Adretta bulvės

Kiekvienais metais sodininkai praleidžia daug laiko ieškodami tobulos veislės, atitinkančios jų specifinius reikalavimus. Pakalbėkime apie bulves. Jei imsime penkias populiariausias mūsų šalies veisles, tai Adretta tikrai bus tarp jų. Dėl įvairių priežasčių ji užima pirmaujančias pozicijas įvairių svetainių aukščiausiose sąrašuose. Sužinosime, kas joje yra, ir kodėl dažnai patariama auginti būtent „Adretta“ bulves. Veislės aprašymas, nuotraukos, apžvalgos ir informacija apie šių bulvių auginimą tikrai bus naudinga.

Adretta

Trumpas aprašymas

Bulvės „Adretta“ buvo išaugintos ne taip seniai Vokietijoje, joms apie dvidešimt metų. Per šį laiką ši valgomoji bulvė išpopuliarėjo ne tik namuose, bet ir užsienyje. Reikalas tas, kad šakniavaisiai garsėja:

 • didelis derlius;
 • puikus skonis;
 • gana greitas derliaus derėjimas.

Kiekvienas turtas yra svarbus. Bulvės mėsa yra geltona. Anksčiau šios spalvos minkštimo gumbai buvo naudojami tik gyvulių pašarams ir buvo laikomi beskoniais. Ilgą laiką tik „Adretta“ buvo veislė, kuri žmonėms patiko ne tik dėl savo skonio, bet ir sužavėjo savo trapumu ir švelnumu. Tam įtakos turi vidutinis krakmolo kiekis, apie 16%. Šios veislės pagrindu buvo išvestas didelis skaičius naujų veislių, kurios ne visada išlaikė savo skonį, bet buvo ir gana geros.

Keletas žodžių apie pašarines bulves

Šiandien ne tik sodininkai, bet ir bulvių pirkėjai jau įpratę prie bulvių su geltonu minkštimu ir net šiek tiek purpurine spalva, ir ne tik prie įprasto baltumo, bet ir prieš du dešimtmečius „Adretta“ buvo unikali veislė. Iki jos atsiradimo geltonos bulvės buvo naudojamos tik pašarams gyvulininkystės ūkiuose, nes jų skonis buvo nesvarbus.

90-ųjų pabaigoje vokiečių selekcininkai pasipylė, nes Adretta veislė pirmoji turėjo geltoną širdį ir buvo neįprastai skani. Kaip sako ekspertai, būtent ši savybė tapo lemiamu veiksniu taip sparčiai populiarėjant.

Adretta

Apsvarstykite lyginamąją tam tikros bulvių veislės parametrų lentelę. Tai padės tiems vasaros gyventojams, kurie dar nėra apsisprendę dėl veislės pasirinkimo. Derėjimo laikotarpis, techninės detalės ir maži niuansai - visa tai labai svarbu net auginant tokį pažįstamą derlių kaip bulvės.

Lentelė

Šioje lentelėje aprašoma „Adretta“ bulvių veislė.

GalimybėsVeislės aprašymas
Augalo aprašymasKompaktiškas krūmas su šviesiai žaliais lapais
Prinokimo greitisVidutiniškai anksti, nuo daigumo iki techninės brandos praeina 75 dienos
Sėjos ypatybėsAuginamas atvirame grunte, sėtas ne vėliau kaip gegužės mėnesį, atsižvelgiant į regiono oro sąlygas, iki 7 centimetrų gylio pagal schemą 60x35
PriežiūraKovoti prieš piktžolių ir dirvožemio laikymasis laisvas
Šakniavaisių aprašymasGumbai yra 100–150 gramų masės, yra išlyginti, ovalios formos
Atsparumas ligomsIki vėlyvosios ligos, vėžio, kamieninio nematodo
Derlius40–80 kilogramų kvadratiniam metrui

Pačios šaknys turi mažas akis, oda yra labai plona, ​​turi gelsvą atspalvį. Daugelis sodininkų bent kartą matė parduotuvių lentynose „Adretta“ bulves, kurių aprašymą ką tik pateikėme. Jis dažnai auginamas pramoniniu mastu.

Adretta

Auga

Nepretenzybė yra savybė, kurią labai vertina visi, kurie bent kartą užsiėmė savarankišku daržovių ir šakniavaisių auginimu. Tai labai sudėtingas procesas, reikalaujantis dėmesio, kantrybės ir daug darbo.Užsiimdamas kultūra, kiekvienas sodininkas tikisi gauti puikų puikios kokybės derlių su aukšta išlaikymo kokybe. Deja, taip būna ne visada, ypač pradedantiesiems.

Norint, kad derlius būtų gausus ir sveikas, nepakanka pasirinkti tinkamą veislę. Tinkamas auginimas yra raktas į sėkmę. Šios veislės bulvės pasižymi puikiomis agrotechninėmis savybėmis:

 • nepretenzingas auginant;
 • atsparus pagrindinėms ligoms;
 • turi didelį derlių;
 • gerai toleruoja žemą temperatūrą.
Svarbu! Šią veislę galima pasodinti pavasario viduryje, jei dirva sušyla. Derlių jis ims liepos pradžioje, o tai laikoma gana ankstyva data.

Prieš sėjant sėklas, rekomenduojama jas 1-2 dienas pamirkyti vandenyje. Tai leis jiems greičiau pakilti. Vanduo turi būti kambario temperatūros.

Patarimas! Nepirkite sėklinių bulvių rankomis, jos gali būti nekokybiškos. Specializuotose parduotuvėse „Adretta“ bulvių visada yra lentynose.

Geriausias dirvožemis jai:

 • lengvas priemolis;
 • smėlingas priemolis;
 • velėna-podzolika.

Į dirvą neturėtumėte pridėti mėšlo, kuris yra naikinantis skonį. Taip pat būtina atkreipti dėmesį į požeminį vandenį. Jie turėtų būti ne aukščiau kaip vienas metras. „Adretta“ sėklos yra gumbai, kuriuos balandžio mėnesį galima pasodinti į atvirą žemę, jei gyvenate pietiniuose regionuose. Galite juos iš anksto sukietinti:

 • išmirkytas sėklas padėkite nakčiai į šaldytuvą (temperatūra + 1-2 laipsniai);
 • dienos metu atlaiko šiltą temperatūrą (+ 22–24 laipsniai).
Patarimas! Jei sėkla yra labai maža, bulvių gumbus galima supjaustyti gabalais. Kiekvienoje iš jų turi būti viena kilpa.

Jei sodininkas gyvena sunkesniame klimate, šios veislės bulves patariama pasodinti pirmiausia į dėžes, paskui nardyti ir perkelti į žemę. Nors galite laukti gegužės karščio, juolab kad veislė sunoksta pakankamai greitai. Siekiant apsaugoti augalą nuo papildomų virusų, prieš sodinant gumbus reikia nupurkšti fungicidu.

Optimalios „Adretta“ veislės auginimo temperatūros sąlygos yra šios:

 • po pietų + 15–17 laipsnių (aukščiau);
 • Naktį + 7–9 laipsniai šilumos.

Viršutinį padažą patartina atlikti atsargiai, nepersistengiant. Įsišaknijimo laikotarpiu jų reikia. Pelenai ir superfosfatas puikiai tinka šiems tikslams. Pastarasis taip pat naudojamas žydėjimo laikotarpiu. Atkreipiame jūsų dėmesį į tai, kad „Adretta“ veislė reikalauja laiku laistyti ir purenti dirvą. Jis nėra genetiškai apsaugotas nuo Kolorado vabalų, tačiau mažai nuo jo kenčia.

Taip pat būtina naikinti piktžoles ir pasėti augalą atvirose vietose. Bulvės labai mėgsta saulę. Jei plotas yra tamsus, gumbai bus nedideli, o krūmai išsities.

Apskritai jį nesunku užauginti, keletas patarimų iš sodininko, kuris šią bulvę augino savarankiškai, pateikiami žemiau esančiame vaizdo įraše.

Be klausimų apie veislės auginimą, daugelis vasaros gyventojų yra susirūpinę dėl kokybės laikymo ir išsaugojimo per šį laikotarpį. Pakalbėkime šia tema.

Sandėliavimas

Pasidaryk pats bulves svetainėje, noriu kuo ilgiau sutaupyti. Jie sutvarko, uždengia šaltomis dienomis. Rusams ši šakninė daržovė yra labai svarbi, nes ji labai dažnai naudojama maiste. Kiekvienam piliečiui pageidautina, kad bulvės būtų ne tik ilgai laikomos, bet ir neprarastų skonio. Kalbant apie „Adretta“ veislę, ji atitinka šias savybes.

Dėmesio! Ši veislė yra gerai išlaikyta ir taip pat išlaiko naudingas savybes. Jis beveik nebijo puvinio, kuris paveikia daugybę derlingų veislių.

Augant neretai temperatūra už lango krinta. Veislinės bulvės iš to gauna nemalonų saldų skonį. Esant tokiai veislei, negalima bijoti mažų temperatūros kritimų.

Ši kokybė idealiai tinka auginti ir laikyti.Prinokusias „Adretta“ šaknis būtina įdėti į rūsį su puikia ventiliacija. Tai taikoma ir kitoms bulvių veislėms. Anksčiau pasėliai sutvarkomi dėl puvimo ir žalos.

Patobulinta Adretta

Dažnai atėję į sodininkystės parduotuvę pirkėjai susiduria su tuo, kad jiems siūloma šią mėgstamą veislę pakeisti kita. Tai galima vadinti „Nauja Adretta“ arba „Gala“. Jis iš tikrųjų buvo auginamas remiantis vokiškomis bulvėmis, tačiau turi tam tikrų skirtumų ir yra apibrėžiamas kaip savarankiškas veislės tipas.

Gala bulves vaizduoja tie patys geltoni gumbai su tamsiai geltonu minkštimu. Jis taip pat yra skanus, gerai išsilaiko ir yra beveik vienodas priežiūroje. Tačiau jo derlius yra mažesnis, todėl auginant tomis pačiomis sąlygomis „Gala“ duos iki 26 kilogramų už kvadratinį metrą. Reikėtų pažymėti, kad tai yra daug. Ši veislė taip pat yra viena iš penkių labiausiai geriausias.

Atsiliepimai

„Adretta“ veislė buvo auginama labai ilgai ir per šį laiką neprarado populiarumo. Kaip mums pavyko pastebėti, bandėme tai patobulinti augindami naujus tipus. Labai sunku įsitvirtinti rinkoje, tačiau „Adretta“ ne tik išlaikė dominuojančią padėtį, bet ir sugebėjo užkariauti naujokų širdis. Apsvarstykite keletą atsiliepimų apie tuos, kurie augino šią bulvių veislę daugiau nei vieną kartą.

Valerija Frolova, Novorosijskas
Sodiname Adrettą balandžio mėnesį, kai oras jau šiltas. Ši bulvė laikoma ilgakepe, nes mano mama ją augino prieš penkiolika metų. Bulvės skanios ir greitai sunoksta. Žinau atvejų, kai nusileidę „Adretta“ į Uralą po plėvelės dangčiu, šios bulvės ištvėrė šalnas iki –3 laipsnių. Žinoma, pas mus taip nenutinka. Mano kaimynai dachoje kasmet gegužės mėnesį sodina „Adretta“ bulves. Jis greitai subręsta, todėl skubėti nereikia.
Levas Davydovas, Saratovas
Rekomenduoju virti jaunas šios veislės bulves uniformose ir valgyti su žievele, nes joje gausu B grupės vitaminų ir kitų naudingų medžiagų. Niekada nemačiau skanesnių bulvių, todėl „Adretta“, „Tuleevsky“ ir „Gala“ visada auga mano mažame sklype. Aš jį laikau visą rudenį ir žiemą, užteks pavasario. Pažymėsiu trūkumus: • nestabilumas virusinėms ligoms; • sėkla turi būti atnaujinama kas 5 metus, nes bėgant metams gumbai mažėja. Tai nėra taip baisu. Kiekvienais metais kovoju su Kolorado vabalu ir apskritai veislė niekada nepavyko.

Išvada

Nepaisant to, kad bulvių veislės aprašyme yra nedideli trūkumai, tai neturi įtakos „Adretta“ šakniavaisių populiarumui. Dažnai sodininkai augina kelias veisles vienu metu, o sezono pabaigoje jie atlieka lyginamąją analizę. Tai tinka ir šiuo atveju.

Šios veislės bulvės yra vertos dėmesio ir didžiausio įvertinimo. Jei dar niekada nesodinote „Adretta“, būtinai išbandykite pavasarį. Skonis nepaliks abejingų, mažos akys leidžia lengvai nulupti gumbus prieš gaminant maistą, o auginimo procesas nebus sunkus. Būtent šios savybės iš pradžių traukė sodininkus iš įvairių regionų.

Komentarai (1)
 1. Kaip Adretta ištveria karštį ir kiek laiko per dieną jai rekomenduojama saulė?

  20.02.11 10:02
  mano
Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba