Sodininkų kalendorius 2019 m. Rugsėjo mėn

Sodininko kalendorius 2019 m. Rugsėjo mėn., Taip pat sodininkas, padės atlikti rudens žemės ūkio darbus su didžiausiu produktyvumu. Pirmasis rudens mėnuo praneša, kad žiema jau „už kampo“. Atėjo laikas nuimti derlių, paruošti jį laikyti.

Sodininko mėnulio kalendorius 2019 m. Rugsėjo mėn

Prasidėjus pirmajam rudens mėnesiui, augalai pradeda ruoštis žiemai. Artėja lapų kritimo laikas. Sodininkai ir sunkvežimių ūkininkai turi daugiau darbo. Būtina turėti laiko atlikti sanitarinį krūmų ir medžių genėjimą. Pirmiausia pašalinamos visos sausos ir sergančios šakos. Pjūvių vietos apdorojamos sodo laku. Kad genėjimas būtų neskausmingas ir gautų teigiamą rezultatą, padės sodininko rugsėjo mėn. Kalendorius, tačiau jis bus naudingas ir kitiems tikslams.

Ruduo yra grybų, uogų, vaistinių žolelių ir kitų sodo bei daržo kultūrų derliaus nuėmimo laikas

Mėnuo palankus sodinti aviečių, agrastų, serbentų ir kitų krūmų daigus. Jie turės laiko įsišaknyti iki žiemos, o vegetacijos sezonas prasidės jau ankstyvą pavasarį. Jei jums reikia dauginti agrastus ar serbentus, tada vėl gelbės kalendorius. Palankiomis dienomis iš krūmų nupjaunami metiniai ūgliai. Jie nedelsiant pasodinami į paruoštą dirvą arba laikomi iki pavasario. Rugsėjis palankus braškėms, braškėms sodinti. Augalai taip pat turės laiko įsitvirtinti iki žiemos.

Svarbu! Po genėjimo visos šakos, nukritę lapai pašalinami toliau iš sodinimo ir sudeginami, kad būtų sunaikinti kenkėjai.

Daržovių augintojai neapsieina be sodininko kalendoriaus rugsėjo mėn. Rudens mėnuo pradeda šakniavaisių, pomidorų, baklažanų ir kitų daržovių derliaus nuėmimą. Pietuose jūs vis dar galite pasodinti ridikėlių, žalumynų salotoms ir gauti derlių prieš ateinant žiemai. Kalendorius padės sodininkui anksti pasodinti česnaką. Jie pasodina jį iki 12 cm gylio, kad spėtų įsišaknyti, bet iki žiemos nepakilti.

Pagal kalendorių pirmąjį rudens mėnesį tuščiose vietose jau galima iškasti dirvožemį, pridėti komposto, humuso ar mėšlo. Atėjo laikas paruošti lovas kitam sezonui.

Mėnulio fazės 2019 m. Rugsėjo mėn

Iš viso yra 8 fazės:

 1. Jaunatis. Mėnulio kilmė danguje beveik nematoma.
 2. Jaunas mėnulis matomas plono puslankio formos.
 3. Pirmąjį ketvirtį matoma 50% geltono apskritimo.
 4. Viešnagės fazėje aiškiai matoma daugiau nei pusė mėnulio.
 5. Pilnatis yra piko valanda, kai danguje aiškiai matomas visas geltonas ratas.
 6. Mažėjanti fazė trunka nuo pilnaties iki tos akimirkos, kai danguje galima pamatyti pusę mėnulio.
 7. Paskutinio ketvirčio metu galite stebėti, kaip likusi geltonojo apskritimo pusė lėtai mažėja.
 8. Paskutinė fazė yra senstantis mėnulis. Per šį laikotarpį jis sumažėja ir tampa visiškai nematomas danguje.

Rugsėjo mėnulio augimas stebimas nuo 1 iki 13, o jaunas mėnulis patenka į 28 dieną.

Kiekvienas etapas turi teigiamą arba neigiamą poveikį tam tikrai sodininkystės veiklai. Sužinojus šias dienas, sodininko kalendorius bus 2019 m. Rugsėjo mėn.

Palankios ir nepalankios dienos: stalas

Palankios dienos teigiamai veikia tam tikrų darbų atlikimą. Per šį laikotarpį sėjama, sodinami daigai. Kad sodininkams ir sodininkams būtų lengviau orientuotis, visos kalendoriui palankios sodinti dienos buvo perkeltos į lentelę.

Pasodinti pasėliai palankiomis kalendorinėmis dienomis gerai įsišaknys, turi laiko įsišaknyti iki žiemos

Labiausiai nepalankios kalendoriaus dienos, draudžiamos sėti ir sodinti daigus, yra skaičiai 14, 27, 28, 29. Sodininkams ir sodininkams šiomis dienomis nieko nereikia sodinti. Geriau juos naudoti kitiems žemės ūkio darbams.

Sodininko kalendorius 2019 m. Rugsėjo mėn

Prasidėjus rudeniui, sodininkas turi daug rūpesčių. Atėjo laikas pasiimti kalendorių ir spėti atlikti visus savo svetainės darbus.

Sodininko sėjos kalendorius rugsėjo mėn

Rudenį sodininkai sėja žiemkenčius, taip pat ir tuos, kurie auga šiltnamyje. Kalendoriuje nurodomos palankios kiekvienos daržovės ir šakniavaisių dienos. Tačiau tai nereiškia, kad jų negalima sėti kitu metu. Jums tiesiog reikia vengti tik draudžiamų dienų.

Manoma, kad pasėliai, pasodinti sodininko pagal kalendorių palankiomis dienomis, atneš gausų derlių.

Patarimai, kaip rūpintis daržovėmis rugsėjo mėn

Ekspertai daržininkams pataria kopūstus imti rugsėjo mėnesį. Pirmasis rudens mėnuo laikomas svarbiu šiai daržovei. Vidutinių ir vėlyvų veislių galvos pradeda stiprėti. Jei kopūstai blogai auga, sodininkas turi juos pašerti rugsėjo mėnesį. Pigiausias ir lengviausias variantas yra paruošti drėkinimo tirpalą iš 10 litrų vandens ir 20 g sodos.

Kopūstams šerti rugsėjo mėnesį sodininkas gali naudoti specialius gamykloje pagamintus preparatus

Jei sodininkė augina Briuselio kopūstus, tada rugsėjį jai reikia skirti ypatingą dėmesį. Kultūra augina kopūstų galvutes prieš prasidedant šaltam orui. Galvų nebuvimas pastebimas esant drėgmės ir intensyvios šilumos trūkumui. Kopūstus reikia palaistyti. Norėdami pagreitinti galvų susidarymą, sugnybkite viršūnes.

Kitoms įprastoms daržovėms nereikia ypatingos priežiūros rugsėjo mėnesį. Šiuo metu sodininkai jau ima derlių, konservuoja, ruošiasi žiemai. Lovose vis dar yra pomidorų, baklažanų, cukinijų, pipirų. Jei rugsėjis karštas, tada daržoves reikia tik laistyti.

Sėklų rinkimas ir paruošimas rugsėjo mėn

Prasidėjus rudeniui, dauguma sodo pasėlių formuoja sėklas. Ateina laikas, kai sodininkui reikia juos surinkti, ir vėl nepamainomas kalendorius padės šiuo klausimu.

Svarbu! Rinkdamas daržovių sėklas, pradedantysis sodininkas turėtų žinoti, kad jų negalima rinkti iš hibridų. Tokia sėkla neaugs kitam sezonui arba iš jos išaugintos kultūros atneš prastą derlių.

Jei naudojate sodininko sėjos kalendorių 2019 m. Rugsėjo mėn., Šios dienos laikomos palankiomis sėkloms rinkti:

 1. Nuo rugsėjo 1 iki rugsėjo 2 dienos mėnulis auga Svarstyklių zodiako žvaigždyne, kuris laikomas vidutinio vaisingumo ženklu. Be sėklų, sodininkas šiomis dienomis pagal kalendorių gali pasirinkti sodinamus bulvių gumbus.
 2. Laikotarpis nuo rugsėjo 10 iki 11 yra Vandenyje augantis mėnulis. Nerekomenduojama nieko sodinti pagal kalendorių. Augalai mirs arba neduos derliaus. Sodininkui tai optimalus laikas sėkloms rinkti.
 3. Nuo rugsėjo 25 iki rugsėjo 26 d. Mažėjantis mėnulis yra Liūte. Zodiako ženklas yra visiškai nevaisingas. Sodininkas gali rinkti sėklas.

Sėklų rinkimo laiką sodininkas gali atlikti bet kurią kitą dieną, neatsižvelgdamas į kalendoriaus rekomendacijas, išskyrus 15-16-17 d. Svarbiausia, kad jie sunoktų. Nuo to priklausys daigumas kitam sezonui.

Pasėlių rinkimas ir laikymas rugsėjo mėn

Prasidėjus rudeniui, sunoksta dauguma šakniavaisių ir daržovių. Sodininkui yra karštas sezonas, susijęs su derliaus nuėmimu žiemą. Jei vadovaujatės sodininko mėnulio kalendoriumi, nurodytu 2019 m. Rugsėjo mėn., Geriau derlių nuimti ir laikyti kitomis dienomis:

 1. Rugsėjo 3–4 d., Skorpione augantis mėnulis. Sodininkai nuima morkas, kukurūzus, burokėlius.
 2. Rugsėjo 5-6-7 dienomis Šaulyje auga mėnulis. Sodininkai kasa šakniavaisius, laiškinius česnakus, batūną, padeda daržoves sandėliavimui.
 3. Rugsėjo 8–9 d., Augantis mėnulis, zodiako ženklas - Ožiaragis. Sodininkams tinkamas metas nuimti šaknis.
 4. Rugsėjo 10-11-12 dienomis auga mėnulis, zodiako ženklas - Vandenis. Sodininkai nuskina prinokusį visų pasėlių derlių, iškasa daugiamečius svogūnus ir padeda juos į sandėlį.
 5. Rugsėjo 13 d. Augantis mėnulis, zodiako ženklas - Žuvys. Sodininkai kasa šakniavaisius žiemos distiliavimui, pašalina laiškinius česnakus, batūną.
 6. Rugsėjo 15-16-17 d., Mažėjantis mėnulis, zodiako ženklas - Avinas. Sodininkai nuima derlių iš visų pasėlių, tačiau pagal kalendorių jų nerekomenduojama dėti ant sėklų.
 7. Rugsėjo 18–19 d., Mažėjantis mėnulis, zodiako ženklas - Jautis. Optimalus laikas sodininkui iškasti šaknis.
 8. Rugsėjo 20–21 d., Mažėjantis mėnulis, zodiako ženklas - Dvyniai. Sodininkai renka daržoves, šakniavaisius, įskaitant vėlyvąsias bulvių veisles. Pasėliai siunčiami ilgalaikiam saugojimui.
 9. Rugsėjo 25–26 d., Mažėjantis mėnulis Liūte. Sodininkai nuima visas subrendusias daržoves ir šaknis, įskaitant vėlyvesnes bulves. Derlius pagal kalendorių yra tinkamas ilgai laikyti.
 10. Rugsėjo 30 d., Augantis mėnulis, zodiako ženklas Svarstyklės. Sodininkai nuima šaknis ilgam laikymui.

Pirmasis rudens mėnuo siejamas su masiniu pomidorų derliumi.

Pagrindinė rudenį nokstanti daržovė yra pomidoras. Sodininkai derlių nuima dideliais kiekiais. Pomidorai konservuojami, žalieji vaisiai siunčiami nokti. Yra žieminių veislių. Tokie neprinokę pomidorai yra išdėstyti dėžėse, siunčiami į vėsų sausą rūsį. Jie sunoksta iki žiemos pradžios.

Svogūnus nuima tik tos prinokusios veislės. Jei yra žalių plunksnų, o kaklas vis dar storas, nustokite laistyti. Tokius svogūnus kol kas galima iškasti salotoms.

Kokias dienas galima užsiimti tuščiomis dalimis

Prietaringos namų šeimininkės kalendorių naudoja net išsaugojimui. Manoma, kad jei skardinių dangteliai yra patinę, jų turinys pajuodęs arba konservavimas pasirodė beskonis, dėl to kaltos nepalankios dienos.

Manoma, kad daržovės, nuimtos ar konservuojamos palankiomis dienomis pagal kalendorių, yra pačios skaniausios ir laikomos ilgai.

Pagal sodininko mėnulio kalendorių, skirtą 2019 m. Rugsėjo mėn., Būtina elgtis su ruošiniais, laikantis šių taisyklių:

 • marinuoti daržoves ir gaminti uogienes, kai mėnulis yra Liūte ar Avine;
 • negalima rauginti, kočioti, raugintų kopūstų, cukatų, kai mėnulis yra Žuvyse, Mergelėje ir Vėžyje;
 • rūgštūs kopūstai, kai mėnulis yra Avinuose, Šauliuose, Ožiaragiuose ar Jaučiuose.

Prasidėjus pilnatiui skysčių judėjimas sustoja. Šiuo metu atliktas išsaugojimas ilgai nebus saugomas. Saulės ar mėnulio užtemimo metu, taip pat dieną prieš ir po renginio, negalima druskos, virti uogienės.

Patarimas! Neutralios dienos nėra tinkamos išsaugoti, kurios turi būti ilgai laikomos. Šiuo laikotarpiu geriausia vartoti daržoves, skirtas vartoti visą mėnesį.

Pasiruošimas kitam sezonui

Nuo rugsėjo sodininkai pradeda ruoštis kitam sezonui. Darbas susijęs su atlaisvintų sodo vietų išvalymu nuo piktžolių, lysvių planavimu, dirvos arimu ir trąšų įterpimu, sideratų sodinimu, daržovių sėjimu šiltnamyje.

Pagal sodininko kalendorių šios rugsėjo dienos yra palankios:

 1. 3-4 numeriai šiltnamiuose sodininkai sėja pomidorus, žiedinius kopūstus ir Pekino kopūstus. Sode jie sėja rūgštynes, špinatus, vandenį ir purena dirvą.
 2. 5-6-7 numeriai užsiima žaliųjų trąšų, šparagų sėjimu, dirvos kasimu ir purenimu.
 3. 8–9 dienomis sodininkai užsiima laistymu, sugniaužia nesubrendusių pasėlių ūglius.Agurkų, žiedinių kopūstų, žalumynų daigai persodinami po pastoge.
 4. 13 kalendoriaus dieną rekomenduojama padažyti viršų, paruošti lovas, sėti sideratus.
 5. 15-16-17 sodininkų dirba dirvos dirbimu, piktžolių šalinimu. Galite pasėti žalią mėšlą.
 6. 18–19 dienomis klojamas kompostas, paruošiamos lovos, tręšiamas organiniu būdu. Pagal kalendorių galite pradėti nusileisti batuną po priedanga.
 7. 20-21 dienomis optimaliausia atlikti gilų keterų kasimą, purenant dirvą. Augalų laistymas yra nepriimtinas, kitaip kenkėjai greitai padaugės. Pagal kalendorių rekomenduojama žnyplinti augalus, siekiant sulaikyti augimą, gydymą nuo ligų.
 8. 22–23 dienomis sodininkai pasodina daugiamečius svogūnus, šaknų žalumynus, purena dirvą, deda kompostą.
 9. 25–26 dienomis visi darbai yra susiję su dirvos įdirbimu ir kenkėjų kontrole.
 10. 30 dieną sodininkai paruošia lysves česnakams. Žalumynus ar aitriąsias paprikas galite persodinti į vazoną, skirtą žiemą auginti ant palangės.

Kai kurie pasiruošimo darbai kitam sezonui neturi būti atliekami griežtai pagal kalendorių. Pavyzdžiui, galite susitvarkyti su lovomis ir sodu, galite apdoroti dirvą, kai leidžia orai ir yra laisvo laiko.

Sodininko kalendorius 2019 m. Rugsėjo mėn

Prasidėjus rugsėjui, sodininkas turi panašų darbą. Atėjo laikas augalų priežiūrai, derliaus nuėmimui, išsaugojimui. Rugsėjis palankus sodinti uogakrūmių daigus.

Rugsėjis palankus sodinti agrastus, avietes, gervuoges, serbentus

Ką ir kaip galima padauginti rugsėjį

Prasidėjus pirmosioms rudens dienoms, sodininko mėnulio kalendorius 2019 m. Rugsėjo mėn. Jau turėtų būti prieinamas. Yra daug darbo. Sodininkui rugsėjo dienos yra optimalios dauginti vaisių ir uogų pasėlius.

Rugsėjį pasodintos avietės turės laiko įsišaknyti iki žiemos.

Pagal kalendorių šios dienos bus palankios sodininkams:

 1. Rugsėjo 1-2 dienomis sodininkai paruošia sodinimo duobes, daugina pasėlius auginiais. Geros dienos sodinti uogų ir dekoratyvinius krūmus, medžius, genėti sausas šakas, braškių ūsus.
 2. Ant 3-4 numerių sodininkai sodina uogų krūmų, vynuogių daigus, nupjauna vejos žolę, tačiau nerekomenduojama pagal kalendorių persodinti suaugusių augalų ir nupjauti šakas.
 3. Rugsėjo 5–6 dienomis gerai auginti auginius. Galite sodinti šaltalankį, sausmedį, erškėtuoges. Sodininkai užsiima peraugimo šalinimu, gydo sodą nuo kenkėjų.
 4. 8–9 kalendoriaus dienomis rekomenduojama sodinti konteinerinius medžius. Sode atliekamas sanitarinis genėjimas, gydomi kenkėjai. Sodininkai sodina serbentus ir agrastus.
 5. Rugsėjo 10–11 dienomis tūpimai nevykdomi. Pasėliai nesiveisia ir blogai auga. Galite pašalinti peraugimą, genėti braškių ūsus.
 6. Rugsėjo 13 diena vyksta derlingu zodiako ženklu. Puiki diena sodininkystės kultūroms persodinti, sodinti visus uogakrūmius, medžius.
 7. 15-16-17 dienomis pagal kalendorių sodininkai nupjauna sausas šakas, ūglius, braškių ūsus ir gydo sodą nuo kenkėjų.
 8. Rugsėjo 18–19 dienos pagal kalendorių yra derlingos. Sodininkai užsiima konteinerių krūmų ir medžių sodinimu ir dalijimu.
 9. 20-21 dienomis jie gydo medžių kamienus, pašalina apaugimą, pjauna veją.
 10. Rugsėjo 22-23-24 dienomis pagal kalendorių sodinami uogakrūmiai, šaltalankiai, jie užsiima sanitariniu genėjimu.
 11. 25-26 dienomis veja pjaunama, pašalinami ūgliai.
 12. Rugsėjo 30 d. Sodininkai sodina uogakrūmius, konteinerinius medžius, kloja sodininkystės pasėliams dauginti.

Dauginamos kultūros pagal sodininkų mėnulio kalendorių 2019 m. Rugsėjį turės laiko įsišaknyti iki žiemos, o pavasarį greitai augs.

Palankios dienos vaisių ir uogų pasėliams sodinti ir persodinti

Jei pasirenkate palankiausias dienas pagal kalendorių, tada sodinti ir persodinti geriausia 5, 6, 13, 18, 19, 20, 23, 24, 30 dienomis. Mėnulis dirvožemiui turės gerą poveikį. Vaisių ir uogų pasėliai greitai įsišaknys, išgyvena šaltą žiemą, anksti pabunda pavasarį ir užauga.

Vaisių ir uogų pasėlių priežiūros patarimai

Prasidėjus rudeniui pagrindinis sodininko darbas yra sanitarinis genėjimas. Pašalinkite visas sausas, netinkamai augančias ir pažeistas šakas, perteklinį jauną augimą. Svetainė išvalyta. Visos nupjautos šakos ir nukritę lapai sudeginami arba naudojami šiltoms lovoms, komposto kaupams kloti.

Nuo rugsėjo paruoštą kompostą galima įdėti į žemę ir pakloti naujas komposto krūvas kitam sezonui.

Norėdami išsaugoti žievę nuo nudegimo saulėje ir kenkėjų, sodininkai apatinę medžio kamieno dalį apdoroja kalkėmis. Svarbu atlikti rudens šėrimą. Prieš pat žiemą sodininkystės kultūroms reikia įgyti jėgų, padėti vaisių pumpurus.

Derliaus nuėmimas ir sandėliavimas

Pagal rugsėjo mėn. Vykusį sodininko mėnulio kalendorių, nuo pirmųjų skaičių jie ima skinti vaistines žoleles. Laikotarpis yra naudingas likeriams, vynams gaminti.

Uogienėms puikiai tinka vėlyvųjų aviečių uogos

Nuo 5 dienos namų šeimininkės pradeda konservuoti sultis, virti uogienes, konservus, o rugsėjo 13 ir 20 dienomis, pagal kalendorių, tai laikoma palankia derliaus džiovinimo ir šaldymo diena. Optimaliausia obuolius šlapinti 23 d.

Rugsėjo ženklai sodininkams

Be abejo, sodininko mėnulio kalendorius rugsėjo mėnesį yra geras pagalbininkas. Tačiau taip pat neįmanoma ginčytis su liaudies ženklais.

Derlių nuimkite šermukšnius, o kai bus mažai uogų, ruduo bus sausas

Yra daugybė ženklų, kuriais remdamiesi senieji sodininkai numatė orą, derlių, gamtos reiškinius. Įdomiausi yra:

 • Rugsėjo perkūnija link šilto rudens;
 • neišskridę varnėnai rodo sausą ir užsitęsusį rudenį;
 • žydintis kiaulpienis, į pietus neskridusios gulbės liudija ilgą šiltą rudenį;
 • sausas ir šiltas rugsėjo oras numato vėlyvą žiemos atėjimą;
 • jei bitės sandariai spausdina dėklus, netrukus tikėkitės, kad atvyks šaltas oras ir žiema.

Ankstyvo pavasario atėjimą sodininkai vertina pagal orus. Jei rugsėjis bus šaltas, sniegas anksti ištirps.

Poilsio dienos rugsėjo mėnesį

Prasidėjus rudeniui, sodininkai, taip pat sodininkai, nenuilstamai dirba. Tačiau neturite sau paneigti likusio. Palankūs skaičiai kelionėms: 1-2, 5-6, 8-11, 16-17, 19, 24, 27, 29.

Daugeliui vasaros gyventojų geriausios atostogos laikomos gamtoje.

Rudens pradžią žymi vestuvės, šventės ir banketai. Tokiems įvykiams skaičiai laikomi palankiais: 1-2, 5-6, 8-13, 16-17, 19-27, 29.

Išvada

Sodininko kalendorius 2019 m. Rugsėjo mėn. Yra tik rekomendacija. Kiekvienu konkrečiu atveju turite sugebėti savarankiškai priimti teisingą sprendimą dėl žemės ūkio darbų vykdymo.

Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba