Pasidaryk pats šalto rūkymo rūkykla iš statinės: schemos + brėžiniai

Pasidaryk pats šalto rūkymo rūkykla iš statinės leidžia namuose gaminti pusgaminius žemoje temperatūroje. Kiekvienas gali tai padaryti, pagrindinis dalykas yra išsamiau apsvarstyti visus gamybos metodus ir vadovautis tam tikru veiksmų algoritmu.

Šaltai rūkytos rūkyklos iš statinės privalumai

Tarp teigiamų namų šalto rūkymo produktų rūkyklos aspektų verta atkreipti dėmesį į šiuos veiksnius:

 • gamybos paprastumas;
 • sugebėjimas surinkti savo rankomis;
 • išlaidų taupymas;
 • vykdymo variantų įvairovė;
 • aukštas įrenginio efektyvumo laipsnis;
 • gebėjimas dirbti visu pajėgumu;
 • dizainas tinka rūkyti tiek mėsą, tiek žuvį;
 • nereikia papildomai perdirbti produktų.

Šaltojo rūkymo statinėje principas

Skirtingai nuo karšto rūkymo, šaltas rūkymas vyksta esant žemai temperatūrai. Kalbant apie trukmę, procesas gali trukti 2 savaites, viskas priklausys nuo pusgaminių dydžio, marinavimo būdo, išankstinių priemonių, produktų tipo. Taigi, pavyzdžiui, daržovių ir vaisių dūmų apdorojimas atliekamas kelias valandas, o mėsos ir žuvies kepimas užtruks nuo poros dienų iki 2–3 savaičių.

Virimo trukmė tiesiogiai priklauso nuo naudojamų produktų.

Šalto rūkymo procese svarbu kontroliuoti kuro kiekį. Neturėtų būti leidžiama, kad gaminant yra sutrikimų, pertraukų, taip pat būtina stebėti dūmų temperatūros rodiklius. Jei padaroma tokių klaidų, tada produktai po rūkymo bus ne tik nemalonaus skonio, bet ir neįgaus malonaus aromato.

Naminė šaltai rūkyta rūkykla iš statinės yra rūkymo kameros ir krosnies konstrukcija. Joms sujungti naudojamas kaminas.

Iš statinės rūkytų šaltai rūkytų veislių

Yra keletas pagrindinių šaltai rūkytų rūkyklų tipų. Kiekvienas iš jų turi savo veikimo principą ir gamybos technologijas.

Elektrinis

Šio tipo rūkyklų paklausą lemia pusgaminių paruošimo greitis. Tai atsitinka dėl gydymo dūmais ir lygiagrečiai su elektros bangomis. Norėdami savo rankomis iš statinės pagaminti šaltą rūkyklą, jums reikės paprasčiausių medžiagų ir įrankių rinkinio.

Rūkymo proceso trukmę kompensuoja aukšta galutinio produkto kokybė

Su atskiru židiniu

Šio tipo šalto žaliavų rūkymo įrenginys suteikia laisvą erdvę dideliems dydžiams. Norėdami įrengti židinį, turite tam tikrą atstumą nuo rūkymo spintelės. Prietaisas bus prijungtas prie vietos, kur susidaro dūmai.Tai atliekama naudojant kaminą - didelio skersmens vamzdį / žarną.

Dūmtraukį galite pastatyti tiek virš, tiek po žeme.

Su dūmų generatoriumi

Skirtingai nuo dizaino su atskiru židiniu, versijai su dūmų generatoriumi nereikia daug vietos. Įrenginys dūmams generuoti ir tiekti dedamas tiesiai po rūkymo spintele. Dėl to dūmai į rūkyklos vidų patenka tolygiai, produktų apdorojimas yra daug efektyvesnis.

Rūkyklos su dūmų generatoriumi privalumas yra galimybė dirbti minimaliai kontroliuojant dūmų atsiradimui naudojant drožles, pjuvenas.

Talpyklos paruošimas

Šaltai rūkytos rūkyklos gamybai reikia pasirinkti statinę, kurios tūris yra 200 litrų. Toks konteineris yra patogus naudoti, turi pakankamą produktų talpą, neužima daug vietos svetainėje. Prieš naudodamiesi, turite atlikti keletą parengiamųjų priemonių:

 • valyti nuo dažų likučių;
 • dega iš vidaus;
 • užpildyti vandeniu;
 • atostogos kelioms dienoms;
 • kruopščiai išdžiovinkite.

Jei ignoruosite šias manipuliacijas, produktai po rūkymo bus kartaus skonio ir nemalonaus kvapo.

Klasikinė šaltai rūkyta rūkykla iš 200 litrų statinės

Savo rankomis iš statinės nesunku pagaminti standartinę šaltai rūkytą rūkyklą. Svarbu žinoti, kaip tai veikia, ir kokius veiksmus reikia atlikti norint ją surinkti.

Veikimo principas, diagramos ir brėžiniai

Įrenginį su atskira kuro dėže lengva gaminti ir naudoti. Norint kokybiškai apdoroti pusgaminius, būtina stebėti malkas, jos turi degti be pertrūkių viso rūkymo proceso metu.

Norint paspartinti rūkyklos surinkimą, rekomenduojama nuspręsti dėl schemos, brėžinio

Yra daugybė variantų, pagrindinis skirtumas tarp jų yra struktūros matmenyse.

Dažnai rūkyklos krosnis daroma po žeme.

Įrankiai ir medžiagos

Norėdami pagaminti rūkyklą iš 200 litrų šalto rūkymo statinės, jums reikės šių medžiagų:

 • metaliniai indai, kurių tūris yra 200 litrų;
 • šiferis / gofruotas lakštas;
 • Ugniai atsparios plytos;
 • mažo skersmens vamzdžiai;
 • kepsninė rūkymo produktams;
 • maži metaliniai lakštai;
 • metalinis pjūklas darbui su metalu;
 • kastuvas;
 • suvirinimo aparatas;
 • Elektrinis grąžtas.

Konteinerio žymėjimas ir pjovimas

Norint, kad konstrukcija atrodytų tvarkinga ir dirbtų visu pajėgumu, reikia sutelkti dėmesį į statinės žymėjimą, apibrėžiant:

 • vietos, kuriose pjaustomas dugnas ir viršus;
 • anga kaminui sutvarkyti.

Žymėjimas gaminant rūkyklą leidžia pašalinti pjūvio nelygumus, padaryti ruošinį tolygų ir tvarkingą

Talpyklą reikia griežtai supjaustyti pagal ženklinimą, kitaip „nukentės“ rūkyklos sandarumas - dūmai išeis.

Rankenų ir dangčių gamyba

Jei naudojamoje statinėje nėra dangčio, galite tai padaryti patys. Pakanka suvirinti ploną metalinę juostelę prie nupjautos indo dalies išilgai kraštų, kad rūkykla geriau užsandarintų. Arba šiems tikslams tinka metalo lakštas, jis gali būti naudojamas toks, koks yra, arba iš jo galite pagaminti statinei atitinkamo skersmens dangtį, suvirindamas juostą išilgai kraštų.

Rūkančio asmens dangtis ir rankena leidžia rūkyti maistą patogiai ir saugiai

Kad būtų patogiau ir saugiau naudoti rūkyklą, ant dangčio būtina pasirūpinti rankena. Jis gali būti pagamintas iš medžio arba metalo. Sumontuokite jį per 2 skylutes.

Stovas

Įrenginio stovas leidžia padidinti jo stabilumą, išvengti apvirtimo darbo metu. Norint pagaminti patikimą stendą, reikia mažo skersmens vamzdžių, sujungtų suvirinimo aparatu. Be to, bus lengviau nutiesti kaminą į virš žemės iškeltą rūkyklą.

Stovo statinė - paprastas ir efektyvus sprendimas, užtikrinantis rūkyklos stabilumą

Kaip padaryti židinį ir kaminą

Krosnies sutvarkymo procese numatomas nedidelis griovys, kurio viename gale bus pati krosnis, o kitame - rūkykla su pusgaminiais.

Patarimas! Jūs neturėtumėte persistengti su griovio dydžiu, visiškai pakanka 30 cm.Jei pakuras padarytas duobėje, tada jo gylis turėtų būti pusė metro.

Kasant tranšėją ar duobę, jie yra padengti skalūno / gofruoto lentos lakštais. Bet norint patogiau mesti malkas pakurai, duobėje padaromas dangtis, tačiau jis neturėtų jos sandariai uždaryti. Kad ugnis neužgestų, reikia patekti į orą.

Jei ketinate rūkyklą naudoti daugelį metų, tranšėja turėtų būti išdėstyta ugniai atspariomis plytomis.

Dūmtraukiui būtina iškasti tranšėją; dūmų temperatūra išleidimo angoje priklausys nuo jo ilgio. Šiferis / gofruotoji lenta, lentos klojamos ant viršaus. Kaminas atvežamas į statinę, kur bus rūkomas maistas.

Konstrukcijos surinkimas

Rūkymo produktams galite naudoti paruoštą grotelę arba pagaminti savo rankomis iš vielos. Jei naudojamas metalo lakštas, tada iš jo reikia iškirpti apskritimą, kurio skersmuo yra toks pat kaip ir indo (iš vidaus). Kad dūmai patektų į ruošinį, reikia išgręžti kelias skylutes.

Rūkyklą iš statinės, skirtą šaltiems produktų rūkymui, su atskira židiniu taip pat galima pagaminti iš medinio indo

Norėdami surinkti riebalus rūkyklos apačioje, pateikiami padėklų laikikliai. Jo negalima montuoti arti statinės, kitaip dūmai negalės laisvai prasiskverbti į bako viršų. Padarę keturias skyles vienas priešais kitą, strypai tvirtinami paletei laikyti.

Kaip iš statinės pasigaminti šalto rūkymo elektrinę rūkyklą

Kepimo produktų atžvilgiu laimi elektrinė rūkyklos versija. Procesas yra 2-3 kartus greitesnis nei standartinio dizaino.

Veikimo principas

Pusgaminių perdirbimas rūkykloje vyksta dėl ne tik dūmų, bet ir elektros bangų poveikio. Dėl to jų galiojimo laikas yra ilgesnis. Norint, kad rūkymo procesas būtų sėkmingas, būtina teisingai sujungti šildymo elementą, kuris buvo sumontuotas metaliniame inde.

Įrankiai ir medžiagos

Šildymo elementas iš elektrinės viryklės tinka kaip namų rūkyklos šildymo šaltinis. Svarbiausia yra tai, kad išardant plyteles, kaitinimo elementas yra kartu su nepažeistais laidais. Pakanka rūkyti 10 kg pusgaminių.

Reikės šių įrankių:

 • Bulgarų;
 • Elektrinis grąžtas;
 • kniedės / varžtai su veržlėmis.

Konstrukcijos surinkimas

Elektrinės rūkyklos gamyba iš statinės suteikia tokį veiksmų algoritmą:

 1. Talpyklos paruošimas. Jį reikia išvalyti metaliniu šepečiu ir nuplauti bei nusausinti.
 2. Durų žymėjimas ir jų išdėstymas. Kai kurie bus skirti pusgaminių sukrovimui į rūkyklą, o antrieji - anglims ir pjuvenoms valyti. Patogu pjauti angas trintuvu, pirmiausia nupjauti vieną šoną ir pritvirtinti vyriais, o tada dar patobulinti.
 3. Statinės viršuje išgręžtoje skylėje sumontuotas kaminas su sklende. Jų galima įsigyti specializuotoje parduotuvėje.
 4. Plombų montavimas. Tvirtinant plonas metalines plokštes, pašalinamas tarpas tarp rūkyklos korpuso ir durų. Tvirtinimui naudojamos kniedės / varžtai su veržlėmis. Norėdami išvengti atsitiktinio durų atidarymo, naudojami magnetai.
 5. Laikiklių montavimas po grotelėmis. Skirtingais atstumais gali būti keli išsikišimai.
 6. Termoporos montavimas. Pirmiausia reikia padaryti skylę statinės viršuje ir tada užfiksuoti prietaisą. Netoliese galima įrengti mechaninį termometrą.
 7. Rankenos tvirtinimas prie durų.
 8. Šildymo elementų montavimas bako apačioje.

Kaip pasigaminti šalto rūkymo rūkyklą iš statinės su dūmų generatoriumi

Šio tipo rūkyklos privalumas yra kontroliuojamas dūmų gaminimas ir tiekimas į rūkymo kamerą. Dūmų generatorių galima naudoti paruoštą iš parduotuvės arba surinkti rankomis.

Veikimo principas ir brėžiniai

Norint pastatyti rūkyklą su dūmų generatoriumi, nereikia daug laisvos vietos. Dūmus generuojantis įtaisas sumontuotas šalia statinės.

Norint, kad namų rūkyklos surinkimo procesas vyktų greitai ir efektyviai, turite paruošti piešinį

Įrankiai ir medžiagos

Norėdami gaminti rūkyklą su dūmų generatoriumi, turite paruošti:

 • 200 litrų statinė;
 • 6 cm skersmens ir pusės metro ilgio vamzdis;
 • movos sriegis 40-60 mm;
 • šlifuoklis;
 • grąžtas;
 • tvirtinimo detalės.

Surinkimas

Žingsnis po žingsnio instrukcija:

 1. Paruošiamąsias priemones atlikite valydami statinę nuo dažų likučių.
 2. Iš vamzdžio pagaminkite stiklą, susiaurindami vieną iš šonų ir sukdami sriegį movai. Kitas vamzdžio galas turi būti užplombuotas. Prijunkite 2 elementus į vieną struktūrą.
 3. Statinės apačioje suvirinkite įvorę, ant kurios bus sumontuotas dūmų generatorius.
 4. Gręžkite keletą skylių strypams būsimos rūkyklos viršuje.
 5. Prie rankovės pritvirtinkite stiklinę, užpildytą rūkymui skirtomis pjuvenomis.
 6. Įdėkite groteles arba pakabinkite kabliukus.
 7. Uždarykite statinę su šlapia audeklu, tarpu.

Ką galima rūkyti šaltoje rūkymo statinėje

Rūkykloje iš 200 litrų statinės šalto ir karšto rūkymo galite gaminti visiškai bet kokį maistą: mėsą, žuvį, sūrį, dešreles, šoninę. Rūkyti galima ir vaisius, ir daržoves. Norint gauti norimą efektą, būtina nepažeisti pusgaminių perdirbimo su dūmais proceso technologijos, laikytis pasirinkto recepto.

Prieš rūkydami žuvį, turite ją pasūdyti. Galimybių yra daug, standartiškiausias yra žaliavų perdirbimas su rupia druska. Pakanka tik gerai pabarstyti žuvies gabaliukus ir palaikyti kambario temperatūroje 4 dienas. Norint, kad užšaldytas pusgaminis būtų sūdytas, laiką reikia padidinti dar 1-2 dienomis.

Po to žuvį reikia 10 valandų mirkyti inde su vandeniu. Šiame etape svarbu visiškai pašalinti druskos perteklių. Kai produktas mirkomas, jis nuvalomas servetėle ir pakabinamas vėsioje vietoje džiovinti. Jei rūkoma vasaros sezonu, norint išvengti neigiamų pasekmių, rekomenduojama pasirūpinti apsauga nuo musių ir kitų nepageidaujamų „svečių“. Džiovinti žuvies gabalėliai siunčiami į statinę rūkyti.

Patalpos, kurioje ruošiami pusgaminiai, temperatūra turi būti +6 ° C. Šiltesnėmis sąlygomis yra didelė tikimybė, kad jie pablogės, o šaltame ore žaliavų sūdymo procesas neveiks tinkamai.

Profesionalus patarimas

Visi gali gaminti rūkytą mėsą namuose, jei laikotės šių rekomendacijų:

 1. Kontroliuokite skilimo procesą. Kad produktai būtų tolygiai apdorojami dūmais, pjuvenos neturėtų degti, o tik deginti.
 2. Venkite protarpinio rūkymo. Šis procesas turi būti nenutrūkstamas, skiedros turi būti reguliariai pilamos į pakurą, dūmų generatorių. Priešingu atveju tokie sutrikimai žymiai pablogins gatavų produktų skonio savybes.
 3. Filtras turi būti periodiškai drėkinamas, jei jo yra įrenginyje.
 4. Norint, kad dūmai ilgai išliktų rūkymo kameroje, jie turi būti uždengti drėgnu audiniu ant viršaus.
 5. Po kiekvieno naudojimo statinę rekomenduojama nuplauti. Priešingu atveju dėl kitų produktų klojimo susikaupę suodžiai padarys juos karčius ir beskonius.
 6. Kad anglis netrukdytų dūmams tekėti į statinę, jas reikia periodiškai šalinti.
 7. Padėkite „pasidaryk pats“ rūkyklą iš šaltai rūkančios statinės po baldakimu. Tai ir patogu, ir praktiška. Rūkyti mėsą ar žuvį galite bet kokiomis oro sąlygomis.
 8. Pagamintos rūkytos mėsos skoniui ir aromatui didelę įtaką daro kuro rūšis. Pirmenybė turėtų būti teikiama vaisių medienai, dėl spygliuočių gausos apskritai neturėtų būti svarstomi spygliuočiai. Geriausiai pasirodė pjuvenos iš vyšnių, obuolių, ąžuolų, alksnių.Kadagys pridės produktams džiaugsmo, vienam pravažiavimui pakanka vienos šakos. Jei naudosite drožles iš spygliuočių medienos, tada produktai išsiskirs kartumu, nepatrauklia išvaizda, kvapu. Beržo šakas galima naudoti, bet tik pašalinus žievę.
 9. Kurą į krosnį reikia mesti lygiomis dalimis, todėl bus galima pasiekti nuolatinį rūkymą ir tolygų dūmų srautą į rūkymo kamerą.

Išvada

Šaltą rūkymą iš statinės pasidarykite patys. Svarbiausia yra pasirinkti tinkamą metalinį konteinerį, nuspręsti dėl dizaino varianto ir aiškiai vadovautis nuosekliomis jo gamybos instrukcijomis. Galite rūkyti visiškai skirtingus produktus, nuo mėsos iki vaisių. Norėdami supaprastinti surinkimo procesą, turite iš anksto nuspręsti dėl šaltai rūkytos rūkyklos iš statinės schemos, pasirinkti reikiamas medžiagas.

Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba