Super sniego kastuvas

Žiemą neapsieisite be gero kastuvo, nes kaskart tenka atlaisvinti lauko sniego duris, garažo vartus, automobilį atviroje aikštelėje ir tiesiog sodo takus nuo sniego. Per vieną sezoną tenka pašalinti daug tonų sniego, o tai reikalauja daug laiko ir pastangų. Bet jūs galite palengvinti sau naudodami tinkamai parinktą įrankį. Iš tiesų parduodama labai daug skirtingų kastuvų, kurių kokybė ir naudojimo paprastumas skiriasi. Pabandysime pateikti visų galimų variantų apžvalgą, atkreipti dėmesį į įvairių šio rankinio įrankio pranašumus ir trūkumus.

Ar kastuvas toks paprastas

Nedaug žmonių žino, kad yra apie 100 skirtingų kastuvų. Jie skiriasi savo dizainu ir gamybos medžiaga. Tradiciškai kastuvas sniego valymui buvo platus samtelis, pritvirtintas ant rankenos. Mūsų seneliai taip pat pagamino tokio tipo rankinius įrankius iš medžio. Medinis sniego kastuvas naudojama šiandien. Galite nusipirkti arba pasigaminti patys. Tačiau šį klasikinį prietaisą jau seniai pakeitė patikimesni, praktiškesni ir patogesni kastuvai iš metalo ir plastiko. Sniego valytuvų gamintojas stengiasi patobulinti kiekvieną konkretų modelį, padarydamas jį ergonomiškesnį. Dėl nuolatinės pertvarkos kai kurių kastuvų dizainas labai pasikeitė, atsirado grandikliai, varikliai, sąvartynai ir automatiniai sniego valytuvai.

Medžiaginė kastuvų klasifikacija

Renkantis kastuvą pirmiausia turite atkreipti dėmesį į medžiagą, iš kurios pagaminta rankena ir samtelis. Įrankio naudojimo paprastumas ir ilgaamžiškumas daugiausia priklauso nuo medžiagos. Gamindami samtelį, gamintojai dažnai naudoja:

 • Plastmasinis. Būtent plastikinis įrankis yra lengviausias ir patogiausias naudoti. Sniegas puikiai slysta lygiu paviršiumi, jį lengva užfiksuoti ir numesti. Net drėgnas sniegas nelimpa prie plastikinio kastuvo. Renkantis plastiko atsargas, turėtumėte teikti pirmenybę patvariam polikarbonatui, kuris atlaikys net stiprų poveikį ir šalčius iki -400C. Tuo pačiu metu polipropileno įrankiai nepasižymi dideliu stiprumu, tačiau jų kaina yra gana maža. Plastikiniai kastuvai, kurių krašte yra metalinis arba guminis pamušalas, yra patikimesni, galintys geriau pašalinti sniegą nuo bėgių.
 • Metalas. Gamindami sniego kastuvus, gamintojai naudoja aliuminį, cinkuotą plieną ir duraliuminį. Metaliniai kastuvai yra labai patikimi ir patvarūs, tačiau sunkūs, o tai labai apsunkina darbą. Aliuminio atsargos yra lengviausios tarp kitų metalinių variantų. Duraluminas savo stiprumu lenkia analogus. Plieniniai kastuvai, bendraudami su sniegu, skleidžia išskirtinį garsą, kuris gali dirginti darbuotoją. Ant metalinių paviršių sniegas gerai sklando ir net ištirpęs mišinys neužsibūna ant jų paviršiaus. Be didelio svorio, įrankis turi dar vieną palyginamąjį trūkumą: didelę kainą.
 • Mediena. Medinio sniego kastuvo paviršius pagamintas iš faneros. Daugelis amatininkų daro tokio tipo įrankius savo rankomis. Mediniai kastuvai turi santykinai mažą kainą ir turi daug trūkumų: esant drėgnam orui prie jų prilimpa sniegas, medis sugeria drėgmę ir tampa sunkus. Po darbo medinis kastuvas turi būti išdžiovintas.Įrankio tarnavimo laikas yra trumpas. Be to, gamintojai stengiasi apsaugoti medinį samtelio paviršių geležine plokšte krašte.

Lyginant medžiagų pranašumus ir trūkumus, galima įvertinti vieno ar kito kastuvo varianto kainos pakankamumą. Šiuo atveju pjovimo medžiaga vaidina svarbų vaidmenį. Šiandien daugelis gamintojų siūlo ne tik tradicinius medienos kirtimus, bet ir lengvus, patvarius plastiko variantus. Teleskopinės ir sulankstomos konstrukcijos yra modernios.

Dizaino elementai

Namuose turėti tik vieną sniego kastuvą nėra racionalu. Taigi, pavyzdžiui, supakuotą, sunkią sniego dangą patogu pašalinti įrankiu su mažu metaliniu ar plastikiniu samteliu. Lengvam, ką tik iškritusiam sniegui puikiai tinka kastuvai su plačiu plastikiniu sukibimu, pavyzdžiui, grandiklis (variklis). Tik metalinis kastuvas gali efektyviai pašalinti ledą iš takų. Jei visais aukščiau išvardytais atvejais naudosite tik vieno tipo įrankius, tai jis nebus ilgas ir negalės kokybiškai atlikti darbo.

Mažų snieginių kastuvų kastuvo plotis yra apie 35-50 cm, pagrindinio griebtuvo elemento plokštuma gali būti plokščia arba išlenkta. Kad būtų išvengta savaiminio sniego slydimo, patogu naudoti kastuvus pakeltais kraštais. Su ledu galite kovoti paprasčiausio metalinio kastuvo pagalba, kurio darbinis plotis yra 30-35 cm. Šio tipo įrankiuose dažnai yra T formos rankena, pagaminta iš plastiko ar medžio.

Labai patogu ką tik iškritusį sniegą pašalinti grandikliu. Šio tipo rankiniai sniego valymo įrankiai turi U formos rankeną ir labai platų kastuvą. Su grandikliu, arba, kaip jis dar vadinamas, varikliu (tempimas), sniegą galite sukasti į krūvą, tačiau tokio įrankio pagalba jo išmesti, pavyzdžiui, per tvorą, nebus įmanoma. . Sniego šalinimo kastuvo variklio darbinis paviršiaus plotis gali siekti iki 1 m, o tai leidžia padidinti darbo našumą dirbant su plonu iškritusio sniego sluoksniu.

Svarbu! Kastuvo variklis negali būti naudojamas ledui ar tankiam sniegui pašalinti.

Siekdami pašalinti įprastų sniego kastuvų ir gremžtukų trūkumus, gamintojai sukūrė savotišką konstruktyvų hibridą, kuris lengvai semia sniegą ir leidžia jį mesti į šalį. Tokį unikalų kastuvą galite pamatyti žemiau esančiame paveikslėlyje:

Mechanizuoti įtaisai

Visi aukščiau siūlomi sniego kastuvų modeliai yra rankiniai, jų darbas pagrįstas tik žmogaus darbo naudojimu. Tačiau kai kurie mechanizuoti įrenginiai gali supaprastinti sniego valymo procesą:

 • Kastuvas su rotoriumi leidžia lengvai susidoroti net su stipriomis sniego sankaupomis. Šio tipo įrankiai yra automatinio sniego valytuvo prototipas, tačiau, naudojant mechanizuotą įrankį, žmogus tampa benzininio variklio pakaitalu. Būtent darbininkas išjudina super sniego kastuvą, dėl kurio rotorius pradeda suktis ir perkelti sniego sluoksnį į šoną. Norint, kad sniegas būtų valomas efektyviai, vienoje kastuvo samtelio pusėje sumontuotas ribotuvas. Tokio prietaiso dizainą galite pamatyti žemiau:
 • Rankinis buldozeris yra specialus prietaisas sniegui valyti buitinėje aplinkoje. Tai standžiai suvirinta konstrukcija su 4 ratais, kaip ir vežimėlis. Išoriniame sniego pūstuvo gale pritvirtinta didelio pločio mentė, kurią, atsižvelgiant į sniego dangos storį, galima reguliuoti pasukus viena ar kita kryptimi. Rankinio buldozerio pranašumas yra tas, kad darbuotojui nereikia nuolat pasilenkti ir pakelti sunkaus kastuvo. Pakanka tik pastumti mini buldozerį priešais save ir kastuvu sniegą į krūvą.
 • Kastelis ant ratų yra įprasto grandiklio variacija.Rato ašis leidžia kastuvą lengvai pakelti, kad įveiktų mažas kliūtis. Šios priemonės trūkumas yra žemas produktyvumas.
 • Sniego kastuvai ant vieno didžiulio rato buvo išrasti Europoje ir verta paminėti, kad jie ten yra labai populiarūs. Tokia naujiena dar nepasiekė mūsų parduotuvių, tačiau tikrai kada nors vietiniai vartotojai taip pat įvertins jos nuopelnus.

Idėjos esmė yra ta, kad darbuotojas, nesulenkdamas nugaros, perkelia struktūrą aplink aikštelę. Tokiu atveju kastuvo kotas vyriu pritvirtinamas prie rato ašies, o kai tik sniego partija pristatoma į saugojimo vietą, žmogus paspaudžia rankeną ir apverčia kastuvą. Tokio kastuvo trūkumas yra nesugebėjimas dirbti su didele sniego danga.

Taigi išradėjų mintys leidžia mums nuolat tobulinti įprastą kastuvą, suteikiant jam didelių galimybių, didinant jo produktyvumą. Jei pageidaujama, kiekvienas „Kulibinas“ galės savarankiškai pagaminti medinę ar metalinę konstrukciją sniego valymui. Negalima savarankiškai gaminti to, kad plastikinis kastuvas dėl pačios medžiagos pobūdžio. Keletas idėjų, kaip padaryti „pasidaryk pats“ inventorių su rankena, galite paryškinti iš vaizdo įrašo:

Išsamios rekomendacijos net pradedantiesiems amatininkams padės pagaminti kokybišką, patogų ir patikimą įrankį.

Nuvažiuokite sniegu ant Niva

Kai kuriuose šalies regionuose sniego valymo problema yra ypač aktuali. Gausaus sniego metu derliaus nuėmimo įranga yra nepakankama, todėl daugelį gatvių, o kartais net ištisus kaimus užstoja sniego sankaupos. Tokiu atveju kovoti su sniegu galite automobilio ir specialios mentės pagalba. Toks prietaisas gali būti suprojektuotas bet kokios markės mašinoms. Vietinė automobilių pramonė siūlo gamyklinius sąvartynus su patikimu tvirtinimu prie „Niva“.

Sąvartynas yra iki 2 m pločio kastuvas. Specialaus laikiklio pagalba jis greitai sumontuojamas įprastoje automobilio vietoje. Diegimo procesas trunka ne ilgiau kaip 2 minutes.

Tokie ašmenys neturi specialių kėlimo įtaisų sniegui išpilti. Kaušas suprojektuotas taip, kad jis automatiškai pakryptų, kai transporto priemonė juda atgal. Tokio „Niva“ kastuvo, pagaminto gamykloje, kaina yra apie 19 tūkstančių rublių. Paprastas prietaisas leidžia lengvai išspręsti kelių valymo problemą savarankiškai mažuose kaimuose.

Kaip padaryti „pasidaryk pats“ „Niva“

Specialių ašmenų kaina yra gana didelė, ir ne kiekvienas savininkas turi „Niva“, todėl informacija, kaip savo rankomis pasigaminti ašmenis sniegui valyti ant automobilio, gali būti naudinga daugeliui meistrų.

Norėdami pagaminti ašmenis, jums reikės:

 1. Viena 200 litrų statinė.
 2. 6 metrų profilinio vamzdžio dalis, kurios skerspjūvis yra 20–40 mm.
 3. 2-3 metrų apvalus vamzdis, 20 mm skersmens.
 4. 6 metrų profilio vamzdžio dalis, kurios skerspjūvis yra 40 x 40 mm.
 5. Stogo varžtai ir savisriegiai metaliniai varžtai.
 6. Konvejerio juosta.

Turėdami po ranka reikalingas medžiagas ir kai kuriuos įrankius, galite greitai ir lengvai pagaminti ašmenis taip:

 1. Iš profilio suvirinkite išmetimo rėmą. Jo plotis turėtų būti didesnis nei transporto priemonės ratų vėžė. Suvirinto rėmo pavyzdį galima pamatyti žemiau esančiame paveikslėlyje.
  13
 2. 200 litrų statinėje nupjaukite dugną ir dangtį, perpjaukite gautą cilindrą per pusę ir gautas plokštumas šiek tiek atlenkite.
 3. Metalinius lakštus pritvirtinkite prie rėmo savisriegiais.
 4. Apatinį plokštės kraštą apdorokite konvejeriu.
 5. Raskite galimo ašmenų pritvirtinimo prie automobilio vietą. Pavyzdžiui, U formos profilio gabalėliai su skylėmis gali būti suvirinti prie standartinių automobilio akių. Kiekvieną kartą, kai reikia, ašmenų profilį galima prisukti prie suvirinto profilio.
Svarbu! Juosta ant konstrukcijos krašto pagerins ašmenų sukibimą su kelio danga ir sumažins triukšmo lygį eksploatacijos metu.

Kurdami ašmenis, kai kurie meistrai naudoja spyruokles, kurios sušvelnina smūgį automobiliui sąveikaujant su įvairiomis kliūtimis, taip pat sukibimą, kuris padeda valdyti šią konstrukciją.

Kitas variantas, kaip pagaminti „pasidaryk pats“ peiliuką automobiliui, matomas vaizdo įraše:

Vaizdo įraše specialistas pateiks ne tik praktines rekomendacijas ir pasidalins savo patirtimi, bet ir pabrėš keletą ypač svarbių ašmenų dizaino taškų.

Išvada

Taigi, rinkoje esančių modelių įvairovė kelia sunkų pirkėjo pasirinkimą. Skirtingi dizaino modeliai su skirtingomis kainų kategorijomis leidžia kai kurias problemas išspręsti tašku. Taigi net buitinėmis sąlygomis nebus galima naudoti tik aliuminio ar plastiko kastuvo. Tikro savininko svirne visada yra vieta keliems skirtingų tipų įrankiams vienu metu. Iš tiesų, tik tokiu atveju bus galima kuo efektyviau atlikti bet kokio tipo darbus, išlaikant inventoriaus vientisumą ir kokybę. Mes bandėme ne tik pabrėžti modelių įvairovę ir nustatyti medžiagų ypatybes, bet ir pasiūlėme keletą variantų, kaip savarankiškai pasigaminti kastuvą. Galbūt kito meistro rankos žiemos išvakarėse sukurs dar vieną naują kastuvą, kuris atitiks visus asmeninius savininko reikalavimus ir lengvai susidoros net su vešliausiais sniego kalnais.

Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba