Hortenzija serrata: veislės su nuotraukomis ir pavadinimais, apžvalgos

Dantyta hortenzija yra sodo kultūros rūšis. Jis ypač populiarus tarp namų sodininkų. Ir tai nenuostabu, nes augalas turi daug privalumų, tarp kurių, visų pirma, jis yra patogus vainiko formavimui, atsparumui šalčiui, aukštam fitoimuniškumui ir nepretenzybei. Elementariai prižiūrint, krūmai greitai auga ir kasmet džiugina vasaros gyventoją sodriomis gražiomis subtilių atspalvių gėlėmis.

Serratos hortenzijos aprašymas

Hortenzija serrata yra krūminis, lapuočių krūmas. Šaknų sistema yra pluoštinė, plinta, iki 40 cm gylio. Dėl šios savybės augalas greitai reaguoja tiek į tręšimą, tiek į dirvožemio užterštumą. Lapų plokštės yra žalios, ovalios, smailios gale. Jų ilgis yra 10-12 cm. Išilgai kraštų yra įpjovos, pavyzdžiui, pjūklas.

Dauguma dantytų hortenzijų veislių žydi nuo liepos iki rugsėjo. Tačiau regionuose, kur klimatas vėsus, pumpuravimasis gali sumažėti iki rugpjūčio. Žiedynų skersmuo svyruoja tarp 8-15 cm.

Hortenzija serrata yra termofilinis augalas, kilęs iš Azijos.

Kuo dantytos hortenzijos skiriasi nuo didžialapių

Šių rūšių skirtumas yra žiedynų forma. Didelialapėse hortenzijose jos paprastai yra sferinės ir susideda iš sterilių žiedų. Dantytasis turi korimbozinius žiedynus. Jų centre yra daugybė mažų gėlių, kurios gali apdulkinti. Palei kraštus yra didesnės, keturlapės sterilios gėlės, neturinčios reprodukcinių organų.

Svarbu! Dantytos ir stambialapės hortenzijos yra artimiausios giminės, todėl yra labai panašios viena į kitą.

Serratų hortenzijos veislės

Yra daug dantytų hortenzijos tipų. Kuris iš jų geresnis, tiksliai pasakyti neįmanoma. Kiekvienas iš jų turi savo privalumų ir trūkumų. Tik ištyrę populiariausių tipų aprašymus, galite suprasti, kuris variantas yra tinkamiausias.

Mėlynas paukštis

Jo išskirtinis bruožas yra dideli žiedynai. Į jų kompoziciją įtrauktos gėlės turi skirtingą spalvą. Ryškiausios yra viduryje. Jie yra rausvai violetiniai su mėlynomis kuokelėmis. Didelių gėlių atspalvis pakraščiuose skiriasi nuo šviesiai rausvos arba šviesiai violetinės iki giliai mėlynos, violetinės. Per visą žydėjimo laikotarpį žiedynai palaipsniui keičia savo atspalvį. Mėlynių paukščių krūmai žydi bet kuriame amžiuje. Jie pasiekia 1,5 m aukštį.

Žydėdama hortenzija serrata Bluebird išskiria medaus kvapą

Koreana

Tai dar vienas per mažas krūmas, kurio aukštis neviršija 150 cm, žiedynų spalva svyruoja nuo sniego baltumo iki mėlynos. Tai priklauso nuo dirvožemio rūgštingumo. Kuo jis rūgštesnis, tuo daugiau bus mėlyno pigmento. Koreana gerai netoleruoja sausros ir ją reikia reguliariai laistyti.

Hortenzija Koreana yra viena iš populiariausių serratų hortenzijos veislių

Preciosa

Krūmas užauga iki 250 cm aukščio. Jis turi išraiškingas gėles, neįprastas lapų plokšteles.Pavasarį ir vasarą jie yra žali, tačiau rudenį jie įgauna bordo atspalvį. Preciosa žiedynai ne mažiau ryškūs. Žydėjimo pradžioje jie yra kreminės žalios spalvos, tada giliai rausvos, o prieš žydėjimo pabaigą - raudonos spalvos.

Preciosa yra aukštas krūmas, kurį reikia reguliariai genėti.

Auksinė saulės šviesa

Tai yra nykštukinis augalas, kurio aukštis neviršija 1 m. Jo skiriamasis bruožas yra dideli geltonos spalvos smailūs lapai, kurie laikui bėgant tampa žali. Mažos gėlės, esančios centre, yra tamsiai rausvos, o didžiosios išilgai krašto yra šviesiai rausvos. Iš visų dantytų hortenzijų rūšių ji yra mažiausiai atspari šalčiui.

Auksinė saulės šviesa yra dantytų hortenzijų nykštukinis krūmas, kurį galima auginti vazonuose

Vierle

Tai žemas augalas, kurio aukštis yra apie 1 m. Jo žiedynų atspalvis svyruoja nuo alyvinės-mėlynos iki rausvos. Lapų plokštės pavasarį ir vasarą yra žalios, tačiau rudenį jos tampa bordo arba violetinės. Pelkėse Vierle neišgyvena. Kad augalas tinkamai augtų ir vystytųsi, turite reguliariai jį maitinti. Kaip ir „Auksinė saulės šviesa“, ji nėra ištverminga ir jai reikia žiemos pastogės.

Auginant dantytą Vierle veislės hortenziją, svarbu nepersistengti su laistymu.

Avelrose

Krūmas, kurio aukštis neviršija 1 m, turi daugybę rausvų žiedynų (jie gali būti ryškūs arba tamsūs). Būdingas šio augalo bruožas yra violetinės žalios spalvos lapų plokštelės, kurios vasaros pabaigoje tampa violetinės. Rūgščiuose dirvožemiuose Avelrose žiedynai įgauna mėlyną atspalvį. Augalas jaučiasi patogiai tiek pavėsyje, tiek saulės spinduliuose. Netoleruoja drėgmės pertekliaus.

Dantyto Avelrose tipo žiedynų atspalvis priklauso nuo dirvožemio rūgštingumo

Kraštovaizdžio dizaino hortenzija

Dantyta hortenzija neturi trūkumų, todėl dizaineriai ją taip mėgsta. Dėl didžiulės spalvų paletės ir žiedynų formos įvairovės šie augalai vaidina ryškų akcentą kraštovaizdžio kompozicijose. Lapų plokštės atrodo neįprastai ir taip pabrėžia krūmų grožį.

Kadangi hortenzija žydi ilgai, iš jos dažnai daromos gyvatvorės, jos sodinamos palei tvorą ir prie namų sienų

Mažai augančios veislės auginamos vazonuose.

Dažnai hortenzijos kompozicijos yra dedamos į atskiras grupes. Tačiau jie puikiai dera ir su kitais dekoratyviniais augalais. Hortenzija gerai atrodo šalia beržo, klevo, akacijos ir alyvinės, taip pat gluosnio, paukščių vyšnios, raugerškio, jazmino. Jai taip pat tinka jurginai, rožės, bijūnai, jūrų žvaigždės, rododendras, azalija, astilbė,

Svarbu! Prie spygliuočių visžalių medžių nepageidautina sodinti dantytą hortenzijos įvairovę. Šis derinys atneša disharmoniją į kompozicijos suvokimą.

Serrata hortenzijos atsparumas šalčiui

Dantytos hortenzijos žiemos atsparumas priklauso nuo veislės. Štai rodikliai, kuriuos gali atlaikyti populiariausi tipai:

  • Mėlynasis paukštis - 20 ° C,
  • Koreana - 25 ° C;
  • Preciosa - 20 ° C;
  • Auksinė saulės šviesa - 16 ° C;
  • Vierle - 18 ° C;
  • Avelrose - 23 ° C.

Serratos hortenzijos priežiūra ir auginimas

Norint, kad augalas tinkamai augtų ir vystytųsi, jį reikia gydyti ypač atidžiai. Visų pirma reikia pasirinkti tinkamą sodinimo vietą, šaknis daigą. Ateityje, po to, negalima pamiršti nuolatinės priežiūros. Be jo hortenzija nustoja žydėti ir pradeda skaudėti, palaipsniui miršta.

Nusileidimo vietos parinkimas ir paruošimas

Dantyta hortenzija netoleruoja tiesioginių saulės spindulių. Po jais jos žiedlapiai tampa per blyškūs. Tačiau dantyta hortenzija nėra tinkama visam šešėliui. Pernelyg tamsėjant krūmai gali nustoti žydėti. Geriausias variantas yra dalinis atspalvis. Hortenzija turėtų būti sodinama vietose, apsaugotose nuo stipraus vėjo. Nusileisti arti pastato yra nepageidautina, nes tokiu atveju žiemą galima sušalti.

Kelios dienos prieš sodinimą vieta iškasta. Piktžolėmis apaugusią dirvą per 2 savaites galima paruošti herbicidais. Dantytos hortenzijos mėgsta lengvą, rūgštų dirvą, kurioje gausu humuso. Jie netoleruoja didelio kalkių ir pelenų kiekio žemėje, nes tai sumažina rūgštingumą.

Tais atvejais, kai dirvožemis yra sunkus ir prastos sudėties, iš anksto perkamas paruoštas substratas sodinti sodo parduotuvėje. Kai kurie vasaros gyventojai tai daro patys. Tam lygiomis proporcijomis sumaišomos susmulkintos aukštapelkės durpės, velėna, humusas, juodas dirvožemis ir smėlis.

Nusileidimo taisyklės

Iš anksto padaroma nusileidimo duobė. Jo dydis turėtų visiškai atitikti augalo šaknų sistemos dydį. Optimalus atstumas tarp duobių yra 1,5 m.

Pati dantytos hortenzijos veislės sodinimo procedūra yra paprasta. Į duobę pilamas vanduo ir dedamas daigas. Tada jis padengiamas žeme arba iš anksto paruoštu substratu. Žemė šalia pasodinto augalo yra lengvai sutankinta ir laistoma. Galiausiai padėkite maždaug 10 cm storio mulčio sluoksnį, tam naudojamos adatos arba pjuvenos.

Dantytą hortenzijos veislę rekomenduojama sodinti pavasarį ar rudenį.

Laistymas ir maitinimas

Daugumą dantytų hortenzijų veislių reikia reguliariai laistyti. Ypač svarbu šią procedūrą atlikti karščio ir sausros metu. Augalai laistomi, kai dirvožemis išdžiūsta prie šaknies. Vanduo turi būti kambario temperatūros. Jei per šalta, reikia sušilti. Chlorintas skystis kurį laiką turėtų nusistovėti. Skatinamas lietaus vandens naudojimas.

Trąšas po krūmais reikia duoti du kartus per metus, pirmiausia prieš ir po žydėjimo. Pavasario pradžioje kibire vandens ištirpinama 20 g karbamido ir užpilama hortenzija su gautu skysčiu. Kiekvienam krūmui sunaudojami 3 kibirai tirpalo. Pasibaigus žydėjimui, hortenzija tiekiama kompleksinėmis mineralinėmis trąšomis.

Svarbu! Jei žemė išeikvota, vasarą galite papildomai pašerti krūmą srutomis. Tačiau šiuo atveju svarbu nepersistengti, nes prieš daugelio didelių žiedynų svorį plonos šakos gali nulūžti.

Kaip genėti dantytą hortenziją

Tinkamiausias laikas augalui genėti yra kovas. Ūgliai supjaustomi taip, kad liktų 6–12 galingiausių. Likusias šakas sutrumpina keli pumpurai (iki 5). Dantytos hortenzijos genėjimas rudenį reiškia, kad išnyksta pumpurai.

Radikaliai reikia genėti tik senus krūmus. Jie sutrumpinami taip, kad virš žemės liktų iki 8 cm aukščio kelmai. Tai nėra pavojinga ir netgi naudinga. Po tokio genėjimo išauga nauji jauni ūgliai, kurie gausiai žydi.

Pasiruošimas žiemai serrata hortenzija

Rudenį krūmus reikia gydyti chemikalais nuo vabzdžių kenkėjų ir visų rūšių infekcijų. Kai visa lapija nukrenta nuo krūmo ir ji tampa visiškai nuoga, ją reikia purkšti 3% Bordo skysčio tirpalu. Jei jums reikia dantytos hortenzijos transplantacijos, tai galima padaryti rudenį.

Daugelio dantytų veislių atsparumas šalčiui yra labai geras, tačiau, nepaisant to, joms vis tiek reikia prieglobsčio žiemai. Pirmiausia į skylę reikia įpilti superfosfato ir kalio druskos. Tada turėtumėte susieti ūglius į kekę ir šiek tiek sulenkti prie žemės. Galiausiai augalą padenkite dviem spunbondo sluoksniais. Procedūrą geriausia atlikti prieš prasidedant užšalimui.

Reprodukcija

Dantytasis hortenzijos tipas gali būti dauginamas sėklomis, dalijant, sluoksniuojant ar pjaunant. Paskutinis metodas yra pats populiariausias. Auginiai paprastai pjaunami iš jaunų krūmų jaunų ūglių. Tradiciškai naudojama vidurinė ūglių dalis, ant kurios nėra žydinčių viršūnių ir apatinių lapų.

Kad šaknys greičiau augtų, pjovimas dedamas į vandenį su šaknų formuotoju (bet kuriuo). Jei to nėra, į vandenį įpilama medaus (1 arbatinis šaukštelis 250 ml). Auginiai sodinami po pastoge, o pavasarį jau įsišakniję augalai persodinami į nuolatinę vietą.

Dauginimui sluoksniais parenkamas suaugusio krūmas. Prasidėjus pavasariui, prieš pumpurams žydint, jo apatinės šakos prispaudžiamos prie žemės, susmeigiamos ir kontakto vieta apibarstoma dirvožemiu. Iki rudens šios šakos įsišaknys. Nauji augalai pavasarį persodinami į nuolatinę vietą.

Sėklų dauginimą dažniausiai veisėjai praktikuoja atlikdami eksperimentus. Iš sėklinės medžiagos išauginti egzemplioriai dažnai nepriima tėvų savybių.

Auginiai yra patikimas ir efektyvus dantytos hortenzijos dauginimo būdas

Ligos ir kenkėjai

Kalcio perteklius dirvožemyje yra kupinas dantytų lapų chlorozės. Jei žalia masė pradeda gelsti ar blyški, būtina naudoti lapų trąšas, kuriose yra geležies. Šiuo atveju svarbu parūgštinti dirvą, į ją įterpiant durpių, susmulkintos žievės ar amonio sulfato.

Vienas iš labiausiai paplitusių kenkėjų yra amarai. Pagrindiniai jo buvimo požymiai yra jaunų lapų pažeidimas, grybelinių ligų vystymasis. Jei amarų yra nedaug, juos sunaikina natūralūs priešai - nėrinių spygliuočiai ir ladybug. Su dideliu invazija galite kovoti su naminiu nuoviru. Jie gamina taip: 1 kg žalių arba 200 g šviežių dilgėlių lapų, ramunėlių žiedų ar kiaulpienių šaknų užpilama verdančiu vandeniu ir leidžiama užvirti 24 valandas. Jei tai nepadeda, naudokite insekticidą.

Išvada

„Serrata hydrangea“ yra dekoratyvinis krūmas subtiliomis gėlėmis, kuris dažnai tampa pagrindine sodo puošmena. Augalas visiškai nėra įnoringas auginimo sąlygoms ir priežiūrai. Net nepatyrę vasaros gyventojai gali su tuo susidoroti. Jei laikysitės elementarių žemės ūkio technologijų taisyklių, augalas daugelį metų džiugins savo grožiu.

Serratos hortenzijos apžvalgos

Alina Koreneva, 38 metai, Voronežas
Hortenzijas savo sode auginu daugiau nei 10 metų. Per šį laikotarpį augalai kasmet mane džiugina gražiais ir kvapniais žiedynais. Man patinka tai, kad krūmas yra nepretenzingas, lengvai prižiūrimas. Trąšas tepu ant drėgnos žemės, kad nesudegintų šaknų. Pernai naudojau „Buisk“ trąšas. Po jų rausvi žiedynai įgavo sodrų mėlyną atspalvį. Mane džiugino tik tokia įvairovė.
Anastasija Grudinina, 44 metai, Belgorodas
Hortenzijos visada augo mano kieme, ir visi, kurie atėjo aplankyti manęs, visada žavėjosi krūmų grožiu ir maloniu aromatu. Turiu keletą veislių, įskaitant serratų hortenziją. Ir nors jis žydi ne taip prabangiai kaip sodo hortenzija, jis turi ir kitų privalumų. Tarp jų yra atsparumas šalčiui ir nepretenzybė. Pernai amarai užpuolė krūmą. Jos buvo įmanoma atsikratyti padedant „Fitoverm“. Po gydymo krūmas greitai atsigavo.

Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba