„Diy“ tvenkinys šalyje: nuotr

Koncentruotas mąstymas yra vienas geriausių būdų priimti pagrįstą sprendimą. Bet tai ne visada įmanoma dėl blaškymosi. Geriausia galvoti apie ką nors apsuptą žalumos ar tvenkinio ar upelio. Tokį individualų kampelį galite susikurti patys, šalyje pastatydami dirbtinį rezervuarą. Jis visada džiugins jūsų šeimos akis. Yra keletas variantų, kaip jį galima pastatyti ir kokias medžiagas tam naudoti. Tiesą sakant, tai gali būti daug pigiau, nei atrodo nebrangu.

Vietos pasirinkimas

Turėti nedidelį vandens telkinį šalia savo namų žmonėms nėra gimtoji. Greičiau tai buvo pasiskolinta iš kaimynų. Musulmonai ir kinai jau seniai žino apie meditacijos ir stebėjimo prie vandens telkinio naudą. Pirmieji pirmenybę teikė uždaruose kiemuose fontanams ir mažiems taisyklingos formos tvenkiniams. Dažniausiai rezervuarui buvo pasirinktas apskritimas arba ovalas. Jie pastatė rezervuarą vietoje, kuri visada buvo matoma. Rytų išminčiai mieliau nepažeidė gamtos harmonijos, todėl pakartojo jos linijas ir nepriėmė dirbtinių kontūrų. Kinijos parkai primena nesugadintą, bet gerai prižiūrimą gamtą.

Tokiuose soduose buvę rezervuarai vargu ar galėtų būti vadinami mažais. Kai kuriais atvejais buvo lengva plaukti vandeniu laivu. Privalomas atributas, buvęs virš vandens, buvo nedidelis arkos formos tiltas, kuris buvo apipintas įvairiais augalais. Japonijos tradicijose yra ir vandens telkinių. Tie, kurie bent kartą buvo Japonijoje, galėjo susimąstyti apie būsto ir kitų patalpų dydį. Ši tautybė visada traukė link minimalizmo. Todėl vandens telkiniai ir įvairūs tvenkiniai atspindi šią savybę. Jie yra maži, bet rafinuoti ir įsimintini.

Norėdami sukurti tinkamą šalies rezervuaro nuotaiką, turite pagalvoti, kur ir kaip jis bus. Norėdami tai padaryti, turite pasiimti įrankį, kuriame esate įpratę užrašyti savo idėjas ar mintis ir užrašyti keletą punktų:

 • kurioje kiemo pusėje saulė dažniausiai būna dieną;
 • ar yra sklypas be medžių;
 • kokia vieta yra rezervuarui;
 • ar tvenkinyje bus žuvų;
 • kokią augmeniją būtų gerai įsodinti į tvenkinį;
 • ar ateityje planuojama praplėsti rezervuarą;
 • ar galima tiekti elektrą į tvenkinį;
 • ar šalia rezervuaro numatyta poilsio zona.

Šviesa yra gera ir jos turėtų užtekti, bet ne per daug prie tvenkinio. Vandens telkinys yra puiki vieta dumbliams augti ir vystytis. Jie teigiamai prisideda prie bendros rezervuaro ekosistemos, tačiau kai jų yra per daug, vandenyje bus mažiau deguonies, ir tai turės neigiamą poveikį, pavyzdžiui, žuvims. Taip pat nėra labai malonu kontempliuoti žalią rezervuaro paviršių, o ne švarų. Štai kodėl verta pasirinkti tokią rezervuaro vietą, kuri saulės spinduliais bus apdovanota ne ilgiau kaip 6 valandas per visą dieną. Be dumblių vystymosi, tai reikės greitai išgaruoti vandenį iš tvenkinio. Tai taip pat neigiamai paveiks augmeniją, gyvūnus ir biudžetą, nes tvenkinio vandenį teks nuolat papildyti.

Dėmesio! Tvenkinys gali būti skirtingo gylio, jei savo tvenkiniui pasirinkote 2 ar daugiau metrų gylį ir norite, kad jame būtų žuvų, jis ilgiau galėtų likti saulėje, nes vanduo šyla lėčiau.Tačiau verta prisiminti, kad tvenkinyje pakilus vandens temperatūrai, deguonies kiekis mažėja, o tai gali sukelti žuvų mirtį.

Medžiai suteikia pavėsį, o jūs galite atsipalaiduoti tvankią dieną. Tai taip pat svarbu tvenkiniui, tačiau turėsite teisingai pasirinkti rezervuaro atstumą nuo augalų. Jei tai nėra numatyta iš anksto, rezervuarą teks nuolat valyti nuo krentančių lapų ir šakų. Tokios atliekos nusės tvenkinio dugne ir sukels puvimą, o tai blogai paveiks rezervuarą. Kitas arti medžių ar krūmų vietos prie rezervuaro trūkumas yra jų šaknys. Kaip žinote, jie visada siekia drėgmės. O tvenkinyje jo yra daug. Todėl šaknų sistema gali sugadinti rezervuaro hidroizoliaciją. Tai gali būti sunku pastebėti iš karto, tačiau vanduo iš tvenkinio sparčiai mažės, o tai sukels papildomų problemų telkiniui ir savininkui.

Dydis yra individualus pasirinkimas. Viskas priklausys nuo jūsų pageidavimų. Kuo didesnis rezervuaras, tuo daugiau reikės stengtis, kad jis atsimintų. Bet didesnis tvenkinys gali atrodyti daug įdomiau, aplink jį galėsite patobulinti poilsio zoną pavėsine ar gultais. Pasirinkite vietą tvenkinio vietai, kuri yra aiškiai matoma iš lango, tada ja galėsite mėgautis ne tik gatvėje. Jei tvenkinio vandenyje medžiai ir krūmai neatsispindi, dangų visada matys einantys debesys.

Apsvarstykite tvenkinio filtravimo sistemą. Tvenkinį visada galite valyti rankomis, bet jei įmanoma jį įgyvendinti, kodėl gi to nepadarius. Tačiau papildoma tokio tvenkinio problema yra maitinimo sistema. Reikia apsvarstyti, ar bus prieinamos linijos medžiagos ir ar ji gali atlaikyti reikiamą apkrovą. Rezervuaras gali būti ne vieno lygio, o su čiuožykla, iš kurios nutekės vanduo. Tokiam sprendimui jums taip pat reikės siurblio.

Patarimas! Norint teisingai sutvarkyti žuvų rezervuaro paviršių, būtina pasirūpinti specialiu žiemojimo gilinimu.

Tokiu atveju tvenkinyje turėtų būti skylė, esanti žemiau dirvožemio užšalimo lygio. Būtent ten žuvys galės pasislėpti šaltuoju laikotarpiu. Jo tūris turėtų būti bent penktadalis viso tvenkinio tūrio.

Stiliaus pasirinkimas

Išspręstas tvenkinio vietos klausimas automatiškai neišsprendžia kraštovaizdžio ir rezervuaro stiliaus pasirinkimo problemos. Norint nustatyti būsimo rezervuaro išvaizdą, būtina išanalizuoti keletą punktų:

 • kuri forma geriau dera prie bendros išorės;
 • ar jame bus griežtos linijos;
 • jei jo krantai būtų aukščiau už žemės paviršių;
 • ar jis turės kelis lygius.

Rezervuaro stiliaus nustatymo etape verta pagalvoti apie tvenkinio augmeniją. Kiekvienas augalas turi savo nišą ir yra pritaikytas konkrečiam tvenkinio gyliui. Yra augalų, kurie suprojektuoti taip, kad tvenkinio gylis būtų ne didesnis kaip 40 cm. Jie taip pat vadinami pakrančių augmenija. Kitiems reikės daugiau vietos ir gylio iki 1 m. Tokie augalai taip pat vadinami sekliųjų augalų augalais. Viskas, kas yra gilesnė nei 1 metras, vadinama giliavandeniu augalu. Jei norite, kad būtų visi išvardyti tipai, turėsite pasirūpinti pakopinio dugno stiliumi.

Visi natūralūs rezervuarai linkę savaime išsivalyti. Net labiausiai užterštas tvenkinys, kuriame yra tam tikra skysčių cirkuliacija, sugeba plauti ar perdirbti į jį patekusias šiukšles ir kenksmingas medžiagas. Bet tam tokį rezervuarą teks palikti ramybėje kartais keliasdešimt metų. Ta pati sistema turėtų būti dirbtiniame tvenkinyje. Norėdami tai padaryti, turite tinkamai subalansuoti viską, kas bus rezervuare. Svarbu atsiminti, kad augalai neturėtų užimti daugiau kaip 50% rezervuaro, kitaip gyvi padarai gali žūti, o vanduo pablogins jo savybes.

Jei namas ir kiemas yra pagaminti griežtų aukštųjų technologijų stiliaus linijomis, reguliarus tvenkinio vaizdas būtų puikus sprendimas. Toks vandens telkinys reiškia taisyklingas geometrines figūras, ar tai būtų kvadratas, stačiakampis, trikampis ar kitas daugiakampis. Kai kieme yra įvairi augmenija ir jis yra netoli natūralių želdinių, tuomet turėtumėte pagalvoti apie kraštovaizdžio tvenkinį. Jis neturi griežtų kontūrų. Visos rezervuaro linijos turi lygius vingius ir kliūtis. Tvenkinys nesukelia prieštaravimų suvokime. Kažkas nori, kad rezervuaro lygis nesutaptų su bendru žemės paviršiaus lygiu. Todėl jie stengiasi, kad jos bankai būtų šiek tiek didesni. Šis požiūris leidžia įrengti papildomą fontaną. Atkreipkite dėmesį į jau egzistuojantį kraštovaizdį. Galbūt tai galima maksimaliai išnaudoti. Pavyzdžiui, jei paviršius turi tam tikrą nuolydį į vieną pusę, tada bus labai lengva organizuoti rezervuarą su keliais lašų žingsniais.

Darbas su medžiagomis

Pagrindinė užduotis kuriant tvenkinį yra neleisti vandeniui nugrimzti į žemę. Gerai, jei svetainėje jau yra nedidelis natūralus tvenkinys. Tokį vandens telkinį galima lengvai patobulinti ir paversti puikia vieta. Jums nereikės jaudintis, kad tvenkinys bus užpildytas reguliariais intervalais. Bet jei reikia sukurti rezervuarą nuo nulio, galite naudoti šias medžiagas:

 • ketaus arba metalo vonios kambarys;
 • plastikinė statinė;
 • specialūs paruošti plastikiniai indai;
 • ploto užpildymas betonu;
 • įprasta plastikinė plėvelė;
 • platforma, išklota akmeniu.

Kaip matote, tvenkiniui ar kitam rezervuarui galite naudoti bet kokius buitinius konteinerius, kurie jau prarado savo poreikį. Kiekvienam tvenkinių tipui įgyvendinti reikia savo požiūrio, tačiau rezervuaro statyboje yra daug panašių principų. Toliau mes apsvarstysime rezervuarų variantus, kuriuos žingsnis po žingsnio galite padaryti savo rankomis šalyje ar kaimo namuose. Bus pateiktos tokių rezervuarų pavyzdžių nuotraukos, kad būtų aiškiau įsivaizduota, kaip gali atrodyti toks grožis.

Dėmesio! Prieš naudojant bet kokią medžiagą vasarnamiui, verta gerai žinoti apie jos gamybos būdą ir toksiškumą. Jei produktas išmeta kenksmingą medžiagą, tai sukels augmenijos ir gyvų rezervuaro būtybių mirtį.

Įgyvendinimo variantai

Ruošiantis rezervuaro gamybai, verta įsigyti įrankį, kurio prireiks kiekvienu atveju:

 • bajonetas ir kastuvas;
 • vežimėlis dirvai pašalinti;
 • Meistras Gerai;
 • ruletė;
 • rankinis, benzininis ar elektrinis plaktukas.

Norėdami laiku ir efektyviai užbaigti visus tvenkinio tvarkymo darbus, turėsite būti kantrūs. Paruošiant tvenkinio paviršių taip, kaip norite, ne viskas gali vykti. Procesui gali tekti keisti, atsižvelgiant į tai, koks dirvožemis yra.

Paruošto indo naudojimas

Vasaros namelio tvenkinį lengva padaryti naudojant specialius parduodamus konteinerius. Medžiaga jiems gali būti PVC plastikas arba polipropilenas. Kiekvienas iš jų yra atsparus korozijai, todėl nereikia jaudintis, kad rezervuaras ilgai negyvens. Teigiama tokių produktų, esančių rezervuare, pusė taip pat yra priežiūra. Jei dėl aplaidumo pažeistas rezervuaro dugnas, jį lengva lituoti ir tvenkinys atgaus grožį. Paruošti tvenkinių konteineriai gali būti įvairaus dydžio ir formos. Jų talpa svyruoja nuo kelių dešimčių litrų iki kelių tonų vandens.

Patarimas! Gaukite tvenkinio formą, kuri sutvirtinta stiklo pluoštu ir guminiu pagrindu. Jie yra patvarūs ir ilgaamžiai.

Sunkumų gali kilti tik gabenant.Jei tvenkinys yra tikrai didelis, pakrovimo įranga bus reikalinga tiek transportavimui, tiek tolesniam įrengimui. Vienas iš sunkiausių tokio rezervuaro įrengimo darbų etapų bus molis. Faktas yra tai, kad tokio rezervuaro duobė turi būti iškasta arti konteinerio formos. Duobės gylis turėtų būti toks, kad indas būtų nuleistas arba šiek tiek nuleistas. Dažnai tokių vonių kraštai nėra skirti sukurti rezervuarą, kuris bus aukštesnis nei žemės lygis. Po to, kai dubuo bus įdėtas į būsimo rezervuaro vietą, jis turi būti lygus. Norėdami tai padaryti, įdėkite keletą burbulų lygių ant kraštų ir užpilkite po dugnu, kad pasiektumėte idealų rezultatą. Papildomą informaciją apie tokio rezervuaro rezervuaro įrengimą galite rasti vaizdo įraše:

Dėmesio! Tuo atveju, kai planuojama, kad rezervuaras bus tikrai didelis, tačiau yra žinoma, kad apatiniai dirvožemio sluoksniai turi tam tikrą nestabilumą, tuomet jį reikės papildomai sustiprinti.

Tam paklojamas skaldos sluoksnis iš vidurinės frakcijos. Sluoksnio aukštis yra 20 cm. Tuo pačiu sluoksniu ant viršaus pilamas smėlis ir jis gerai sutrenkamas.

Nustačius rezervuaro rezervuaro padėtį, užpildomas vidutinio grūdelio smėlis. Rezervuaro duobė turėtų būti šiek tiek platesnė, kad galėtumėte smėlį užmušti po laipteliais, jei tokių yra. Priešingu atveju, esant vandens svoriui, jie paprasčiausiai sulūš. Be to, smėlį galima sudrėkinti vandeniu, kad būtų užpildytos visos tuštumos. Norimi augalai pasodinami aplink rezervuarą. Prieš dedant žuvis į tvenkinį, būtina leisti augalams priprasti prie vandens, taip pat surinkti reikalingus mikroelementus tvenkinyje.

Polietileno plėvelės padengimas

Rezervuaro gamyba naudojant polietileno arba PVC plėvelę gali būti daug laiko reikalaujanti užduotis nei ankstesnė parinktis. Faktas yra tas, kad tvenkinio duobę reikės suformuoti savarankiškai. Norėdami tai padaryti, prieš pradedant darbą, būtina apibrėžti būsimo rezervuaro teritoriją. Kad tai būtų lengviau, kelias sukuriamas iš kelių formų, tokių kaip apskritimai ar stačiakampiai. Vietose, kur liečiasi jų linijos, rodoma reikalinga rezervuaro forma. Tam galite naudoti baltą smėlį, miltus arba tarkuotą kreidą. Jie puikiai išsiskiria žolės ir tamsesnių garbanų fone.

Tvenkinio kasimo procese reikės sutankinti šonines sienas. Norėdami tai padaryti, juos galima sutrinti specialiu įrankiu. Tai padės vėliau sutvarkyti tvenkinio pamušalą. Jei įdomu, kuri medžiaga tarnaus ilgiau, tada iš polietileno galite suskaičiuoti iki 5 metų laikotarpį, PVC plėvelė tarnaus 10 ar daugiau metų. Butilo kaučiukas yra rezervuarų lyderis. Iš šios medžiagos pagamintas lakštinis gaminys leis 50 metų pamiršti apie priežiūros ar remonto darbų rezervuare poreikį, tačiau jis taip pat yra brangesnis.

Patarimas! Galite lengvai sutaupyti pirkdami PVC tvenkinių skalbinius. Norėdami tai padaryti, pakanka kreiptis į reklamos agentūrą ir sužinoti, ar yra senų reklaminių antraščių.

Galite pasiimti įvairių dydžių gaminius, nes specialių klijų pagalba juos lengva sujungti vienoje plokštumoje.

Paruošę tvenkinio duobę, galite pastatyti plėvelę. Ji turi pakartoti visus sumanytus kontūrus. Gali būti sunku rasti tinkamo dydžio gabalus. Tokiu atveju pakaks 50–70 cm sutapimo tarp gretimų komponentų. Po to jie klijuojami kartu su specialiu vandeniui atspariu mišiniu. Siūla nesiskirs, kai slėgis tvenkinio vanduo. Galite patikslinti dugną ir kraštus, kad plėvelė nebūtų matoma, naudojant didelius ar mažus akmenukus. Kažkas nori perimetru montuoti specialią medinę platformą, ant kurios patogu ilsėtis ir kuri slepia visus tvenkinio trūkumus. Vaizdo įraše yra daugiau informacijos apie tokio tvenkinio įrengimo darbus:

Betoninis tvenkinys

Betoninių tvenkinių pagrindas yra vienas iš sunkiai įgyvendinamų projektų.Tam reikės papildomų atliekų, susijusių su betono komponentais, taip pat papildoma įranga maišymui. Bet toks tvenkinys bus tinkamas ne tik žuvims, bet ir maudynėms. Duobė gaminama ta pačia seka, kaip aprašyta aukščiau. Verta pradėti nuo sienų ir eiti gilyn link vidurio, todėl bus patogiau iškasti dirvą. Po to visi būsimo tvenkinio paviršiai yra gerai sutankinti. Betonas turi poras, todėl vanduo gali palaipsniui iš jo prasiskverbti. Kad taip neatsitiktų, turėsite pasirūpinti tvenkinio hidroizoliacija.

Šiems tikslams tinka vienas iš pagrindo tipų, paminėtas ankstesnėse versijose. Tvenkinio plėvelė yra gražiai išdėstyta išilgai kontūro, 60 cm persidengimo viršutinėje pusėje, be to, tvenkinio rėmas pagamintas iš metalinės armatūros. Gerai, jei jis laikosi sienų formos. Tinklelio ląstelės turi būti 10 centimetrų ar mažesnės. Paklojus tvenkinio pagrindą, ruošiamas tirpalas. Kiekvienam cemento maišui reikės 200 kg smėlio; klojant dugną naudojamas smulkus žvyro užpildas. Reikalinga tvenkinio betono konsistencija turėtų būti panaši į labai tirštą grietinę. Jei jis yra plonesnis, jis tiesiog tekės žemyn.

Jei jaučiai suplanuoti didesniu nei 45 laipsnių kampu, tuomet reikės sumontuoti klojinius, kurie tarnaus kaip atrama betonui, kol sukietės. Pirmasis žingsnis - užpildyti tvenkinio sienas. Pradinis sluoksnis neturi viršyti 7 cm. Išlyginimas atliekamas mentele ir kitais įrankiais. Po to dugnas klojamas. Visas perimetras turi būti klojamas kuo greičiau su pirmuoju sluoksniu, kad po kietėjimo jis sudarytų vieną didelį tvenkinio konteinerį. Jei šios sąlygos nebus įvykdytos, atsiras įtrūkimų ir vanduo paliks.

Sukietėjus klojamas dar vienas tvenkinio betono sluoksnis. Tai suteiks papildomos jėgos, kad niekas nesugriūtų po svoriu. Po pilno stiprumo būsimo tvenkinio paviršių reikia papildomai apdoroti. Tam gali būti naudojami bituminiai mastikai, tačiau jie gali būti gana toksiški, tačiau skystas stiklas yra idealus varžovas. Tvenkinio paviršius pašalinamas iš šiukšlių betono, smėlio ir dulkių liekanų pavidalu. Norėdami sustiprinti viršutinį sluoksnį, naudojamas gruntas. Gali prireikti kelių sluoksnių. Išdžiūvus tvenkinio sienoms, tepamas skystas stiklas. Jo sluoksnis turi būti ne mažesnis kaip 3 cm. Baigę visus darbus, galite pradėti pildyti ir tobulinti. Norėdami aiškiai pamatyti tokio tvenkinio įrengimo procesą, žiūrėkite vaizdo įrašą:

Dėmesio! Norimą dažiklį galite įpilti į savo tvenkinio vandens stiklinę. Tada tokio tvenkinio dugnas atrodys maloniau ir šviesiau.

Mes naudojame seną vonią ir statinę

Jei neseniai pakeitėte seną vonią nauja, tuomet neturėtumėte nurašyti pirmosios ir skubėti ją perduoti metalui. Tai bus puikus pagrindas organizuoti nedidelį tvenkinį. Yra keli būdai tai sutvarkyti. Pavyzdžiui, tai gali būti kaskadinio tvenkinio dalis. Jis taip pat gali būti įleistas į žemę, kaip tai yra įsigyjant plastikinį indą. Iš vonios nesunku pasigaminti tvenkinį su iškilusiais krantais. Norėdami tai padaryti, neturėtumėte jo iškasti, o gražiai sutvarkyti ir papuošti. Aplink jį galite įdėti nedidelę akmens krūvelę, kuri uždarys šonines sienas. Išorinę dalį geriau apdoroti specialiu gruntu, kad metalas nepatirtų rūdžių.

Tvenkinio tvenkinys turi tą patį įrengimo algoritmą. Vienintelė sąlyga - rezervuarui nenaudokite geležinių statinių. Jie labai greitai žlunga ir vėliau galite dėl jų susižeisti. Jei nuspręsite tai padaryti, tada pasirūpinkite keliais antikorozinės dangos sluoksniais.

Augalai

Tvenkinio statyba yra tik pusė proceso. Tvenkiniui būtina pasirinkti tinkamus augalus. Jų tikslas yra ne tik įtikti akiai. Svarbu suprasti, kad visa rezervuaro augmenija gali būti priskirta vienai iš kategorijų:

 • deguonies prisotinimui;
 • vandens valymui;
 • dekoratyvinis.

Deguonies lygio padidėjimas rezervuare turi didelę reikšmę ne tik patiems augalams, bet ir gyviems padarams. Rezervuare tokie augalai dažniausiai įsitaiso vandens stulpelyje, tik šiek tiek rodydami žiedlapius ar žiedus virš paviršiaus. Pasirinkimas gali patekti į vieną iš jų: urutą, fontinalį, turchą, rdestą, pelkę, elodėją, pelkę ir kitus. Jiems reikės dirvožemio. Todėl norint juos pastatyti į tvenkinį, pirmiausia reikia sodinti į vazonus. Geriau tai padaryti gegužės mėnesį, kai oras jau gana šiltas. Tarp šios grupės yra ir rezervuaro augalų, kurie užtikrins jo grynumą. Tai, pavyzdžiui, gali būti raganevelė arba kaliusas. Puikus vaizdas į vandens telkinio pakrantės zoną bus sukurtas uodega ir kaluzhitsa.

Patrauklesni yra vandens telkiniui skirti giliavandeniai plaukiojantys augalai, kuriais žavisi visi, atsidūrę prie tvenkinio ar ežero. Tai gali būti įvairios vandens lelijos, dviejų spygliuočių aponogetonas, brazenija, plaukiojantis tvenkinys ir kt. Dideli šių augalų lapai sumažina vandens temperatūrą. Jie suteikia šešėlį ir blokuoja saulės šviesą. Prie jų reikėtų prieiti pagrįstai nusileidus tvenkinyje. Kartkartėmis tokius rezervuaro augalus teks retinti. Jie greitai auga ir užpildo erdvę.

Aptarnavimas

Dirbtinis rezervuaras negalės visiškai išlaikyti vandens grynumo, todėl reikės savininko pastangų. Pavyzdžiui, kažkas naudoja komercinius filtrus, kad pašalintų kenksmingas priemaišas iš vandens. Kiti nori patys pastatyti tokį gaminį rezervuarui. Norėdami tai padaryti, dugne turi būti uždėtas drenažo siurblys. Tai gali būti nerūdijančio plieno arba ketaus. Periodiškai jis turi varyti vandenį per statinę, kurioje filtravimo medžiagos bus išdėstytos keliais sluoksniais. Kaip pastarąjį rezervuarui galite naudoti žvyrą, akmenukus, smėlį, anglį ir aktyvintą anglį. Žemiau parodytas vaizdo įrašas apie tvenkinio filtro gamybą.

Vasarą tvenkinio prižiūrėti nereikia. Pakaks rezervuarą išlaisvinti iš dumblių nelaisvės siūlų pavidalu, kurie gali greitai augti, taip pat pridėti vandens. Rudenį reikės labai dažnai sugauti iš rezervuaro nukritusius lapus ir šakas. Džiovinti augalų stiebai ir šakos genimi pavasarį. Žiemos pabaigoje, atšilus, galite pašalinti viršutinę ledo plutą ir išimti iš rezervuaro. Jis kaupia didelį kiekį kenksmingų medžiagų. Be to, rezervuare gali prireikti aeratorių. Jie gali būti pagaminti iš besisukančių ašmenų arba uždėti ant dugno su žarnomis su buteliais galuose, kuriuose bus padaryta daug mažų skylių. Po to kompresorius tiekia orą, kad prisotintų rezervuarą deguonimi. Vaizdo instrukcijos, kaip pagaminti tvenkinio dugno aeratorių, pateikiamos žemiau:

Išvada

Kai kuriais momentais sukurti savo tvenkinį gali būti labai sunku, bet gana įdomi užduotis. Vargu ar galima pervertinti tvenkinio, esančio šalia namo, naudą. Netoli tokio rezervuaro galite praleisti nepamirštamas akimirkas su savo mylimuoju ar šeimos nariais. Tvenkinys neturi būti didžiulis, akį džiugins ir nedidelis rezervuaras.

Komentarai (1)
 1. Ačiū už daiktus! Daug įdomių sodo idėjų

  2018-05-31 08.05
  Marina
Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba