minkštimą, pomidorai išlaiko formą pasūdę.

Darjanka

Bonner Beste

Viena seniausių veislių, seniai žinoma visame pasaulyje. Augalas yra neapibrėžtas, jam reikia prispausti ir keliaraištį.

Ant aukštų krūmų nokstantys pomidorai yra mažo dydžio, apvalios formos ir raudonos spalvos. Vieno pomidoro masė neviršija 60 gramų, todėl jie tinkami konservuoti ir rauginti.

išvados

Rinktis geriausi pomidorai tai būtina perskaityti patyrusių sodininkų apžvalgas, ištyrę krūmų ir vaisių nuotraukas su veislės aprašymu. Tik pabandę galite sužinoti rezultatą, todėl kiekvieną sezoną mėgstamus pomidorus turite papildyti bent viena nauja veisle.

Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba