Vilkdalgių žiedai, projektuojant sodą ir vasarnamį

Vilkdalgiai yra daugiametės gėlės, kurias mėgsta kraštovaizdžio dizaineriai. Taip yra dėl jų aukštų dekoratyvinių savybių, nepretenzingos priežiūros ir suderinamumo su daugeliu kitų sodo kultūrų. Dabar yra daugiau nei 700 šių gėlių rūšių, kurios skiriasi stiklo dydžiu, krūmo aukščiu ir žiedlapių spalva. Kraštovaizdžio dizaino vilkdalgiai vertinami ir dėl to, kad vienoje vietoje jie gali augti daugiau nei 15 metų, o tai leidžia sukurti daugiamečių kompozicijų, kurioms nereikia kompleksinės priežiūros.

Vilkdalgiai padeda atgaivinti bet kokią gėlių kompoziciją

Kraštovaizdžio dizaino su vilkdalgiais planavimo ypatybės

Naudojant vilkdalgius kuriant sodą, reikia atsižvelgti į šio augalo savybes. Jo šaknų sistema yra paviršutiniškai, todėl ji negali atlaikyti konkurencijos su stipresniais partneriais. Be to, šis daugiametis augalas yra fotofiliškas ir trūksta saulės spindulių, krūmas išsitiesia, o tai lemia dekoratyvumo sumažėjimą.

Vilkdalgių žydėjimo laikotarpis nėra ilgas, tačiau jų pranašumas yra tas, kad jie yra universalūs. Todėl šis daugiametis augalas gali būti naudojamas visose grupės kompozicijose, taip pat naudojamas kaip kaspinuočiai. Vilkdalgis laikomas pereinamuoju ryšiu, nes jis sėkmingai užpildo laikiną erdvę tarp vasarinių ir vasarinių augalų žydėjimo. Pradedančiuoju laikotarpiu sklypas ar sodas yra užpildytas spalvomis, o net patys neaprašyti kampai atrodo elegantiški ir elegantiški.

Su kokiais augalais derinama rainelė?

Naudojant vilkdalgius sode ir dekoruojant sklypą, kaip nurodyta toliau pateiktoje nuotraukoje, būtina išmokti tinkamai derinti šiuos daugiamečius augalus su kitomis kultūromis. Sodinant grupėmis, augalai neturėtų trukdyti vieni kitiems vystytis, žydėti.

Svarbu! Yra keletas daugiamečių augalų veislių, kurios skiriasi krūmų aukščiu ir stiklo forma, todėl renkantis partnerius reikia atkreipti dėmesį į šią savybę.

Derinant irisus kraštovaizdžio dizaine, šios kultūros yra idealūs partneriai:

 • rytietiška aguona;
 • lelijos;
 • lubinas;
 • dieninės lelijos;
 • raugerškis;
 • skirtingų rūšių kadagiai;
 • šeimininkas;
 • astilba;
 • forcitija;
 • žirniai;
 • visų rūšių floksai;
 • tuja;
 • delphiniums;
 • saxifrage;
 • velėna;
 • rožės;
 • šlapimo pūslės.

Mažai augantys augalai, tokie kaip našlaitės, medetkos, ramunės, neužmirštuolės, gali būti naudojami kaip gėlyno priekinis planas.

Daugiamečių augalų privalumas yra nereiklus rūpintis

Vilkdalgių naudojimas kuriant sodą

Vilkdalgiai yra tarp universalių spalvų, kurias galima naudoti įvairiuose kraštovaizdžio stiliuose.

Esamos daugiametės rūšys:

 • nykštukas (iki 45 cm) - idealus kalnų kalneliams, alpinariumams;
 • vidutinio dydžio (45-70 cm) - dažniausiai naudojami grupiniuose sodinimuose;
 • aukštas (nuo 75 cm) - naudojamas gėlynų fonui ir rezervuarų dekoravimui.

Atsižvelgiant į floristo idėją, sodo kraštovaizdžio dizaine galite naudoti vilkdalgius, kaip parodyta nuotraukoje, skirtingais būdais.

Sėkmingiausios šios daugiamečių augalų naudojimo galimybės:

 1. Kaspinuočiai... Vilkdalgiai žalios vejos fone palankiai atrodo kaip atskiri krūmai.
 2. Vienspalvės gėlės... Norėdami papuošti sodą, daugelis kraštovaizdžio dizainerių pataria sukurti skirtingų dydžių gėlių lovas, dalyvaujant vieno ar dviejų atspalvių gėlėms.
 3. Rabatki... Tokiu atveju vilkdalgiai turėtų būti sodinami vienoje ar abiejose sodo kelio pusėse.
 4. Alpinariumai... Norint gauti sėkmingą kompoziciją, šį žydintį daugiametį augalą geriausiai derinti su nykštukinėmis pušų ir eglių rūšimis.
 5. Hant rezervuaro kranto... Dažnai sodo kraštovaizdžio dizaine yra dirbtinis tvenkinys, todėl vilkdalgiai puikiai atrodo išilgai pakrantės. Šiuo atveju geriau naudoti pelkių gėlių rūšis.

Naudojant vilkdalgius sodo kraštovaizdžio dizaine (nuotrauka pateikiama žemiau), reikia nepamiršti, kad barzdotos rūšys mieliau auga atvirose saulėtose vietose, o bebarzdžiai sugeba atlaikyti lengvą dalinį pavėsį, nepažeisdami žydėjimo.

Akmens rieduliai gali palankiai pabrėžti vilkdalgių grožį.

Vilkdalgiai, projektuojant vasarnamio kraštovaizdį

Daugiamečių augalų galima rasti kas antrame vasarnamyje. Toks populiarumas paaiškinamas augalo nepretenzingumu, kuris augintojui nekelia didelių rūpesčių. Dažnai vasarnamio kraštovaizdžio dizaino vilkdalgiai, kaip matyti nuotraukoje, naudojami ryškiems akcentams kurti ir pastatams dekoruoti. Šį daugiametį augalą galima pasodinti palei tvorą, prie įėjimo į pavėsinę, gėlyne prie verandos.

Puikus sprendimas būtų idėja naudoti vilkdalgius vasarnamyje, kurį galima pamatyti nuotraukoje, 5-6 atskirų grupių, sudarytų iš įvairių augalų, pavidalu. Atstumas tarp jų turėtų būti bent 1-1,5 m, o tai leis daugiamečiams augalams visiškai išsivystyti ir žydėti.

Svarbu! Tokie grupiniai sodinimai puikiai atrodo tamsios dirvos fone, todėl žydėjimo laikotarpiu tarpą tarp jų galima padengti durpių drožlėmis.

Vilkdalgiai puikiai dera su bijūnais

Lovos ir gėlynai su vilkdalgiais

Kaip matote nuotraukoje, vilkdalgiai sode ir asmeniniame sklype dažniausiai naudojami kuriant gėlynus ir gėlynus. Kraštovaizdžio dizaine tokios kompozicijos vadinamos iridariumais. Tai reiškia, kad sodinti naudojami tik vilkdalgiai, tačiau leidžiamos skirtingos šio daugiamečio augalo veislės. Šiuo atveju labai svarbu pasirinkti tinkamus augalus, kurie tinka vienas kitam žiedlapių pavėsyje, krūmo aukštyje ir žydėjimo laiku.

Kurdami iridariumą, turite laikytis šių taisyklių:

 • šviesių rūšių fone prarandamos blyškios veislės;
 • margos rūšys turėtų būti derinamos su vienspalvėmis;
 • skirtingos tamsios veislės nėra suderinamos viena su kita.
Svarbu! Kuriant gėlynus priekiniame plane, geriau sodinti nykštukų rūšis, kurių atstumas yra 12-15 cm, po jų turėtų būti vidutinio dydžio, o pačiame centre - aukšti, kurių norma yra 4 vnt. už 1 kv. m.

Kompozicijos su vilkdalgiais sode ir svetainėje

Dėl trumpo vilkdalgių žydėjimo kraštovaizdžio dizaineriai rekomenduoja naudoti šią gėlę daugiakomponentėse kompozicijose. Tai padeda sukurti tolygiai besikeičiantį vaizdą, kai žydi atskiros augalų grupės.

Vilkdalgių derinys su rožėmis gali būti idealus. Šiuo atveju pirmieji sėkmingai užmaskuoja plikus antrųjų ūglius. Kompoziciją galima papildyti dieninėmis lelijomis, kurios žydi vėliau ir, be to, nesuteikia daug atspalvio. Sodinant vilkdalgius delphiniums, reikia atsižvelgti į pastarųjų tūrinę lapiją ir sodinti augalus pakankamu atstumu.

Čia pateikiamas daugiakomponentės gėlių kompozicijos kūrimo pavyzdys, naudojant barzdotus vilkdalgius melsvai mėlynai violetiniais tonais, kai likusius pasėlius reikia pasirinkti ta pačia spalvų schema ir tik lelijas naudoti geltonos arba oranžinės spalvos atspalviais. .

Sodinimas pagal schemą leis jums pasiekti ilgą žydinčių gėlių lovų

Visada svarbu atsižvelgti į augalų aukštį

Gėlių lovelių su vilkdalgiais taisyklės ir pavyzdžiai

Šis daugiametis augalas atrodo organiškai bet kokio kraštovaizdžio dizaino stiliaus. Ir vilkdalgių nuotraukos su kitomis gėlėmis sode tai tik įrodo.

Vilkdalgiai gerai atrodo kartu su javais

Šis daugiametis augalas šalia rezervuaro atrodo puikiai

Vienspalvis hosta puikiai derinamas su margais vilkdalgių tipais.

Vilkdalgius yra naudinga derinti su lubinais, nes jie sukelia vienas kito grožį

Kuriant kraštovaizdžio dizainą reikia laikytis 3 taisyklių:

 • stiliaus vienybė;
 • dizaino paprastumas;
 • dominuojančios taisyklės laikymasis.

Tik aiškus šių rekomendacijų įgyvendinimas leis jums sukurti puikias gėlių kompozicijas savo svetainėje, kur kiekvienas elementas papildys kitą.

Išvada

Kraštovaizdžio dizaino vilkdalgiai yra idealus daugiamečiai augalai, kurių žydėjimas vyksta tuo metu, kai vasariniai augalai jau nudžiūvo, o vasariniai dar nepažydėjo. Dėl to sodas ar asmeninis sklypas pradeda spindėti naujomis spalvomis, nors ir neilgai. Todėl augalo populiarumas kasmet auga, o jo nepretenzybė tik prisideda prie to.

Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba