Sodininkų mėnulio kalendorius 2020 m. Rugpjūčio mėn

Rugpjūtis yra ne tik paskutinis šiltas mėnuo, bet ir intensyvių darbų sode laikas. Tai yra derliaus nuėmimas ir konservavimo paruošimas, lovų paruošimas žiemos sodinimui. O kad darbas duotų teigiamų rezultatų, turite atidžiai išstudijuoti sodininko mėnulio kalendorių, skirtą 2019 m. Rugpjūčiui.

Sodininko ir sodininko mėnulio kalendorius 2019 m. Rugpjūčio mėn

Paskutinėmis vasaros dienomis vasaros gyventojai nuima užaugintą derlių, nes jei vėluojate rinkti, pernokę vaisiai, daržovės, žolelės ir šakniavaisiai greitai pablogėja, mažiau laikomi ir praranda pateikimą.

Rugpjūtį jie renka:

 • anksti sunokusių vaisių veislės;
 • agurkai, baklažanai, paprikos;
 • žalumynai;
 • uogos;
 • pomidorai;
 • bulvės;
 • cukinijos, moliūgai, moliūgai;
 • svogūnų česnako.

Taip pat rugpjūčio mėnesį sutvarkomos lysvės, sėjamas žaliasis mėšlas, pasodinami daugiamečiai augalai, medžiai ir krūmai yra kilnojami.

Dirbant sode, reikia atsižvelgti į klestinčias rugpjūčio dienas pagal mėnulio kalendorių.

Mėnulio fazės

Rugpjūčio 1 d. - jaunatis. Šiuo metu sodininkai pasiima laisvą dieną.

Nuo 2 iki 14 mėnulio augimo metu rekomenduojama atlikti:

 • persodinti dekoratyvinius ir uogų krūmus;
 • skinti uogas ir vaisius;
 • sėti anksti sunokstančius žalumynus, ridikėlius, daikoną ir kininius kopūstus;
 • aštrių, vaistinių žolelių ir sėklų rinkimas saugojimui;
 • sanitarinis krūmų genėjimas;
 • auginių paruošimas dauginimui.

Rugpjūčio 15 - pilnatis. Ši diena skirta poilsiui ir linksmybėms.

16-29 - išvykstantis mėnulis. Šią dieną vyksta šie renginiai:

 • lovų paruošimas;
 • šaknų ir uogų rinkimas;
 • konservų paruošimas žiemai;
 • ūsų apipjaustymas, braškių ir braškių persodinimas;
 • skinti bulves;
 • želdiniai gydomi nuo kenkėjų ir ligų;
 • patinkančių veislių dauginimas skiepijant;
 • nuimant surinktus šakniavaisius saugoti.

Rugpjūčio 30 d. - jaunatis. Šiuo metu sodininkai ilsisi.

Rugpjūčio 31 - atgimstantis mėnulis. Šiuo metu galite išleisti:

 • sėti žalią mėšlą;
 • medžių ir krūmų apdirbimas;
 • genėti rožes;
 • įsišakniję auginiai;
 • sanitarinis genėjimas;
 • iškasti dirvą;
 • mulčiuoti braškių lovos;
 • sodinti jaunus daigus.

Pilnatis ir jaunatis - piko mėnulio diena. Šiuo laikotarpiu būtina atsisakyti darbo vasarnamyje, nes tai nebus naudinga, bet, priešingai, sukels augalų nykimą ir jų mirtį.

Augantis mėnulis - šiuo metu augalai gauna gyvybingumo. Šis etapas teigiamai veikia uogų, javų ir ankštinių augalų, daržovių derlių.

Mažėjantis mėnulis - teigiamai veikia augalus, kurie duoda vaisių šakniavaisiais.

Palankių ir nepalankių rugpjūčio dienų lentelė

Norint išauginti pakartotinį pasėlį, reikia sėti tik greitai derančias veisles ir atsižvelgti į oro sąlygas. 2019 m. Rugpjūčio mėn. Sėklų sodinimo kalendorius:

Kultūra

Palankios sodinimo dienos rugpjūtį

Mėlyna, pomidorai, žalumynai ir paprikos

8, 9, 16-18, 27, 28

Kryžmažiedis

1, 4, 5, 8, 9, 27, 28, 31

Nusilenkti

4, 5, 8, 9, 14, 21-23

Česnakai

8, 9, 21-23, 27, 28

Svarbu! Zelentsy, pipirai, mėlyni ir pomidorai sodinami tik šiltnamiuose arba po plėvele, nes rugpjūčio mėnesį dienos būna šiltos, o naktys vėsa.

Svarstomos nepalankios dienos darbui sode: 10-12, 26.

Liaudies ženklai:

 1. Jei rugpjūčio 1 d. Bus debesuota, lietaus visą mėnesį.
 2. Lietingi orai rugpjūčio 2, 14 ir rugsėjo 27 dienomis žada gausų vaisių kitame sezone.

Sodininkų mėnulio kalendorius 2019 m. Rugpjūčio mėn

Paskutinėmis šiltomis dienomis, susipažinę su sodininkų kalendoriumi, vasaros gyventojai tęsia sėjos darbus. Tam naudojami ankstyvo nokinimo laikotarpio pasėliai, o sodinant būtina laikytis orų prognozių.

Mėnulio sėjos kalendorius 2019 m. Rugpjūčio mėn

Rugpjūčio mėnesį vasaros gyventojai vėl sėja krapus, ridikėlius, salotas ir kininius kopūstus. Kadangi kuo trumpesnis dienos metas ir kuo vėsesnė naktis, tuo greičiau sėklos dygsta ir galima pjauti gerą derlių. Krapai, augantys vėsesniu oru, auga vešlūs, kvapnūs, ilgai nežydi. Pjovimas atliekamas laiku, nes vasaros pabaigoje kultūroje gali atsirasti miltligė, o sergančio augalo laikyti negalima.

Jei šeima turi vaikų, laikantis rugpjūčio mėnulio sėjos kalendoriaus, galima pasodinti anksti sunokusių saldžiųjų žirnių. Tai ne tik džiugins namų ūkio narius, bet ir praturtins dirvą mikroelementais.

Taip pat rugpjūtį, atsižvelgiant į mėnulio kalendorių, galite pasodinti ypač ankstyvai nokstančių agurkų veislių. Tačiau mėnesio pabaigoje, siekiant apsaugoti pasėlius nuo temperatūros kritimo, jie yra padengti agropluoštu arba plėvele.

Svarbu! Jei laikysitės visų 2019 m. Rugpjūčio sėjos kalendoriaus rekomendacijų, tada gautas pasėlis ilgai gulės, vasaros gyventojai galės pasėti naują anksti derančių pasėlių partiją ir pasigaminti skanių, sveikų preparatų.

Jei derlius nuimamas, sodo lova lieka tuščia, tada rugpjūtis yra laikas, kai reikia pasėti žalią mėšlą. Jei vieta skirta ankstyvoms, pavasarinėms daržovėms sėti, tada ji apsėjama miežiais, avižomis ar facelijomis. Taip pat galite naudoti ankštinius. Garstyčių sodinimas turėtų būti atidėtas vėlesniam laikotarpiui, kai kryžmažiedžių blusų ataka atlėgs.

Svarbu! Garstyčios nesėjamos sodo lysvėse, kuriose ateityje augs ridikėliai, daikonas ir kopūstai.

Paskutinis šiltas mėnuo yra laikas paruošti žiemos česnako lovą. Tam vieta, kurioje anksčiau augo bulvės, ankštiniai augalai, agurkai, kryžmažiedžiai ir pomidorai. Svarbu, kad tirpstant sniegui ši vieta nebūtų užlieta ir būtų ant kalvos. Jei lova yra laisva, o česnakai pasodinti rugsėjo pabaigoje, tada jį galima naudoti naudingai. Norėdami tai padaryti, auginkite sideratus, kurie turės laiko subręsti iki šalnų pradžios: pupelės, žirniai ar avinžirniai. Jei nėra laiko juos pasodinti, tada kasimo metu sodo lova užpildoma kompostu, superfosfatu ir kalio sulfatu. Dozė apskaičiuojama griežtai pagal instrukcijas.

Sodininko mėnulio kalendorius 2019 m. Rugpjūčio mėn

Rugpjūtis yra uogų, vaisių, daržovių, žolelių ir šakniavaisių derliaus nuėmimo laikas. Mėnesio pabaigoje beveik visi vaisių ir uogų pasėliai nustoja duoti vaisių. Atsižvelgiant į rugpjūčio mėnulio sodinimo kalendorių, sode renkami obuoliai, kriaušės, vyšnių slyvos, agrastai, serbentai, šaltalankiai ir daug daugiau. Patarimai pradedantiems sodininkams:

 1. Obuoliai ir kriaušės - norint ilgai laikyti, vaisiai skinami neprinokę. Norint paruošti konservus žiemai, jie turi būti visiškai subrendę.
 2. Slyvos ir vyšnios pašalinamos anksti ryte, o vaisiai atskiriami kartu su koteliu. Surinktus vaisius reikia nedelsiant valgyti šviežius arba paruošti žiemai.

Be derliaus nuėmimo, prieš žiemą yra nemažai darbų. Toks kaip:

 1. Braškių priežiūra. Rugpjūčio 15 d. Bus baigta rinkti remontantines veisles ir pradėti sodinti nupjautus ūsus. Nuėmus derlių, nuo senų krūmų pašalinami pažeisti lapai, pašalinamas ūsų perteklius, atliekamas tręšimas kaliu-fosforu, lovos mulčiuojamos šiaudais arba sausa lapija.
 2. Aviečių genėjimas. Nepataisytoms veislėms to reikia. Visi vaisiniai, pažeisti ir sausi ūgliai sutrumpėja ne daugiau kaip 10 cm dydžio kelmu. Norint neperkrauti krūmo ir gauti daug uogų kitiems metams, reikia palikti ne daugiau kaip 15 stiprių, sveikų, jaunų ūglių.
 3. Sodo gydymas nuo kenkėjų ir ligų.

Palankios dienos vaisių ir uogų pasėliams dauginti

Rugpjūtį iš prieglaudos pašalinami įsišakniję serbentų ir agrastų auginiai, po to pasodinami į nuolatinę vietą. Nusileidimo vieta turėtų būti saulėta ir apsaugota nuo žvarbaus vėjo. Taip pat šį mėnesį atliekami šakų šakniavaisiai ir dauginimas dalijant krūmą.

Be to, mėnesio pradžioje sėklomis dauginami kaulavaisiai. Dažniausias metodas yra T formos. Mėnesio pabaigoje jie patikrina išgyvenamumą ir pradeda ruošti medį ilgam žiemojimui.

Kad šaknys būtų sėkmingos, turite susipažinti su rugpjūčio mėnulio sėjos kalendoriumi. Palankios uogakrūmių dauginimo dienos: rugpjūčio 2, 3, 14, 15 d.

Palankios dienos poilsiui

Rugpjūtį gausu stačiatikių švenčių, kurių metu reikia atidėti darbus sode ir sode. Kokios šventės laukia agronomų paskutinį vasaros mėnesį:

 1. Rugpjūčio 14 d. „First Spas“ - dirbant sode rezultatas bus lygus nuliui.
 2. Rugpjūčio 19 d. Antrasis Išganytojas - šią dieną reikia ilsėtis ir linksmintis, taip pat pamiršti darbą sode. Ši šventė apipinta liaudies ženklais: jei suvalgysite obuolį ir pateiksite puoselėtą norą, jis išsipildys. Kad ir koks būtų oras (giedras ar debesuotas), tuo pačiu galima tikėtis ir sausio mėnesį, jei diena bus lietinga, tada didžioji dalis žiemos dienų bus debesuota.
 3. Rugpjūčio 28 d. Miegojimas - šią dieną pagal mėnulio kalendorių prasideda „jauna Indijos vasara“. Šią šventę sodininkai ilsisi ir meldžiasi už gerą derlių. Jei oras bus saulėtas, rugsėjis bus debesuotas ir lietingas. Jei šią dieną padėsite tiems, kam to reikia, surinkti vaisiai išlaikys naudingas savybes ir ilgai gulės.

Išvada

Sodininko mėnulio kalendorius 2019 m. Rugpjūčio mėn. Yra nepamainomas vasaros gyventojų, auginančių pasėlius, asistentas. Jei sodinsite palankiomis dienomis, tada neliksite be pasėlių. Ir jei nepaisysite jaunaties ir pilnaties fazės, tada visas darbas eis veltui. Taip pat reikia prisiminti, kad augantis mėnulis teigiamai veikia augalus, auginančius antžeminius pasėlius, o mažėjantis mėnulis - šakniavaisius.

Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba