Sodininko mėnulio kalendorius 2019 m. Spalio mėn

Sodininko mėnulio kalendorius, skirtas 2019 m. Spalio mėn., Leidžia pasirinkti optimalų darbo vietoje laiką. Jei laikysitės biologinių gamtos ritmų, nustatytų pagal mėnulio kalendorių, galėsite sėkmingiau derliaus nuimti ir sodinti kitam sezonui.

Mėnulio kalendorius sodininkui ir sodininkui 2019 m. Spalio mėn

Rūpindamiesi svetaine, sodininkai laikosi ne tik bendrų rekomendacijų dėl laiko ir oro sąlygų. Taip pat atsižvelgiama į mėnulio fazes.

Mėnulio fazės

2019 m. Spalio mėn. Naktinė žvaigždė aplankys visus esamus etapus:

 1. Mėnulio augimas kris laikotarpiu nuo 1 iki 13.
 2. Mėnulio kalendoriaus 14 dieną bus pilnatis.
 3. Nuo 15 iki 27 dienos mėnulis sumažės.
 4. Jaunas mėnulis įvyks 28 d.
 5. Nuo 29 iki 31 mėnulis vėl pradės augti.

Laikydamiesi 2019 m. Mėnulio kalendoriaus, sodininkai gali kuo efektyviau atlikti rudens darbus.

Naktinė žvaigždė veikia visus procesus, vykstančius gyvuose organizmuose Žemėje.

Palankios ir nepalankios dienos: stalas

2019 m. Lentelė padės sodininkams pasirinkti sodininkams pelningiausius laiko intervalus:

Darbas

Geriausios dienos darbui atlikti

Blogos dienos

Pasėlių sodinimas, sodo ir daržo darbai

Puikiai tinka augančio mėnulio - 1 ir 2 sodinimo dienoms - pasėlių augimas skatina sodinti 10 ir 11. Galite sėti sodo pasėlius, kad sumažėtų saulė - 15 ir 16 po pilnaties, dienomis prieš jaunatį, taip pat 30 ir 31 po jauno mėnulio.

Pilnatis yra 14 dieną, ilgasis jauno mėnulio laikotarpis yra nuo 27 iki 29.

Derliaus nuėmimas

5 ir 6 vaistiniams augalams, 7 ir 9 gumbams. 12, 13, 16 yra palankios.

Saugyklos žymė

17–23, 26, 30 ir 31 d

Sėklų ir gumbų derliaus nuėmimas

7-9

Svarbu! 2019 m. Spalio mėn. Tik kelios dienos yra prastai pritaikytos bet kokiems sodininkų darbams. Jei labai reikia pasėti pasėlius, sodininkai gali ir šiomis dienomis, tačiau rezultatai bus pastebimai blogesni.

Sodininko kalendorius 2019 m. Spalio mėn

Be bendro mėnulio grafiko, pažymint geras ir nepalankias vasarnamių dienas, sodininkams naudinga žinoti išsamesnį 2019 m. Spalio planą. Kai kurios dienos geriau pasėti pasėlius, o kitos turėtų skirti laiko tokiems rudens darbams kaip: genėjimas, purenimas ir šėrimas.

Sodininkų 2019 m. Spalio mėn. Sėjos kalendorius

2019 m. Mėnulio fazės diagramoje pateikiamos šios rekomendacijos kiekvienai dienai:

 1. Atvykęs mėnulio diskas suteikia sodininkams palankias sąlygas sodinti rabarbarus, svogūnus ir česnakus, o rūgštynes ​​1 ir 2 numeriais. Šiltnamyje galima pasodinti svogūnų ir žiedinių kopūstų.
 2. 3 ir 4 idealiai tinka sodinti česnakus sode, o žiedinių kopūstų žalumynus šiltnamio sąlygomis. Galite pasodinti salotas ir žalius svogūnus.
 3. Nuo 5 iki 6 lovose rekomenduojama sėti česnakus ir svogūnus, rūgštynes ​​ir petražoles.Šiltnamyje galite pasodinti petražolių ir burokėlių, uždarose patalpose sėti rėžių ir špinatų, o žiedinius kopūstus padėti tamsioje patalpoje.
 4. Nuo 7 iki 9 sodininkams nerekomenduojama sodinti sodo ir šiltnamio augalų. Nurodytos 2019 m. Spalio dienos pagal mėnulio kalendorių yra tinkamos kitiems darbams svetainėje.
 5. 10 ir 11 dienomis galite atkreipti dėmesį į špinatų, garstyčių ir petražolių sodinimą šiltnamio sąlygomis. Ant lovų, esančių šioje mėnulio fazėje, sodininkai turėtų pasodinti rūgštynių, o užtemdytoje patalpoje - išsiųsti žiedinius kopūstus ir ciklines salotas auginti pagal kalendorių.
 6. 12 ir 13 numeriai puikiai tinka beveik visų rūšių sėjai. Sodininkai gali sėti kopūstus, krapus ir svogūnus, augalų šaknis ir žoleles tiek šiltnamyje, tiek atvirose lysvėse.

  Spalio sodinimui sode tinka griežtai nustatytos kalendorinės dienos.

 7. Nuo 15 iki 16 galite sodinti svogūnus, o šiltnamyje - burokėlius, garstyčias ir špinatus.
 8. Nuo 17 iki 19 dienos verta pailsėti pasėliuose ir skirti laiko sodo priežiūrai.
 9. 20 ir 21, sode po atviru dangumi galite sodinti morkas, ridikėlius ir burokėlius, jei sodininkas pasirinko žiemai atsparias veisles.
 10. Spalio 22 ir 23 dienomis geriau skirti laiko šiltnamių augalams, kalendorius leidžia sodinti salotas, krapus, rabarbarus, galima sėti kmynus, daugiamečius žalius svogūnus ir kalendras.
 11. 24 ir 25 sėjos darbai vėl pristabdo ir perkelia dėmesį į kitus darbus, paruošdami dirvą žiemai ir tręšdami.
 12. 26, pagal mėnulio fazes, uždarame šiltnamyje galite pasodinti šakniavaisių, taip pat garstyčių, krienų ir salotų.
 13. 2019 m. Spalio 30 ir 31 d. Šiltnamyje sodinami bet kokios veislės svogūnai, o mieste - prieš žiemą česnakai.
Dėmesio! Kaip rodo mėnulio kalendorius, 2019 m. Spalio mėn. Bet kokio darbo reikėtų atsisakyti spalio 14 d. Ir nuo 27 iki 29 d. - pilnaties ir jaunaties dienos sodininkams yra netinkamos.

Derliaus nuėmimas ir sandėliavimas

2019 m. Spalio mėn. Sodininkai turės galvoti ne tik apie rudenį pasėlius, bet ir apie einamųjų metų derlių. Didžioji darbo dalis tenka rugsėjui, tačiau spalį kai kurie šakniavaisiai vis dar lieka lovose ir šiltnamyje:

 1. 5 ir 6 mėnulio fazių kalendorius nurodo vaistinių augalų šakniastiebių rinkimą, jei jų yra sode. Bet šiais laikais nerekomenduojama liesti šakniavaisių ir žalumynų.
 2. Laikotarpis nuo spalio 7 iki 9 yra idealus bulvėms rinkti ir laikyti. Šiuo metu sodininkai gali pradėti derliaus nuėmimą vertingoms kultūroms.
 3. 12 ir 13, galima atkreipti dėmesį į vaisių rinkimą, kurie vėliau bus naudojami medicininiais tikslais.
 4. 15 ir 16 yra tinkama diena masiniam derliaus nuėmimui nuolatiniam žiemos laikymui.

Daržoves ir vaisius geriau rinkti pagal astronominį grafiką.

Paprastai spalio viduryje pagal kalendorių paskutiniai pasėlių likučiai jau pašalinami iš lovų tiek lauke, tiek šiltnamyje. Todėl dar 2019 m. Sodininkams reikia pasirūpinti tik šakniavaisių, svogūnėlių ir žolelių laikymu, tai galima padaryti nuo 17 iki 23, taip pat nuo 26 iki 30-31.

Sėklos rinkimas ir paruošimas

Vėlesnės sėjos sėklos skinamos iš subrendusių ar net šiek tiek pernokusių augalų. Bet iš esmės derlius pagal kalendorių baigiamas iki rugsėjo pabaigos, tada ateina pirmosios šalnos, o rizika paprasčiausiai pamesti sėklą padidėja.

Optimalus sėklų ir šakniavaisių, skirtų vėliau sodinti, rinkimo laikas yra 7, 8, 9. Mėnulio kalendoriuje 2019 m. Sodininkams rekomenduojama baigti derliaus nuėmimą iki mėnesio vidurio.

Kai galite ir negalite susidoroti su ruošiniais

2019 m. Mėnulio kalendoriuje pateikiamos tam tikros rekomendacijos, kada perdirbti ir išsaugoti nuimtus derlius žiemai:

 1. Pagal mėnulio kalendorių sodininkams optimalu rauginti kopūstus nuo 3 iki 6, taip pat nuo 12 iki 16, išskyrus pilnatį.
 2. Nuo 3 iki 4 galite užšaldyti daržoves ir vaisius, tokiems ruošiniams tinka 30 ir 31.
 3. Marinuoti ir marinuoti, taip pat gaminti uogienes ir konservus, 12-13 diena yra optimali.

Nerekomenduojama užsiimti derliaus nuėmimu sodininkams nuo 10 iki 11 mėnulio dienų. Tokius darbus atlikti pilnaties dieną nepageidautina, jie nėra labai tinkami 20-25 ir 28 ruošiniams. Visos kitos spalio dienos sodininkui yra neutralios.

Tam tikromis astronominio ciklo dienomis ruošiniai yra skanesni.

Patarimai, kaip pasiruošti kitam sezonui

Kartu su derliaus nuėmimu ir derliaus nuėmimu 2019 m. Spalio mėnesį turite galvoti apie rūpinimąsi dirvožemiu ir sodo paruošimą kitiems metams. Sodininkui, prieš galutinai atėjus šaltu oru, reikia į lovas įdėti viršutinį padažą ir atlikti paskutinį laistymą, ravėti ir purenti dirvą.

Pagal mėnulio kalendorių toks darbas turi būti atliktas per tam tikrą laiką:

 1. 1, 2, 15, 19 dienomis galite laistyti ir dėti trąšas į žemę. Be to, nuo 12 iki 13 galite skirti laiko šėrimui.
 2. 3 ir 4, taip pat 30 ir 31 laistyti nerekomenduojama. Tačiau šiais laikais sodas gali būti gydomas nuo ligų ir kenkėjų.
 3. Palaidą ir ravėjimą geriausia atlikti 1, 2, 17 d., Taip pat 22 d. Dirvožemis teigiamai reaguos į ravėjimą ir naikinimą spalio 24–25 dienomis.

Pilnaties dienomis ir per jaunatį geriau nevykdyti laistymo, maitinimo ir kitų darbų.

Sodininko kalendorius 2019 m. Spalio mėn

Mėnulio grafikas ne tik diktuoja sodo darbų laiką, bet ir reguliuoja sodo priežiūrą. Vaisinius augalus ir krūmus geriau perkelti į žemę pagal 2019 m. Mėnulio kalendoriaus astronominius etapus, tas pats pasakytina ir apie žemės dirbimą ir augalų pjovimą.

Dangiškasis Žemės palydovas veikia sodininkystės kultūrų augimą

Sodininko kalendorius 2019 m. Spalio mėn

Antrasis rudens mėnuo yra tinkamas vaisių ir uogų pasėliams sodinti, su sąlyga, kad jie yra pakankamai atsparūs šalčiui, o tikroji 2019 m. Spalio mėnesio temperatūra nenukrinta žemiau nulio.

Sodininkams geriausia uogų krūmus sodinti mėnesio pradžioje. Taip pat galite atlikti darbus po jaunaties.

Mėnesio vidurys yra tinkamas medžių daigų įskiepijimui. Taip pat galite nusileisti nuo 1 iki 4 mėnulio dienų.

Mėnulio kalendorius tiesiogiai pataria nedalyvauti sodininkams sodinant sodo augalus per pilnatį ir augantį mėnulį, nes sodinamoji medžiaga šiais laikais neįsišaknija.

Rūpinimasis vaisių ir uogų pasėliais spalio mėn

Medžiai ir vaiskrūmiai, augantys sode, ypač kruopščiai prižiūrimi 2019 m. Spalio mėn. Jie turi būti pasiruošę artėjančiai žiemai, o mėnulio kalendorius 2019 nurodo optimaliausias sodininkystės datas:

 1. Kalendorius pataria tręšti dirvožemiu pagal mėnulio fazes pirmosiomis 2 mėnesio dienomis, paskui iškart po pilnaties, 15 d., Ir prieš pat jaunatį, 26 d. Sodininkams leidžiama. spalio 5 d. pridėti ant žemės viršutinį padažą.
 2. Laistymas sode paprastai atliekamas kartu su tręšimu, nes trąšos geriau ir efektyviau ištirpsta drėgnoje dirvoje. Todėl laistyti reikia kartu su tręšimu.
 3. Medžiams ir krūmams genėti 2019 m. 5 ir 6 yra idealūs prieš jaunatį, taip pat 17 ir 19 iškart po jo. Sanitariniam sausų šakų pašalinimui ir apaugimui sodininkai gali pasirinkti 26 ir 31.
 4. 3 ir 4 dienomis galite balinti vaismedžių kamienus, tai apsaugos juos nuo kenkėjų žiemai ir neleis įtrūkti esant stipriam šalčiui. Šiomis dienomis ir net nuo 7 iki 9 sodininkai gali užsiimti dirvos purenimu po kamienais ir piktžolių pašalinimu.

Prieš žiemą sodas turėtų būti valomas pagal astronominius mėnulio ciklus.

Medžius ir uogakrūmius žiemą purkšti geriausia pirmoje mėnesio pusėje, palankiu oru - viduryje po pilnaties. O sodininkui 22 ir 23 yra labai naudinga dirvą mulčiuoti organinėmis trąšomis.

Derliaus nuėmimas ir perdirbimas, sandėliavimas

Paskutiniai krūmų ir vaismedžių vaisiai paprastai skinami spalio pradžioje.2019 m. Mėnulio kalendoriuje rekomenduojama laikytis visuotinai priimtų terminų; obuolius, kriaušes, avietes ir kitus krūmus rinkti rekomenduojama iki 3 dienos. Po to prasideda sodininkų derliaus nuėmimo sezonas, skirtas sodininkams.

Sodininkai gali nuimti derlių visomis spalio mėnesio dienomis, išskyrus pilnatį ir jaunatį. Tuo pačiu metu 1, 20 ir 21 ypač tinka šaldyti ir džiovinti uogas ir vaisius.

Patarimas! Derliaus nuėmimo metu sodininkams svarbu laikytis ne tik mėnulio fazių ir kalendoriaus, bet ir stebėti orą. Jei šaltis ateina anksčiau nei įprasta, turėtumėte skubėti rinkti.

Kada galima ir negalima dauginti vaisių pasėlių spalio mėnesį

Daugelis sodininkų mieliau krūmus ir vaismedžius daugina auginiais, sluoksniais ir išaugintais auginiais ne pavasarį, o rudenį. Ši procedūra turi savo privalumų: rudenį sodinant daigai reikalauja mažiau sodininko priežiūros.

Pagal 2019 m. Kalendorių mėnulio dienos nuo 1 iki 13 idealiai tinka veisti medžius ir krūmus. Šiuo metu mėnulis auga, o pagal populiarų kalendorių nakties žvaigždės augimo fazėje sparčiau vystosi ir sausumos augalų plotai. Spalio 15–27 d., Mėnulio disko nykimo laikotarpiu, jie vystysis blogiau. Tačiau sodininkams vis dar įmanoma dauginti pasėlius, tai daryti draudžiama tik per pilnatį 14 d., Taip pat per 28 mėn. Ir porą mėnulio dienų po jo.

Daugelį sodo kultūrų galima pasodinti prieš šalčius, svarbu, kad jos būtų atsparios šalčiui

Rudens veisimui geriausiai tinka žiemą atsparios kriaušių ir obelų, aviečių ir serbentų, agrastų ir sausmedžių veislės. Saldžių vyšnių ir vyšnių, o juo labiau slyvų, abrikosų ir persikų, rudenį sodininkai neturėtų liesti.

Liaudies ženklai sodininkams ir sunkvežimių ūkininkams spalio mėn

Spalio mėnesį sodininkai gali ne tik vadovautis mėnulio kalendoriumi, bet ir prisiminti liaudies ženklus. Įsitikinimai padeda sodininkams suprasti, kokia laukia žiema ir ar netrukus ateis pavasaris:

 1. Kaip žinote, šiltas spalis skelbia šaltą žiemą sodininkams. Tuo pat metu manoma, kad pirmasis šio rudens mėnesio sniegas iškrenta ant žemės likus 40 dienų iki tikrosios žiemos atėjimo.
 2. Tikėjimai sako, kad kurią dieną pirmasis sniegas iškris spalio mėnesį, ta pati balandžio pavasario data bus paskutinis atšilimas.
 3. Remiantis ženklais, švelnią ir šiltą žiemą numato rudens perkūnija su perkūnija spalį.
 4. Bet jei rudens viduryje beržai ir ąžuolai vis dar yra pusė lapijos, tada žiema bus ilga ir atšiauri.

Sodininkų 2019 m. Žiemos trukmė yra svarbi, nes tai turi įtakos svetainės priežiūrai. Švelnią žiemą sodininkai turi įsitikinti, kad sodinukai ir sėklos nesustumia ir nesupūna, o šaltu atveju reikia atsargiai uždengti lysves ir izoliuoti medžius.

Palankios dienos poilsiui

Beveik visas 2019 m. Spalio dienas sodininkai gali rasti darbą šioje vietoje. Tačiau tuo pat metu sodininkams patariama atsisakyti bet kokių užsiėmimų per pilnatį ir jauną mėnulį.

Poilsis sodui ir sodui taip pat turėtų būti suteiktas per pirmąsias porą dienų po jauno mėnulio. Taigi sodininkams geriausia ilsėtis spalio 14 ir 28 dienomis, taip pat spalio 27–29 dienomis.

Kelias mėnesio dienas rekomenduojama pailsėti pagal astronominį grafiką.

Išvada

Sodininko mėnulio kalendorius, skirtas 2019 m. Spalio mėnesiui, reguliuoja beveik visus sodo darbus per mėnesį. Mėnulio fazių kalendorių būtina sekti ne aklai, o pagrįstai, tačiau labai naudinga į tai atsižvelgti studijuojant.

Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba