Grandiklis-grandiklis Snowxpert 143021

Sniego sankaupos žiemą gerokai apsunkina žmonių ir automobilių judėjimą, todėl kiekvienas šalies gyventojas stengiasi kovoti su sniegu vienu ar kitu laipsniu. Kelius, stovėjimo vietas ir vietas įprasta valyti sniego kastuvu. Šio tipo rankiniai įrankiai turi daugybę variantų, tačiau patogiausias variantas yra traukimo grandiklis. Šis kastuvas turi didelį kibirą ir gali surinkti daug sniego, o tai padidina produktyvumą. Nubraukite ir nuvilkite sniego valymui gali būti pagaminti iš įvairių medžiagų, įvedant kai kurias dizaino ypatybes. Savo straipsnyje mes bandysime kalbėti apie garsiausius grandiklių tipus, nustatyti jų pranašumus ir trūkumus, taip pat pateikti išsamią informaciją apie tai, kaip padaryti grandiklį savo rankomis.

Kuo skiriasi grandiklis nuo įprasto kastuvo

Vilkimo grandiklis yra modernizuotas analogas sniego kastuvas... Tai paprastas dizainas, kuriame didelis kaušas yra tvirtai pritvirtintas prie rankenos. Kaušo plotis svyruoja nuo 70 iki 120 cm.Šie parametrai leidžia vienu kastuvu semti didelį sniego kiekį.

Grandikliuose ypač svarbu rankenos dizainas. Tai gali būti T formos arba U formos. To ar kito varianto pasirinkimas daugiausia priklauso nuo kibiro matmenų: didelę sniego masę patogu perkelti dviem rankomis, todėl plačiuose kibiruose dažnai būna U formos rankena, kuri tai leidžia padaryti.

Verta paminėti, kad visi tempimai skirti tik sniego kastuvui į krūvą. Negalima pakelti ir išmesti sniego su grandikliu. Tai yra pagrindinis skirtumas tarp grandiklio traukimo ir įprasto sniego kastuvo.

Skreperių įvairovė

Daugybė sodo įrankių gamintojų stengiasi sukurti patogiausius, patikimiausius ir tuo pačiu nebrangius sniego kastuvus. Tačiau kokybė, kaina ir naudojimo paprastumas daugiausia priklauso nuo medžiagos, iš kurios pagamintas įrankis. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į jo dizainą renkantis sniego kastuvą. Kai kurie, iš pirmo žvilgsnio, nereikšmingi konkretaus modelio niuansai gali tapti patikimais jūsų darbo pagalbininkais.

Medžiaga gamybai

Dragio grandiklių gamybai gamintojai naudoja metalą, plastiką ir medieną. Ilgaamžiškumas, kastuvo svoris, naudojimo paprastumas labai priklauso nuo medžiagos:

Plastikiniai traukimo grandikliai

Plastikiniai vilkimo kaušai gali būti pagaminti iš pigaus polipropileno arba brangesnio polikarbonato. Medžiagos kaina turi įtakos paties grandiklio kainai. Tačiau verta prisiminti, kad perkant kastuvą didesnė kaina greičiausiai bus pateisinama: polipropileno įranga gali atlaikyti stiprius smūgius ir šalčius iki -400Be jokios žalos, tuo tarpu pigus polipropilenas tikrai suges per pirmąjį susidūrimą su iškritusiu sniegu.

Visų tipų plastikiniai kastuvai turi du pagrindinius privalumus:

 • Plastikas neturi korozijos ir skilimo.
 • Lengvas kastuvo svoris palengvina vietos valymą.

Plastikinių grandiklių gamintojai stengiasi kuo labiau apsaugoti savo įrankius nuo lūžimo, todėl daugelyje modelių išilgai kibiro krašto yra metalinė plokštė, skirta sniego storiui pjauti. U formos rankenos buvimas taip pat yra tam tikras sutvirtinimas bendrame kastuvo dizaine.

Mediniai traukimo grandikliai

Tik keli gamintojai gamina medinius griebtuvus sniego valymui. Reikalas tas, kad kartu su mažomis sąnaudomis medinis kastuvas turi daug trūkumų:

 • Medžio grandiklis turi didelę masę.
 • Drėgnas sniegas dažnai prilimpa prie medžio paviršių.
 • Mediena, susilietusi su drėgme, sugeria vandenį, dėl to deformuojasi, išsipučia ir padidina savo svorį.
 • Medis yra linkęs gesti.
 • Reguliariai naudojant medinis grandiklis skaldomas ir sugadinamas.

Taigi, mediniai traukimo grandikliai turi prieinamą kainą, tačiau jų naudojimas nėra geriausias sniego valymo variantas.

Svarbu! Reguliariai džiovindami galite prailginti medžio grandiklio gyvenimą.

Sniego grandikliai

Daugelis gamintojų traukiančius grandiklius gamina iš plieno lydinių arba aliuminio. Šios medžiagos yra labai patikimos eksploatacijai. Jų naudojimo terminas praktiškai neribotas. Siūlomos metalo rūšys yra palyginti lengvos, sniegas jų nelimpa. Galima įsigyti metalinių snieginių kastuvų kainą.

Pirkdami metalinį grandiklį, turite atkreipti dėmesį į kibiro galą. Siekdami didesnio patikimumo ir ilgaamžiškumo, sąžiningi gamintojai numato, kad yra specialių standiklių, kurie pašalina plataus metalo lakšto deformaciją.

Metalas rankenai gaminti

Kai grandiklis dirba, labai didelė apkrova tenka ne tik pačiam griebimo kibirui, bet ir rankenai. Galų gale, grandiklio veikimo principas yra pagrįstas tuo, kad darbuotojas remiasi ant rankenos, tuo pajudindamas kastuvą ir semdamas sniegą.

Patogiausia dirbti su grandikliu-tempimu su U formos rankena. Jam gaminti gali būti naudojamas plastikas arba metalas. Patikimiausias variantas yra lengva aliuminio rankena.

Ne per platūs grandiklių kaušai gali būti su įprasta tiesia rankena arba T formos strypu. Tokiu atveju gamintojas gali naudoti ne tik plastiką ar metalą, bet ir medieną.

Grandiklio rankena, pagaminta iš metalo, gali būti teleskopinė arba sulankstoma. Teleskopinis dizainas leidžia „pritaikyti“ prietaiso dydį pagal konkretaus darbuotojo ūgį ir išsprendžia keletą ypatingų problemų. Pavyzdžiui, ištraukiama teleskopinė rankena leidžia nuvalyti sniegą nuo stogo.

Sulankstoma rankena padaro sniego kastuvą itin kompaktišką ir lengvai laikomą. Šis pranašumas taip pat būdingas įrangai su teleskopine rankena.

Dizainas ar ergonomika

Kai kurie grandiklių modeliai pirkėjui gali pasirodyti keisti dėl savo neįprastos formos. Tačiau originalią išvaizdą galima pateisinti ne tik dizaino požiūriu, bet ir ergonominiais reikalavimais. Išlenktas kibiras ar rankena dažnai padeda darbuotojui atlikti užduotį. Šiuo atveju kiekvieno elemento dydis, forma, plokštuma turi savo reikšmę:

 • Plokščias grandiklio kaušas nėra pajėgus surinkti daug sniego. Norėdami išlaikyti sniego dangos storį, gamintojai numato ribotuvus ant galinio krašto ir šoninių sienų. Kuo aukštesnės sienos ir kuo gilesnis kibiras, tuo daugiau sniego jis gali judėti.
 • Išlenkta kaušo forma leidžia kuo patogiau įveikti mažas kliūtis, be jokių pastangų perkelti sniego kepures.
 • Gremžtuvo rankena dažnai būna išlenkta, kad jėga, padaryta kastuvui judėti, būtų panaudota kuo efektyviau.

Taigi net ir „nuostabiausias“ kastuvas gali būti itin patogus naudoti. Tiesa, tuo įsitikinti galima tik per asmeninę patirtį.

Grandikliai ant ratų

Kai kuriuose grandiklių modeliuose yra ratukai. Šis mechanizavimo elementas leidžia sumažinti žmogaus krūvį darbo metu. Norint įveikti kai kurias kliūtis, grandiklį galima šiek tiek pakelti, atsiremiant į rato ašį. Darbas su grandikliu ant ratų yra lengvas ir paprastas. Tokio inventoriaus nuotrauką galima pamatyti žemiau:

Svarbu! Labai patogu naudoti grandiklius ant ratų, nes net ir maksimaliai užpildžius kibirą, kastuvą visada galima palenkti ant ratų ir lengvai nuvilkti į nuošalią sniego laikymo vietą.

Rankiniai buldozeriai yra verta alternatyva grandikliams. Jie yra metaliniai ašmenys, tvirtai pritvirtinti prie ratų vežimėlio. Šis prietaisas leidžia jums semti sniegą. Deja, pakelti krovinį tokiu įrenginiu nebus įmanoma.

Kitas grandiklio variantas yra plačiai paplitęs užsienyje, kuris numato rankeną pritvirtinti vyriais ant didelio skersmens rato. Toks grandiklis leidžia efektyviai grėbti ir judinti sniego dangą. Dizainas išsiskiria aukštu sugebėjimu visose šalyse.

Labai specializuoti grandikliai

Žiemą būtina pašalinti sniegą ne tik nuo pėsčiųjų takų ir platformų, bet ir nuo namų stogų bei automobilių langų. Tokiems poreikiams yra numatyti specialūs įtaisai, kurie dar vadinami grandikliais.

Sniego grandiklis yra plokščias, siauras kibiras, pritvirtintas ant ilgos teleskopinės rankenos. Ši konstrukcija leidžia valyti stogus mansardos lygyje.

Dar vieną originalią sniego valymo nuo stogo grandiklio konstrukciją galite pamatyti vaizdo įraše:

Automobilių stiklų valymo grandiklis (grandiklis) išsiskiria kompaktiškais matmenimis ir minkšta gamybos medžiaga, patogios ergonomiškos rankenos buvimu. Gremžtuvo ašmenys turi būti pagaminti iš patikimų polimerinių medžiagų, galinčių efektyviai pašalinti sniegą, nepažeidžiant stiklo.

Įvadas į kai kuriuos grandiklių modelius

Šiek tiek supratę grandiklių konstrukciją, medžiagą ir paskirtį, galite atkreipti dėmesį į kai kuriuos įprastus šios įrangos modelius, įvertinti jų kainą, privalumus ir trūkumus.

„SnowXpert“ 143021

Skreperio modelį „SnowXpert 143021“ galima pavadinti vienu patikimiausių. Jį gamina gerai žinoma įmonė „Fiskars“. Gremžtuvo kaušas pagamintas iš labai tvirto, šalčiui atsparaus plastiko. Kibiras yra 72 cm pločio. Ratlankis apsaugotas metaline plokštele. Kastelio rankena pagaminta iš lengvo ir patvaraus aliuminio. Jei reikia, rankenos aukštį galima reguliuoti. „SnowXpert“ tempimo grandiklis kainuoja apie 3,5 tūkstančio rublių. Tarp modelio trūkumų trūksta galimybės sutvarkyti kastuvą kompaktiškam laikymui.

Gardena 3260

Dar vieną aukštos kokybės plastikinį grandiklį galima rasti prekės ženklu „Gardena 3260“. Jo darbinis plotis yra 70 cm. Grandiklio kraštą apsaugo patikimas, patvarus ašmenys. Aliuminio atsargų rankeną galima pailginti arba sulankstyti, jei reikia. Galbūt vienintelis šio modelio trūkumas yra per didelė kaina, kuri yra 5,5 tūkstančiai rublių.

„SibrTech“

Buitinės gamybos metalinis grandiklis su išlenktu darbiniu paviršiumi pasižymi prieinamomis kainomis ir patikimumu. Kibiro plotis yra 75 cm, o gamybos medžiaga yra plieno lydinys. Pagrindinis modelio trūkumas yra guminės pagalvėlės nebuvimas ant rankenos ir šonų nebuvimas. Grandiklio kaina yra maždaug 900-1000 rublių.

Grandiklis stogui valyti Instrum-Agro

Sniego valymo nuo stogų grandiklis turi siaurą kaušą ir teleskopinę rankeną, kurios ilgį galima padidinti iki 6,4 m. Pats grandiklio kaušas pagamintas iš polipropileno. Tokio inventoriaus kaina yra 1,5 tūkstantis rublių.

Skreperių kaina yra gana didelė, o prietaisas išsiskiria savo paprastumu. Štai kodėl daugelis meistrų nori patys pasigaminti sniego valymo įrangą.

Kaip padaryti grandiklį savo rankomis

Jei pageidaujate, patikimas ir patvarus grandiklis gali būti pagamintas rankomis. Tam reikės visiškai prieinamų medžiagų, tam tikro įrankio ir šiek tiek laiko. Mes pasiūlysime tik vieną paprastą „pasidaryk pats“ grandiklio variantą:

Norėdami pagaminti metalinį kastuvą su plačiu kibiru, jums reikės:

 • Metalo lakštas (geriausia aliuminio), 60 * 40 arba 70 * 40 cm dydžio.
 • 3 mm storio metalinė juosta.
 • Blauzdos.
 • Kniedės.

Grandiklio gaminimo principas yra toks:

 • Iškirpkite 3 dalis iš metalinės juostos. Pritvirtinkite vieną iš jų statmenai pagrindinei ašmenims ant galinio kibiro krašto ir du ant šonų. Būtina tvirtinti metalą kniedėmis.
 • Ant užpakalinio vertikalaus krašto padarykite skylę rankenai.
 • Iš vieno krašto padarykite įstrižą rankenos pjūvį. Pritvirtinkite jį prie kastuvo pagrindo ir pritvirtinkite giluminiu savisriegiu.
 • Be to, rankena turėtų būti pritvirtinta prie kibiro pagrindo metaline plokštele ir kniedėmis.

Dar vieną naminio grandiklio variantą galima pamatyti vaizdo įraše:

Išsamus gamybos vadovas padės net pradedantiesiems meistrams susidoroti su atliekama užduotimi.

Išvada

Vilkimo grandiklis yra vertas įprasto sniego kastuvo pakaitalas. Pagrindinis jo skirtumas yra naudojimo paprastumas ir didelis našumas. Su tokia paprasta įranga net ir didžiausius plotus galima išvalyti labai greitai ir lengvai. Dėl didelio efektyvumo šis kastuvas naudojamas ne tik privačiuose pastatuose, bet ir komunalinėse įmonėse. Kiekvienas tikrai galės pasirinkti tinkamą grandiklio modelį iš įvairių rinkoje esančių modelių. Jei norite, galite patys sukurti patikimą inventorių asmeniniam naudojimui. Mes pasiūlėme visą reikalingą informaciją, kad galėtume sėkmingai pirkti ar kompetentingai savo rankomis pagaminti įrankį.

Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba