Kaip išsirinkti sniego kastuvą ant ratų

Žiemą privačių namų ir priemiesčių savininkai ilsisi: visi darbai sode ir sodo stotelėse. Vienintelis dalykas, kurį periodiškai turi atlikti kiekvienas Rusijos gyventojas, yra išvalyti savo kiemą nuo sniego. Žiemos būna skirtingos: kartais pakanka šluotos ar šluotos, kitais metais tenka įsigyti specialų sniego kastuvą su plačiu kibiru. O gal to nepakanka, tada pravers speciali sniego valymo įranga.

Paprasčiausias mechanizuotas sniego šalinimo įtaisas - kastuvas ant ratų - bus aptariamas šiame straipsnyje.

Kas yra sniego kastuvai

Žinoma, pats produktyviausias variantas yra buldozeris ar mini traktorius, galintis per kelias minutes susidoroti su didžiulėmis sniego masėmis, ir tai galima padaryti praktiškai be jokių žmogaus pastangų. Tačiau privačiuose namų ūkiuose sniego valymo traktorius yra pernelyg didelis pranašumas, nes teritorija čia yra gana ribota.

Dažniausiai privataus sektoriaus gyventojai kovai su sniegu naudoja šiuos įrenginius:

 1. Plokšti mediniai arba metaliniai kastuvai su ilga rankena, kuriais patogu nugremžti net sustingusį plutą ir pašalinti ledą.
 2. Kaušiniai plastikiniai rankiniai kastuvai, kurie yra lengvi ir didelės talpos. Naudojant tokius įtaisus patogu semti purų sniegą, pašalinti didelius iškilimus ir sniego sankaupas.
 3. Sudėtingesniais atvejais naudojami sraigto sniego valymo įtaisai, kurie sugeba patys užfiksuoti sniegą ir pašalinti jį į šoną, naudodami sraigtinį varžtą, panašų į mėsmalės vidų. Tačiau tokie įtaisai tinka tik plonam sniego sluoksniui, sraigtai nesusitvarkys su ledu.
 4. Sniego kastuvai ant ratų yra praktiškas sprendimas didelių kiemų ir kaimo dvarų savininkams. Šios technikos dėka iškraunama žmogaus nugara, iš jo reikalaujama tik nukreipti savaeigį kastuvą tinkama linkme.
Dėmesio! Įrenginių ant ratų konstrukcijos gali labai skirtis: ratų skaičius, išvaizda, kaušo matmenys ir svoris.

Klasifikacija ir modeliai

Technika su ratukais leidžia nuvalyti labai didelius sniego plotus, ir tai daroma be didelio streso žmogui. Ratų kastuvų, skirtų sniego valymui, modeliuose gali būti įrengtas variklis, tačiau tokie prietaisai kainuos daugiau.

Paprasčiausi ratų mechanizmai yra rankinio tipo. Tokią techniką turi stumti žmogus, kastuvas juda pagal vežimėlio principą.

Yra keletas dažniausiai naudojamų kastuvų ant ratų:

 • keturių ratų kastuvas sniegui valyti dažnai vadinamas mini buldozeriu. Jis susideda iš metalinio rėmo su ratu kiekvienoje pusėje. Priešais transporto priemonę yra didelis metalinis peilis. Galite reguliuoti ašmenų kampą ir taip surinkti sniegą viena ar kita kryptimi iš įrangos. Sunkus keturratis vežimėlis galės dirbti net su šlapiu ir supakuotu sniegu.
 • Supaprastintas modelis turi tik du ratai, tai atrodo kaip sodo karutis. Toks kastuvas yra mažiau produktyvus, tačiau juo lengviau dirbti. Jei ant paviršiaus atsiranda nelygumų, žmogus tiesiog pakelia ašmenis, kad išvengtų smūgio.
 • Moderniausias modelis vadinamas „sniego vilku“. Ji atrodo šiek tiek juokinga, bet iš tikrųjų ji puikiai pasirodė. Sniego valytuvas su vienu ratu o plastikinis kibiras yra labai manevringas ir lengvas, lengvai valdomas. Ši technika yra patogi valant siaurus takus ir sunkiai pasiekiamas kiemo vietas.
Svarbu! Kitas sniego kastuvų evoliucijos žingsnis yra elektrinis modelis, tačiau ši technika yra daug brangesnė.

„Electromash“

Beveik visi sniego kaušai ant ratų, kuriuos galima rasti vidaus parduotuvėse, yra pagaminti Rusijoje. „Electromash“ bendrovės modelis nėra išimtis.

Šis metalinis modelis turi savo ypatybes, tokias kaip:

 • paprasta konstrukcija;
 • ašmenys pagaminti iš patvaraus plieno, 2 mm storio;
 • guminiai ratai;
 • galimybė pasukti kaušo ašmenis;
 • rankenos galimybė keisti aukštį ir nuolydį, prisitaikant prie žmogaus ūgio;
 • atkaklaus kampo buvimas, kurio dėka kastuvas nenukris į sniegą.

Šio kaušo ant ratų kaušo plotis yra 0,7 metro, o tai leidžia valyti sniegą ne tik takais, bet ir platesnėmis gatvėmis ar kiemais. Visa konstrukcija sveria apie 11 kg, o tai guminių ratų dėka praktiškai nejaučiama.

„Buldozeris“

„Buldozerio“ kompanijos dizainas išsiskiria didesniu produktyvumu, nes šio modelio kaušas yra platesnis - 80 cm. Visiškai bet kokio kūno sudėjimo ir fizinio pasirengimo žmogus galės valdyti įrangą ant ratų.

Modelis turi savo privalumų:

 • ant kaušo sumontuotas grandiklis padės susidoroti su ledo pluta ir apsaugos patį kibirą nuo pažeidimų;
 • visa konstrukcija pagaminta iš metalo, kuris žymiai pailgina jo tarnavimo laiką ir padidina jo stiprumą;
 • ašmenis galima reguliuoti sustojus keliose padėtyse (kraštutinė dešinė arba kairė arba horizontali);
 • rankeną taip pat galima reguliuoti tiek aukštyje, tiek pakrypime.

Dėmesio! Visiškai įmanoma pasigaminti sniego pūstuvą ant ratų Pasidaryk pats... Norėdami tai padaryti, jums reikės metalinio vamzdžio arba kampo rankenai ir rėmui, poros ratų iš seno vežimėlio ar vaikiško dviračio, lakštinio plieno arba didelio skersmens vamzdžio (apie 40-50 cm) kibirui gaminti.

Išvada

Kastuvas ant ratų bus puikus sniego valymo pagalbininkas. Tai ypač naudinga ten, kur žiemos būna atšiaurios, dažnai pūgoja ir sninga, taip pat tinka didelių priemiesčių savininkams. Darbas su elektriniu kastuvu yra daug lengvesnis ir greitesnis nei įprasto rankinio kastuvo.

Komentarai (1)
 1. Sveiki! Kur galėčiau nusipirkti kastuvą su sniego sraigtu ar „BULLDOZER“ kastuvą

  2018-02-12 01:02 val
  Helena
Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba