Sibiro vilkdalgiai: veislės su nuotraukomis ir pavadinimais, žydėjimo ypatybės

Vilkdalgiai pelnė sodininkų pripažinimą dėl gėlių spalvų įvairovės. Kraštovaizdžio dizaine naudojamos hibridinės formos. Jie gali būti aukšti ir nykštukiniai, su paprastomis arba dvigubomis gėlėmis. Sibiro rainelės ir jos veislių nuotraukos padės apsispręsti dėl veislės pasirinkimo sode.

Bendras Sibiro vilkdalgių aprašymas

Laukinė Sibiro rainelės (Íris sibírica) rūšis auga Europos dalyje, Sibire ir Tolimuosiuose Rytuose. Gana platus paplitimo plotas yra dėl augalo atsparumo šalčiui, nepretenzingumo oro sąlygoms ir dirvožemio sudėčiai.

Kultūra laikoma nykstančia rūšimi, kurią saugo įstatymai Latvijoje, Ukrainoje, Baltarusijoje ir Rusijoje

Sibiro rainelės (nuotraukoje), įrašytos į Raudonąją knygą, aprašymas:

 1. Stiebai statūs, dažnai šakoti, užaugantys iki 110 cm aukščio.
 2. Lapai yra siauri, tiesūs, 80 cm ilgio, 5 cm pločio.Lapų plokštelės yra minkštos, tamsiai žalios, lygiais kraštais ir smailiu galu.
 3. Mažos gėlės - iki 6 cm skersmens. Įsikūręs žiedkočių viršūnėse. Širdelės, nusileidusios elipsės pavidalu, centrinės žiedlapiai yra stačios, įgaubtos link centro.
 4. Spalva yra violetinė arba mėlyna, apatinių žiedlapių apačioje yra baltos arba gelsvos dėmės.

Šaknų sistema yra paviršutiniška, šliaužianti, labai išsišakojusi. Augalas išaugina daug šaknų. Vienoje vietovėje jis gali žydėti daugiau nei 15 metų.

Kada ir kaip žydi Sibiro rainelės

Sibiro vilkdalgiai turi mažas gėles, tačiau jų susiformuoja daugiau nei japoniškų veislių. Būdamas ketverių, augalas suformuoja iki 35 pumpurų. Žydėjimo laikas priklauso nuo veislės, daugiausia nuo gegužės iki birželio. Pumpurai nežydi tuo pačiu metu, vieno egzemplioriaus gyvenimo ciklas yra 5 dienos. Sibiro rainelės žydėjimo laikas yra 15-21 diena, šis rodiklis taip pat priklauso nuo veislės.

Skiriamieji Sibiro vilkdalgių bruožai

Pagrindiniai Sibiro vilkdalgių pranašumai yra didelis kultūros atsparumas šalčiui. Dėl šios kokybės augalą galima auginti įvairiose klimato zonose (3-9). Vilkdalgiai yra ištvermingi, naudojant paprastą ūkininkavimo metodiką, atsparūs stresui, nereaguoja į temperatūros pokyčius ir apšvietimo trūkumą.

Svarbu! Vienintelė auginimo sąlyga yra ta, kad dirvožemio sudėtis turi būti neutrali arba šiek tiek rūgšti.

Dirvožemis, kurio reakcija yra šarminė, sodinti netinka.

Laukinėms rūšims ir jų pagrindu pagamintiems hibridams būdingas didelis imunitetas

Augalai neužkrėstų infekcijų ir sodo kenkėjų.

Sibiro vilkdalgių veislės

Sibiro vilkdalgiai apima hibridines Limniris bebarzdžių veisles. Dažniausiai augalai yra aukšti (iki 120 cm), tačiau yra ir tokių nykštukinių formų, kurios neauga virš 40 cm. Žiedlapiai yra žydros, mėlynos, violetinės, geltonos spalvos, su raudonos, oranžinės arba rausvai raudonos spalvos atspalviais. Veislės išlaiko dekoratyvinę išvaizdą visą sezoną dėka lapų, kurie nekeičia spalvos iki pat šalčio atsiradimo. Geriausių dekoratyvinėje sodininkystėje naudojamų Sibiro vilkdalgių veislių apžvalga padės pasirinkti bet kurio regiono derlių.

Harpswell migla

Iris Harpswell Hayes išsiskiria daugybe 85 cm aukščio ūglių.Gėlių skersmuo yra 13 cm, kuris laikomas dideliu Sibiro vilkdalgiams.Pumpurų skaičius ant krūmo yra 25-30 vnt. Šluotelės yra mėlynos su violetinėmis gyslomis ir kontrastingu gelsvai rudu fragmentu šalia duobės. Stiliai (piestelės šakos) yra šviesiai mėlynos spalvos. Žydėjimo laikotarpis yra birželio antroji pusė.

Harpswellas Hayesas naudojamas floristikoje

Sniego karalienė

Sibiro vilkdalgių įvairovė - sniego karalienė arba sniego karalienė - išsiskiria reta kultūros spalva. Gėlės yra paprastos, 10 cm skersmens. Žiedlapiai yra balti su citrinos spalvos širdimi. Lapai yra ploni, išlenkti, ryškiai žali, stiebai siekia 90 cm aukščio. Sibiro rainelė žydi liepą, ciklo trukmė - 21 diena.

Sniego karalienė yra veislė su keliais pumpurais, iki 50 jų galima rasti ant suaugusio augalo

Baltas sūkurys

Sibiro rainelė „White Swirl“ (baltas viesulas) yra aukštas, kompaktiškas, tankus žolinis krūmas, kurio aukštis iki 1 m. Gėlės yra paprastos, atviros, dramblio kaulo spalvos, geltonos spalvos fragmento apačioje. Žiedlapiai yra suapvalinti, šiek tiek banguoti, to paties dydžio. Auginamas atvirame lauke teritorijos dekoravimui ir pjovimui.

Baltas sūkurys žydi prasideda gegužės viduryje

Šios veislės atstovai išoriškai primena narcizų krūmus.

Ruffled Plus

„Hybrid Ruffled Plus“ („tousled“) yra sibirinių vilkdalgių kilpinių veislių grupės narys. Tai vidutinio dydžio kompaktiškas krūmas, kurio aukštis 65-70 cm, plotis 40 cm, ilgais, siaurais, ryškiai žaliais lapais. Apatiniai žiedlapiai suapvalinti, vidiniai pailgi, banguotais kraštais. Levandų spalva violetinėmis gyslomis ir balta šerdimi.

Žydėjimas „Ruffled Plus“ yra gausus, ilgas, prasideda gegužės-birželio mėnesiais

Altajaus vadas

Rusijos atrankos hibridas, vienas iš šalčiui atsparių atstovų. Sibiro Iris Altajaus lyderis yra labiausiai paplitęs vidutinio klimato sodų augalas, jo apibūdinimas yra toks:

 • aukštis - 80-95 cm, plotis - 50 cm;
 • lapai yra xiphoidiniai, siauri, 70 cm ilgio, šviesiai žali;
 • šluotelės yra tamsiai mėlynos, baltas kraštas išilgai krašto ir geltonas fragmentas prie pagrindo;
 • žiedlapiai yra mėlyni su purpuriniu atspalviu.

Veislė vadinama kilpinėmis.

Vienu žiedlapiu vienu metu žydi iki trijų pumpurų

Barselona

Įvairūs sibiriniai vilkdalgiai Barselona (Barselona) yra gana retas dviejų spalvų hibridas. Skiriasi egzotiška gėlės forma ir spalva. Stipulai yra stipriai nuleisti ir apversti, spalvos bordo su oranžiniu atspalviu ir baltomis juostomis prie pagrindo. Stiliai ilgi, stačiai, ryškiai geltoni, banguotais kraštais.

„Iris Barcelona“ turi didelius, blizgius melsvai žydinčius lapus, kurie iki rudens paruduoja

Hubbardas

Sibiro vilkdalgių Hubbardo įvairovei būdingos paprastos, didelės gėlės, kurių skersmuo 17 cm. Aukštas augalas siekia iki 120 cm. Gėlės yra violetinės, arčiau violetinės. Blankai yra raštuoti mėlynos, baltos ir geltonos spalvos. Lapai siauri, ilgi, minkšti, šviesiai žali.

Ilgiausias žydėjimo laikotarpis yra Hubbard rainelės veislė, trunkanti nuo gegužės vidurio iki liepos.

Rosie Bowes

Hibridinė Sibiro vilkdalgių forma „Rosy Bows“ (rožiniai lankai) yra viena iš dekoratyvinių frotijų grupės atstovų. Olandų selekcijos kultūra išsiskiria vėlyvu žydėjimu - birželio-rugpjūčio mėnesiais. Augalas yra vidutinio dydžio (80 cm aukščio), kompaktiškas, gausiai formuojasi pumpurai. Rosie Bows klasifikuojama kaip elitinė veislė.

Žiedlapių spalva gali būti šviesi levanda, mėlyna, tačiau yra atstovų su tamsiai rausvomis gėlėmis

Hohenflugas

Hohenflug (aukšto skraidymo) Sibiro rainelę taisanti veislė yra viena iš aukščiausių veislių. Tankus, besiplečiantis krūmas pasiekia 160 cm aukštį. Jis retai randamas parduodant, yra brangus, tačiau žydi ir 2 kartus per sezoną - birželį ir rugpjūtį. Augalas su trumpais lapais, esantis krūmo pagrinde. Sibiro vilkdalgių žiedai yra purpuriniai, prie pagrindo baltos juostos, paprasti.

Jie dažniau augina puokščių piešimo kultūrą

„Concord Crash“

„Terry hybrid“ „Concord Crush“ gamina sodriai tamsiai mėlynos spalvos gėles, žiedlapiai, kurių pagrindas yra rudas, įgauna rašalo atspalvį saulėje. Kultūra yra vidutinio dydžio (iki 60 cm), plotis - 30 cm. Žydėjimas prasideda gegužės mėnesį, trunka 20 dienų.

Augalas mėgsta šviesą, augdamas pavėsyje, praranda dekoratyvinį efektą

Alba

Sibiro ayrovidny irisų atstovas Alba (japonese Alba) pasiekia apie 80 cm aukštį. Gėlės yra vidutinio dydžio, jų skersmuo neviršija 8 cm. Krūmas yra labai tankus, intensyviai stiebas formuojasi ir gausiai žydi, pradedant liepos mėn. ir trunkantis tris savaites. Žiedlapiai yra balti su geltonomis dėmėmis prie pagrindo.

Kraštovaizdyje Alba naudojama papuošti rezervuarų krantus

Esant žemai oro drėgmei, žiedai džiūsta ir byrėja.

Rožinis parfetas

Dvigalvis hibridinis rožinis parfatas yra vidutinio dydžio žolinis krūmas, kurio aukštis siekia 70–80 cm. Gėlės yra šviesiai rausvos spalvos, su daugybe žiedlapių. Šluotelės yra suapvalintos su oranžine dėme prie pagrindo, banguotais kraštais ir plonomis violetinėmis gyslomis.

Pink Parfait žydėjimo laikotarpis yra gegužė-birželis.

Sviestas

Hibridinė olandų „sviestas ir cukrus“ vilkdalgių veislė pasižymi skirtingomis žiedų spalvomis. Šluotelės yra šviesiai geltonos su žalsvomis dėmėmis prie pagrindo, stiliai yra balti, ilgi, atviri. Gėlių skersmuo - 10 cm. Augalų aukštis - 70 cm. Žydėjimo laikas - vasaros vidurys.

Ant vieno žiedkočio sviesto susidaro keturi ar daugiau pumpurų

Vilkdalgis

Vienintelis barzdotas Sibiro rainelių atstovas yra Iris nykštukės forma, krūmo aukštis 45-50 cm. Gėlės yra didelės - 15 cm skersmens su bordo spalvos šluotelėmis ir šviesiai mėlynos spalvos. Žydėjimo laikas yra gegužė.

„Kasatik“ veislė naudojama kuriant sienas ir projektuojant alpinariumus

Juodasis juokdarys

„Black Joker“ hibridas (juodasis juokdarys) turi egzotišką gėlių spalvą. Pažeidimai yra tamsiai violetiniai, aukso kraštu aplink kraštus ir geltonomis juostelėmis prie pagrindo, levandų žiedlapiais su gyslomis, stiliai yra tamsiai mėlyni. Krūmas žemas - 50-60 cm, kompaktiškas. Ant žiedkočio yra 4 pumpurai.

„Black Joker“ žydėjimas prasideda birželį ir trunka 20 dienų

Mėlynas karalius

Sibiro vilkdalgių veislė „Blue King“ (mėlynasis karalius) turi ryškiai mėlyną žiedų spalvą. Jų skersmuo neviršija 15 cm. Pažeidimai yra ilgi, suapvalinti, prie duobės yra briaunuotas raštas. Centriniai žiedlapiai yra elipsės formos, banguoti kraštai, statūs. Augalo aukštis - 1,3-1,5 m, lapai siauri, ilgi, kieti, tamsiai žalios spalvos.

„Blue King“ žydi liepą dvi savaites

Gulbė skrydyje

„Gulbė skrendant“ yra Sibiro vilkdalgių hibridas su didelėmis, paprastomis gėlėmis. Žiedlapiai yra atviri, balti su geltonu arba žaliu fragmentu šalia šerdies. Krūmas pasiekia 70 cm aukštį. Jis yra labai kompaktiškas, tačiau suformuoja daug stiebų. Žydi birželio mėnesį.

„Swan in Flight“ yra tinkamas dizainui, tačiau pagrindinį naudojimo būdą rado floristikoje

Kasandra

Kasandra yra nykštukinė Sibiro vilkdalgių atstovė. Žydi gegužės mėnesį. Krūmas tankiai lapuotas, lapų plokštelės siauros, daug ilgesnės už žiedkočius. Stiebai neauga aukščiau nei 70 cm. Gėlės yra paprastos, atviros, su šviesiai mėlynais užapvalintais žiedlapiais ir apelsinų dėmėmis prie pagrindo. Skersmuo - 10-15 cm, vienas išdėstymas ant kojelės.

„Kassandra“ veislė yra atspari sausrai, tačiau reikalauja apšvietimo

Didysis Benas

Krūmas yra vidutinio dydžio, tankus, kompaktiškas, siekia 80 cm aukščio. Big Ben veislė yra viena iš gausiai žydinčių Sibiro vilkdalgių atstovų. Spalva yra gili violetinė, baltos spalvos skeveldros. Gėlių skersmuo 7 cm, žydi birželio mėnesį.

Big Benas yra labiausiai paplitusi veislė centrinių regionų soduose

Kraštovaizdžio dizaino Sibiro rainelė

Kultūra plačiai naudojama dekoratyviniame sodininkystėje. Augalas derinamas su bet kokio tipo spygliuočiais, dekoratyviniais krūmais, žydinčia flora.

Po žydėjimo laikotarpio stiebai genimi.Krūmai su tankia ilga lapija suteikia kraštovaizdžiui dekoratyvumo. Populiari dekoro technika yra iridariumų, gėlynų kūrimas miesto teritorijoje ar asmeniniame sklype, apsodintas skirtingų augalų veislėmis.

Keli sprendimai, kaip naudoti Sibiro raineles kuriant sodą:

 1. Jie sodinami norint apriboti kraštovaizdžio zonas.
 2. Jie puošia dirbtinių rezervuarų krantus.
 3. Įtraukite į dekoratyvinius augalus.
 4. Padėta sodo tako šonuose.
 5. Papuoškite alpinariumus.
 6. Vejos kraštų tampymui.
 7. Alpinariumai puošia.
 8. Masinio sodinimo metu užpildyti tuščią plotą.

Išvada

Sibiro rainelės nuotrauka, jos pritaikymas kraštovaizdyje, populiarių hibridų savybės ir aprašymas padės susidaryti bendrą vaizdą apie veislių įvairovę. Pirmenybė renkantis pasėlius bus didelis atsparumas šalčiui, paprasta žemės ūkio technologija, stiprus imunitetas ligoms ir kenkėjams.

Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba