Pasidaryk pats kepsninę iš dujų baliono: piešiniai, nuotraukos, vaizdo įrašai

Pasidaryk pats grilio rūkyklą iš dujų baliono gali pasigaminti kiekvienas, užsiimantis suvirinimu. Dizainas dažnai yra daugiafunkcinis, ant kurio galima gaminti patiekalus pagal skirtingus receptus. Tokiems rūkaliams yra keletas variantų. Norėdami pagaminti vieną iš jų, jums reikia grandinės, 2-3 cilindrų ir noro dirbti.

Dizaino variantai

Rūkykla yra uždara kamera su pakabinamais produktais. Dūmai iš dūmų generatoriaus tiekiami per ortakį. Ši schema yra priimtina šalto rūkymo rūkyklai. Antrasis dizaino variantas turi uždarą kamerą. Dūmų generatorius nereikalingas. Kamera sumontuota virš pakuros. Ugnis sušildo jos dugną, dėl to medžio drožlės pradeda rūkti. Ši schema naudojama karštai rūkytoje rūkykloje.

Daugiafunkcinę rūkyklą sudaro 3 cilindrai

Rūkyklos rūkymo rūšies skirtumas nėra ribotas. Dažnai jie gaminami daugiafunkciai, leidžiantys paruošti kitus patiekalus:

  1. Brazieras. Prietaisas yra lovelis, kuriame galite kepti ant kepsnių ant iešmų. Jis pagamintas iš horizontaliai uždėto cilindro, kurio šone yra iškirptas langas. Iš vidaus išvirkštyje galite suvirinti stoteles ir uždėti ant jų groteles. Dabar jį galima naudoti kaip kepsninę. Tačiau tai dar ne viskas. Nuo šoninės cilindro lentynos iškirptas segmentas nėra išmestas, bet fiksuojamas toje pačioje vietoje su kilpomis. Pasirodo viršelis. Jei kepsninę įrengsite kepsnine ir uždengsite viršuje, ji virsta grotelėmis.
  2. Vieta katilui. Krosnis neturi būti naudojama tik norint sukurti dūmus rūkykloje. Jis taip pat pagamintas iš daugiafunkcio. Ant vertikaliai esančio cilindro viršutinis kamštis yra nupjautas. Į skylę panardinamas katilas, kuriame ruošiamas plovas, žuvų sriuba ir kulešai.

Paprastai daugiafunkcinė rūkykla susideda iš trijų cilindrų: 2 didelių ir vieno mažo. Didelis balionas dedamas vertikaliai. Tai atlieka rūkyklos vaidmenį, kur rūkoma šaltai. Už jo horizontaliai dedamas antras didelis balionas. Jis atlieka rūkyklos vaidmenį, kur vyksta karštas rūkymas, taip pat naudojamas kepsninėms, kepsninėms ir kepsninėms. Kitas eilėje yra trečias mažas balionas, kuris taip pat dedamas vertikaliai. Tai atlieka krosnies ir katilo vietos vaidmenį. Visi konteineriai yra sujungti dūmų kanalu, pagamintu iš metalinio vamzdžio.

Svarbu! Dūmai pašalinami iš visų trijų indų per kaminą. Vamzdis suvirinamas į viršutinę cilindro dalį, kuri veikia kaip rūkykla, naudojant šalto rūkymo technologiją.

Dizaino pliusai ir minusai

Jei norima savo rankomis iš dujų baliono pastatyti kepsninę-rūkyklą, turite apgalvoti visus tokio dizaino pliusus ir minusus. Jei yra daugiau teigiamų momentų, galite saugiai paversti savo idėją realybe.

Iš teigiamų aspektų yra:

  1. Dizaino paprastumas.Daugiafunkcinę rūkyklą lengviau suvirinti iš paruoštų metalinių indų, nei statyti iš plytų.
  2. Mobilumas. Nepaisant įspūdingo svorio, rūkykla yra mobili. Jei uždėsite ant ratų, tada vienas žmogus gali jį ridenti iš vienos vietos į kitą kieme.
  3. Ilgas tarnavimo laikas. Cilindrai pagaminti iš storo metalo. Rūkykla truks mažiausiai 10 metų, o gerai prižiūrint - visą gyvenimą.
  4. Estetika. Rūkyklą galima ne tik suvirinti, bet ir kruopščiai nuvalyti siūles, nudažyti ugniai atspariais dažais ir papuošti kaltiniais elementais. Struktūra papuoš svetainę, poilsio vietą šalia pavėsinės.

Netoli rūkyklos galite pritaikyti stalviršį maistui pjaustyti

Tarp trūkumų galima išskirti neįmanoma atlikti darbų, jei nėra suvirinimo aparato ir suvirinimo patirties. Neigiama yra sudėtingų priemonių, reikalingų bakams išvalyti nuo dujų ir kondensato, poreikis.

Cilindrų parinkimas ir paruošimas

Dujų baliono naudojimo idealumą lemia jo savybės. Jo patogus skersmuo - 300 mm, storos metalinės sienos. Tiesą sakant, tai yra paruošta kamera. Didelės talpyklos naudojamos surūkyti rūkyklą, kepsninę. Iš mažo cilindro sukurta židinys ir katilo įrengimo vieta.

Kondensatas išpilamas iš cilindrų, kruopščiai nuplaunamas vandeniu

Be dujų, bako viduje yra skystas kondensatas, turintis labai aštrų kvapą. Visa tai reikia pašalinti per atidarytą vožtuvą. Šalinimas atliekamas ne gyvenamuosiuose rajonuose ir želdynuose.

Kitas žingsnis - atsukti patį vožtuvą. Jis tvirtai sėdi ant siūlų. Tai pareikalaus daug pastangų. Per skylę atsukus vožtuvą, cilindras užpildomas vandeniu, paliekamas parai. Skystis su kondensato priemaišomis išleidžiamas. Dabar jį galima pjaustyti trintuvu.

Patarimas! Po skalavimo, norint visiškai pašalinti kondensato kvapą, patartina deginti cilindrą ant didelės ugnies.

Pasidaryk pats pasidaryk taisykles

Kai konteineriai bus paruošti, galite pradėti surinkti rūkyklą. Pirmiausia parengiama schema, parenkamos tinkamos medžiagos ir įrankiai. Turime prisiminti apie atsargumo priemones, nes savo rankomis surenkant rūkyklą-grotelę iš dujų baliono, siejamas suvirinimas ir aštrus trintuvas.

Saugos inžinerija

Cilindrai supjaustomi, išlaisvinus dujas ir degų kondensatą. Priešingu atveju gali įvykti sprogimas. Dirbant su trintuvu, įrankis pastatomas taip, kad pjovimo diskas būtų kairėje kūno pusėje. Kibirkštys turėtų skristi po kojomis, o ne priešinga kryptimi.

Disko sukimosi metu pjūvis visada atliekamas iš savęs

Trintuvas naudojamas ne tik pjovimui, bet ir perrašo suvirinimo siūles šlifavimo disku. Įrankis pastatytas taip, kad diskas būtų 15 kampu apie į apdorotą plotą.

Dėmesio! Pjovimo ir šlifavimo metu draudžiama nuimti apsauginį dangtelį nuo trintuvo.

Modelio ir piešinio pasirinkimas

Rūkyklos surinkimas prasideda nuo projekto. Schemų pasirinkimas čia nedidelis. Šalto ir karšto rūkymo modelis surenkamas iš trijų cilindrų. Rūkykloje, kurioje naudojama karšto rūkymo technologija, reikia dviejų indų.

Atsižvelgiant į pasirinktą schemą, norint surinkti rūkyklą, jums reikės dviejų ar trijų cilindrų.

Įrankių ir medžiagų paruošimas

Be pačių cilindrų, rūkyklai paruošiamas vamzdis ir alkūnės, kurių skersmuo yra 80-100 mm. Jums reikia kampo, lakštinio plieno, kurio storis 4-5 mm, vamzdžio, kurio kojos yra 15 mm atkarpos. Jei rūkykla turėtų būti mobili, ratai paruošiami. Jums taip pat reikės durų rankenų, nerūdijančio plieno strypo grotelėms.

Suvirinimo aparatas yra pagrindinis rūkyklos surinkimo įrankis

Iš įrankių jums reikia suvirinimo aparato, šlifuoklio su pjovimo ir šlifavimo ratų rinkiniu. Jums taip pat reikės elektrinio grąžto, plaktuko, kalto ir matavimo juostos.

Procedūra

Kepsninės rūkyklos surinkimas iš cilindro „pasidaryk pats“ atliekamas tam tikra seka. Pirma, ruošiniai yra pažymėti ir pjaustomi. Tada viskas suvirinama.Finalas yra aranžuotė ir dekoravimas.

Cilindrų žymėjimas ir pjovimas

Talpyklų išdėstymas priklausys nuo to, koks rūkyklos tipas bus pasirinktas. Pirma, verta apsvarstyti paprasčiausią dizaino variantą, veikiantį pagal karšto rūkymo technologiją, susidedantį iš dviejų cilindrų.

Po tokia rūkykla balionas dedamas horizontaliai. Tai papildomai atliks kepsninę, kepsninę ir kepsninę. Visoje šoninėje lentynoje iškirptas didelis stačiakampis langas. Dūmtraukio galams ir dūmtakiui iš pakuros išpjaunamos apvalios skylės.

Dideliame cilindre prieš sąnarių pradžią per visą šoninės lentynos ilgį išpjaunamas langas, kurio galai yra suapvalinti.

Mažą pakurą galima pastatyti horizontaliai arba vertikaliai. Pirmuoju atveju stačiakampis langas yra panašiai iškirptas šoninėje lentynoje. Tačiau ant tokios krosnies neįmanoma įrengti katilo. Jei reikia, balionas dedamas vertikaliai. Nupjaukite tik viršutinį kištuką, atlaisvindami vietos po katilu. Šoninėje lentynoje po orapūtės ir krosnies durimis iškirpti du nedideli langai. Be to, dūmų kanalui iškirpta viena apvali skylė.

Kitas variantas yra sunkesnis. Rūkykla, kurianti šalto ir karšto rūkymo technologiją, susideda iš trijų cilindrų. Krosnis ir kepsninė atliekami tiksliai taip, kaip ankstesnėje versijoje. Schemoje po šalto rūkymo kamera pridedamas tik trečias cilindras. Jis yra vertikaliai priešais kepsninę. Į konteinerį supjaustomas langas produktams krauti. Padėkite jį ant konteinerio viršuje esančios pusės. Ilgio jis yra maždaug pusė baliono arba šiek tiek daugiau.

Per viršutinį kaminą po kaminu išpjaunamas apvalus langas. Dūmų tiekimo kanalas bus ant cilindro šoninės lentynos jo apatinėje dalyje - po pakrovimo langu. Čia panašiai apvalus langas iškirptas po vamzdžiu.

Be to, į pakurą reikia supjaustyti grotas. Jie gali būti pagaminti iš storos metalinės plokštės, išgręžiant daug skylių. Dūmų kanalai gaminami maži. 80–100 mm skersmens vamzdis supjaustomas nuo 20 iki 50 cm ilgio. Dūmtraukio ilgis yra mažiausiai 1 m.

Stovas

Kad būtų patogu rūkyti kepsninėje iš dujų balionų, konstrukcija yra ant stovo. Jo aukštis reguliuojamas atsižvelgiant į jo paties aukštį. Stacionari stovo versija laikoma konstrukcija su kojomis. Suvirinkite jį iš vamzdelių. Būtinai įdėkite džemperius, kad kojos nesiskirstytų.

Kad rūkykla galėtų judėti, stendą galima pastatyti ant ratų. Jie paimti iš seno vežimėlio, vežimėlio ar kito prietaiso.

Stende priekyje galite sumontuoti du ratus, o gale iš vamzdžio suvirinti koją

Kaip paruoštas stovas tinka rėmas iš vežimėlio, vežimėlio, mechdoyka ir kito prietaiso. Svarbi sąlyga yra konstrukcijos stiprumas ir stabilumas.

Konstrukcijos surinkimas ir suvirinimas

Rūkyklos surinkimas prasideda sumontavus pirmąjį cilindrą ant stovo. Siekiant stabilumo, kontroliniai laikikliai daromi suvirinant prie stovo rėmo. Kamino vamzdis įkišamas į apvalią skylę, nuplikytas. Antrajame jo gale įkišamas antras balionas su skylute. Sąnarys nuplikytas.

Jei rūkykla turi tris kameras, darykite tą patį. Į antrojo cilindro angą įkišamas vamzdžio gabalas. Suvirinkite vamzdį. Trečias cilindras dedamas ant antrojo vamzdžio galo su skylute, apdorojamas suvirinant.

Kai suvirinama visa konstrukcija, daugiafunkcinis rūkalius yra saugiai privirinamas prie stovo

Dangteliai, rankenos, grotelės

Kitas elementas yra suvirintas ant rūkyklos dūmų generatoriaus grotelių. Jie dedami į mažą cilindrą tarp židinio ir orapūtės durų. Groteles galima padaryti nuimamomis, uždėjus ant suvirintų atramų iš kampų.

Rūkymo kameros viduje suvirinamos grotelių atramos, ant kurių bus klojami gaminiai. Jie gaminami trimis lygiais. Ant apatinių atramų cilindro apačioje dedamas padėklas riebalams nutekėti. Ant antros ir trečios pakopos klojamos grotelės. Jie suvirinti iš nerūdijančio plieno strypo.

Jei reikia, rūkykloje galite pagaminti tris groteles maistui

Iškirpti segmentai iš šoninių cilindrų lentynų naudojami rūkyklos durims, krosnelei ir šašlykų dangčiui. Viena vertus, jie tvirtinami paprastais durų vyriais. Kitoje lango pusėje suvirinamas kamštis, kad varčia nepatektų į cilindro vidų. Ant kiekvienų durų yra sumontuota rankena iš nešildančios medžiagos.

Pasiruošimas šašlykams, šašlykams, kepsninėms

Laikikliai suvirinti kepsninės viduje. Ant jų panašiai klojamas kepsnių ir grilio tinklas. Kad ant grotelių būtų galima kepti kepsninę, supjaustykite pjūvius malūnėliu 10 cm žingsniais palei priekinės lentos galą po iešmais. Priešingoje pusėje, kur pritvirtinti dangčio vyriai, po skylute išgręžiamos skylės. iešmai, atsitraukę nuo lentos galo 1-2 cm.

Patarimas! Kepsninės dugne optimaliausia pakloti storą perforuotą plokštę iš storo metalo. Degdama anglį ji atliks grotelių vaidmenį.

Dūmtraukio montavimas

Kaminas privirinamas prie pirmojo cilindro galo, kuris veikia kaip rūkykla. Jei tai yra karšto rūkymo konstrukcija su horizontalia kamera, tada iš skylės pirmiausia ištraukiamas kelias, o iš viršaus ant jo privirinamas vamzdis.

Iš horizontaliai esančio cilindro kamino vamzdis nuimamas keliu

Prie šalto rūkymo rūkyklos cilindras yra vertikaliai. Čia, be lenkimo, vamzdis yra tiesiog suvirinamas, įkišant jį į skylę gale.

Lentynų, tvirtinimo detalių gamyba

Patogumą dirbti su rūkykla suteikia lentynos. Jie gali būti pagaminti stalviršio pavidalu, dedami po kepsnine ant stovo skersinių. Ant lentynų patogu dėti maistą, medžio drožles ir medieną.

Malkoms ir skaldai rūkyklos stovo apačioje dedama lentyna

Kepant ant grotelių ar kepant mėsą, ją reikia apversti. Aksesuarai šiam verslui visada turėtų būti po ranka. Juos galima pakabinti ant kabliukų, privirintų prie rūkyklos korpuso.

Apdaila

Kad rūkykla nebūtų panaši į metalo krūvą, estetinę išvaizdą jai suteikia apdaila. Geriausiai atrodo dekoracijos iš suklastotų elementų. Rankenos ir lentynos taip pat gali būti iškirptos iš medžio, suteikiant jiems gražią formą.

Kaltiniai elementai papuošia patį rūkyklos stendą ir, jei pageidaujama, suvirina juos ant cilindrų korpuso

Statybos šlifavimas ir dažymas

Nepakanka sumalti pačių siūlių. Cilindrai padengti paprastais raudonais dažais. Paleidus rūkyklą, dažai ims juoduoti nuo kaitinimo, degti, skleisti nemalonų deginantį kvapą. Visi seni dažai turi būti nuvalyti. Geriausias būdas yra pritvirtinti metalinį šerių šepetėlio tvirtinimą prie šlifuoklio ar grąžto. Ji išvalys rūkaliaus kūną iki blizgesio.

Jei rūkalius nebus dažomas, metalas laikui bėgant rūdys. Šiems tikslams naudojami specialūs terminiai dažai, kurie neišblunka.

Ką ir kaip galima rūkyti grilyje iš dujų baliono

Dizainas laikomas daugiafunkciniu, tinka įvairiems patiekalams. Pilafas, žuvies sriuba ir kiti pirmieji patiekalai verdami katile. Keptuvėje yra poreikis kepti ant grotelių. Ant grotelių kepti kepsniai, dešrelės, daržovės.

Rūkykloje žuvys pakabinamos už uodegos

Rūkykloje rūkoma visų rūšių mėsa, žuvis, pusgaminiai, taukai. Produktas iš anksto pakraunamas žaliu, sūdytu arba lengvai virtu. Rūkykla naudoja šalto rūkymo technologiją, kad rūkytų sūrį, daržoves, vaisius ir grybus.

Norint gauti skirtingus produkto skonius, rūkymui parenkamos tam tikrų rūšių medienos drožlės.

Išvada

Galima pagaminti ir pasidaryti grilio rūkyklą iš dujų baliono ir įrengti po baldakimu. Tai geriausia vieta, nes nuo kritulių ją apsaugo stogas. Produktą galima virti net ir esant blogam orui.

Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba