Dichondros sėja: laikas, auginimo taisyklės, veisimo ypatybės

Dichondra yra amžinai žaliuojanti Bindweed šeimos žolė. Jo pavadinimas verčiamas kaip „du grūdai“: jis siejamas su augalo vaisiu, kuris atrodo kaip kapsulė su dviem kameromis. Natūralioje aplinkoje jis auga Amerikos, Rytų Azijos, Australijos, Naujosios Zelandijos tropikuose ir subtropikuose. Dichondros sodinimas ir priežiūra vidutinio klimato sąlygomis turi savo ypatybes.

Dichondros aprašymas

Augalas yra tropinis vynmedis. Vidutinio klimato sąlygomis jis užauga iki 1,5-2 m ilgio.

Dichondra turi šliaužiančius plonus sidabriškos arba smaragdo spalvos stiebus. Jie dažnai turi apvalius lapkočio lapus, padengtus nedideliu purumu. Jų dydis siekia 5-25 mm skersmens. Dichondra vertinama būtent dėl ​​gražios vešlios lapijos, o žiedai yra nepastebimi ir dekoratyviai nesudomi.

Žemėje liana suformuoja storą kilimą, jos šliaužiantys ūgliai greitai įsišaknija dėl tarpukakliuose susidarančių paviršiaus šaknų.

Lianos su sidabro ir smaragdo lapais organiškai atrodo viename sodintuve

Dichondra žydi nuo gegužės iki rugpjūčio. Jo žiedai nedideli - apie 2–3 mm skersmens. Jų spalva gali būti šviesiai geltona, alyvinė, šviesiai žalia.

Vidutinio klimato sąlygomis ampelinės dichondros auginimas ir priežiūra turi savo specifiką, nes ji auginama kaip vienmetė. Šiltuose regionuose jis veisiamas kaip daugiametis augalas.

Komentuok! Vidinės dichondros žiemą laikomos uždarose patalpose, o šiltuoju metų laiku jos perkeliamos į terasą ar balkoną.

Dichondros tipai ir veislės

Iš viso yra 15 šio tropinio augalo rūšių. Rusijoje auginamos 2 dekoratyvinės veislės:

  • smaragdo krioklys;
  • sidabrinis krioklys.

Jie skiriasi lapų spalva ir stiebo ilgiu.

Sidabrinis krioklys puikiai atrodo kartu su kitomis gėlėmis ir augalais

Smaragdo veislė yra apdovanota šakotu stiebu ir mažais apvalios formos lapais, turinčiais turtingą žalią spalvą. Dažniausiai jis auginamas vazonuose, taip pat vejose. Augalas mėgsta dalinį pavėsį.

Sidabrinis krioklys turi ilgus stiebus ir sidabrinius lapus. Ji mieliau auga saulėje, nebijo sausros, greitai atsigauna išdžiūvus dirvai vazone. Jis negali augti daliniame pavėsyje, trūksta šviesos, blogėja augalo išvaizda.

Kraštovaizdžio dizaino dichondra + nuotrauka

Dichondra naudojama gaminant kraštovaizdžio dizainą ampelio dizainui - tai yra, pakabinami puodai su liana dedami po stogo karnizais, kad papuoštų pastato sienas, taip pat kaip žemės dangos augalas.

Tropinė liana atrodo įspūdinga kaip žemės dangos pasėlis

Augalas naudojamas vejų, sodo sklypų, terasų, verandų, pavėsinių apželdinimui, taip pat kompozicijų kūrimui ant tvenkinio kranto ar prie baseino. Neretai kraštovaizdžio dizaineriai naudoja dichondrą terasose, o ne vejos žolę, kad užpildytų tarpus tarp plytelių, išklotų takais.

Dichondra harmoningai derinama su fuksija, petunija, begonija, lobelija. Ji sukuria jiems įspūdingą foną.

Kaip galima skleisti dichondrą

Dichondra dauginama sėklomis, auginiais ir sluoksniais. Pirmasis metodas yra kruopštus ir daug laiko reikalaujantis. Todėl dažniau praktikuojami dichondros kirtimai ir sluoksniavimas. Šių dviejų vegetatyvinių metodų pranašumas yra ne tik paprastumas, bet ir tai, kad jie leidžia išsaugoti visas tėvų krūmo savybes.

Kaip skleisti dichondrą auginiais

Dichondros dauginimui ampeliniais auginiais galite naudoti ūglius, gautus po rudens genėjimo. Jie dedami į sudrėkintą pagrindą iki 3 cm gylio, po to laistomi augimo stimuliatoriumi. Tada juos reikia uždengti naudojant plastikinius butelius, stiklinius indus, neaustinę medžiagą, uždėti ant palangės arba pastatyti į bet kokią šviesią, šiltą vietą. Pasirodžius pirmiesiems pumpurams, prieglauda pašalinama. Pavasarį ar vasaros pradžioje, kai yra tinkamas oras, jie sodinami į žemę nuolatinėje vietoje.

Skiepijimo metodas leidžia gauti gerą medžiagą tolesniam veisimui.

Kaip išauginti dichondrą iš sėklų

Liana iš vidutinio klimato sėklų auginama daigų metodu, pietiniuose regionuose ją galima nedelsiant pasodinti vietoje. Žiemai būtina pasėti dichondras sodinukams, kad jie vėliau galėtų judėti į žemę, nes daigai auga gana lėtai ir gali nespėti įgyti jėgų ir sustiprėti, kol jie bus pasodinti į atvirą žemę.

Dichondros dauginimas sluoksniais

Tai lengviausias ir patikimiausias būdas. Tai susideda iš to, kad sluoksniai prispaudžiami prie drėgnos žemės tarpubamblių vietose - šiuose taškuose pradės formuotis naujos šaknys. Jie pasirodys maždaug po 7–14 dienų, dar po mėnesio bus atskirti nuo krūmo ir pasodinti į naują vietą. Auginiai labai greitai įsišaknija ir gerai įsišaknija - paviršinių šaknų dėka.

Optimalios sąlygos auginti dichondrą

Dichondra yra tropinis termofilinis augalas, jam reikalingos tinkamos sąlygos. Oro temperatūra, prie kurios vynmedis normaliai augs, turėtų būti 18–25 laipsniai. Jei termometras nukrenta žemiau 10, augalas nudžiūsta ir miršta. Per aukšta temperatūra - apie 30 laipsnių - pagelsta ir nudžiūsta, todėl karštu oru dichondra turi būti dažnai laistoma, vengiant dirvos užmirkimo.

Kaip ir kada teisingai pasodinti dichondrą

Dichondros sodinimo atvirame lauke ir jos priežiūros taisyklės priklauso nuo vietovės klimato. Augalą galite pasodinti tik tada, kai vasarą oras šiltas - palaikoma maždaug 20 laipsnių ar aukštesnė temperatūra.

Svarbu! Norėdami pasodinti dichondrą atvirame grunte, turite pasirinkti aiškią, saulėtą dieną be kritulių.

Laikas

Vidutinio klimato zonose dichondra turėtų būti pasodinta birželį. Pietiniuose regionuose nusileidimo laikas yra gegužės vidurys.

Vietos parinkimas ir dirvožemio paruošimas

Sodinant lauke, reikia pasirinkti nevėdinamą vietą. Sidabrinis krioklys teikia pirmenybę saulėtoms vietovėms, smaragdo veislė turi būti dalinio atspalvio.

Specialių reikalavimų dirvožemiui nėra. Vienintelė sąlyga yra tai, kad žemė būtų nusausinta. Augalas gerai augs priemolio dirvožemyje, kurio pH yra 6,6–8.

Kaip pasodinti dichondrą žemėje

Liana auga gana lėtai, ir į tai reikia atsižvelgti, kai naudojama kaip žemės dangos augalas. Sodinant į žemę būtina stebėti atstumą tarp krūmų - apie 15 cm. Skylės iškasamos iki tokio gylio, kad šaknis su žemės gumulėliu galėtų laisvai jose tilpti. Daigai perkrovimo metodu dedami į sodinimo duobes, tada jie padengiami dirvožemiu, sutepami ir laistomi.

Iš tikrųjų dichondra yra piktžolė, todėl gerai auga ir nebijo ligų bei kenkėjų

Dichondros auginimo taisyklės

Teisingas ampelinės dichondros sodinimas ir priežiūra yra labai svarbūs.Tik laikantis auginimo technologijos, augalas išlaikys dekoratyvines savybes 5-6 metus. Ją reikia reguliariai laistyti, tręšti, ravėti, genėti.

Laistymo ir maitinimo grafikas

Dichondrą reikia reguliariai laistyti, kai sausėja žemė. Tai turėtų būti padaryta vakare, kad nebūtų deginančių saulės spindulių, kitaip augalas gali sudegti. Laistyti reikia pačioje šaknyje. Be to, karštomis dienomis reikia kasdien drėkinti krūmus ryte arba vakare.

Svarbu neleisti sustingti vandeniui ir užmirkti dirvožemiui, kitaip šaknys pradės pūti.

Dėmesio! Atspari sausrai veislė toleruoja trumpalaikius laikotarpius gerai nelaistydama, tačiau sudrėkinus dirvą, lapija bus storesnė, gaivesnė, labiau prisotinta spalva.

Kartą per 2 savaites rekomenduojama maitinti mineralinėmis trąšomis su kaliu ir azotu. Galite naudoti kompleksus, skirtus patalpų lapuočių augalams. Patręšus vynmedį reikia palaistyti, kad jis nesudegtų.

Atlaisvinimas ir ravėjimas

Dichondros šaknų sistema yra arti dirvožemio paviršiaus. Norint nepakenkti, ravėti ir purenti reikia labai atsargiai ir tik rankomis.

Sugnybimas ir apipjaustymas

Susiformavus aštuntajam lapui, dichondra užspaudžiama, kad pradėtų šakotis ir formuotųsi vešlus vainikas.

Visą vasarą, kai auga ūgliai, jie yra genimi. Dėl to dichondra visada atrodo vešli. Per ilgi ūgliai, išmušti iš kompozicijos, yra genimi. Paskutinė procedūra atliekama rudenį, prieš ruošiant vynmedžius žiemai. Dauginti galima naudoti nupjautus auginius.

Dichondros paruošimas žiemojimui

Vidutinio klimato sąlygomis dichondra auginama kaip vienmetis augalas. Jei turite jį laikyti iki pavasario, turite elgtis taip:

  1. Prieš prasidedant šalčiui, nupjaukite antenos dalį.
  2. Iškaskite dichondros šakniastiebį. Švelniai tęskite, kad nukratytumėte grumstą.
  3. Perkelkite į rūsį, kurio temperatūra ne mažesnė kaip + 10 laipsnių, uždenkite drėkinamomis durpėmis arba padenkite gana storu šlapio smėlio sluoksniu, kad šaknys neišdžiūtų.

Po tokio žiemojimo turėtų atsirasti naujų stiebų su šaknimis. Jas reikia nupjauti aštriu peiliu ir pasodinti į atskirus vazonus. Atėjus šiltam orui, dichondrą perkelkite į atvirą žemę, tuo pačiu tręšdami. Arba galite palaukti optimalios temperatūros ir nedelsdami pasodinti jas į dirvą, nedėdami į dubenėlius.

Pietiniuose regionuose dichondra paliekama žiemoti sode: ji yra padengta žeme, padengta plėvele, ant kurios dedami nukritę lapai ar spygliai.

Jei dichondra ampelous auga sode vazonuose, užėjus šaltam orui, ji perkeliama į kambarį: uždarą verandą, balkoną, lodžiją.

Kenkėjai ir ligos

Dichondra yra atspari ligoms ir kenkėjams, o kova su jomis dažniausiai sumažėja iki prevencinių priemonių:

  • laiku ravėti rankomis, nemulčiuoti dirvožemio aplink krūmą;
  • nepersistenkite šėrimo, stebėkite azoto kiekį - jis neturėtų būti per didelis;
  • su stipriai apaugusiu tankiu vainiku sumažinkite laistymo kiekį, kad nesusidarytų pelėsiai ir grybai.

Svarbu! Pernelyg didelė dichondros drėgmė yra daug kenksmingesnė, nei perdžiovinti žemės grumstą.

Kenkėjai, kartais užkrėsiantys augalą, yra nematodai, blusų vabalai, baltasparniai ir amarai.

Nematodai gali užmušti tropinius vijoklius. Jie pasirodo esant aukštai drėgmei. Su jais susidoroti nėra lengva, kaip taisyklė, augalas sunaikinamas, o dirvožemis apdorojamas chemikalais.

Likę kenkėjai vynmedį puola rečiau. Norėdami juos sunaikinti, naudokite akaricidines medžiagas.

Išvada

Dichondros sodinimas ir priežiūra yra gana įdomi veikla mėgėjų sodininkams, nėra jokių ypatingų sunkumų. Atlyginimas už darbą bus gražiai suprojektuotas, malonus akims.

Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba