Spanguolių kombainas

Spanguolių rinkimo kombainas yra nedidelis patogus prietaisas, kuriuo uogas galite rinkti daug greičiau ir geriau nei klasikiniu būdu - rankomis. Rekomenduojama jo turėti kiekvienam spanguolių rinkėjui. Derliaus nuėmimo kombainą galima paprasčiausiai įsigyti, nes jie yra parduodami ir parduodami. Bet jūs taip pat galite tai padaryti patys, savo rankomis iš turimų medžiagų, tai nėra sunku ir nereikia daug laiko.

Kaip pasigaminti spanguolių kombainą „pasidaryk pats“

Kas kada skynė spanguoles, žino, kaip sunku rankomis skinti mažas uogas ir kiek laiko reikia užpildyti krepšelį iki viršaus. Kur kas paprasčiau jų nepešti atskirai, o surinkimui naudoti paprastą prietaisą - spanguolių kombainą.

Pasigaminti savo rankomis nesunku, tam nereikia turėti jokių specialių žinių ir įgūdžių. Gamyboje geriausia naudoti patvarią sausą medieną arba plono metalo lakštą. Norint pagaminti kombainą, jums reikės:

 • cinkuoto plieno arba alavo gabalas;
 • medinės lentos, kurių storis ne didesnis kaip 1 cm;
 • standi stora viela dantims gaminti;
 • rašikliui skirtas medžio gabalas arba metalinės plokštės gabalas;
 • metalinės žirklės;
 • metalo pjūklas arba dėlionė;
 • grąžtas;
 • greitai džiūstantys klijai;
 • savisriegiai.

Namų gamybos spanguolių kombainas:

 1. Iškirpkite raštą iš storo popieriaus pagal piešinį.
 2. Įdėkite jį į metalo lakštą.
 3. Žirklėmis iškirpkite norimas dalis.
 4. Sulenkite juos po vieną, kad galėtumėte juos sujungti į vieną visumą.
 5. Iš vielos pagaminkite reikiamo kiekio dantis.
 6. Norėdami juos pritvirtinti, jums reikės tvirtinimo elemento, kurį galima pagaminti iš mažo medinio kaladėlės.
 7. Išgręžkite joje 1,5–2 cm gylio ir pločio skylutes išilgai strypų skersmens.
 8. Iš medžio ar metalo pagaminkite tokio dydžio rankeną, kad ji patogiai tilptų rankoje.
 9. Sulenkite vielą, sutepkite galus klijų sluoksniu ir įkiškite į tvirtinimo juostos skyles, paspauskite žemyn ir palaukite, kol jie prilips.
 10. Gautą konstrukciją prisukite prie korpuso savisriegiais.
 11. Padarykite rankeną ir taip pat pritvirtinkite prie kitos juostos.
 12. Prijunkite korpusą ir šonus savisriegiais.
 13. Plokštelėmis sulenkite kūno kraštus šalia ant krašto esančių dantų.

Antroji uogų skynimo kombaino versija, kurią galima pasistatyti namuose, yra pagaminta iš medžio. Tai padaryti dar paprasčiau: tiesiog supjaustykite juostas iki reikiamų matmenų ir prijunkite juos klijais ar savisriegiais. Dantis galima kruopščiai pjauti dėlionės arba metalo pjūklu ant priekinio kūno krašto ir nušlifuoti pjūvius. Kad mediena tarnautų ilgiau, ją galima lakuoti ir džiovinti. Arba galite pagaminti iš metalinių strypų.

Spanguolių kombaino piešinys

Kad būtų lengviau suprasti, iš kokių dalių susideda spanguolių kombainas ir kaip jį surinkti, galite pažvelgti į žemiau pateiktą paveikslėlį. Būtina pagaminti visas sudedamąsias dalis, taip pat laikantis brėžinio, kad jos gerai derėtų.

Veikimo principas

Šis nedidelis prietaisas nepažeidžia prinokusių uogų ir pačių augalų veikimo metu, užtikrindamas greitą ir švelnų spanguolių vaisių skynimą. Rankinis spanguolių kombainas atrodo kaip didelis kibiras ar samtelis, kurio priekiniame krašte yra dantys ar lankiniai pjaustytuvai: jie naudojami šakoms uogauti ir skinti.Atstumas tarp jų turėtų būti šiek tiek mažesnis nei vidutinės spanguolių uogos dydis: to pakanka, kad vaisiai tarp jų pereitų ir atsiskirtų. Uogos skinamos šiomis šakelėmis, tada jos patenka į indą (prietaiso korpusą), kuris palaipsniui jomis užpildomas. Kai taip atsitiks, derlių galima supilti į krepšį.

Spanguolių kombainą naudoti labai paprasta ir jis yra efektyvus: augalų šakelės ir lapai praeina pro dantis, todėl jie nesusipainioja ir nesutrūkinėja. Prietaisas yra suapvalintos formos, todėl juo galima rinkti spanguoles, augančias mažose įdubose. Kitas spanguolių kombaino privalumas: jo naudojimas leidžia 3-5 kartus pagreitinti uogų skynimo procesą, palyginti su įprastu rankiniu būdu.

Spanguolių nuėmimas kombainu

Uogas rinkti su mūsų pačių pagamintu spanguolių kombainu yra labai paprasta - tereikia dėti šakutes po spanguolių šakomis ir atsargiai pakelti virš augalų: uogos lengvai nulūš ir susisuks į didelį indą. Norint išmokti greitai surinkti spanguoles kombainu, reikia vos kelių valandų. Nepaisant paprastumo, spanguolių derliaus nuėmimo technologija reikalauja laikytis tam tikrų taisyklių. Pavyzdžiui, nestipriai nuimkite kombainą, jei jo dantys įpainioti į šakeles ir lapus. Jei jį ištrauksite, galite nuplėšti ūglius arba, dar blogiau, ištraukti visą augalą šaknimis, po kurio jis išdžius.

Taip pat svarbu atsižvelgti į spanguolių vaisių derliaus nuėmimo laiką. Eksperimentiškai nustatyta, kad daug geriau uogas rinkti, kai jos pasiekia visišką brandą, o ne anksčiau. Pačios uogos gali nokti atskirai, tačiau nepakankamai sunokusios greičiau sugenda, jos nebus tokios skanios, aromatingos ir sveikos. Be to, skinti neprinokusias uogas yra sunkiau, jos tvirtiau sėdi ant šakų, todėl skinti reikės šiek tiek pastangų ir užtruks daugiau laiko. Jei atsitiko taip, kad kartu su uogomis nulūžo tam tikras kiekis lapų ir šakelių, tuomet nereikia jų nedelsiant atsikratyti: jas galima surinkti, džiovinti, tada užvirti kartu su įprasta arbata ir gerti kaip vitaminą. ar vaistinis gėrimas.

Išvada

Spanguolių rinkimo kombainas yra labai paprastas konstrukcijos ir naudojimo prietaisas, kurį rekomenduojama turėti savo ūkyje bet kuriam patyrusiam ar pradedančiam šių uogų rinkėjui. Tai lengva padaryti patys iš medžiagų, kurios visada yra po ranka, naudojant paprastą išsamų brėžinį. Spanguolių kombainas bus puikus pagalbininkas renkant mažas uogas, pagreitins procesą ir padarys jį patogesnį bei kokybiškesnį.

Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba