Kaip išsirinkti mechaninį sniego kastuvą

Nedideliame plote patogu pašalinti sniegą paprastu kastuvu ar grandikliu. Šiuo įrankiu sunku išvalyti didelę teritoriją. Esant tokiai situacijai, geriau po ranka turėti mechaninį sniego kastuvą, kuris kelis kartus sumažina proceso sudėtingumą. Kokia tai priemonė ir kokia ji, mes bandysime sužinoti dabar.

Kokie sniego kastuvai yra elektriniai įrankiai

Mechaniniai sniego kastuvai turi daug populiarių vardų. Dažniausiai inventoriaus pavadinime yra žodis „stebuklas“ arba „super“. Nesudėtingas šio sniego valymo įrankio dizainas žymiai sumažina darbo sąnaudas. Taip yra dėl to, kad nereikia semti sniego kastuvu ir mesti jo į šalį rankomis. Grandiklis tiesiog stumiamas priešais jus. Įmontuotas mechanizmas užfiksuoja sniego sluoksnį ir savarankiškai išmeta jį į šoną.

Nėra aiškių apibrėžimų, kaip bet kokia sniego valymo įranga priklauso mechaniniams kastuvams. Jis gali būti rankinis ir varomas. Dažnai vadinami mechaniniais kastuvais elektriniai sniego valytuvai mažai energijos. Pramonėje šis apibrėžimas apima bet kokį inventorių, kurio mechanizmas leidžia masinę masę perkelti į kitą vietą.

Jei apskritai apibūdiname mechaninius kastuvus, tai šiai kategorijai galima priskirti šiuos parametrus turinčius įrankius:

  • inventoriui būdingas ne didesnis kaip 15 kg svoris;
  • kastuvas juda dėl žmogaus stūmimo pastangų, o specialus mechanizmas surenka ir meta šalin sniegą;
  • įrankis skirtas dirbti mažose vietose, pavyzdžiui, šalia namo ar garažo esančioje teritorijoje;
  • Be abejo, bet kuris asmuo gali valdyti mechaninį kastuvą be treniruočių ir amžiaus apribojimų, išskyrus mažus vaikus;

Bet kokių mechaninių kastuvų kaina neviršija 10 tūkstančių rublių. Viskas, kas brangsta, pagrįstai priskiriama sniego valytuvams.

Mechaninių kastuvų įvairovė

Šį pavadinimą sniego kastuvas gavo dėl specialaus mechanizmo, kuris surenka dangtelį, jį sumala ir išmeta į šalį. Dažniausiai tai yra varžtas. Jo išvaizda primena spiralę, pagamintą iš apskritų peilių. Elektriniuose kastuvuose vietoj varžto kartais įrengiamas rotorius su sparnuote. Ši technika vadinama skirtingai: oro arba sūkurinė mašina, dulkių siurblys ir kt. Dažniausiai rotaciniai kastuvai randami namų gamybos, todėl mes jų neatsižvelgsime. Kalbant apie sraigtą instrumentas, tada jis yra rankinis ir maitinamas elektra.

Rankinis mechaninis kastuvas

Rankinio maitinimo kastuvo išvaizda primena sumažinto dydžio grandiklį ar traktoriaus ašmenis. Sraigtas tvirtinamas priekyje. Paprastai jis turi 2 ar tris spiralės posūkius. Mechanizmas veikia gana paprastai. Vyras už rankenos stumia ašmenis priešais save. Sraigto peiliai liečia kietą paviršių ir pradeda suktis nuo stūmimo judesių. Spiralė užfiksuoja sniegą ir, prispaudusi prie ašmenų, išmeta jį į šoną.

Dėmesio! Dirbant rankinio sraigto kastuvu, reikia laikytis optimalaus įrankio nuolydžio. Neliesdamas kieto paviršiaus, peilis nepasisuks. Jei kastuvo rankena bus stipriai pakelta, sraigtas atsitrenks į žemę ir užstrigs.

Besisukantis sraigtas gali mesti sniegą į šoną iki didžiausio 30 cm atstumo. Tai labai riboja rankinių įrankių naudojimą. Patogu naudoti sąvartyną, kad būtų galima išvalyti bet kokio ilgio, bet siaurą kelią, maksimaliai 2–3 važiavimams. Taip yra dėl to, kad po kiekvienos išvalytos juostos sraigto išmestas sniego kaupimasis lieka šone. Tai reiškia, kad kitą kartą einant dangčio storis padidėja. Tai jau bus sunkiau nuversti ašmenimis, o įrankis gali visai nepasukti trečiąja juosta.

Svarbu! Rankinis sraigto kastuvas skirtas puriam sniego valymui. Sraigtas nenupjaus iškepusių ir apledėjusių sluoksnių.

Mechaninis kastuvas, varomas elektra

Elektriniai kastuvai padeda sumažinti darbo sąnaudas valant sniegą. Prietaisas yra paprastas. Kėbulo viduje yra elektrinis variklis, sujungtas per pavarų dėžę su sraigtu. Kūno viršuje yra rankovė su skydeliu sniegui mesti.

Dauguma modelių veikia tik vienu režimu. Elektroskopas nevyksta savaime. Jį dar reikia stumti, tačiau sraigtas, sukantis nuo variklio dideliu greičiu, leidžia greitai pašalinti sniegą. Be to, išmetimas įvyksta kelis metrus į šoną, o tai priklauso nuo elektros variklio galios. Be to, šis parametras riboja darbinį plotį, kuris daugumai modelių yra 20-30 cm diapazone.

Variklio galios apribojimas yra tiesiogiai susijęs su elektrinio kastuvo svoriu. Kuo variklis efektyvesnis, tuo didesnė jo masė. Elektriniai varikliai, kurių galia nuo 0,7 iki 1,2 kW, paprastai montuojami ant buitinių įrankių. Yra ir galingesnių elektropatų. Jų svoris viršija 10 kg. Tokiuose sniego valytuvuose yra galingas iki 2 kW variklis ir jie pasižymi iki 50 cm darbiniu pločiu.

Buitiniai elektriniai kastuvai panašiai apsiriboja mažais pėdsakais. Jų pliusas yra paspartinti ir palengvinti sniego valymo procesą. Antras svarbus apribojimas yra sniego dangos savybės. Elektrinis kastuvas nesusitvarkys, kai sluoksnio storis didesnis nei 25 cm. Įrankis negali pašalinti sniego sluoksniais. Jei jis bus varomas į didelę sniego sankaupą, išmetimas per šakos vamzdį taps nepasiekiamas. Elektrinis kastuvas negalės judėti į priekį, jis įstrigs, o sniegas iš po sraigto skris įvairiomis kryptimis.

Iškepęs ar apledėjęs dangtis instrumentui taip pat per sunkus. Faktas yra tas, kad sraigtas dažnai yra pagamintas iš plastiko arba gumos. Peiliai labiau linkę trintis į ledą, o ne kapoti. Panašiai šlapio sniego negalima pašalinti elektriniu kastuvu. Jis įstrigs įvorėje ir ant sraigto. Taip pat svarbu atsiminti, kad įrankį maitina elektra. Dėl drėgno sniego vanduo gali sukelti trumpą prietaiso jungimą.

Kitas elektropato apribojimas yra naudoti juos tik lygioje, kietoje dangoje. Įrankis idealiai tinka valyti asfaltuotus šaligatvius, betoninius ar plytelėmis išklotus paviršius. Geriau nedirbti su elektriniu kastuvu ant žemės, žvyro ar tiesiog nelygiu paviršiumi. Plastikinis sraigtas sukibs su uolomis ir užšalusia žeme, todėl jis užstrigs ir lūžtų.

Mechaninio kastuvo pasirinkimas namams

Prieš teikdami pirmenybę tam tikram mechaninio kastuvo modeliui, turite rasti atsakymus į keletą svarbių klausimų:

  • kokį darbų kiekį reikia atlikti;
  • regionui būdinga sniego kokybė: drėgnas ar purus, dažnai užšąla, būna daug sniego arba būna kritulių;
  • jei pirmenybė teikiama elektropatui, tuomet reikia pagalvoti apie jo laikymo vietą, kas dirbs ir prižiūrės įrankį ir ar bus galima ištempti nešiojimąsi iš namų į numatytą valymo vietą.

Reikėtų nepamiršti, kad elektrinis kastuvas sugeba susidoroti iki 25 cm storio puraus sniego. Įprastas sraigto įrankis nepadengs daugiau kaip 15 cm storio sluoksnio.

Patarimas! Snieguotuose regionuose mechaninis kastuvas yra mažai naudingas. Čia geriau teikti pirmenybę galingam sniego valytuvui ar paprastam kastuvui.

Bet kokio tipo mechaninis kastuvas skirtas sniegui pašalinti ne didesniame kaip 50 m plote2... Tai gali būti: žaidimų aikštelė ar takas priešais įėjimo duris į patalpas, įėjimas į garažą, kiemas, žaidimų aikštelė, teritorija, esanti šalia namo. Elektrinis kastuvas gali pašalinti sniegą nuo didelio plokščio pramoninio pastato ar aukštybinio pastato stogo.

Jei įrankis reikalingas siauriems takams valyti, pakanka įprasto sraigto kastuvo. Platesnėje vietovėje sniegą teks daug kartų perkelti, todėl čia geriau naudoti elektrinį kastuvą, nes sniego metimas padidėja iki 5 m atstumu.

Svarbu! Elektrinis įrankis gali nuolat dirbti apie pusvalandį. Praėjus šiam laikui, varikliui reikia maždaug 30 minučių poilsio.

Jei pasirinkimas atitiko elektrinį įrankį, tai yra pasirinkimas: modeliai, maitinami iš akumuliatoriaus ar lizdo. Pirmojo tipo kastuvas yra patogus dėl jo perkeliamumo. Tačiau akumuliatorius žymiai padidina įrankio svorį, todėl neprotinga jį priskirti mechaniniams kastuvams. Elektriniai kastuvai, varomi iš lizdo, yra lengvi, tačiau jų našumą riboja nešiojimo ilgis.

Svarbu atkreipti dėmesį į laido, iš kurio bus gaminamas ilginamasis laidas, kokybę. Plastikinis pintas laidas šaltyje sutrūkinės, o audinio dangtis mirkomas vandenyje. Geriausia naudoti vielą su apsauginiu gumos arba silikono sluoksniu. Vaikais negalima pasitikėti elektriniais įrankiais. Tai traumuoja. Jei pageidaujama, vaikas gali dirbti su įprastu sraigtiniu kastuvu.

Populiarių jėgos kastuvų apžvalga

Apibendrindami, pažvelkime į mechaninių kastuvų modelius.

FORTE QI-JY-50

Rankinio sraigto „Forte“ darbinis plotis yra 56,8 cm. Sniegas išstumiamas į dešinę. Sniego valymo įrangos masė yra ne didesnė kaip 3,82 kg. Rankinį sraigto ašmenį patogu naudoti valant sniegą nuo takelių sunkiai pasiekiamose vietose ir mažose vietose.

Patriotas Arktis

Mechaninio sraigto modeliui būdingas 60 cm darbinis plotis. Ašmenų aukštis yra 12 cm. Sraigtas yra metalinis, tačiau jis gali apdoroti tik purų sniegą. Įrankio svoris - 3,3 kg. Sulankstoma rankena ir kompaktiški matmenys leidžia ašmenis transportuoti automobilio bagažinėje.

Vaizdo įraše pateikiama mechaninio kastuvo apžvalga:

HYUNDAI S 400

Manevringam elektriniam kastuvui būdingas 40 cm sukibimo plotis, o sniego sluoksnio aukštis gali siekti 25 cm. Per rankovę mėtomo sniego diapazonas yra nuo 1 iki 8 m. Įrenginyje sumontuota 2 kW elektros srovė. variklis su apsaugos nuo perkaitimo sistema. Yra vienas sraigto greitis. Kad būtų lengviau judėti, ant rėmo sumontuoti nedideli ratai.

„BauMaster STE-3431X“

Kompaktiškas elektrinis kastuvas varomas 1,3 kW varikliu. Kaušo griebimo plotis yra 34 cm. Didžiausias sniego sluoksnio storio suvokimas yra 26 cm. Sniegas išmetamas 3–5 m atstumu. Sraigto mentės pagamintos iš gumos. Rankovių skydelis sukasi 180apie... Vieneto svoris - 10,7 kg.

Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba