Teleskopinis sniego grandiklis

Prasidėjus žiemai, privataus sektoriaus savininkams ir komunalinių paslaugų darbuotojams kyla naujas rūpestis - Sniego valymas... Be to, būtina valyti ne tik šaligatvius, bet ir pastatų stogus. Šiems darbams atlikti išrasta daugybė priemonių. Kiekvienas sniego grandiklis yra skirtingos formos, dydžio ir medžiagos, iš kurios pagamintas.

Sniego kastuvų veislės

Labiausiai paplitęs ir visiems žinomas sniego valymo įrankis yra kastuvai. Šio paprasčiausio aprašo formos ir dizainai yra nuolat tobulinami. Šiuolaikiniai modernizuoti kastuvai turi sulankstomas rankenas, yra pagaminti iš lengvų medžiagų ir netgi su ratuku.

Pradėkime sniego valymo įrangos apžvalgą mediniu įrankiu. Šiam kastuvui būdingas platus samtelis ir ilga rankena. Vietoj grandiklio gali būti naudojamas klasikinis modelis. Kad faneros samtelio kraštas nenusitrintų, jis įrėmintas plienine juostele.

Svarbu! Medinio sniego valytuvo trūkumas yra drėgmės sugėrimas. Kastuvas pasidaro sunkus nuo šlapio sniego.

Metaliniai kastuvai yra patikimesni, tačiau jų naudojimo patogumas priklauso nuo gamybos medžiagos. Įprastinis plienas įrankiams netinka. Vandenyje įmirkęs sniegas nuolat prilips prie samtelio, be to, bus imlus korozijai. Cinkuoti kastuvai nerūdija, tačiau tol, kol apsauginė danga lieka nepakitusi. Aliuminis yra puiki sniego kastuvo medžiaga. Toks metalinis kaušelis yra atsparus korozijai, lengvam svoriui ir mažai laikosi sniego.

Svarbu! Daugelis žmonių mano, kad aliuminio kastuvų trūkumas yra stiprus ūžesys, girdimas kastuvą sniego metu.

Kompozitinis plastikas yra populiari šiuolaikinių sniego kastuvų medžiaga. Sniegas nelimpa prie tokio samtelio, jis yra gana patvarus ir, svarbiausia, yra lengvas. Plastikiniai kastuvai nerūdija ir nesugeria vandens iš šlapio sniego. Kaušelio kraštą nuo dilimo apsaugo plieninis kraštas. Su atsargiu požiūriu plastikinis kastuvas tarnaus penkerius metus.

Svarbu! Esant stipriam šalčiui, padidėja plastiko trapumas. Kaušelio negalima daužyti ar deformuoti, kitaip jis sprogs.

Sulankstomas plastikinis kastuvas dažniausiai reikalingas automobilių entuziastų. Įrankis telpa bagažinėje ir visada galite jį nešiotis su savimi. Rankena susideda iš dviejų dalių, sujungtų vyrių mechanizmu. Norėdami sutvarkyti elementus darbinėje būsenoje, ant rankenos yra stumdoma rankovė.

Kitas sulankstomo kastuvo variantas skiriasi rankenos dizainu. Jis buvo pagamintas iš teleskopinio. Tokį inventorių panašiai patogu gabenti automobilio bagažinėje. Maiše galite pasiimti kastuvą prie dachos.

Ar matėte sniego kastuvą ant ratų? Taip, yra tokių pavyzdžių. Tiksliau, dizainas turi vieną didelio skersmens ratą. Jis pritvirtintas prie ašies rankenos toje vietoje, kur yra dviejų rankenos elementų vyriai. Kaušelio vaidmenį atlieka plastikinis kibiras, kuris yra kastuvas ir tuo pačiu grandiklis. Dviračio rankenos pritvirtintos prie antrojo rankenos galo. Darbo metu žmogus ridena įrankį aplink aikštelę, o sniegas grėbiamas į kibirą. Norėdami iškrauti, tiesiog reikia nuspausti rankenas žemyn. Šiuo metu kibiras su sniegu pakyla ir išmeta jį į priekį.

Sniego grandikliai

Po kastuvų antras populiarus sniego valymo įrankis yra grandikliai.Šio tipo atsargos taip pat yra paprastos konstrukcijos su rankena arba sudėtingu mechanizmu ant ratų.

Pradėkime modelių peržiūrą nuo paprasčiausio grandiklio, pravarde grandiklis. Sniego valymo įrankis taip pat turi kitą pavadinimą - grandiklis. Grandiklis susideda iš plataus kibiro, prie kurio pritvirtinta U formos rankena. Veikimo metu grandiklis stumiamas į priekį rankomis. Sniegas surenkamas į kibirą, kuris vėliau iškraunamas palenkiant grandiklį.

Svarbu! Plastikinė trauka tinka tik puriam sniegui. Gremžtukas nenugalės iškepusios ar apledėjusios masės.

Norintiems naudoti grandiklį kaip kastuvą, gamintojai pateikė modifikuotą įrankį. Dizaino bruožas yra samtelio forma. Kibiras gali kastuvą ir mesti sniegą.

Sraigtinis grandiklis yra mechanizuotas sniego valymo įrankis. Jo pranašumas yra tas, kad nereikia iškrauti sniego. Darbinis grandiklio mechanizmas yra sraigtas su spiraliniais peiliais. Sukimosi metu jie primena mėsmalę. Vyras stumia prieš save grandiklį. Besisukantis sraigtas grėbia sniegą ir išmeta jį į šoną. Įrankis efektyvus tik pašalinant iki 15 cm storio purų sniegą. Tai nereikalaus storo ir sukepusio sluoksnio.

Norėdami išvalyti didelius sniego plotus, sukurtas rankinis buldozeris ant keturių ratų. Gremžtuko konstrukcija primena vežimėlį su rankena. Ašmenys tvirtinami priekyje. Vairo kampą reguliuoja strypas. Šis galingas grandiklis gali apdoroti net apledėjusį sniegą.

Rankinį buldozerį ant dviejų ratų lengva valdyti. Grandiklį lengva pakelti rankena, kad būtų galima įveikti kelio nelygumus. Yra modelių su reguliuojamu ir nereguliuojamu ašmenų sukimu.

Elektriniai sniego grandikliai

Elektriniai grandikliai padeda efektyviai kovoti su sniego sankaupomis. Jie gali būti suprojektuoti kaip visiškas sniego valytuvas arba kaip nedidelis smulkintuvas su pailginta rankena. Darbinis mechanizmas yra sraigtas. Elektrinis variklis yra atsakingas už jo sukimąsi. Spiraliniai peiliai surenka sniegą, sutraiško jį ir tada per rankovę išmeta toli į šoną.

Valymui naudojami elektriniai grandikliai sniego nuo stogo, tačiau su tokiu įrankiu neįmanoma užlipti ant šlaitinio stogo. Sniego valytuvai ir rankiniai smulkintuvai valo didelius daugiaaukščių ir pramoninių pastatų plokščius stogus.

Šlaitinių stogų teleskopiniai sniego grandikliai

Sniego valymas nuo stogo visada kėlė daug problemų. Sunku lipti paprastu kastuvu ant slidaus paviršiaus, tačiau nuo šlaitinio stogo apskritai galima nulėkti. Norėdami išspręsti šią problemą, yra specialus ištraukiamų rankenų grandiklių dizainas. Teleskopinė rankena leidžia grandikliui pasiekti aukščiausią šlaitinio stogo tašką tiesiai nuo žemės. Asmuo ištiesia rankeną pagal sulankstomos meškerės principą iki norimo ilgio. Pats grandiklio dizainas gali būti pagamintas iš stačiakampio plastiko gabalo, statmenai pritvirtinto prie rankenos. Tokio grandiklio trūkumas yra didelės darbo sąnaudos, taip pat rizika, kad nuo stogo iškritus sniegui gali susižeisti galva.

Teleskopinis grandiklis yra patogesnio dizaino, kurio darbinė dalis pagaminta rėmo pavidalu. Prie apatinės sąramos pritvirtinta ilga brezento, plastiko ar bet kokio sintetinio audinio juosta. Darbo metu žmogus stumia rėmą išilgai stogo dangos paviršiaus iš apačios į viršų. Apatinis rėmo elementas nupjauna sniego sluoksnį ir palei pakabinamą juostą nuslysta žemėn.

Darbas su rėmo grandikliu reikalauja minimalaus darbo. Net pagyvenęs žmogus ar paauglys gali stumti įrankį. Rėmas nepažeis stogo dangos. Priartėdami prie kraigo juostos, turite būti tik atsargūs. Stipriai nustumiant grandiklį, jį galima nuplėšti ir tada jūs tikrai turėsite lipti ant stogo.

Teleskopinio grandiklio trūkumas yra ribotas jo taikymo sritis.Grandiklis reikalingas tik norint pašalinti sniegą nuo stogo. Tai nebebus naudinga jokiam darbui.

Sniego valymo įrangos pasirinkimo taisyklės

Neteisingai parinktas įrankis gali ne tik atitolinti sniego valymo laiką, bet ir sukelti nugaros, taip pat klubo sąnario skausmus. Prieš pirkdami ar gamindami grandiklį, turite susipažinti su būsima darbo apimtimi. Po to nustatomas įrankio tipas, atsižvelgiant į jo dizaino ypatybes:

  • Svoris yra svarbus parametras. Ypač - tai taikoma kastuvams. Geriau teikti pirmenybę plastikiniams ar aliuminio modeliams. Kuo kastuvas lengvesnis, tuo mažiau reikia stengtis mesti sniegą. Ratiniai grandikliai ir peiliai yra lengvesni kelyje. Dalis jų svorio gula ant žmogaus rankų.
  • Kibiro dydis turi įtakos valymo greičiui. Kuo jis platesnis ir gilesnis, tuo daugiau sniego jis galės užfiksuoti vienu važiavimu. Tačiau reikia nepamiršti, kad reikės dėti daugiau pastangų, o tai prisideda prie greito pavargimo. Įrankio valdymo paprastumas priklauso nuo rankenos dydžio ir formos. Netinkama rankena dirbdama perkraus žmogaus kūną net su mažu kibiru.
  • Kaušo forma ir dizainas daro įtaką įrankio patogumui ir valymo kokybei. Darbinė visų grandiklių ir kastuvų dalis yra su viena ar trimis pusėmis. Pirmasis kastuvo tipas labiau skirtas sniego kastuvams. Mesti tokiu kastuvu yra nepatogu, nes vienas bagažinės durys negali išlaikyti daug puraus sniego. Papildomos antrojo tipo samtelio šoninės lentos neleidžia sniego masei iškristi iš šonų. Yra naminių grandiklių net ir be užpakalinės pusės. Jie negalės mesti sniego, o tik judės į priekį. Renkantis grandiklį grandikliui ar plastikinį kastuvą, turite įsitikinti, kad yra standiklių. Jie padidina samtelio stiprumą, be to, tarnauja kaip slidės. Šių juostų dėka kaušas lengviau važiuoja sniegu.
  • Kraštai dažniausiai montuojami ant kastuvų ir grandiklių. Aliuminio juosta naudojama plastikiniams ir mediniams kaušeliams. Jis apsaugo darbinį paviršių nuo dilimo. Plastikiniai kraštai yra nuimami. Tokie purkštukai greitai susidėvi, tačiau jų reikia švelniai valant grindinio plokštes, stogo dangą, dažytus daiktus. Plieninis kraštas skirtas pašalinti užšalusį ir sukibusį sniegą.

Atsižvelgiant į visus svarstomus niuansus, pasirodys, kad pasirinksite patogią ir veiksmingą darbo priemonę.

Vaizdo įraše pateikiama sniego kastuvų apžvalga:

Daugelis savininkų yra įpratę patys gaminti sniego valymo įrangą. Pasirodo ne blogiau už gamyklos kolegą, o kartais net pranoksta.

Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba